Abraham

Abraham

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 24. lis 2013 0:20:24

http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=42&t=291

Abraham: Jak nejlépe pomoci ostatním

Příspěvekod Petr » pon 19. led 2009 10:27:46
HOST: Jak pomoci ostatním dostat je po proudu? Jak je vést, když mluvíme o tom jít po proudu a proti proudu a někteří z nich mohou být frustrovaní a jít proti proudu nebo po proudu, to nevíme.. Jak je posunout po proudu?

ABRAHAM: Když vám někdo vypráví o tom, že není tam, kde by chtěl být, nebo to pochopíte z toho, co říká, jak si stěžuje, nebo i jen z jeho přístupu nebo nálady. Vzpomeňte si, že učíte svým vlastním příkladem a ne skrz vaše slova. Nabídla jste zde něco velmi zajímavého a my to ještě zdůrazníme. Řekla jste, že nevíme, jestli jdou po proudu nebo proti proudu a nevíme ve skutečnosti, kde se teď zrovna nacházejí. Vy znáte svůj vlastní proud a oni mají svůj. Ale protože máte svůj vlastní proud, tak teď jste je učinili součástí svého vlastního proudu. Řekněme, že pozorujete tuto osobu. Možná je to někdo o koho máte starost, nebo možná je to někdo, s kým jste se setkali profesně. A rozpoznáte, že není tam, kde by chtěl být. A tak z vašeho vlastního vibračního depozitáře začnete vysílat rakety záměrů. A tyto rakety vypadají nějak takto: Chci být přínosná pro tuto osobu. Chci říct správné věci ve správný čas. Chci ji inspirovat skrz příklady ve svém vlastním životě. Chci žít to, co učím. Chci být příkladem, který inspiruje někoho jiného. Chci, aby tato osoba žila lepší život. Chci, aby tato osoba našla to, co hledá. Chci, aby byla šťastná.

HOST: Ale jak víte, co ona chce? Nechcete je soudit. Nechcete jim říkat, kde naleznou štěstí...

ABRAHAM: Neznáte podrobnosti o tom, co chtějí, ale víte, že po čem touží každý, ať už je to materiální věc, hromada peněz, okolnosti, podmínky nebo události.. Každý něco chce, protože si myslí, že až to něco bude mít, tak se bude cítit lépe. Takže víte, že se chtějí cítit lépe. Víte, že chtějí být v souladu. Takže, jak je pozorujete, jak žijí cokoliv žijí, tak přidáváte do svého vibračního depozitáře váš požadavek, dá se říct jejich jménem. A toto se vám bude líbit.
Vytvořili jste si jejich obraz ve vašem vibračním depozitáři. Obraz, kde jsou šťastní, spokojení, jsou v souladu a vědomě kontrolující své tvořivé životní zkušenosti. Toto je vize, kterou o nich máte. A otázku, kterou vám nyní chceme položit je, jestli vy teď sami žijete podle této vize, kterou o nich máte ve svém vibračním depozitáři. Toto je to, co vás a mnoho dalších rozčiluje. Žijete vedle nich, milujete je, cítíte jejich vibrační depozitář plný nadějí a slibů a pak pozorujete to, jak žijí, což není ani zdaleka to, co si pro ně přejete, a pak byste je až nejraději „zabili“, protože to jak se na ně zaměřujete nejsouc tam, kde víte, že by chtěli být, tak se vy cítíte špatně. A pak máte tendenci jim říkat, co by měli dělat, tak aby vyhovovali vašemu obrazu, který jste si o nich vytvořili.
Chceme, abyste věděli, že nejúspěšnějším učitelem na světě je ten, kdo se zaměřuje na svou vizi o nich tak mocně, že to učiníte vaší nejaktivnější nejvíce převažující vibrací ve vztahu k nim. Tak jako Ježíš léčil.. díval se na nemocné, tak že neviděl jejich nemoc. Viděl je jako ucelené a zdravé. A protože věděl, že to je to, čím jste, tak to byla vibrace, kterou udržoval ve svých vibracích tak mocně, že se spojil se Zdrojem a ovládl vibrace okolo vás. Tak že když jste se na něj podívali v tom jeho vědění, tak jste byli též ovlivněni tímto jeho věděním. To je proč říkal: „Jdi a nikomu to neříkej“.
Takže to je opravdu to, co hledáte. Hledáte způsob, jak věřit vašemu příběhu, který o nich vyprávíte.
Takže to, co chcete říct vašim přátelům, nebo komukoliv, koho chcete povzbudit je: „Víš, pozoroval jsem tě, a myslím, že vím, kým skutečně jsi a co skutečně chceš.“ A pak to popište, pokud budete chtít. „Jsi úspěšný, jsi prosperující, jsi krásný, jsi úžasný, vypadáš dobře, voníš dobře, jsi dobrý, znám tě a já tě miluji. A toto jsi ty, kterému věnuji celou svou pozornost. Možná se ti občas zdá, že tě ignoruji nebo že tam pro tebe nejsem, protože se neúčastním některých rozhovorů, jako dříve. Ale není to proto, že jsem tě zavrhl. Není to proto, že tam pro tebe nejsem. Je to proto, že jsem pro tebe tady. Věnuji svou celou pozornost tomu, kým skutečně jsi.“ A ať už jim tato slova řeknete otevřeně nebo ne. Často nejsou připraveni je slyšet, takže je jen rozčílíte. Ale pokud víte, co děláte a vy věnujete celou svou pozornost této nové, expandované, připojené, dobře se cítící verzi jich. Je to jako vysílat přes satelitní talíř.. je to zářící.. Protože jejich vnitřní já, už tam je také a dělá pro ně to stejné. Ale oni nemohou slyšet volání Zdroje, tam kde jsou, ale spíše uslyší vás, volající je.
Vedete je k pozitivním myšlenkám, tím jak se na ně usmíváte, jak v ně věříte, jak očekáváte to dobré pro ně, když je vidíte, takové jací by chtěli být...Ale vyžadujete to určité úsilí...Jak Ježíš už řekl: „Nastavte druhou tvář.“ Vyžadujete to určité úsilí se nesoustředit na to, co je a místo toho nechat to, po čem toužíte, být tou nejaktivnější vibrací.

Takže řeknete svému příteli: „Drahý kamaráde, ohromně jsem si užil interakci s tebou, protože jsi, zatímco jsem tě pozoroval, ve mně podnítil intenzivní vědomost o tom, kým jsi. A pokud ti to nebude vadit, tak věnuji celou svou pozornost tomu, čím se stáváš, a udělám, co je v mých silách, abych ignoroval to, čím dočasně jsi. Vytvořím v sobě vibrační tón, takový, který kdyby se ti zalíbil, tak se převlníš přímo sem a když zde budeš, tak budeš v souladu s tím, čím skutečně jsi, přesně tak jak já jsem v souladu s tím, čím se právě stáváš.“

Zdroj: Abraham-Hicks - Workshop Toronto 16/03/2007
Překlad: Petr - inspiruj.cz
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr

Re: Abraham: Jak nejlépe pomoci ostatním

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 24. lis 2013 9:27:30

Tedy dá se to hrát tak, že my jsme ti dobří, kteří zachraňují zlý svět, pak v nás musí být to zlé ego, ve kterém se může zrcadlit zlo světa a nebo se ta hra dá hrát i obráceně, tak jako to hraje Honzam, nebo zobrazuje mmuller, obětovat se tomu zlu, ale pak v nás musí být to čisté nedotknutelné prázdno, jinak bychom toho nebyli schopní, musí v nás být ta svatost, která tohle dovoluje.

Žádné zlo neexistuje,
jsou jen různé preference z toho či onoho, tedy různá zrcadlení kvalit zdroje,
které pak určují nasměrování osob tím či oním směrem

Na osobní úrovni je to pak to, o čem hovoří Jung,
je zde nějaká dominantní funkce orientace ve světě a ta je prosazována

A protože každej vidí pak jen to své,
to svoje pochopení světa, nebot to co bylo dříve sjednocené (aspekty V a kvality UV)
je nyní rozděleno a je v protikladu

Jungova psychologie je o uvědomění řekněme všech kvalit osoby,
tak, abychom měli celistvý náhled, abychom se třeba neřídili jen citem, ale i rozumem apd.

Na úrovni duchovní to jsou pak ty kvality, o kterých říkám, že jsou všechny zapotřebí být uvědomněny,
vědomí, bytí, blaženost, světlo, přítomnost

Není tedy zlo, je jen "nevědomost"
což je tedy náš omezený pohled nějakým směrem
protože něčemu dáváme přednost, něco jsme si vybrali, něco chceme

PS.
Proto furt říkám,
že naše specializace na to či na ono nás omezuje,
naše zaměření nějakým směrem, chtění, působí naše omezení

A i když v tom zaměření dokážeme docela uvolněně tančit,
nebot jsme se uvolnili od chtění, tak stále tančíme jen v tom směru, kterým jsme vyrazili,
a jsme tam spokojeni, sladěni se světem i se sebou

Ale to nějak za realizaci nepovažuju....
vostalpetr

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 24. lis 2013 9:34:11

Abraham: O Vesmíru a nás

Příspěvekod Petr » čtv 04. pro 2008 17:39:07
Není ve vesmíru nic nádhernějšího, než být fyzicky soustředěný spolu s tímto dramatickým kontrastem, který je všude okolo a cítit jasnost vašich myšlenek a vyvrcholení vašeho rozhodnutí a soulad vašich Energií s tímto rozhodnutím. A pak vnímání sil Vesmíru – Energie která tvoří světy – proudící s vámi, aby naplnila tento záměr. To je důvod proč existujete.

Toto fyzické prostředí je vaše hřiště expanze, a bez něj by Vesmír nemohl expandovat, tak jak expanduje. Na chvíli nevěřte, že vaše nefyzické vy, nefyzické vnitřní já, a nefyzický bůh nečinně přihlíží s nějakou jasnou představou, jak by to vše mělo být, pouze čekající na vás, až to vše pochopíte. Vy jste rozšířením této Energie, ale vy jste specifikum této Energie, zatímco my jsme obecností té Energie - a tyto specifika jsou nutná k pohybu vpřed.

Zdroj: Abraham-Hicks
vostalpetr

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 24. lis 2013 9:54:51

JUNG

viewtopic.php?f=79&t=2789

To je asi tak to "ZLO" jenž vzniká různým zaměřením (chtěním) osob,
ty různé protkladné tendence,
toho, co je ve Zdroji nerozdělené
(Jednota a boj protikladů)
vostalpetr

Nový příspěvekod malpan » ned 24. lis 2013 11:31:05

Jak nejlépe pomoci ostatním?

Umět pomoct sám sobě. Dokud jsme v pozici - jednooký mezi slepými králem, pak těžko dokážeme posoudit, co je skutečnou pomocí pro druhé. Neznám lepší způsob, než vlastní inspirativní život - tam je vidět, zda to, co hlásáme, taky sami dokážeme žít. Různých pomahačů a zveřejňovačů teorií je jak hub po dešti...
malpan

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 24. lis 2013 17:38:04

http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=42&t=89

Abraham: O zdroji dobra a zdroji zla

Příspěvekod Petr » čtv 16. říj 2008 20:25:13
Už vám nějakou dobu říkáme, že neexistuje zdroj zla, temnoty... nevejdete do místnosti a nehledáte zapínač tmy. Existuje pouze zdroj světla, který může být zeslaben nebo odmítán a to vám poskytne efekt chybějícího světla, kterému říkáte tma, ale přesto se nesnažíte označit nějaký zdroj jako zdroj tmy. Jinými slovy neexistuje zdroj tmy, a stejně tak neexistuje zdroj nemoci. Existuje pouze to co je chtěné nebo jeho nepřítomnost. Nyní chceme vylepšit, vyladit tato slova a říct, že existuje pouze blaho (well-being) a jeho nepřijetí, nesvolení (disallowance).

Zdroj: http://www.abraham-hicks.com/lawofattra ... /index.php
vostalpetr

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 24. lis 2013 23:31:42

Bashar :

Všichni ti ostatní lidé na světě: jste zodpovědní k nim,
nejste zodpovědní za ně.

A cokoliv si vybírají, je jejich volbou.

Způsob jak jim můžete opravdu být nejlépe nápomocni je,
být plně tím, kým chcete být, bez ohledu na to, co vidíte vně.
vostalpetr

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 24. úno 2016 9:21:26

Abraham Hicks - Jak změnit život za 30 dn

https://www.youtube.com/watch?v=qnawSYH9uY0
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. bře 2016 17:50:08

Bashar - Realita je ve vašem vědomí

“Fyzická realita, jak jí nazýváte, je odrazem vašeho stavu bytí, vašeho stavu vědomí. Ve skutečnosti není nic “okolo vás”, nenacházíte se uprostřed “fyzické reality”. Fyzická realita je ve vás. Je ve vašem vědomí. Je to koncept, kterým prožíváte sami sebe z určité perspektivy. Chápeme však, že díky způsobu, kterým jste se rozhodli prožít vaši konkrétní dimenzi fyzické zkušenosti, se vám může zdát, že jste ve sféře "časoprostoru" (jak jej nazýváte). Ale co to přesně je? Co je prostor, co je čas? I když jsou pouze iluzorní, neustále vytváříte jejich účinek, jejich zkušenost ve "svém životním prožívání" jako fyzická nebo "zhmotnělá bytost".
Berete vysokofrekvenční energii své duchovní podstaty, své nefyzické podstaty, a v jistém smyslu tuto energii snižujete, "krystalizujete" do toho, čemu říkáte zkušenost/matrix/struktura fyzické reality. A opět, to vše se děje UVNITŘ vašeho vědomí, ve skutečnosti nejste na žádném místě, zvaném "fyzická realita". Přesto chápeme, že díky způsobu, kterým jste se tuto zkušenost rozhodli prožít, se fyzická realita jeví jako "něco mimo vás". Takže abyste mohli vybrat a prožít tu fyzickou realitu, kterou preferujete, tu fyzickou realitu, o které tvrdíte, že je v souladu s vaší přirozenou vibrací, musíte začít pozorovat a prožívat fyzickou realitu jako ODRAZ. Podobně jako když pozorujete odraz v zrcadle. Chápete, že když se podíváte na odraz ve svém zrcadle, tak ve skutečnosti v něm přímo nejste. A také víte, že když chcete odraz v zrcadle změnit, nesnažíte se do něj dostat a donutit ho tak, aby se změnil. Musíte změnit sebe, abyste docílili změny v odraze. Takže fyzická realita, jsouc odrazem, jsouc jakousi zrcadlovou síní, funguje na velmi podobném principu. Jakákoliv změna, kterou chcete vidět v tzv. odraze, ve vnější realitě, se musí začít uvnitř, musí se odehrát ve vnitřní realitě, což jste vy, "uvnitř vašeho" Vědomí, uvnitř vaší vibrace, uvnitř vašeho stavu Bytí."
Návštěvník

Nový příspěvekod Jana » pát 01. dub 2016 10:03:09

Abraham: Chamtivost vs. potřebnost

U tohoto překladu, víc než kdy jindy, zapomeňte na vaše zaběhané myšlenkové vzorce, a zkuste se na věc podívat novýma očima, třeba z pohledu Abrahama. :)

HOST: Snažím se pochopit chamtivost. Existuje mnoho druhů různých statistik, které říkají něco v tom smyslu, že okolo 5% celkové populace využívá 98% světových zdrojů.

ABRAHAM: Má se to takto. S tím bychom mohli tak trochu nesouhlasit, ale dejme tomu, že ty čísla jsou přesná. Toto se vám bude líbit: Pokud by 6% populace chtělo to samé, co těch 5%, tak zdroje této planety by expandovaly, aby pokryli těch 6%. Pokud by 10% z vás chtělo to, co má nyní 5%, tak zdroje této planety by expandovaly, tak aby pokryly těchto 10%. Pokud by 100% vaší populace chtělo žít tak, jak těch současných 5%, kteří se již rozhodli, že tak chtějí, tak zdroje vaší planety by expandovaly tak, aby pokryly těch 100%.

Takže, to není tak, že by těch 5% plýtvalo zdroji. Je to o tom, že žádají to, co chtějí -- a dostávají to. A ostatních 95% z toho bolí břicho a drží sami sebe v nepřijímacím stavu a proto to nevytváří. Je tu dostatek zdrojů pro všechny tak, aby měli cokoliv, co chtějí.

HOST: Takže opravdu neexistuje taková věc jako chamtivost?

ABRAHAM: Většina lidí by definovala chamtivost jako braní více, než potřebují nebo přijímání více, než je jejich spravedlivý díl. Rádi bychom vám sdělili, že toto je vesmír nekonečných zdrojů. Lidé se o tomto budou hádat, ale slibujeme vám, že pokud máte schopnost to nadefinovat jako vaši touhu, tak tato časově prostorová realita ve které jste soustředěni, má schopnost vám ji doručit, a to bez vyjímky.

Nyní, ať už byste se chtěli bavit o penězích nebo o čemkoliv jiném, tak zde je podstata toho smýšlení o omezenosti a nedostatku: Většina lidí mají tento překroucený pohled v tom, že si myslí, že existuje pouze jedna hromada, která se rozděluje. A pokud já, starý bohatý mizera, jedu se svými velkými zatracenými náklaďáky a odvážím velký kus té hromady, tak ostatní kteří přijeli se svými trakaři, nebo hrnečky na čaj, budou deprimovaní z toho, co by dostali, protože ta hromada, je nakonec tak drasticky zredukována tím, co jsem si odvezl, ze svého chamtivého přístupu.

A důvod, proč jsme to chtěli vyložit tak dramaticky je, že všechno to jsou takové kecy. Když požádáte, tak je vám vždy dáno! Ale, pokud sami sobě zabraňujete ty věci přijímat, tak ani nikdo jiný nesmí.

Když uvažujete o vašem fyzickém blahobytu, řeknete si copak někdy "Byl jsem tak dlouho zdravý, tak myslím, že budu teď pár let nemocný, aby mohli být zdraví zase ostatní?". Chápate, že zdroje, které nazýváte jasností jsou buď vaše nebo ne. Ale neřeknete "Aaa, byl jsem dnes tak zmatený, tak to musel být dnes někde někdo jiný vskutku chytrý."

...

Tady jste, na stejné planetě na které jste byli už více let, než dokážete spočítat. A jen za posledních 400 let... podívejte se na ten rozdíl v ekonomice. A to je stále ta stejná planeta!! Nikdo sem nenavážel kamiony zdrojů nebo nepřivedl potrubí z vesmíru se zdroji. Není tu dnes více zdrojů. Vy se pouze vibračně srovnáváte s jejich využíváním.

A, oh, ta schopnost vaší planety vám je poskytnout... vždyť jste dokonce ani nepoškrábali její povrch. Je to neustále obnovující se prostředí. A vy nikdy nebude schopni dostat vaši planetu z rovnováhy využíváním více jejich zdrojů, než které může poskytovat. To se prostě nemůže stát!

Takže bychom se vrátili k původní otázce a řekli vám: Chamtivost není problémem, protože to prostě není možné. Není možné, aby měl někdo více, než svůj spravedlivý díl.

Zdroj: Abraham-Hicks - Workshop, Houston, 05/01/2002
Originál v angličtině: Greedy vs. Needy?
http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=42&t=338&p=740
Jana
moderátor

Bashar

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. dub 2016 13:59:12

Bashar - 13.krok

Ot: Přítomnost není důsledkem minulosti?
B: Ne.
Ot: A budoucnost není důsledkem přítomnosti?
B. Ne.
Ot: Prosím, vysvětli to.
B: Všechny věci existují TEĎ. Rozumíte? Pokud všechny věci existují TEĎ, pak to, co nazýváte MINULOST či BUDOUCNOST, vše napříč časovými liniemi, existuje ve STEJNÉM ČASE. Dívejte se na to jako na možnosti. Nic není vytesáno do kamene, jsou to pouze možnosti, všechny existují. Zažijete tu možnost, se kterou ladíte energeticky teď z pohledu lineárního plynutí času.
Lineární zkušenost znamená, že si vytváříte dojem propojeného plynutí času s jinými realitami, které existují v tu samou chvíli. Vy je pouze nazýváte MINULOST či BUDOUCNOST, abyste v tom neměli zmatek. Ale všechny reality existují právě TEĎ.
Jde o to, že když si vytvoříte lineární propojení (minulost-přítomnost-budoucnost), ať si zvolíte čímkoli být v přítomnosti, tak jste každým momentem absolutně odlišným člověkem. Takže když změníte svou definici o tom, kým jste právě TEĎ, tak abyste se touto novou osobností stali, musíte mít odlišnou MINULOST! PŘÍTOMNOST ve skutečnosti mění vaši MINULOST!
Když definujete, kdo JSTE, právě teď a každý moment, vytváříte nové spoje s ostatními simultánně existujícími realitami, které nazýváte MINULOST či BUDOUCNOST. Tohle děláte pokaždé, když se změníte, každý moment. Nikdy nejste doslova ten samý člověk a nikdy nemáte stejnou minulost.
Když si přestanete myslet, že vaše bytí je takto propojené, když si uvědomíte, že jste pořád někdo nový – nový – nový – můžete udělat to, čemu my říkáme 13. krok. Když si pro sebe znovu teď definujete KDO TEDY JSTE, nejde o to, že byste se změnili, a tu nebo onu věc už dále neděláte, vy jste ji NIKDY NEDĚLALI! Tu věc dělal někdo úplně JINÝ! Opravdu to byla odlišná osoba.
Příklad: Někdo trpí nějakou závislostí. Pokud je skutečně schopen se vnitřně plně přesvědčit, že se každým okamžikem stává NOVÝM člověkem, pak pochopí, že člověk, kterým se stal nyní, onu závislost NIKDY NEMĚL! To je důvod, proč teď necítí žádné nutkání.
Ve vaší realitě můžete vidět konkrétní příklad: existují případy, které vaši doktoři nazývají mnohočetná porucha osobnosti (MPD). Existují zdokumentované případy lidí s MPD, jejichž jedna osobnost trpí rakovinným nádorem, ale jakmile se přesunou do další osobnosti, nemají ŽÁDNÝ NÁDOR! Jsou zdokumentované případy, kdy jedna osobnost trpí alergií, zatímco další ne. Existují dokonce lidé s MPD, jejichž rozdílné osobnosti mají odlišné barvy očí! Jejich osobnosti jsou doslova ODLIŠNÍ LIDÉ! A přesně tak to máte vy všichni, každým okamžikem. Když si tohle skutečně uvědomíte, zjistíte, že jste každým momentem na nové startovní čáře!
Budete mít takovou minulost, jakou chcete. Budete mít takovou budoucnost, jakou si vyberete, to všechno díky osobě, kterou jste PRÁVĚ TEĎ.
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 31. led 2018 12:00:37

Abraham Hicks - Umění umožňování & Nejdůležitější manifestace
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. úno 2018 17:52:42

Abraham Hicks - Jak funguje zákon umožňování
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. úno 2018 17:53:42

Abraham Hicks - Účel a výhody spánku