Proč je pravda zakrývána

Moderátor: rosada

Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod rosada » ned 29. lis 2015 13:12:10

Jana píše:
Proč by to dokonalé, božské, celistvé krásné mělo být zakrývané představami o nedokonalosti snu, iluze, nedokonalostech toho, co nabízí mysl ?



.Petra píše:
Na to ti může odpovědět jen Ono Jediné, které to, co ty posuzuješ jako nedokonalé, vytváří. Když to přestaneš posuzovat jako nedokonalé, tak se odpověd na tvoji otázku objeví.
:)


Ano ve skutečnosti není tu dokonalé, božské, celistvé a pak ty představy snu, iluze, nedokonalosti. Je jen jedno.
Ve dvojnosti tomu tak je, ve dvojnosti je používán tento koncept, aby se ve dvojnosti proměnilo. Pak je tu i ten, který to na 2 hromádky rozděluje.
Komické je, ten sen může být i takový, že ten, který to takto rozděluje, tvrdí, že nic nerozděluje, ba dokonce, že ani neexistuje (nikoliv jako lež, natolik poblouznil sám sebe)

Jednota je stále stejná. Paradoxem je, že je skrze dvojnost jakýmsi záhadným způsobem poznatelná.
Ale i to poznávání, odhalování je (jen) snem Jediného.
U závorkuji slovo jen ... Toto vše je snem Jediného ... tak je potřeba k tomu přistupovat, ne odmávnout to rukou "to je jen, sen...", ale hluboce se před tím snem sklonit, protože ten kdo sní je Bůh SÁM.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 29. lis 2015 13:35:30

Jak, prosim, vis, jak je tomu ve Skutecnosti?
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod rosada » ned 29. lis 2015 13:52:42

jaosiva1 píše:Jak, prosim, vis, jak je tomu ve Skutecnosti?
...x...

Ahojky,
opět, jen takový řečnický obrat.
Nijak tě nepřesvědčím, že to vím a jak to vím.

Můžutady jen říci, že to praví advaita, kterou má Jana i já ráda, i když každá v ní vidíme něco trochu jiného.

Ale ty se taky můžeš zkusti podívat, jak je to "Skutečně" ... to je pro mě to pravé poselství advaity.

Nicméně bych byla ráda, aby tato vsuvka nezakryla, poselství směřované Janě.
Ale dík za to připomínku... kdože to ví, jak je to Skutečně :D :D :D
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 29. lis 2015 14:26:57

Behem 35 let fakt pilne prace, sem po desetileti meditaci, cviceni a treninku ....se take zacal domnivat...ze uz sem se k tzv Skutecnosti prokousal...
Ted je moje porozumeni jine...a su tomu rad....zacinam jako zacatecnik tim, ze nevim nic...a co bych si myslel, ze nahodou vim, muze mi Mistr do peti vterim rozmetat jako domecek z karet...

Kdyz napises mi, ze se pletu a ze ve skutecnosti je to takhle a takhle....zanecha uz me to klidnym...
Ale pro jisty stupen poznani nektereho esoterika je takove prohlaseni jako cerveny hadr pro byka....nebot...dle neho ...je to prave nopak....ty se mylis a on vi, jak je to ve skutecnosti..
Ani se nemusite verejne pohadat...ale v duchu jste presvedceny o sve pravde a basta....

V mem modelu je to tak...je tu Jedno...a je tu Jeho Projev, ktery jako Jedno nevypada...inu...kouzlo
Ja tady vystupuji jako figurka Petr...s telem, mysli a okolnim svetem
A ted...proc tady sem
Ja mam predstavu, ze sem tady byl dan proto, qbych se dobre naucil hrat tu hru na lidsky zivot, ze ktere toho jestebmoc neznam, ba skoro nic....vzdyt..co vim jen o svych bunkach?....tolik bilionu ceka, az se s nima naucim pracovat...a coz teprv s kosmem veci kolem sebe...zatim sem tu cizincem...
No a chapu, ze je mozna I predstava nekterych esoteiku....ze cilem teto hry je dostat se ze hry...aspon pochopenim, ne-li uplnym rozplynutim...
Ok, treba me to ceka take, zatim ale studuju hru a poznani Jednoho, pokud nejake mam, mi slouzi k lepsi a lepsi znalosti hry...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod rosada » ned 29. lis 2015 14:49:22

jaosiva1 píše:Behem 35 let fakt pilne prace, sem po desetileti meditaci, cviceni a treninku ....se take zacal domnivat...ze uz sem se k tzv Skutecnosti prokousal...
Ted je moje porozumeni jine...a su tomu rad....zacinam jako zacatecnik tim, ze nevim nic...a co bych si myslel, ze nahodou vim, muze mi Mistr do peti vterim rozmetat jako domecek z karet...

Kdyz napises mi, ze se pletu a ze ve skutecnosti je to takhle a takhle....zanecha uz me to klidnym...
Ale pro jisty stupen poznani nektereho esoterika je takove prohlaseni jako cerveny hadr pro byka....nebot...dle neho ...je to prave nopak....ty se mylis a on vi, jak je to ve skutecnosti..
Ani se nemusite verejne pohadat...ale v duchu jste presvedceny o sve pravde a basta....

V mem modelu je to tak...je tu Jedno...a je tu Jeho Projev, ktery jako Jedno nevypada...inu...kouzlo
Ja tady vystupuji jako figurka Petr...s telem, mysli a okolnim svetem
A ted...proc tady sem
Ja mam predstavu, ze sem tady byl dan proto, qbych se dobre naucil hrat tu hru na lidsky zivot, ze ktere toho jestebmoc neznam, ba skoro nic....vzdyt..co vim jen o svych bunkach?....tolik bilionu ceka, az se s nima naucim pracovat...a coz teprv s kosmem veci kolem sebe...zatim sem tu cizincem...
No a chapu, ze je mozna I predstava nekterych esoteiku....ze cilem teto hry je dostat se ze hry...aspon pochopenim, ne-li uplnym rozplynutim...
Ok, treba me to ceka take, zatim ale studuju hru a poznani Jednoho, pokud nejake mam, mi slouzi k lepsi a lepsi znalosti hry...
...x...


Díky, jao za Tvá slova.
Nepsala jsem to Tobě. Z těch pár rozhovorů, co jsme spolu měli, vím že máš jinou cestu, jinou startovní pozici, jiné cíle.
Z rozhovorů j Janou, vyplývá, že aspoň povrchově, stavíme na podobných základech.
A to že: "Ve skutečnosti, je tu jen jediné" mělo být poukázáním na rozpor v Janině argumentaci, protože tím Jediným se tu často ohrazuje.
Ano možná je to výzva k veřejné hádce ... nebo k veřejnému satsang? ... no uvidíme.

Nicméně pokud Tě koncept advaity nezaujal nemusíš ho nadále komentovat. Je to jen kulisa. A kulisou je i to, že to zde prezentuji jako skutečnost.
Při tanci musíš používat kroky :-)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 29. lis 2015 16:55:14

Aha, ahoj ros, taxe omlouvam
Ze sem sem tak vpadl
Koncept advaity me zaujal a studoval jsem ho nekolik let...hlavne Maharisiho...
Me vyhrady se tykaji spis lidi- advaitistu nez advaity
Verim, ze s Maharisim bych si rozumel....s jeho zaky uz min...a s jeho soucasnymi nasledovniky uz vubec...

Ale nebudu vas rusit a preji prijemne nazorove zapoleni

...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod Jana » ned 29. lis 2015 22:46:38

Kdysi se konalo na nebi shromáždění nejvyšších mudrců a Bohů. Byl tam i Šri Krišna, Šri Vašista, Gautama Budha, Vasvamitra a mnoho jiných mudrců, zakladatelé náboženství a Bohů bez počtu. Každý hájil svůj vlastní duchovní systém a prohlašoval jej za lepší než ostatní duchovní cesty. Kdo je měl rozsoudit? Podle jejich chování nedalo se dílo rozlišit. Někteří byli v samadhi, někteří filosofovali, jiní zas byli zabráni nejrůznějšími pracemi, jiní byli plni lásky k Absolutnu a opět jiní se chovali tak prostě jako obyčejní lidé. Všichni byli však stejného, tj. nejvyššího řádu svatosti a moudrosti. I obrátili se na samotného Brahmu, aby rozhodl, který duchovní sytém a jaké pojetí Absolutna je nejlepší. „To bych také rád věděl“, pravil Brahma-tvořitel, ale je tu přece Riši Parasvara, ten je vševědoucí, ten to bude vědět. Ale tu jeden z Bohů Šiva vytušil, že by Rišiové neměli ani k vševědoucímu důvěru a řekl: „Já sám nevidím, která z metod by byla ta pravá, ale meditujme na Bohyni, na Její Veličenstvo, Nejvyšší inteligence, ženskou tvář Absolutna, Nepodmíněné Vědomí všeho, a pak budeme schopni porozumět z Její Milosti i nejjemnějším Pravdám.“

I počali všichni Bohové a mudrci meditovat o jejím Božském Majestátu, Transcedentálním Vědomím, Královně Nebes pronikající všemi třemi stavy života, bděním, snem i hlubokým spánkem…

Takto invokována zjevila se ve svoji slávě jakožto Transcedentální Hlas v prostoru čirého Vědomí. A oni Ho slyšeli hovořit jako Hlas hromu a nebes:

„Vyjádřete se rychle, Rišiové! Přání těch, kteří se mě oddali, budou splněna okamžitě!“

Slyšíce svatý Hlas, Rišiové i Bohové padli u vytržení na tvář a pozdravivše Bohyni, zjevili ji svou pokornou prosbu:
„Řekni nám, ó laskavá, ty nikdy nezrozená, jež jsi stále mladá a nikdy nezestárneš, kteráž jsi esencí všeho, a přece bez jádra individuality, Královno světů, řekni nám, který z prostředků je nejpřiměřenější k dosažení Tebe a jaké pojetí Absolutna je nejlepší?“

Takto vyzvána pravila Bohyně všeho vědění:

„Jsem abstraktní inteligence, ze které vesmír počíná a do níž se rozpouští jako obraz v zrcadle. Nevědomý zná mě jako hrubý svět, moudrý však mne zná jako své vlastní čiré Bytí. Má konkrétní forma je věčný pár, tj. svrchovaný Pán všeho plus energie, vždy v nerozděleném spojení, přebývající jako věčné vědomí v bdění, snění i spánku. Bozi, lidé, hadi i nadlidské bytosti, všichni jsou projevem mne. Projevují se nejrůznějšími způsoby, a přece zůstávám neposkvrněna, neboť Absolutno je mé bytí. Jsem neomezena. Ač nejsem začleněna v nic a nižádným způsobem a jsem stále svobodna, skrývám svou moc zvanou Maya a kryji se nevědomostí, která se projevuje jako přání a touhy. Rodím se a zrozuji jako Individuum, až zmoudřevši, hledám Učitele a Mudrce, zvídám Pravdu od nich, provádím ji v praxi a konečně se stávám vyproštěnou.
Nejpřiměřenější z prostředků mého dosažení je mentální obrazotvornost, vztahující se k Bohu, čili savikalpa samadhi.
Očišťuje, posiluje, činí mysl schopnou pozbýti své Já. Je to vzývání Abstraktní Inteligence v konkrétní formě. Je nejen nejvýš užitečná, ale i nesmírně složitá. Jak by se jinak mohl člověk stát připraveným k neduální realizaci bez jejího požehnání? Nevědomost přeci nelze odstranit přímo, ale je možno ji postupně odklidit přechodem ze savikalpa do nirvikalpa při vzkříšení člověka z nevědomosti do vědomosti. Jen tak se může úplně ponořit do Já, kde není již vědomí odděleného od prostého vědomí blažené existence Bytí.
To je nirvikalpa samadhi. Vybrav si i z něho vidí člověk svět právě tak jako každý jiný člověk, ale jeho stanovisko je nyní docela změněno. On je nyní schopen znát své činné Já a nadále je již nezaměňuje za své ego. Toto je sahaža nirvikalpa samadhi, vyvrcholení realizace.
Ten, kdo mě takto poznává a zná, je dokonalý mezi moudrými a není rozdílu mezi mnou a jím. A co jsem nyní řekla, je odpověď na vaše otázky“, pravila Bohyně. „Nadále není potřeba, abyste byli zmateni pochybnostmi“, dohovoříc Transcedentální Inteligence utichla.

Pak všichni Rišiové pozdravili Šivu i ostatní Bohy a odebrali se ke svým příbytkům.

(Eduard Tomáš - Tajné nauky Tibetu)


:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod rosada » pon 30. lis 2015 19:22:17

To jsme to téma hezky odkryly.
:-)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod .Petra » pon 30. lis 2015 20:30:04

rosada píše:U závorkuji slovo jen ... Toto vše je snem Jediného ... tak je potřeba k tomu přistupovat, ne odmávnout to rukou "to je jen, sen...", ale hluboce se před tím snem sklonit, protože ten kdo sní je Bůh SÁM.


Nádherné. :)
.Petra
 

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod jaosiva1 » pon 30. lis 2015 20:48:58

Buh sni...a vse, co vnimam kolem sebe vcetne me...je Jeho sen....ok, tato moznost tady je....

V mem Modelu pouzivam ale fraktalni Pristup...
Buh sni a zda se mu o Bozskych bytostech....tyto sni a vysni si trochu nizsi Bozske bytosti vcetne Jejich vesmiru...atd az nas Sef Stvoritel vysni nas tzv Kosmos a me!...huraaa...v nem
A ja...dissponujici zlomkem te prvni Imaginaticni Ssily Boha...mohu snit take...jsem Mu podobny...a vsichni sme vysneni k Jeho obrazu...

Pohledte na karfiol a mate dukaz teto hypotezy
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod .Petra » pon 30. lis 2015 21:09:17

Všechno přijmout jako Boží sen je ta pravá, jediná blaženost. Všechny ostaní blaženosti jsou jen její zcela slabý odvar.
:)
.Petra
 

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod ros » pon 30. lis 2015 22:43:04

jaosiva1 píše:Buh sni...a vse, co vnimam kolem sebe vcetne me...je Jeho sen....ok, tato moznost tady je....

V mem Modelu pouzivam ale fraktalni Pristup...
Buh sni a zda se mu o Bozskych bytostech....tyto sni a vysni si trochu nizsi Bozske bytosti vcetne Jejich vesmiru...atd az nas Sef Stvoritel vysni nas tzv Kosmos a me!...huraaa...v nem
A ja...dissponujici zlomkem te prvni Imaginaticni Ssily Boha...mohu snit take...jsem Mu podobny...a vsichni sme vysneni k Jeho obrazu...

Pohledte na karfiol a mate dukaz teto hypotezy
...x...

ok, tato moznost tady je....
:)
ros
 

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod Jana » úte 01. pro 2015 6:22:49

.Petra píše:Všechno přijmout jako Boží sen je ta pravá, jediná blaženost. Všechny ostatní blaženosti jsou jen její zcela slabý odvar.
:)


To, čím jsi, jsem, jsme, je pravá blaženost a nejjasněji vědomé to je v hlubokém spánku těla a mysli, kdy jakýkoliv sen zmizí.

( probuzený - osvobozený od ztotožnění s tělem a myslí - nespí ani když tělo a mysl spí, jelikož je probuzený )

Proto tolik duchovně hledajících medituje, aby se objevil ten stav, kdy odejde sen mysli a probudí se poznání kým jsme,

probudí se vědomé Vědomí.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod .Petra » úte 01. pro 2015 7:58:36

Jana píše:
.Petra píše:Všechno přijmout jako Boží sen je ta pravá, jediná blaženost. Všechny ostatní blaženosti jsou jen její zcela slabý odvar.
:)


To, čím jsi,

:)


Netahej mě do svých nesmyslných představ, Jano.
.Petra
 

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod Jana » úte 01. pro 2015 8:18:46

.Petra píše:
Jana píše:
.Petra píše:Všechno přijmout jako Boží sen je ta pravá, jediná blaženost. Všechny ostatní blaženosti jsou jen její zcela slabý odvar.
:)


To, čím jsi, jsem, jsme, je pravá blaženost a nejjasněji vědomé to je v hlubokém spánku těla a mysli, kdy jakýkoliv sen zmizí.

( probuzený - osvobozený od ztotožnění s tělem a myslí - nespí ani když tělo a mysl spí, jelikož je probuzený )

Proto tolik duchovně hledajících medituje, aby se objevil ten stav, kdy odejde sen mysli a probudí se poznání kým jsme,

probudí se vědomé Vědomí.

:)


Netahej mě do svých nesmyslných představ, Jano.


Jako nesmyslné představy se to může jevit, dokud není vědomé, že ten stav vědomého Vědomí je tady vědomý v bdění, snění i ve spánku mysli, že nemizí v čase a nemizí ani v prostoru, proto je vše jedním a nepřestává to tím být ani, když tělo a mysl zmizí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod Petra » úte 01. pro 2015 8:30:57

Jana píše:
.Petra píše:
Jana píše:
To, čím jsi, jsem, jsme, je pravá blaženost a nejjasněji vědomé to je v hlubokém spánku těla a mysli, kdy jakýkoliv sen zmizí.

( probuzený - osvobozený od ztotožnění s tělem a myslí - nespí ani když tělo a mysl spí, jelikož je probuzený )

Proto tolik duchovně hledajících medituje, aby se objevil ten stav, kdy odejde sen mysli a probudí se poznání kým jsme,

probudí se vědomé Vědomí.

:)


Netahej mě do svých nesmyslných představ, Jano.


Jako nesmyslné představy se to může jevit, .


Myslet si o tom, můžeš, co chceš.

Jen tě žádám, abys nepsala o tom, co si myslíš, že jsem já. Piš o tom, co si myslíš, že jsi ty.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod Petra » úte 01. pro 2015 8:34:06

Jana píše:, dokud není vědomé,


Ty si myslíš, že u mě není něco vědomé, já si myslím to samé o tobě.
Názor proti názoru.
Nic víc.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod Jana » úte 01. pro 2015 11:25:29

Petra píše:Jen tě žádám, abys nepsala o tom, co si myslíš, že jsem já. Piš o tom, co si myslíš, že jsi ty.


Nepíšu, co si myslím, že jsem, píšu, co si uvědomuji, že jsem. Tudíž, pokud je vědomé, že jsem vším, tak když napíšu, že jsem Ty, tak pořád píšu o tom, co si uvědomuji, pořád to není nic, co bych si myslela o někom druhém.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Proč je pravda zakrývána

Nový příspěvekod .Petra » úte 01. pro 2015 12:16:39

Jana píše:
Petra píše:Jen tě žádám, abys nepsala o tom, co si myslíš, že jsem já. Piš o tom, co si myslíš, že jsi ty.


Nepíšu, co si myslím, že jsem, píšu, co si uvědomuji,


Klidně si o tom mysli, co chceš, Jano. Třeba i to, že si to nemyslíš, ale uvědomuješ.
Pokud jsem pro tebe já ty, tak ti jistě nebude dělat žádný problém psát jen o sobě. Mě prostě ze svých úvah vynech. Díky.
:)
.Petra
 


Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník