Láska

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. úno 2022 13:09:03

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Ale Láska, o které mluví mudrcové, která je vším, nemá žádnou závislost, ani žádostivost, nejsou v ní žádné touhy, není ovládána pudy.
Je samotnou existencí, je tím, co tohle všechno drží pohromadě.

Ano. Proto nemá matka problém svému dítěti odmítnou dát hračku (drogu), když je o tom v hloubi své moudrosti přesvědčena.
Vyhnat ho od svého prahu.

Bezpodmínečná láska není podmíněna žádným projevem.

:)

:yes:
Ani mlácením.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. úno 2022 14:15:50

Návštěvník píše:
Ale Láska, o které mluví mudrcové, která je vším, nemá žádnou závislost, ani žádostivost, nejsou v ní žádné touhy, není ovládána pudy.
Je samotnou existencí, je tím, co tohle všechno drží pohromadě.


Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Ano. Proto nemá matka problém svému dítěti odmítnou dát hračku (drogu), když je o tom v hloubi své moudrosti přesvědčena.
Vyhnat ho od svého prahu.

Bezpodmínečná láska není podmíněna žádným projevem.

:)


Ani mlácením.


Všechno trápení je způsobené pocitem odloučení od Zdroje. Člověk je Sat-Čit-Ánanda svarúpa (vtělení Bytí-Vědomí-Blaženost) a aby mohl být šťastný, musí si být tohoto faktu vědom.


Spojení se Zdrojem je štěstím a soucitem. Proto absence soucitu a touha působit bolest, je záležitostí ega a jeho hluboké nevědomosti, lidově řečeno, hlouposti.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. úno 2022 11:08:14

Sedeli raz spolu Láska a ego na lúke. Bol krásny slnečný deň. Ego sa strašne naparovalo a snažilo sa dokázať Láske, že má pravdu...

"Ja vždy vyhrám," hovorí ego. "Pozri, aké som krásne, ako ma všetci uctievajú. Všetci chcú byť ako ja." Ego pokračovalo celé hodiny, predvádzalo sa, útočilo na Lásku, vysmievalo sa jej, vyhrážalo... Láska si len spokojne sedela a so záujmom hľadela na ego.

Ego začalo byť nervózne. Na Lásku neplatilo nič z jeho repertoáru. Každého iného by už dávno presvedčilo o svojej pravde. Hocikto iný by s ním už dávno súhlasil buď zo strachu alebo z pocitu viny. Ale Láska bola iná.

"Prečo nič nehovoríš?" opýtalo sa už dosť podráždené ego. "Dávam ti tu argument za argumentom a ty sa ani nebrániš, ani mi neoponuješ. Myslíš si vôbec niečo?"

Láska sa len spokojne usmiala a nastavila svoje telo slnečným lúčom. "Tak povedz už niečo. Nemôžeš stále len mlčať. Skús ma o niečom presvedčiť..." pokračovalo ego.

Láske prišlo ega takmer ľúto. Už videla toľko násilia, toľko strachu a toľko vojen. A toľko pošramoteného ega. Toto ego nebolo v ničom iné.

"Som najlepšie, som najkrajšie, som najmúdrejšie!" snažilo sa prerušiť ticho ego. "Musíš to uznať! Musíš!"

Láska sa zahľadela egu priamo do očí a zhlboka sa nadýchla. Ego sa začalo cítiť nepríjemne. ´Čo je to za pohľad?´ myslelo si ego. ´Prečo sa na mňa tak intenzívne díva? A prečo sa mi díva priamo do oči? Čo ak tam uvidí...´

"Čo by som tam uvidela?" opýtala sa priamo Láska. Ego zostalo ako skamenené. ´Hádam mi nečíta myšlienky! To nemôže byť pravda!´

"Viem, čo sa odohráva v tvojej mysli," odpovedala Láska na jeho myšlienku. "Viem, čo si myslíš, čo cítiš, čo vidíš i čo by si chcelo. Viem o tebe všetko a cítim tvoj strach. Bojíš sa, že nikdy nebudeš dosť dobré. Bojíš sa, že sa rozplynieš, keď nastúpil ja. Bojíš sa, že prestaneš vládnuť svetu..."

Ego sa na chvíľu zarazilo a chcelo povedať niečo ostré. Ale Láska to vystihla presne. Poukázala na jeho najväčšiu slabinu. Zrazu mu prišlo samého seba ľúto. Sklonilo hlavu a z oka mu vypadla prvá slza v živote. "Ale ja nechcem umrieť," povedalo sklesnuto.

Láska sa na neho s porozumením pozrela. Jej láskyplný stred sa otvoril a pozýval ego k sebe. "Vo mne budeš žiť na veky," povedala Láska a vystrela ruky. Ego sa zdráhavo približovalo k Láske. Oslnivá žiara vychádzajúca zo stredu ho neodolateľne lákala a zároveň desila. Ale príťažlivosť zvíťazila. Schúlilo sa do stredu Lásky a pocítilo neuveriteľný pokoj. Takto sa ešte nikdy necítilo.

A v tom sa stalo niečo úžasné. Rozplynulo sa, ale zároveň sa stalo Láskou samotnou. Odrazu bolo súčasťou všetkého. Vydýchlo si. Už nebolo samo. Ego konečne našlo to, čo hľadalo - domov.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 17. dub 2022 7:37:24

Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 30. čer 2022 6:41:10

Nyní se vraťme k tomu, co jsem vám řekl o nutnosti být základem lásky. Zvažte, co je nejcennějším majetkem jakékoli vnímající bytosti.
Kdyby měl na výběr, zda bude vlastnit buď veškeré bohatství světa, nebo své „bytí“ nebo „vědomí“ (můžete mu dát jakékoli jméno a přidat ho k tisícům, které již byly nashromážděny), to, co mu dává pocit bytí naživu a přítomnosti a bez kterého by tělo nebylo nic jiného než mrtvola, co by si vybral?
Je zřejmé, že bez vědomí by mu veškeré bohatství světa nebylo k ničemu. Toto bytí, tato vědomá přítomnost, kterou je, je bytím každé cítící bytosti na Zemi, samotnou duší celého vesmíru – a skutečně proto tato vědomá přítomnost nemůže být nic jiného než Bůh. Je to to, co člověk miluje víc než cokoli jiného, ​​protože bez toho není vesmír, žádný Bůh.
Toto je tedy Přítomnost-Láska-Bůh.
A
svatý Jan si toho byl zjevně velmi dobře vědom, když řekl: „Bůh je láska“. . . .‘ Je zcela jasné, že mohl mít na mysli pouze to, že on (Jan) a On (Bůh) se nelišili jako čistá subjektivita, jako noumenon. A proto ten, kdo je ukotven ve vědomé přítomnosti, kterou je Láska, to je Bůh, ‚přebývá v Bohu a Bůh v něm‘.

https://self-realization.blog/2020/04/1 ... on-love-2/
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 01. črc 2022 6:35:43Zatímco jsme odemkli potenciál jediného atomu, musíme ještě odemknout plný potenciál moudrého, milujícího a soucitného jednání. Odpovědnost za to nenáleží někomu jinému než každému z nás. Jsme to totiž my, kdo vlastní schopnosti lásky a moudrosti, které se zřídkakdy plně realizují nebo vtělují do světa času a prostoru.

V jádru duchovního srdce leží dva paradoxní instinkty. Jedním je vzestupný pohyb transcendence a probuzení do reality, zatímco druhý je o síle a milosti osvobozující lásky a zkušenosti jednoty, jak se projevuje ve světě času a prostoru. Plný a inkluzivní duchovní život bude plně brát v úvahu oba tyto paradoxní duchovní instinkty. Neboť nakonec jsme povoláni k tomu, abychom se probudili z přílišné identifikace s formou a také abychom znovu přijali a znovu ztělesnili milost naší pravé přirozenosti ve světě formy a jako svět formy.

Náš svět je plný výzev a tragédií, příležitostí a neomezeného potenciálu. Abychom čelili těmto výzvám, osobním i kolektivním, musíme jednat nikoli ze strachu, odporu a konfliktů, ale z lásky a moudrosti. Potřebujeme zažít a ztělesnit sílu a přítomnost osvobozující lásky.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. črc 2022 5:55:55

Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. črc 2022 11:28:52

Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. srp 2022 18:36:23"...Miloval všechny. A to mě vždycky překvapilo, ne to, že miloval všechny, ale, že když jsem seděl před ním, miloval jsem všechny."
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 31. srp 2022 11:53:48

Pamatujte, vnější svět, který vidíte, je odrazem vašeho vnitřního světa .

Váš jediný zdroj lásky by neměl být ve vašem partnerovi a vztahu, ale měl by být zakotven v lásce, kterou k sobě cítíte. Když ve vztahu s jinou osobou nezůstanete spojeni s láskou uvnitř sebe, může vás to vést k zoufalství být milován.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. zář 2022 6:56:06

Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 04. říj 2022 19:21:01

Obrázek
.................................................Šrí Rámakršna

.........Mějte lásku ke všem,
neboť nikdo není jiný než vy.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. lis 2022 14:18:42

Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. lis 2022 20:10:42Hlas poznání Don Miguel Ruiz ...o lásce

...lásku prostě dáváte a přijímáte, aniž se to snažíte pochopit. Máte-li odvahu úplně otevřít své srdce, stane se zázrak. Začnete vidět odrazy své lásky ve všem.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. lis 2022 18:47:23

Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. lis 2022 11:24:29

Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. lis 2022 11:46:27

Obrázek

Miluj všechny lidi jako Boha, i když ubližují. Buď jako Gándhí a Kristus.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 13. pro 2022 7:48:55

Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 13. pro 2022 15:18:14Milovat znamená rozpoznat sebe sama v jiném člověku.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » stř 14. pro 2022 9:06:42

Milovat znamená rozpoznat sebe sama v jiném člověku.


Myslím,

že osvícení a ztotožnovéní jsou dva zcela různé a naprosto obrácenné způsoby poznávání,

i když pocitářský jelita bude to ztotožnování nepochybně mnohem více oslovat,

než nějaká nezáživná praxe uvonění mysli a meditace...

Proto čím je kdo větší duchovní šmok,

tím více mele vo lásce...
VOSTÁLNÍK
 

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků