Peklo

Peklo

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 01. čer 2022 12:19:57



Oliver: Před dvěma týdny jsem se v noci probudil ve tři hodiny a cítil jsem se jako v pekle. Doufám, že nikoho nevyděsím. Pamatuji si tohle rčení: "Vnímej svou bolest a projdi svou bolestí" , a nebyl jsem si jistý, jak to udělat. Tak jsem se rozhodl zůstat se svým dechem, abych byl soustředěn na svůj dech.Azačal jsem klesat do sebe, dokud jsem nebyl uvnitř toho prostoru míru a naplnění. Ve skutečnosti jsem byl tímto prostorem klidu a naplnění. A pak jsem měl poznatek, že všechna naše bolest, utrpení, peklo a noční můry jsou jen pozvánkou zůstat v tomto prostoru a nezabývat se tím vším utrpením, bolestí a peklem.

Rupert Spira: Ano tuto bolest a utrpení můžete brát jako pozvání vrátit se do toho prostoru přítomnosti, kterou jste. Ano, většina lidí zažívá utrpení jako výzvu jít k nějakému předmětu nebo látce pro úlevu. Ale máš pravdu, ber to jako pozvání, podnět k návratu k sobě. Ano, cítím se jako jediné bezpečné místo. Máš naprostou pravdu. To jediné bezpečné místo je, kde jsi, je naším bytím. Do toho prostoru, jako je naše přítomnost a pak dovolit své bolesti, aby k nám přišla, a umožnit jí existovat v tomto prostoru. Nesnažte se s tím nic dělat, nesnažte se zbavit se toho. Cítíš se být touto otevřeností, touto vědomou otevřeností, a pak dovolíš, aby se objevila uvnitř bolest, kterou v tom vítáš, ale nedotýkáš se toho.

Oliver: Dobře, to je přesná odpověď, kterou jsem hledal.
Návštěvník
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod Vostálník » stř 01. čer 2022 13:17:51

Marná snaha utéct,

proč před tím furt někdo někam utíká ???

To není žádná pozvánka k nějakému útěku, to je pozvánka k nějakému prožitku


Nemůžeš dostat více nebo méně než to, co je. Co se tedy dá dělat? Protože to jsi, musíš dělat další zkušenost tvého Sebe. Nemůžeš přestat realizovat sám sebe. Je to nekonečný příběh.

Nisargadatta to nazval "oceánem utrpení". To bývá obvykle přehlédnuto. Oceán relativních zkušeností, který bude vždy plný utrpení. Strastiplné zkušenosti oddělenosti. Ty to nemůžeš zastavit. Neexistuje žádná jiná možnost zažít sám sebe. Bude to vždy zkušenost duality. To Jedno musí samo sebe zažít jako dvojnost. Z toho neexistuje žádná cesta ven. Někdy tady je sjednocení/jednota a někdy oddělenost. Jednotě se dává přednost a tomu druhému se chce vyhnout. Být jedno s milovanou jednotou a potom být zase oddělen.
Vostálník
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 01. čer 2022 13:25:53

Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný, říká cestovatel Rudolf Švaříček.
Návštěvník
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 24. úno 2024 12:47:20

Peklo může být chápáno jako utrpení, bez naděje osvobození se z něj.

V mnoha duchovních tradicích, včetně křesťanství a buddhismu, je utrpení často spojováno s odděleností od Boha nebo pravdy a připoutaností k negativním myšlenkám nebo iluzím.

V křesťanství je peklo často chápáno jako stav oddělenosti od Boha. Toto oddělení může být způsobeno hříchem, který je chápán jako odmítnutí Boží lásky a pravdy.

V buddhismu je utrpení (v sanskrtu dukkha) považováno za základní aspekt lidské existence. Toto utrpení je často spojováno s připoutaností k iluzím a nevědomostí pravdy. Peklo v buddhismu je jednou z možných sfér existence, která je charakterizována hlubokým utrpením.

Advaita Vedanta, tradice, kterou zastupují Ramana Maharishi a Nisargadatta Maharaj, učí, že jediná skutečná realita je Brahman, nekonečné a věčné Já, které je čisté blaženosti. Utrpení je chápáno jako výsledek nevědomosti (avidya) naší pravé podstaty. Když tuto nevědomost odstraníme skrze poznání (jnana), dosáhneme mokši, osvobození od cyklu narození a smrti a konečného utrpení.

Ve všech těchto tradicích je utrpení, které může být chápáno jako peklo, spojováno s odděleností od pravdy a připoutaností k negativním myšlenkám nebo iluzím. A cesta k osvobození od tohoto utrpení je skrze poznání pravdy a odstranění nevědomosti.
Návštěvník
 


Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků