Praxe

Re: Praxe

Nový příspěvekod miroslav » úte 16. dub 2024 11:56:38

Jana píše:
miroslav píše:Názor na lásku není láska. Stejně tak je to s jinými názory - na probuzení, sat-čit-ánandu atd. To si třeba Jana-návštěvník často plete.
Když lpíme na svých názorech, pak to, na co máme ten názor, nám kvůli tomu uniká.


Miroslave, je jakýkoliv názor na kohokoliv nebo cokoliv láskou nebo nevědomostí?

Je tvůj názor na někoho, koho osobně ani neznáš, nežiješ s ním, nežiješ jeho život, nepoznáváš, co on poznává, je ten Tvůj názor láskou, nebo nevědomostí?

Vyjadřují Probuzení své názory, nebo poukazují na nejvyšší pravdu kterou skutečně žijí a poznávají?

Jsou jejich hovory o sat-čit-ánandě, lásce, probuzení atd. jen jejich názorem, nebo jsou to promluvy o poznání skutečnosti?

Dokázal bys připustit, že píšu jenom o tom, co poznávám jako skutečnost?

Dokázal bys připustit, že je možné nemít na nikoho žádný názor a poznávat pravdu?


Já připouštím cokoli, nemám s tím problém.
Ale to mi nebrání v poznávání toho co je pravda, co je moudré a co jsou pomotané vyčteniny prezentované jako poznávaná skutečnost.

Tím trpívají některé děti, když jim říkáš, že si něco vymyslely a oni se hájí - jak můžeš vědět, že to není pravda?
No a když dospějí, tak svoje vymyšleniny hájí podobně jako ty. "Můžeš připustut, že ..."
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Praxe

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 16. dub 2024 11:58:19

miroslav píše:
Návštěvník píše:
Kód: Vybrat vše
Názor na lásku není láska. Stejně tak je to s jinými názory - na probuzení, sat-čit-ánandu atd. To si třeba Jana-návštěvník často plete.
Když lpíme na svých názorech, pak to, na co máme ten názor, nám kvůli tomu uniká.

Proč pan Miroslav potom chce jen samé názory od paní Jany?


Já nechci po nikom jeho názory, ale to co sám bezprostředně poznává. A když neví, tak může napsat poctivě, že neví. Ale naše paní Jana ta ví všechno - ale ví prd, jsou to jenom názory poskládané z vyčteného a ještě blbě.

Pane Miroslave, prosím pěkně, jak se pozná názor vyčtený nebo smyšlený od toho, co skutečně někdo poznává?
U vás jsem zatím na vážkách, podle toho, co píšete, jak to máte vy.
Návštěvník
 

Re: Praxe

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 16. dub 2024 12:02:04

Kód: Vybrat vše
Tím trpívají některé děti, když jim říkáš, že si něco vymyslely a oni se hájí - jak můžeš vědět, že to není pravda?

Malé děti, tak do 3 let vidí věci, které nám dospělým už není umožněno, např. víly, anděly a podobně. Nebo ví, čím byly v minulém životě, co prožívaly atd. Umí mluvit jazyky zcela neznámými.

Podle pana Miroslava si to vybájily.
Návštěvník
 

Re: Praxe

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 16. dub 2024 12:06:23

Návštěvník píše:
Kód: Vybrat vše
Tím trpívají některé děti, když jim říkáš, že si něco vymyslely a oni se hájí - jak můžeš vědět, že to není pravda?

Malé děti, tak do 3 let vidí věci, které nám dospělým už není umožněno, např. víly, anděly a podobně. Nebo ví, čím byly v minulém životě, co prožívaly atd. Umí mluvit jazyky zcela neznámými.

Podle pana Miroslava si to vybájily.

A protože jim dospělí pořád říkají, ať si nevymýšlejí blbosti, tak o tom pak už nemluví a postupem věku a díky správnému názoru dospělých, že si vymýšlejí, tuto schopnost ztrácejí.
Návštěvník
 

Re: Praxe

Nový příspěvekod miroslav » úte 16. dub 2024 12:07:34

Jana píše:Je v Tobě jistota, že to, o čem mluví Probuzení, není šance přímo poznávat?


Vůbec ne, naopak, je možné přímé poznání toho o čem probuzení mluví, ale tobě se to zkrátka nedaří. Ty správný názor považuješ za poznání. A jak to poznám? Například podle toho, že ten tvůj názor je popletený, takže nemůže vycházet z vlastního poznání. Dokazuješ to tu už léta tím co a jak píšeš. A ty tu popletenost nevidíš, nejsi schopna pochopit, když tě na to někdo upozorňuje. Tobě to připadá, že to, co ty píšeš, je to samé, jako říkají probuzení . ale není. Dokonce i když je cituješ, protože jejich slova cituješ v jiném kontextu než byla daným probuzeným vyřčena.

Ale v tom nejsi sama, takových interpretů je mezi duchovňáky bohužel většina, ale ty jsi v tom obzvláště urputná. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Praxe

Nový příspěvekod Jana » úte 16. dub 2024 12:15:03

miroslav píše:
Jana píše:Je v Tobě jistota, že to, o čem mluví Probuzení, není šance přímo poznávat?


Vůbec ne, naopak, je možné přímé poznání toho o čem probuzení mluví, ale tobě se to zkrátka nedaří.


Jsi si jistý, že to jsi schopný skutečně posoudit?

Můžeš najít citaci toho, co máš konkrétně na mysli a vysvětlit to, jak to skutečně je?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Praxe

Nový příspěvekod Jana » úte 16. dub 2024 12:16:28

Třeba se Ti to podaří, hodně štěstí, Miroslave.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Praxe

Nový příspěvekod miroslav » úte 16. dub 2024 12:16:37

Návštěvník píše:
Kód: Vybrat vše
Tím trpívají některé děti, když jim říkáš, že si něco vymyslely a oni se hájí - jak můžeš vědět, že to není pravda?

Malé děti, tak do 3 let vidí věci, které nám dospělým už není umožněno, např. víly, anděly a podobně. Nebo ví, čím byly v minulém životě, co prožívaly atd. Umí mluvit jazyky zcela neznámými.

Podle pana Miroslava si to vybájily.


To, co píšu, se týká starších dětí a běžných životních záležitostí. Mám s tím u dětí osobní zkušenost. Myslím, že se tomu říká chorobná lhavost a projevuje se to hlavně u dívek.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Praxe

Nový příspěvekod miroslav » úte 16. dub 2024 12:22:46

Jana píše:
miroslav píše:
Jana píše:Je v Tobě jistota, že to, o čem mluví Probuzení, není šance přímo poznávat?


Vůbec ne, naopak, je možné přímé poznání toho o čem probuzení mluví, ale tobě se to zkrátka nedaří.


Jsi si jistý, že to jsi schopný skutečně posoudit?

Můžeš najít citaci toho, co máš konkrétně na mysli a vysvětlit to, jak to skutečně je?


Už jsem to zkoušel mnohokrát a výsledkem bylo tvé chrlení více či méně (spíše méně) souvisejících "vysvětlování": "Takže znovu a pomalu" atd.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Praxe

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 16. dub 2024 12:25:03

Proč to pane Miroslave zkoušíte stále dál a dál, urputně.?
Návštěvník
 

Re: Praxe

Nový příspěvekod Jana » úte 16. dub 2024 12:29:51

miroslav píše:
Už jsem to zkoušel mnohokrát a výsledkem bylo tvé chrlení více či méně (spíše méně) souvisejících "vysvětlování": "Takže znovu a pomalu" atd.


Jenže píšeš vždycky jen kritiku, ale sám nevysvětluješ, jak to je.

Zkus to znovu, ještě jednou, najdi si něco, co si tu Tvou kritiku podle Tebe zaslouží, vysvětli to svými slovy.

A pak společně můžeme ověřit, jak se na takovou věc dívají Probuzení. Co Ty na to?

Přeji hodně štěstí.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Praxe

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 16. dub 2024 14:10:32

A sklaplo mu, dědkovi. :) :phew:
Návštěvník
 

Re: Praxe

Nový příspěvekod miroslav » úte 16. dub 2024 15:16:08

Jana píše:
Jenže píšeš vždycky jen kritiku, ale sám nevysvětluješ, jak to je.


Krishnamurti postupoval podobně - třeba přednáška "Láska" (mám ji jen na magnetofonové kazetě)

Začíná - napřed si řekněme co není láska. Je láska ...tohle a popíše to, dále je lásko tohle ... atd.
Takže napřed je dobré vyloučit vše co se mylně za lásku považuje a pak je snad možné pochopit - uvědomit si co láska opravdu je.

No a u tebe se mi to, co třeba láska, poznání atd. není, zatím ani v nejmenším vyvrátit nepodařilo, no a tak něco vysvětlovat, jak to je, je zbytečné - jak se ukázalo třeba na tom existence vědomí blaho jméno a tvar a to jsem to ani nevysvětloval tobě.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Praxe

Nový příspěvekod miroslav » úte 16. dub 2024 15:17:57

Návštěvník píše:Proč to pane Miroslave zkoušíte stále dál a dál, urputně.?


To bys chtěl vědět návštěvníče, viď? Ale nepovím. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Praxe

Nový příspěvekod Jana » úte 16. dub 2024 16:25:36

miroslav píše:
Jana píše:
Jenže píšeš vždycky jen kritiku, ale sám nevysvětluješ, jak to je.


Krishnamurti postupoval podobně - třeba přednáška "Láska" (mám ji jen na magnetofonové kazetě)

Začíná - napřed si řekněme co není láska. Je láska ...tohle a popíše to, dále je lásko tohle ... atd.
Takže napřed je dobré vyloučit vše co se mylně za lásku považuje a pak je snad možné pochopit - uvědomit si co láska opravdu je.


Krásná práce, Miroslave. Konečně něco rozumného.

No a u tebe se mi to, co třeba láska, poznání atd. není, zatím ani v nejmenším vyvrátit nepodařilo, no a tak něco vysvětlovat, jak to je, je zbytečné - jak se ukázalo třeba na tom existence vědomí blaho jméno a tvar a to jsem to ani nevysvětloval tobě.

Když už máš tu kazetu s Krishnamurtim, můžeš se podívat, jestli jeho vysvětlování bylo zaměřeno na vyvracení toho, co "u někoho druhého není láska", nebo jestli se týkalo obecného vysvětlení, co není láska?

A mohl bys nás s tím obeznámit a vysvětlit, co se domníváš, že by se mělo víc vyjasnit. Díky.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Praxe

Nový příspěvekod miroslav » úte 16. dub 2024 17:19:56

Jana píše:Když už máš tu kazetu s Krishnamurtim, můžeš se podívat, jestli jeho vysvětlování bylo zaměřeno na vyvracení toho, co "u někoho druhého není láska", nebo jestli se týkalo obecného vysvětlení, co není láska?


Ano, byla to přednáška pro hodně lidí, tedy neřešil někoho konkrétního druhého, ale k jakým omylům u "druhých" lidí často dochází a co je mate a co jim brání poznání.
Ty máš výhodu, že já reaguji přímo na tebe, na tvé omyly a představy, což je lepší než obecná vysvětlení, kterých máš v zásobě přehršel a jak vidno, to na tebe neúčinkuje, ty si vybíráš jen co se ti hodí ke zdánlivému potvrzení tvých omylů, tvrzení a sebepotvrzení.
Ve tvém případě, kdy se nechceš pustit svých omylů, tak je to samozřejmě pro tebe nevýhoda, ale přesto, jak vidno, stále se ti daří svou "pravdu" uhájit.
Takže si to užij a až zase napíšeš nějakou blbost, tak se tě třeba zeptám, jestli alespoň víš, o čem to píšeš. Třeba na to, co je mysl, jestli je individuální nebo jedna - světová, jestli je iluzorní nebo skutečná atd. Akorát že je prázdná a v tomto smyslu je ale prázdné úplně všechno, takže to konkrétně o mysli stále nic neříká.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Praxe

Nový příspěvekod Jana » úte 16. dub 2024 18:53:24

miroslav píše:
Jana píše:Když už máš tu kazetu s Krishnamurtim, můžeš se podívat, jestli jeho vysvětlování bylo zaměřeno na vyvracení toho, co "u někoho druhého není láska", nebo jestli se týkalo obecného vysvětlení, co není láska?


Ano, byla to přednáška pro hodně lidí, tedy neřešil někoho konkrétního druhého, ale k jakým omylům u "druhých" lidí často dochází a co je mate a co jim brání poznání.
Ty máš výhodu, že já reaguji přímo na tebe, na tvé omyly a představy, což je lepší než obecná vysvětlení, kterých máš v zásobě přehršel a jak vidno, to na tebe neúčinkuje, ty si vybíráš jen co se ti hodí ke zdánlivému potvrzení tvých omylů, tvrzení a sebepotvrzení.

Nikdy Tě nenapadlo, že by tady mohlo být i reagování z pohledu nevědomosti, kdy mě mylně považuješ za psychosomatickou jednotku, osobu, tělo a není v Tobě poznání, že jsi tou nejvyšší pravdou stejně jako já?

Nikdy Tě nenapadlo, že svou osobu, o které se domníváš, že je na rozdíl od jiných duchovně pokročilá a ví, co je na kom špatně, nemusíš brát tak moc vážně?

[Ve tvém případě, kdy se nechceš pustit svých omylů, tak je to samozřejmě pro tebe nevýhoda, ale přesto, jak vidno, stále se ti daří svou "pravdu" uhájit.


Takže, Miroslave, svěř se jaké omyly máš na mysli?

Co takhle zkusit nejprve poznat, co je nejvyšší pravda? Poznat, že vědomá existence je blahem, blaho je láskou, ničím nepodmíněnou? Poznat, že naše podstata je božská a naší přirozeností je štěstí, ve kterém neexistuje žádné skutečné utrpení.

Takže si to užij a až zase napíšeš nějakou blbost, tak se tě třeba zeptám, jestli alespoň víš, o čem to píšeš. Třeba na to, co je mysl, jestli je individuální nebo jedna - světová, jestli je iluzorní nebo skutečná atd. Akorát že je prázdná a v tomto smyslu je ale prázdné úplně všechno, takže to konkrétně o mysli stále nic neříká.


A co bys chtěl, aby to říkalo o snu, iluzi, máje? V iluzi dvojnosti je mysl absolutně vším, co existuje, všemi formami i jmény, které se jeví jako skutečné.

Poznání pravdy mysl přesahuje, tady je forma prázdnotou, jméno není ničím, není tady žádné časoprostorové vymezení.

Schválně, co říká Krishnamurti o mysli? Řekla bych, že Ti potvrdí, že skutečnost, kterou poznáváme skrz mysl, není pravdivá.

Je to tak?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Praxe

Nový příspěvekod miroslav » úte 16. dub 2024 19:30:07

Jana píše:Nikdy Tě nenapadlo, že by tady mohlo být i reagování z pohledu nevědomosti, kdy mě mylně považuješ za psychosomatickou jednotku, osobu, tělo a není v Tobě poznání, že jsi tou nejvyšší pravdou stejně jako já?


Bavím se s psychosomatickou jednotkou Jana. Ta sem píše ty různé svoje výplody.
Komu píšeš v reakcích na mé komentáře ty?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Praxe

Nový příspěvekod Jana » úte 16. dub 2024 21:02:17

miroslav píše:
Jana píše:Nikdy Tě nenapadlo, že by tady mohlo být i reagování z pohledu nevědomosti, kdy mě mylně považuješ za psychosomatickou jednotku, osobu, tělo a není v Tobě poznání, že jsi tou nejvyšší pravdou stejně jako já?


Bavím se s psychosomatickou jednotkou Jana. Ta sem píše ty různé svoje výplody.
Komu píšeš v reakcích na mé komentáře ty?


Dá se věřit, že jsem to, co si myslíš.

Ale nejvyšší pravdou to není.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Praxe

Nový příspěvekod miroslav » čtv 25. dub 2024 15:22:22

Jana je náhodou ještě hrdina.
Někteří tu pravdu o sobě snášejí hůře, mohou z toho dostat hysterický záchvat. Jana tomu předchází zřejmě tím, že si ji nepřipouští :)

Školačky v Kutné Hoře neunesly přednášku psycholožky. Skončily v nemocnici

Tři studentky kutnohorské střední odborné školy převezla do nemocnice záchranná služba, jejíž členové museli ošetřit i další tři dívky, které byly rozrušené po intervenci školní psycholožky. Zbytek dětí v celé škole musel zůstat ve třídách. Na místě zasahovala také policie.

Do Střední odborné školy a středního odborného učiliště v Čáslavské ulici v Kutné Hoře vyjela záchranná služba společně s policií.

„Měli jsme v péči šest rozrušených dívek, všechny jsou hyperventilující. Dvě vezeme do nemocnice v Čáslavi, jednu do kolínské nemocnice, zbylé tři ponecháváme na místě,“ uvedla pro Novinky mluvčí záchranářů Monika Nováková.

Podle informací Novinek byla v jedné z tříd ze strany školní psycholožky prováděna intervence, kterou některé ze studentek neunesly. Podle ředitele školy se týkala špatné komunikace mezi spolužáky, kterou se psycholožka se žáky snažila vyřešit.

„Šlo o sezení se školní psycholožkou. Děti z ostatních tříd zůstaly během přestávky preventivně ve třídách, aby se situace neopakovala,“ řekl Novinkám ředitel školy Josef Vavřinec.

Škola na sociální síti incident označila za „trošku nestandardní situaci“. „K žádnému ohrožení dětí nedošlo. Ostatní děti jsme měli ve třídách, abychom uvolnili prostor záchranářům. Nyní normálně probíhá výuka,“ dodali.

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-sko ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků