Pravé Já

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod Jana » sob 25. led 2020 14:53:55

Jana
moderátor

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 05. bře 2020 8:08:53

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. bře 2020 16:34:45

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. bře 2020 8:17:57

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 28. bře 2020 14:42:33

Jak se jednota může setkat s jednotou?

:D
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 13. dub 2020 10:22:26

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 04. črc 2020 18:21:05

Být sám sebou

V roce 1972 jsem měla dítě, byla jsem vdaná, učitelka na škole. Přišla jsem do Bay Area a snažila jsem se získat práci, ale nepřijali mě do pořadníku ani jako náhradního učitele. Rozvedla jsem se s manželem. Uvědomovala jsem si, že jsem matka, ubohá matka. Protože jsem nemohla dostat práci a učit, vzala jsem práci jako koktejlová servírka. Byla to opravdu zábava. Nikdy jsem se nepovažovala za servírku a bylo to osvobozující. Bylo to rozhodně zábavnější, než sebe vidět jako učitelku. Bylo to součástí celého chvění, které se dělo po celém světě a hodně v oblasti San Franciska. Byl to opravdu cenný čas. Bylo spojeno s tím hodně egománie, bolesti, ale také to bylo časem, kdy se všechny jistoty otřásly. A jak tyto jistoty padaly na vedlejší kolej, objevovaly se momenty paniky: "No jsem servírka koktejlů? No jo, jsem koktejlová servírka." Takže nastal okamžik paniky: "Ach ne, nejsem učitelka? Nejsem někdo důležitý, respektovaný. Jsem koktejlová servírka?" Napsat tohle svým rodičům do Mississippi, pak by si byli jisti, že jsem šílená nebo komunistka. Bylo to velmi cenné. Takže o pár let později, když jsem to přijala, jsem slyšela pozvání mého učitele, které zastavilo všechny mé definice. Pozvání od Ramany Mahariši: "Jednoduše, buď kdo jsi." V tu chvíli jsem si mohla uvědomit, nejsem učitelka, nejsem servírka, protože se to měnilo a bylo to minulostí. Nejsem vdaná, nejsem rozvedená. Byly chvíle, kdy jsem se cítila jako dobrý člověk a byly chvíle, kdy jsem se cítila jako špatný člověk, ale i to se měnilo. Takže - kdo jsem? Co to znamená? Pokud vezmeš jen tuto chvíli jako experiment zjišťování. A jsi jen tím, kým jsi právě v tuto chvíli..

Podívej se, co je hlubší, než být mužem nebo ženou, podívej se, co je hlubší, než být rodičem, dítětem, manželem nebo manželkou, milencem, přítelem. Co je hlubší, než být studentem nebo učitelem. Zažij to, co je hlubší, než osvícení nebo nevědomost, a buď to. A řekni pravdu v tuto chvíli sobě. Jak moc úsilí je třeba vynaložit pro Tohle....
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 08. črc 2020 15:05:54

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. črc 2020 11:25:56

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 09. srp 2020 16:42:47

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. srp 2020 18:21:53

On who you truly are

“Jesus Christ knew he was God. So wake up and find out eventually who you really are. In our culture, of course, they’ll say you’re crazy and you’re blasphemous, and they’ll either put you in jail or in a nut house (which is pretty much the same thing). However if you wake up in India and tell your friends and relations, ‘My goodness, I’ve just discovered that I’m God,’ they’ll laugh and say, ‘Oh, congratulations, at last you found out.”

“Every intelligent individual wants to know what makes him tick, and yet is at once fascinated and frustrated by the fact that oneself is the most difficult of all things to know.”

“And people get all fouled up because they want the world to have meaning as if it were words… As if you had a meaning, as if you were a mere word, as if you were something that could be looked up in a dictionary. You are meaning.”

“How is it possible that a being with such sensitive jewels as the eyes, such enchanted musical instruments as the ears, and such fabulous arabesque of nerves as the brain can experience itself anything less than a god.”

Obrázek

O tom, kým skutečně jste

"Ježíš Kristus věděl, že je Bůh." Probuďte se a nakonec zjistěte, kým skutečně jste. V naší kultuře samozřejmě říkají, že jste blázen a že se rouháte, a buď vás zavřou do vězení nebo do blázince (což je do značné míry to samé). Pokud se však v Indii probudíte a řeknete svým přátelům a blízkým: „Můj bože, právě jsem zjistil, že jsem Bůh,“ zasmějí se a řeknou: „Blahopřeji, konečně jsi to zjistil.“

"Každý inteligentní jednotlivec chce vědět, co ho nutí k připoutanosti, a přesto je okamžitě fascinován a frustrován skutečností, že nejobtížnější ze všech věcí, je poznat sám sebe."

"A lidé jsou všichni zaneprázdněni, protože chtějí, aby svět měl smysl, jako by to byla slova ... Jako bys měl smysl, jako bys byl pouhým slovem, jako bys byl něčím, co by bylo možné vyhledat ve slovníku." Máš na mysli. “

"Jak je možné, že bytost s tak citlivými drahokamy, jako jsou oči, takové kouzelnými sluchovými nástroji, jako jsou uši, a taková pohádková arabeska nervů, jako je mozek, může zažít sama sebe jako něco, co je méně než Bůh."

"Opravdu říkám, že nemusíte nic dělat, protože pokud se sami vidíte správným způsobem, jste všichni stejně výjimečným jevem přírody jako stromy, mraky, vzory v tekoucí vodě, blikání ohně, uspořádání hvězd a forma galaxie. Jste všichni takoví a není na vás vůbec nic špatného. “

Návštěvník

Předchozí

Zpět na Inspirativní myšlenky