Kultura

Pouze pro registrované členy, je zde psaní bez jakýchkoliv pravidel a bez mazání příspěvků.

Kultura

Nový příspěvekod vostal petr » sob 20. dub 2019 7:55:44

Ano, oblíbená mylná představa.
Dospělí nám svojí výchovou nijak neubližují (až na výjimky), naopak nás uvádějí do kultury, kterou můžeme případně překročit a ne být jen jako primitivní instikty vedená zvířata. Opice či příslušníci primitivních kmenů z pralesa, toho nejsou, díky té "svobodné" výchově schopni. Jsou proto stále převážně součástí instinktů a kolektivní duše, podobně jako jiná zvířata. Zvířata se také dovedou radovat a naopak se cítit bídně.
Ale uvědomění veškeré žádné.


Tak díky za inspiraci,

původně jsem chtěl psát o blbství zvaném "věcnost" ale kultura je mnohem lepší téma, páč je to téma širší,

kultura může být totiž dvojí,

tvořivá a pak taky konceptuálně vopičácká,

kdy jen přebíráme cizí koncepty a z nichž vytváříme naše "svaté hodnoty"

místo abychom je svobodně rozvíjeli a dále tvořili,

vytváříme z nich leda tak naše pevné jistoty, morálky, nauky, výuky, politiky atd.

a čím více vopic uvěří, tím je pak ta kultura silnější a pevnější,

a tím je ta kolektivní archetypální duše silnější

a je vytvořená pevná a neměnná kolektivní karma "s blbstvím na věčné časy a nikdy jinak"

a blbství je takto oficiálně zastřešeno nákou tou institucí jako je např. stát


Voproti tomu jsou vopice a přírodní kmeny alespon v souladu s přírodou,

zatímco naše kulturní vopice jsou jen konceptuálně voblbnutnutý vopice sdružující se do různých kolektivistických hnutí,

jenž si neuvědomují že neexistuje žádná objektivita nebo pravda, žádný "věcno"

ale že je vše zcela subjektivní, relativní a pomíjející,

tudíž pro kulturní vopice je vše jen utrpením a tak hledají únik před jistotou smrti

v oblbování se koncepty o věčné duši či vzkříšení božího syna či božím království,

a tydle sračky jsou pak jejich kulturou a hodnotou....
vostal petr
 

Re: Kultura

Nový příspěvekod vostal petr » sob 20. dub 2019 10:06:36

Tyhle mentální pocity - třeba jako radost, smutek, žárlivost, nenávist atd. - jsou podle mých zkušeností jen jedna a tatáž energie. Dá se plynule přeskakovat z jednoho pocitu na další, odlišný pocit....i vědomě, když si člověk tuto možnost uvědomí..... A také se dá z tohoto pocitového guláše vystoupit ven...a jen se na ty pocity dívat z vnějšku, měnit vědomě jeden pocit v jiný pocit, o který máme právě zájem....a nebo se na tyhle mentální pocity zcela vykašlat a v klidu spočinout mimo jejich dosah...


Mimochodem,

když už někdo vo něčem jaksi "vecně" mele, tedy píše,

tak to dělá nejspíše z toho důvodu,

že k tomu má nějaký vtah a má to pro něj nějakou hodnotu (pozitivní nebo negativní),

a hodnota je určována pocity,

i když jemu poněkud uniká ten pocitový základ tý jeho "věcnosti"

jen o tom roky jaksi

"věčně a věcně" mela s děluje nám své "věcné"zkušenosti....


Na todle přijít ale nevyžaduje zas až tak velký IQ,

ale jak známo, právě pocitáři mají díky svým preferencím ten rozum a inteligenci značně zatlačenou do stínu,

takže jim to nikdy nemůže dojít...

A pak vyváděj když jim ty jejich pocitářský subjektivity kterým říkají "věcnost"

docela jednoše "zneguju" svým NE...


Vono totiž jako lze vyměnit jeden pocit za jinej (třeba zcela protikladnej)

jde totéž dělat i s názory, ano lze měnit za ne,

ale je potřeba mít ten vodstup...
vostal petr
 

Re: Kultura

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 20. dub 2019 10:31:19

Proč to děláš? K čemu je to dobrý? Máš z toho dobrý pocit? Nebo potřebuješ mít blbý pocit?
Návštěvník
 

Re: Kultura

Nový příspěvekod vostal petr » sob 20. dub 2019 11:12:38

K čemu by bylo dobrý ti odpovídat ?

Já to vědět nepotřebuji a ty si jen potřebuješ honit svý pocity,

takže

hovno...
vostal petr
 

Re: Kultura

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 20. dub 2019 13:16:53

Á

vostal petr píše:
...hovno...


ať žije kultura projevu
Návštěvník
 

Re: Kultura

Nový příspěvekod vostal petr » sob 20. dub 2019 19:04:52

A háááá,

tak ty bys rád nějaký instruktážní video vo životě,

nákej věcnej duchovní koncept k ztotožnění,

tak tady ho máš,

přepiš si to, nauč se to nazpamět,

vizualizuj si to,

neustále vo tom přemýšlej a alespon třikráte denně nám to sem přepiš,

pokudmožno věcně a neosobně a hlavně s láskou,

aby bylo vidět, že máš kulturu projevu na úrovni

a jinak že jsi jen vopice

neschopná myšlenkových pochodů :




A příště mně už neklad idiotský votázky, páč ted už budeš znát vodpověd
vostal petr
 

Re: Kultura

Nový příspěvekod vostal petr » sob 20. dub 2019 19:09:39

S pozdravem kde je vůle tam je i cesta


Já už jsem asi nákej deformovanej,

páč jsem to četl :

S pozdravem kde je vůl tam je i cesta


To mně nedělejte vy voluntaristi pomatení....
vostal petr
 

Re: Kultura

Nový příspěvekod armin » sob 20. dub 2019 19:37:44

Lidé jsou evidentně různé.

Já na rozdíl od Vostála mám naši kulturu velice rád a je pro mne velice inspirativní a ve svých filosofických, duchovních a uměleckých květech (malířství, sochařství, hudba) nádherná. A mám rád i asijskou kulturu. Také je pro mne velice inspirativní a plná filosofických, duchovních a uměleckých pokladů.
Se životem mezi gorilami (jako gorila) nebo opicemi, slepicemi atd. bych to tedy určitě neměnil. Proto jsem se asi narodil tady a ne někde v pralese. A jsem rád, že to tak je.
Dokonce obdivuji, když jdu takhle po Praze, jak tak složitý systém, ve kterém žijeme a skoro každý v tom má nějaké svoje místo, funguje (voda teče, elektřina proudí, kanalizace funguje, jídlo z celého světa je dostupné za rohem, je možno cestovat po městě i po světě, můžeme se cítit celkem bezpečně a věnovat se tomu co nás baví ...) Mně to přijde skoro neuvěřitelné, že je taková relativní pohoda při hustotě obyvatelstva jaká dnes je, je stále ještě vůbec možná.
Taková anarchie by podobně jako dnes v některých afrických zemích vedla akorát k boji, znásilňování a zabíjení těch slabších komunit těmi silnějšími, lépe vyzbrojenými, podobně jako tomu bylo v pravěku, středověku a dnes třeba v Africe nebo nedávno po zemětřesení, kdy přestal fungovat stát na Haiti.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Kultura

Nový příspěvekod vostal petr » sob 20. dub 2019 21:24:26

Já na rozdíl od Vostála mám naši kulturu velice rád a je pro mne velice inspirativní a ve svých filosofických, duchovních a uměleckých květech (malířství, sochařství, hudba) nádherná. A mám rád i asijskou kulturu. Také je pro mne velice inspirativní a plná filosofických, duchovních a uměleckých pokladů.


Já proti kultuře nic nemám,

tedy pokud je tvořivá a individualistická, nikoliv vopičácká a kolektivistická...

Jinak bych dozajista neříkal, že by měl člověk dělat to co ho baví, a ne to co je mu podsunuto druhými


Taková anarchie by podobně jako dnes v některých afrických zemích vedla akorát k boji, znásilňování a zabíjení těch slabších komunit těmi silnějšími, lépe vyzbrojenými, podobně jako tomu bylo v pravěku, středověku a dnes třeba v Africe nebo nedávno po zemětřesení, kdy přestal fungovat stát na Haiti.


Jakáže anarchie ?

Většinou jsou se rvou mezi sebou lidé o vládu nad jinou rasou, jinou tradicí, jiným náboženstvím a jinou filozofií a jinou politikou,

tedy zkráceně, jedna "kultura" proti druhé "kultuře",

to samozřejmě nemá vůbec nic společného s anarchií,

ale s idiocí kterou v lidech podporují všelijací pošuci počínajíc politiky a konče fanatickými náboženskými magory

A demokracie a stát ?

Nadvláda silnějšího nad slabším, vynucování poslušnosti a placení daní a pojištění pomocí pokut, trestů a donedávna i smrtí,

to je vskutku úroven horší zvířat,

kultura neandrtálců (vony ty pocity se až tak moc vod těch pudů neliší)
vostal petr
 

Re: Kultura

Nový příspěvekod armin » sob 20. dub 2019 21:39:47

vostal petr píše:Já proti kultuře nic nemám,

tedy pokud je tvořivá a individualistická, nikoliv vopičácká a kolektivistická...


Vopičátská naše kultura není. Je vysoce tvořivá. V živočišné oblasti to nemá obdoby. To neznamená, že v ni nejsou i opičáci, kolektivisti, sluníčkáři, anarchisti, homosexuálové a podobné omezené životní představy a praxe. A to je jedním z velkých kladů naší tolerantní a relativně moudré kultury. Relativně vůči pravěku, středověku, vopicím, slepicím, mravencům a pod.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Kultura

Nový příspěvekod vostal petr » sob 20. dub 2019 21:57:11

Vopičátská naše kultura není. Je vysoce tvořivá.


Jak myslíš,

ale já mám zcela vopačný názor,

a to že je vysoce deformující,

což není žádná novinka posledních let,

proto taky lidé duchovnem praštění vodcházejí do ústraní kláštěrů a ašrámů či do lesů a jeskyní a hor,

aby se vyhnuli týdle kolektivní karmě (a přitom zase zapadnou do jiný kolektivistický karmy duchovní)

místo aby mohli svobodně rozvíjet svůj talent skrze tvořivou činnost...

Páč pro to uvědomění (vo který ti tak jde a na který já kašlu)

je zapotřebí jen dvou věcí,

koncentrace a meditace...
vostal petr
 

Re: Kultura

Nový příspěvekod vostal petr » sob 20. dub 2019 22:17:09

Díky za vaše reakce. Každý reaguje tak, jak to vidí, tedy podle sebe, podle svých nevědomých impulzů.
A řekl bych, že Alaja má v tomto směru mnohem méně nevyřešených problémů než Trini. Nikdo jiný se do soutěže zatím nepřihlásil.


A to já se ti do soutěže přihlásím,

doufám že bude stačit jedna věta :

"Strč si to svoje mapování mysli do prdele, páč jsi se nechal toudle kravinou zmanipulovat nějakým Tomášem"

Jinými slovy : "Nebud vopice"
vostal petr
 

Re: Kultura

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 21. dub 2019 6:00:52

proto taky lidé duchovnem praštění vodcházejí do ústraní kláštěrů a ašrámů či do lesů a jeskyní a hor,

aby se vyhnuli týdle kolektivní karmě


Možná s probouzením poznání, kým jsou, je pro ně úlevou, když není potřeba, aby ego vyvstávalo ke konfrontaci s lidskou společností, ve které vzniklo a kterou bylo živeno.
Návštěvník
 

Re: Kultura

Nový příspěvekod vostal petr » ned 21. dub 2019 8:22:28

Jasně,

proto taky pomatení guruové neustále konfrontují zlé ego s hodným Já...


A ty si myslíš,

že neznám ideologický cukříky a biče ???

Ale já s tím problém nemám, pro mě je boj přirozenou součástí vývoje,

přirozený přírodní vývoj druhů, nebo jak to říkal ten Darwin,

takže považuji žvanivé dobrosery leda tak za pomatené ideology,

ztotožněné se svými pocity....

Lákat chudáky na štěstí probuzení a neštěstí ega je stará vesta pocitářů,

tedy lidí tamasických (strach) a radžastických (cíl)
vostal petr
 

Re: Kultura

Nový příspěvekod Jana » ned 21. dub 2019 8:48:16

Nejsi tím, co by muselo být otrokem čehokoliv,

to otroctví na sebe přijímá jen iluze ega.

Jsi to, co nemůže být ničím zotročeno,

co nemůže být pod mocí ani cukru a ani biče.

Jakmile je tohle jasné, jsi svobodný.

A kde je pak nějaká potřeba proti nesvobodě bojovat?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Kultura

Nový příspěvekod vostal petr » ned 21. dub 2019 11:37:57

To jsou ty ideologický žvásty,

jinak řečeno jak říká Karl, ego neustále hledá nákou výhodu

To je na tom to krásné. Jak často jsem vám to již řekl? Není žádná výhoda být tam a není žádná nevýhoda být tady. Nikdo tady není, kdo by mohl mít nějakou výhodu na žádném z těchto dvou míst. Jsou zde prostě jen různé zkušenosti a pocitování.


Proto na každý ANO je třeba říct NE a naopak,

prostě žádná výhoda (víra, naděje a láska)
vostal petr
 

Re: Kultura

Nový příspěvekod lklknml » ned 21. dub 2019 11:40:34

Tak každý z nás v dětství zažil období vzdoru, stane se třeba i, že z něj někdo už nevyroste.

To ale je krásné na volném pracovním trhu, že dokáže různé úchylky sám regulovat (nebude-li se prodavačka usmívat, nekoupí si novou rtěnku resp. Petr novou klávesnici, bude-li své zákazníky nasírat). To ale neznamená, že je vyléčí, berme proto interakci s Petrem jako jeho kompenzaci, jako naši křesťanskou kulturou založenou pomoc vyšinutému bližnímu svému :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Kultura

Nový příspěvekod lklknml » ned 21. dub 2019 12:07:47

vostal petr píše:takže mistr Eckhart měl vcelku pravdu když řekl, že když se člověk vyprázní sám od sebe, tak tam MUSÍ vstoupit bůh

Tak to je supr Petře že ses naučil používat barvičky.

Ale Bůh nikam vstupovat nemusí, už tam dávno je, jinak bys tu nemoh psát ty svý ptákoviny tyvoe....
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Kultura

Nový příspěvekod Jana » ned 21. dub 2019 12:41:56

vostal petr píše: jinak řečeno jak říká Karl, ego neustále hledá nákou výhodu


Jsi ego, které hledá nějakou výhodu?

Nebo jsi to, co není na výhodách a nevýhodách závislé?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Kultura

Nový příspěvekod vostal petr » ned 21. dub 2019 13:36:46

Zdeněk píše:
vostal petr píše:takže mistr Eckhart měl vcelku pravdu když řekl, že když se člověk vyprázní sám od sebe, tak tam MUSÍ vstoupit bůh

Tak to je supr Petře že ses naučil používat barvičky.

Ale Bůh nikam vstupovat nemusí, už tam dávno je, jinak bys tu nemoh psát ty svý ptákoviny tyvoe....


Pravda, pravda,

ale ta volná citace Eckharta prostě zní lépe,

vždyt je to přece pěkné k něčemu přinutit boha,

neli jej jen votravovat svým zájmem a nákou tou láskou....
vostal petr
 

Další

Zpět na OTEVŘENÝ PROSTOR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník