Co ty o tom víš?

Moderátor: rosada

Re: Co ty o tom víš?

Nový příspěvekod rosada » ned 12. bře 2017 12:17:12

Jana píše:
rosada píše:
Tobě nevadí, že tě tady často uráží? Tobě nevadí že se tu uráží Mooji, Ježíš a jiní?

Vážíš si projevu vědomí stejně jako neprojevu?


Napsala jsi to moc pěkně sama:
rosada píše:...Schytaly to osoby, ale TO nikoliv. Za prvé kritici zřejmě přes závoj osoby TO nerozpoznali, za druhé TOHO se žádná kritika nemůže dotknout.
Z tohoto hlediska není nutné nic psát, nikoho hájit. Možná jsem to chtěla napsat pro ty, kteří jsou třeba Moojiho nebo kýmkoliv jiným zde zmiňovaným osloveni zaráží je ta kritika. Přesvědčte se sami, jestli jejich cesta vám může něco přinést.


Teď jde o to, jestli je vědomé, čím skutečně jsme. Pokud se v nás ta iluze ztotožnění s tím, čím nejsme, nerozplynula, tak pro nás jakékoliv učení Moojiho a ani dalších zatím k ničemu příliš není.


Hm, vidím to naopak. To učení je tu právě proto, aby se ta iluze rozplynula, pak už je to učení na nic.

Jak říká Mooji, při poznávání pravdy, osoba zmizí.

Mizí a jak jindy íká precizněji, mizí ztotožnění s osobou, jinak dokud tu je to tělo a dýchá je tu osoba a s ní určitá osobnost, která se v čase mění[/quote]

V každé bytosti je však možno nalézat tu Božskou podstatu, proto tu může být úcta i k tomu, kdo se chová neuctivě k tomu, co nepoznává.

Ano, to je možno. Je tu však mono i milion dalších možností, je možno toto nenálézat, je možno hrát hru duality smrtelně vážně, je možno hrát tu hru s vědomím, že jde o hru, a stejně jako o život, lze nalézat pravidla, držet se jich a nebo je překračovat.
Toto všechno je možno.


Mám prosbu, Rosado, mohla bys přeci jen nějak konkrétně vysvětlit tu vadící jednostrannost? V čem ji vidíš?

Já to asi už dál nechci rozebírat, je jsem za sebe, za svou osobu, napsala, že mi vadí, že se tu Mooji uráží a podsouvají se mu různé smyšlenosti.
A že jedním z důvodů může být to, jak tu Moojiho prezentuješ, konkrétně že mi to přijde jednostranné. Ty za svou osobu jsi napsala, že (aspoň já to tak pochopila) tato jednostrannost správná.
proč dál vířit tyto dojmy?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Co ty o tom víš?

Nový příspěvekod rosada » ned 12. bře 2017 12:29:16

nop píše:U Moojiho cítím autentičnost. Na cestu k němu nemám peníze. Ale jinak bych se na něho podíval- a výsledek bych procítil.
Je dobře, že jsou lokálně působící probuzení na světě. Mají okruh a konají svou práci.

Někdy je působení omezené časově. Znal jsem takový jeden kruh, chodíval jsem tam pár let, ale teď se uzavřel. Zásoba z toho dodnes rezonuje v mé duši a působí jako vzpomínka.


Pro Nopa a jiné, které učení (nebo , jak sám říká prosté ukaování na Pravdu) oslovilo:
Nedávno vznikla Moojiho česká a slovenská sangha (společenství) s Moojiho požehnáním, za tím se sešla 2x a to v Brně, další info je možné sledovat na youtuch kanále Moojiji Czech nebo n FB v skupině Mooji CzechoSlovak, s tím, že určitě dojde i na Skype satsang.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Co ty o tom víš?

Nový příspěvekod rosada » ned 12. bře 2017 12:32:52

ros píše:
Zdeněk píše:Jsem šovinista
a pracuji pro bulvár
nikdo i tu kůrku z těsta
by ode mě nebral

Když soudím Tebe
skrze Moojiho
vidím sebe

:)

Dobrá, dobrá


Chci ještě dodat, možná to některým, z toho, co jsem tu psala dříve nedošlo"
To že si Zdeňkovi toto myslím, neznamená, že on takový je.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Co ty o tom víš?

Nový příspěvekod Jana » ned 12. bře 2017 13:13:59

rosada píše:Hm, vidím to naopak. To učení je tu právě proto, aby se ta iluze rozplynula, pak už je to učení na nic.

Z pohledu individuality se to takhle může jevit, individualita hledá, najde a pak už ji učení nezajímá.
Z pohledu vědomí se to může jevit jinak, ta hra na hledání a nalézání, hra na rozpouštění iluze pokračuje.

Můžeš se podívat na to, jak to funguje prakticky, Mahariši pomohl s rozplynutím iluze Papádžímu, ten zase Moojimu a ten před jejich fotkami předává to učení dál.

Obrázek

Když se rozplyne iluze individuality, není to učení už záležitostí individuality.

Jak říká Mooji, při poznávání pravdy, osoba zmizí.

Mizí a jak jindy říká precizněji, mizí ztotožnění s osobou, jinak dokud tu je to tělo a dýchá je tu osoba a s ní určitá osobnost, která se v čase mění

Ano, není tu ztotožnění s tím, že toto jsem a tamto nejsem.


V každé bytosti je však možno nalézat tu Božskou podstatu, proto tu může být úcta i k tomu, kdo se chová neuctivě k tomu, co nepoznává.

Ano, to je možno. Je tu však mono i milion dalších možností, je možno toto nenálézat, je možno hrát hru duality smrtelně vážně, je možno hrát tu hru s vědomím, že jde o hru, a stejně jako o život, lze nalézat pravidla, držet se jich a nebo je překračovat.
Toto všechno je možno.


:)

Mám prosbu, Rosado, mohla bys přeci jen nějak konkrétně vysvětlit tu vadící jednostrannost? V čem ji vidíš?

Já to asi už dál nechci rozebírat, je jsem za sebe, za svou osobu, napsala, že mi vadí, že se tu Mooji uráží a podsouvají se mu různé smyšlenosti.
A že jedním z důvodů může být to, jak tu Moojiho prezentuješ, konkrétně že mi to přijde jednostranné. Ty za svou osobu jsi napsala, že (aspoň já to tak pochopila) tato jednostrannost správná.
proč dál vířit tyto dojmy?


Hra mysli nabízí mnohost, Bytí je jen Jedním.

V hloubi toho, co sděluje Mooji, je stále jen to jediné. Mohou se tomu dávat různá jména, ale zůstává to stále stejné.

Z toho místa, které ukazuje Mooji, se nedá mluvit ani o správnosti nebo nesprávnosti čehokoliv, i to dělení na správnost a nesprávnost je to Tvé oblíbené nothing, nothing.

Nicméně tady může být ta citlivost, se kterou není jedno, jestli se působí bolest, trápení, nebo jestli to pomáhá k poznání radosti, pravdy, jestli to pomáhá k osvobození od trápení.

Tedy není tady zájem, aby tu bylo něco, co Ti vadí.

Ale na druhou stranu praktičtější, než pokrývat zeměkouli měkkým kobercem, je obout si boty.

Praktičtější, než vytvářet skleníkové prostředí, ve kterém se nebude nacházet nic, co by vadilo, je objevit v sobě to, čemu to vadí.

Mooji by tomu čemu něco vadí nenabídl ani čaj a ani sušenku.

Nicméně může tady být i další možnost. Poznat, co to nespokojené v nás, čemu to, co tady je, vadí, vlastně hledá?

Co ta naše mysl vlastně chce, aby byla spokojená?

Bloudí časoprostorem a hledá cíl, hledá svůj zdroj, hledá zdroj štěstí.

To, co jsme vyháněli z hlavy a nenabízeli jsme tam tomu ani ten čaj a sušenku, můžeme s láskou přivítat v srdci.

V srdci můžeme s láskou přivítat úplně všechno.

Protože tady všechno, co je pomíjivé, mizí.

Co je věčné, zůstává.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6880
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Co ty o tom víš?

Nový příspěvekod lklknml » pon 13. bře 2017 19:28:19

ros píše:Dobrá, dobrá

Девушка что идёт?
:D
lklknml
 


Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník