pomoc poznávat pravdu

Moderátor: rosada

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod Jana » pon 30. lis 2015 21:53:06

jaosiva1 píše:Ackoli existuje jedno Vedomi...tak ma ruzne obsahy...Jana nema...zatim...pristup k Petrovu vedomi...a Petr...zatim...k Vedomi Jany...Franty...stromu...Boha...

Vědomí je jen jedno jediné, to, co je vědomé v hlubokém spánku beze snů, je tím jediným Vědomím všeho a to může být různě zbarveno osobním snem mysli. Proto je možné na místo sat-čit-ánandy, namísto blaženého Bytí, prožívat všechno možné včetně utrpení.

.je jednota Vedomi pro takoveho cloveka jen spekulaci a zatim nepotvrzenou ideou...

To, co zůstane vědomé ve spánku beze snů stejné v bdění i snění, je tím jediným Vědomím, o kterém mluví probuzení.

Nejvetsi brzdou masoveho rozvinuti techto stavu a zboreni hranic mezi jednotlivymi individualizovanymi obsahy Vedomi je strach pred tim, co by si lide pomysleli, kdyby moje obsahy vedomi uvideli ...no to by byl poprask...v politice....na burze...I v kazde rodine...lhani uz by bylo nemozne...
Zeptej se lidi, zda se lhani chteji vzdat...nechteji...a to je mocna sila branici telepatii...
Jen ten, kdo nema problemy s pravdou ...je predvojem novych lepsich casu...
...x...

Obsahy vědomí, o kterých píšeš, jsou jenom myšlenky, kdyby lidé tušily, že ty myšlenky ve skutečnosti nejsou vůbec ničím a že to Vědomí je Domovem, po kterém každá duše ve skutečnosti touží, tak by nikdo neváhal ani okamžik.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod jaosiva1 » pon 30. lis 2015 22:01:29

Nu coz, vidim, ze sme od sebe nazorove velmi daleko, coz neni pro me zadna novinka...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod .Petra » pon 30. lis 2015 22:03:49

jaosiva1 píše:Nu coz, vidim, ze sme od sebe nazorove velmi daleko, coz neni pro me zadna novinka...
...x...


S Janinýmu názory souhlasí snad jenom Rafael.
:)
.Petra
 

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 30. lis 2015 22:04:13

Podstatou Atma swarupam je blaženost, a nejen to, neboť blaženost (dokonalé štěstí) jest s Atmou identické. Lze dokonce říci: "Štěstí, ať kdekoliv existuje, jest tato Blaženost Atmy." Jen to jediné je skutečností. Není vůbec žádného štěstí v kterémkoliv předmětu světa. Je to prostá nevědomost, když si myslíme, že z nich můžeme odvoditi nějaké štěstí. Když mysl vyběhne ven za věcmi zevními, tu dojista trpíme. Kdykoliv cítíme, že naše tužby jsou uspokojeny, tu pozorujeme, že mysl se stahuje do svého domova - na místo svého původu - a že se raduje z Atma - sukham (z blaženosti Já). A tak také v hlubokém spánku, ve vytržení nebo ve mdlobách a když naše vytoužené předměty jsou zajištěny nebo nenáviděné předměty odstraněny, obrací se mysl dovnitř a těší se z Atma-sukham.

http://svetmysli.net/sm.exe?lng=cz&pg=47
Návštěvník
 

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod nop » úte 01. pro 2015 0:52:40

Návštěvník píše:
Podstatou Atma swarupam je blaženost, a nejen to, neboť blaženost (dokonalé štěstí) jest s Atmou identické. Lze dokonce říci: "Štěstí, ať kdekoliv existuje, jest tato Blaženost Atmy." Jen to jediné je skutečností. Není vůbec žádného štěstí v kterémkoliv předmětu světa. Je to prostá nevědomost, když si myslíme, že z nich můžeme odvoditi nějaké štěstí. Když mysl vyběhne ven za věcmi zevními, tu dojista trpíme. Kdykoliv cítíme, že naše tužby jsou uspokojeny, tu pozorujeme, že mysl se stahuje do svého domova - na místo svého původu - a že se raduje z Atma - sukham (z blaženosti Já). A tak také v hlubokém spánku, ve vytržení nebo ve mdlobách a když naše vytoužené předměty jsou zajištěny nebo nenáviděné předměty odstraněny, obrací se mysl dovnitř a těší se z Atma-sukham.

http://svetmysli.net/sm.exe?lng=cz&pg=47

To je zjednodušení.
Podívej se na jedno chápání. Matka miluje dítě. Je pro ni úplnou radostí.
A ty píšeš:
Není vůbec žádného štěstí v kterémkoliv předmětu světa
Zkus to říci své mamince, která Tě kojila, že jsi nebyl jejím štěstím.
Dále:
Když mysl vyběhne ven za věcmi zevními, tu dojista trpíme.
Takže i Tvá matka trpěla, když získala vjerm Tebe?
Ovšem dítě je pro matku vlastní, oba tvoří jednu dvojici, nerozlučnou, takže při vnímání svého dítěte zůstává vevnitř této dvojice.
Kdykoliv cítíme, že naše tužby jsou uspokojeny

K tomu dochází často u matky s dítětem.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod Jana » úte 01. pro 2015 7:17:17

nop píše:
Návštěvník píše:
Podstatou Atma swarupam je blaženost, a nejen to, neboť blaženost (dokonalé štěstí) jest s Atmou identické. Lze dokonce říci: "Štěstí, ať kdekoliv existuje, jest tato Blaženost Atmy." Jen to jediné je skutečností. Není vůbec žádného štěstí v kterémkoliv předmětu světa. Je to prostá nevědomost, když si myslíme, že z nich můžeme odvoditi nějaké štěstí. Když mysl vyběhne ven za věcmi zevními, tu dojista trpíme. Kdykoliv cítíme, že naše tužby jsou uspokojeny, tu pozorujeme, že mysl se stahuje do svého domova - na místo svého původu - a že se raduje z Atma - sukham (z blaženosti Já). A tak také v hlubokém spánku, ve vytržení nebo ve mdlobách a když naše vytoužené předměty jsou zajištěny nebo nenáviděné předměty odstraněny, obrací se mysl dovnitř a těší se z Atma-sukham.

http://svetmysli.net/sm.exe?lng=cz&pg=47

To je zjednodušení.
Podívej se na jedno chápání. Matka miluje dítě. Je pro ni úplnou radostí.
A ty píšeš:
Není vůbec žádného štěstí v kterémkoliv předmětu světa
Zkus to říci své mamince, která Tě kojila, že jsi nebyl jejím štěstím.
Dále:
Když mysl vyběhne ven za věcmi zevními, tu dojista trpíme.
Takže i Tvá matka trpěla, když získala vjem Tebe?
Ovšem dítě je pro matku vlastní, oba tvoří jednu dvojici, nerozlučnou, takže při vnímání svého dítěte zůstává vevnitř této dvojice.
Kdykoliv cítíme, že naše tužby jsou uspokojeny

K tomu dochází často u matky s dítětem.


Láska nás ve své nejčistší bezpodmínečné podobě "dělá" Jedním. Mizí iluze oddělenosti. Mizí všechny představy, starosti. Je jen vědomé, že ta láska tady je. Mizí vláda mysli a objevuje se přítomnost Ducha.

Dokud je tady povrchnost, tak potřebuješ, aby ten druhý měl určitou formu, nějak vypadal, nějak se choval, někým byl, aby mohl být milovatelný, aby mohl být láskou.

V hloubi nitra, kam nesahá mysl, tyhle podmínky kladené nejsou.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod Jana » úte 01. pro 2015 7:18:17

.Petra píše:
jaosiva1 píše:Nu coz, vidim, ze sme od sebe nazorove velmi daleko, coz neni pro me zadna novinka...
...x...


S Janinýmu názory souhlasí snad jenom Rafael.
:)


Celkem je mi lhostejné, co se odehrává na mentální úrovni, je ve mně velká radost z toho, čím jsme. Je ve mně velká radost, že jsi Já. A tahle hra na Ty a Já dává tu vzácnou příležitost, že Já může s tím, co se jevilo jako Ty, rezonovat, čím je.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod Jana » úte 01. pro 2015 8:08:54

A krásné je, že ať se na to, kým jsme, dívám z mého, nebo Tvého pohledu, tak je to stejné.

Z mého pohledu, když si uvědomuji, kdo jsi: Ty jsi Já.

Ze Tvého pohledu, když se dívám na mě: Já jsem Ty.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod .Petra » úte 01. pro 2015 9:04:50

Jana píše:
.Petra píše:
jaosiva1 píše:Nu coz, vidim, ze sme od sebe nazorove velmi daleko, coz neni pro me zadna novinka...
...x...


S Janinýmu názory souhlasí snad jenom Rafael.
:)


Celkem je mi lhostejné, co se odehrává na mentální úrovni,
:)


To je taky ten důvod, proč ses z mentální ůrovně nedostala ani kousek dál.
.Petra
 

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod Jana » úte 01. pro 2015 9:20:54

.Petra píše:
Jana píše:
Celkem je mi lhostejné, co se odehrává na mentální úrovni,
:)


To je taky ten důvod, proč ses z mentální ůrovně nedostala ani kousek dál.


S připoutaností k mysli se vědomí neosvobodí do ticha v srdci, kde žádná mysl není.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod Petra » úte 01. pro 2015 9:40:27

Jana píše:
.Petra píše:
Jana píše:
Celkem je mi lhostejné, co se odehrává na mentální úrovni,
:)


To je taky ten důvod, proč ses z mentální ůrovně nedostala ani kousek dál.


S připoutaností k mysli se vědomí neosvobodí do ticha v srdci, kde žádná mysl není.


Tohle je nesmyslná - zcela mentální - šmodrchanice. Nic víc.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod Petra » úte 01. pro 2015 9:52:33

Síla Poznání proniká mentálním projevem, když za ním to Poznání je.
Když za ním Poznání není, tak je to jen obyčejný mentální projev bez jakéhokoliv duchovního významu.

Za mentalním projevem Ros - který je čím dál tím prostějším a o to nádhernějším - síla Poznání je.

Mentální projev může být prošpikován velkými slovy jako je láska, blaženost, věčné štěstí atd. - když za tím Poznání není, tak to je jen povrchní mentální projev.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod Petra » úte 01. pro 2015 10:24:43

Petra píše:
Jana píše:
S připoutaností k mysli se vědomí neosvobodí do ticha v srdci, kde žádná mysl není.


Tohle je nesmyslná - zcela mentální - šmodrchanice. Nic víc.



Kdo/co má být připoután/o? Figurka Jana, figurka Petra, figurka Ros nebo Vědomí? Kdo posuzuje, že někdo/něco je připoutáno? Figurka Jana nebo Vědomí? Figurka Jana posuzuje jinou figurku? Vědomí posuzuje figurku? Vědomí posuzuje Vědomí?
Co je mysl? Může být mysl mimo Vědomí nebo je Vědomím?
Vědomí se potřebuje osvobodit? Od sebe samého?
Kdo má srdce? Figurky nebo Vědomí? Vědomí má srdce, kde je ticho, a okolo je hluk? Vědomí se chce osvobodit od hluku v sobě? Vědomí v sobě vytváří hluk a figurka Jana ho chce od toho hluku osvobodit?
Vědomí v sobě vytváří hluk a chce se po tom od něho zase osvobodit?
Vědomí má srdce, kde není hluk a kde není mysl? Tam kde nemá Vědomí srdce je hluk a mysl? To s hlukem je neskutečné Vědomí, to s tichem je skutečné Vědomí?

Mentální projev do nekonečna...




rosada píše:U závorkuji slovo jen ... Toto vše je snem Jediného ... tak je potřeba k tomu přistupovat, ne odmávnout to rukou "to je jen, sen...", ale hluboce se před tím snem sklonit, protože ten kdo sní je Bůh SÁM.


:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod Petra » úte 01. pro 2015 10:36:27

Petra píše:
rosada píše:U závorkuji slovo jen ... Toto vše je snem Jediného ... tak je potřeba k tomu přistupovat, ne odmávnout to rukou "to je jen, sen...", ale hluboce se před tím snem sklonit, protože ten kdo sní je Bůh SÁM.


:)


To je odevzdanost. Všechno bylo předáno Onomu jedinému. Opravdová blaženost.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod Jana » úte 01. pro 2015 12:13:47

Petra píše:Kdo/co má být připoután/o?

Vědomí k představám, jak je v té iluzi oddělenosti jiným, než někdo druhý.

Bez připoutanosti k mysli tady ta mysl může být klidně dál, může tady být jakákoliv figurka, jakýkoliv projev, ale je stále jasné, že ta existence je jen jedna jediná, že bez připoutanosti k iluzi oddělenosti je stále stejným blahem.

Co je mysl? Může být mysl mimo Vědomí nebo je Vědomím?

Mysl je ve skutečnosti prázdnem. Prázdnem ve Vědomí. Snem, ze kterého se vědomí probouzí.

Vědomí se potřebuje osvobodit? Od sebe samého?

Vědomí se nehne, ale ten sen iluze oddělenosti se může objevit a tím pádem musí zmizet, jelikož co vznikne, to zákonitě zanikne.

Kdo má srdce?

Ty máš srdce. O některých lidech se říká, že nemají srdce, doufám, že mezi ně nepatříš.
:)

Vědomí má srdce, kde je ticho, a okolo je hluk? Vědomí se chce osvobodit od hluku v sobě?

Vědomí je tím Srdcem, Tichem. Hluk a pohyb vytváří ten sen mysli.

Vědomí v sobě vytváří hluk a figurka Jana ho chce od toho hluku osvobodit?
Vědomí v sobě vytváří hluk a chce se po tom od něho zase osvobodit?
Vědomí má srdce, kde není hluk a kde není mysl? Tam kde nemá Vědomí srdce je hluk a mysl? To s hlukem je neskutečné Vědomí, to s tichem je skutečné Vědomí?
Mentální projev do nekonečna...


A v tichu srdce je Ticho.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod .Petra » úte 01. pro 2015 13:25:42

Jana píše:Ty máš srdce. O některých lidech se říká, že nemají srdce, doufám, že mezi ně nepatříš.
:)



Já jsem přece ty. Proč se ztrácíš v iluzi oddělenosti a představuješ si nějaké jiné, kteří nemají srdce? Všichni jsou ty. Máš srdce nebo ne?
.Petra
 

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod ros » stř 02. pro 2015 17:24:12

Vrátím se k původnímu tématu, tj. k odkrývání srtéž na tomto fóru, a to reakcí na tyto Janiny věty.
Tohle fórum může být velmi užitečným nástrojem, který kultivuje naši mysl, který pomáhá neulpívat na iluzi oddělenosti.

Může být a dost by tomu pomohlo, kdybys ty šla příkladem. Přeci jen jako zakladatelka, vnášíš do fóra určitou kvalitu.

Ty o rozkrývání pravdy zájem nemáš, i když ho deklamuješ. Mocným nástrojem k rozkrývání je dialog a toho ty nejsi schopna. Buď ze sebe chrlíš otázky a odpovědi Té nezajímají nebo na otázku odpovíš velkým množstvím jen vzdáleně souvisejícího textu.
Můžeš uvést příklad jak Tvou mysl toto fórum zkultivovalo?
V případě zájmu mohu připojit i své pozorování.
ros
 

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod Jana » čtv 03. pro 2015 7:20:44

ros píše:Vrátím se k původnímu tématu, tj. k odkrývání srtéž na tomto fóru, a to reakcí na tyto Janiny věty.
Tohle fórum může být velmi užitečným nástrojem, který kultivuje naši mysl, který pomáhá neulpívat na iluzi oddělenosti.

Může být a dost by tomu pomohlo, kdybys ty šla příkladem. Přeci jen jako zakladatelka, vnášíš do fóra určitou kvalitu.

Ty o rozkrývání pravdy zájem nemáš, i když ho deklamuješ. Mocným nástrojem k rozkrývání je dialog a toho ty nejsi schopna. Buď ze sebe chrlíš otázky a odpovědi Té nezajímají nebo na otázku odpovíš velkým množstvím jen vzdáleně souvisejícího textu.
Můžeš uvést příklad jak Tvou mysl toto fórum zkultivovalo?
V případě zájmu mohu připojit i své pozorování.


Nejen toto fórum, Ros.

Už na FJZ byla má mysl terčem útoků a dokazování toho, jak je na tom má osoba špatně, co jen vláken jí Miroslav založil.

A osvobozující bylo uvědomování si, že toho, kým skutečně jsem, se tyhle kritiky absolutně nijak nedotýkají.
Sklouzávalo to jak po skle.

Dál bylo poznávání, že ať byl Vostálpetr sebevulgárnější, ani jeho se to nijak nedotýkalo, pořád zůstával tímtéž.

To samozřejmě neznamená, že tohle fórum musí být plné vulgarit . Nemám o takové projevy zájem.

Vývoj pokročil a v současné době se objevila i ta možnost bez jakýchkoliv zábran mazat všechno, co se tady točí na představě, že jsme oddělenými individualitami a že ten druhý je něčím horším, než naše individualita.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod .Petra » čtv 03. pro 2015 8:59:54

Jana píše:To samozřejmě neznamená, že tohle fórum musí být plné vulgarit . Nemám o takové projevy zájem.

Vývoj pokročil a v současné době se objevila i ta možnost bez jakýchkoliv zábran mazat všechno, co se tady točí na představě, že jsme oddělenými individualitami a že ten druhý je něčím horším, než naše individualita.

:)


:D

Jana píše:
V hlubokém spánku beze snů, kdy tady není žádná připoutanost k tělu a k mysli, není žádný zájem o nic. Tady je možné čerpat poznávání pravdy.



:D



Maharadž:Každé úsilí vede k většímu úsilí, cokoliv je vybudováno musí být udržováno, cokoliv je dosaženo musí být ochraňováno před poškozením a ztrátou. Cokoliv může být ztraceno není ve skutečnosti vaše vlastní, a když to není vaše vlastní tak jaký užitek od toho očekávat?

:)

Tak si to tvoje forum užívej - jako diktátor, který nesnese kritiku a jiný názor než ten svůj - než ho ztratíš.
.Petra
 

Re: pomoc poznávat pravdu

Nový příspěvekod jaosiva1 » čtv 03. pro 2015 9:19:32

S dost velkym zajmem jsem ocekaval, co Jana odpovi na ...podle me trefny ...prispevek ros...
Mohl jsem ocekavat Janino aspon pozastaveni se nad nim?
Nemohl
Jana je Jednim...jako my vsichni...a basta...mentalni prkotiny ji nezajimaji...hyckej ji nebo ji nadavej...vsjo ravno...
A dokonce to ma I vyvoj, ktereho absenci sem ji vycital...muze ted mazat...eticke bariery padly...anebo...lepe receno...byly prebudovany do akcnejsi podoby...

Myslim, ze to bude vyzadovat usili samotneho onoho Jednoho, aby s Janou pohl
A do Jeho rukou nas vsechny odevzdavam
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

PředchozíDalší

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků