Pro Janu - aby se řeč zastavila

Moderátor: rosada

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. srp 2015 21:21:40

Pokud ovšem nedojde dřív na podřezávání českých hlav a podobné kratochvíle...že jo...
Návštěvník
 

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. srp 2015 22:18:42

Přijď Království Tvé sem na zem....sem tam někdo ve svých modlitbách prosí o to, aby už se k němu dostavilo.....no tak se dostaví....duše pak pozbydou svá těla, zbaví se tím pádem i osob a osobností, bez ohledu na to, jak je kdo stár.
Ale předtím si ještě ony zbožné duše užijí utrpení od nevěřících v J.K., neboť čím větší uprtení, tím je to lepší, protože i J.K. před vzetím na nebesa velice trpěl a oni to tak chtějí mít také...
Je to celé nějak pokřivené a zapomíná se na to, že čím debilnější přání, tím je větší naděje, že se splní...
Duchovní království se má totiž jen rozpoznat a prozkoumat, ale ne ho zoufale přivolávat aby se zjevilo reálně v hmotném světě.....nevědí co činí a nedají si to vysvětlit....
Návštěvník
 

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. srp 2015 22:57:31

Dlouho se to tu tohle video neobjevilo, tož si znovu pustíme:

https://www.youtube.com/watch?v=ABBtmEjXwmQ

Boží království vaří
Návštěvník
 

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Linda. » stř 26. srp 2015 23:08:34

Jana píše:..on je to jen projev radosti, že ta osoba ve skutečnosti neexistuje.

Je to obrovská radost a pochopitelná :yes:

zbavila ses osoby, zaplaťpámbu :yeah: ona nebyla skutečná!!! :hm: :knock: :phew:

To je odmítnutí ... pravý opak přijetí jevu, vytvářeného Vědomím ... jeho obejmutí...


Čí odmítnutí to je?

Kdo se raduje díky své představě, že se něčeho zbavil?
Linda.
 

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 27. srp 2015 6:57:01

když budu kupříkladu chtít tvrdit, že jsem chytřejší, než Ty, osvícenější, než Ty, na vyšší duchovní úrovni, než Ty,
mravnější, lepší, horší, mi bude naprosto jasné, že tohle je plácání pitomostí.

To je fakt, když si člověk o sobě "moc myslí" a nebo se naopak zbytečně podceňuje,
tak si s ním většinou moc nepokecáme, pokud nesmýšlíme podobně jako on.

Teď by přirozeně pomohlo, doplnit tu myšlenku o plácání pitomostí nějakým konkrétním příkladem,
aby bylo zřejmé, kde ve zdejších diskuzích dochází ke tvrzení:
.. jsem chytřejší, než Ty, osvícenější, než Ty, na vyšší duchovní úrovni, než Ty,
mravnější, lepší, horší ...



:)
Jarda Malej
 

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod malpan » čtv 27. srp 2015 7:12:51

Jana píše:
Tudíž, když budu kupříkladu chtít tvrdit, ..., mi bude naprosto jasné, že tohle je plácání pitomostí.

Ano, jde o plácání - uvedu příklad:
představ si, že jsem násilník a těší mě vraždění a mučení - doslova mi to dělá radost, jak trpí oni a následně i jejich příbuzní a známí. Stále ještě platí, že má láska k násilí je i tvou láskou?, že mé štěstí z utrpení a ze smrti druhých je i tvým štěstím?... nebo seš si "jen" vědoma, že je vše na stejné podstatě, ať to vyvolává radost či bolest?

Na jedné straně se separuješ a čertíš (když někdo napíše, že ví, čím si procházíš) a na straně druhé popíráš hranice mezi dualitou a jednotou:
Jana píše: Zjednodušeně řečeno: Tvé Bytí je i mým Bytím, Tvé štěstí je i mým štěstím, Tvá láska je i mou láskou..



Ano,
Jana píše: V tichu srdce neexistuje jiný materiál, jiná kvalita Bytí. .

ale tam nehodnotíš všechny jevy a nebráníš jim, aby byly, jaké jsou.
Dokud tedy budeš popírat některé aspekty jednoty a žít ten vztek, když někdo napíše, že ví, čím si právě procházíš, pak je jasné, že jsi tam, kde jsi a je fuk, co tu píšeš - citace a odkazy ještě nikoho nikam neposunuly - jen to, jak jim niterně porozumíš, jak jsi s nimi sjednocená (platí pochopitelně stejně pro každého z nás!)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod irulan » čtv 27. srp 2015 7:51:22

Jana píše:
Životní majstrštyk je naplněnost životem, tedy je tím štěstí pravého Já.

Z čeho usuzuješ, že píšu o osobní záležitosti ? Ta osoba v tuhle chvíli jednoty mizí, jinak by tady ta jednota nebyla. .

A odkud se potom bere prohlášeni o životním majstrstyku? To jako "prave Ja" zjistilo, ze je šťastné "prave Ja" a uvědomilo si to jako svůj největší majstrštyk? :D
No, me se líbí, ze jsi spokojena, šťastná, prejici a neposuzujici. Ale ty teorie o tomto jako o nejvyšším stavu apod vytvari prave ta tvoje popirana mysl. Kdyz je srdíčko spokojeny, tak je spokojeny (a ono to na něm videt je), jenze mysl to potrebuje porad ventilovat, porad se musi něčím zabývat. Nejrafinovaneji tim, ze popírá sama sebe.
To je jako kdyz dva rybáři sedí na břehu a jsou ve stavu jednoty a spokojenosti a v tom jeden začne popisovat jake to je - to je na hovno, pac je to v tu chvíli pryč..
Vostalnik je pohodovej clovek, jak jsme poznali pri setkání - proste je pohodovej (a neřeší to). Kdyz si někdo uctiva svoje zlatý tele, at si ho uctiva, ale jak začne přesvědčovat ostatní, ze je to to pravý zlatý tele pro vsechny, casto bývá poslán do patřičných mezi...
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 8:41:48

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:Prosím, dívej se na mě jako moře, v jehož náruči všechny vlny mizí a nedívej se na mě jako soupeřící vlna.

Uvidíš, jak lehce mi porozumíš.


jj to píšeš sama sobě ... když se budeš dívat z pohledu moře, tak ustane tvoje posedlost podsouvat těm co s tebou nesouhlasí, že jim jako vlna vadíš nebo že jim to ubližuje atd.

přestaneš mít dojem, že s tebou tady někdo o něco soupeří ...


Jestli jsi v pohodě a nevadí Ti, že sem píšu to, co píšu a nemáš potřebu se účastnit "štvanic na Janu", jak to nazval Pelvan, tak ani nemusíš si to, co tady píšu brát nijak osobně.

:)


Jani cítíš se být štvána ?

a kdo tě štve ?

já, malpan, Linda, poli, rosada, Miroslav, jarda, Petra, vostál a další nevědomý dav, jak jsi nazýváš všechny ty, kteří upozorňují na tvé mylné interpretace ?

poukázat na omyly je braní si to osobně ? neznáš jinou motivaci než soupeření a boj kdo z koho ?

pokud ne, tak je tu spousta lidí co ti mohou být inspirací :) například Honzam nebo rosada ;)
Návštěvník
 

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 8:49:16

malpan píše:
Jana píše: V tichu srdce neexistuje jiný materiál, jiná kvalita Bytí. .

ale tam nehodnotíš všechny jevy a nebráníš jim, aby byly, jaké jsou.

Dokud tedy budeš popírat některé aspekty jednoty a žít ten vztek, když někdo napíše, že ví, čím si právě procházíš, pak je jasné, že jsi tam, kde jsi a je fuk, co tu píšeš - citace a odkazy ještě nikoho nikam neposunuly - jen to, jak jim niterně porozumíš, jak jsi s nimi sjednocená (platí pochopitelně stejně pro každého z nás!)


:yes: :) :yes:

a protože to tak je a platí to pro všechny, tak když tě na to upozorníme, tak jsme štváči :D :D :D zranění nevědomci, neschopní pochopit co píšeš, kteří si to berou osobně :confused: :D :D
Návštěvník
 

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 9:01:41

irulan píše:
Kdyz si někdo uctiva svoje zlatý tele, at si ho uctiva, ale jak začne přesvědčovat ostatní, ze je to to pravý zlatý tele pro vsechny, casto bývá poslán do patřičných mezi...


přesně tak ... :yes: :)
Návštěvník
 

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod malpan » čtv 27. srp 2015 9:05:44

Návštěvník píše:Jani cítíš se být štvána ?

a kdo tě štve ? ;)

žádné štvaní neexistuje - tedy dokud si to ten jedinec nebere osobně....dokud si mysl nepřivlastní myšlenku - jsem štvanec a někdo jiný mě štve
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 9:07:56

malpan píše:
Návštěvník píše:Jani cítíš se být štvána ?

a kdo tě štve ? ;)

žádné štvaní neexistuje - tedy dokud si to ten jedinec nebere osobně....dokud si mysl nepřivlastní myšlenku - jsem štvanec a někdo jiný mě štve


jasně :) je to přesně tak :yes:

proto jsem Janě dala tuto otázku, když mi psala, že pokud jsme v pohodě, že se nemusím podílet na štavnici a brát si to osobně :confused:
Návštěvník
 

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod nop » čtv 27. srp 2015 9:18:33

Jana píše:...
Jana píše:..on je to jen projev radosti, že ta osoba ve skutečnosti neexistuje.

.... nepotřebuješ do toho znovu zapojovat mysl, vytvářet další otázky, představu nějakého cíle v budoucnosti a tím ego zase křísit.

Ten člověk včera, když si uvědomil, že je vlastně šťastný, se po chvíli zarazil a říkal, ale když budu šťastný, tak musí být zase někdo jiný nešťastný a když budu teď šťastný, tak budu muset být jindy nešťastný, protože tady musí být vyváženost...

Vědomí se přesunulo z ticha v srdci do hlavy a začalo o tom zase špekulovat. Ty polarity fungují v mysli (v hlavě), v tichu srdce žádné polarity neexistují, ...... a není potřeba o tom nijak přemýšlet, nijak to řešit. Vesmír se postará.

Ten člověk měl uvažování "stříknuté taoismem".
Užitečné je znát věčnou harmonii a vyváženost projeveného světa, totiž jak souvisejí protiklady. Plus a minus a pod.
Ale nesmí se to přehánět. Na př. nastane láska a já si budu předem dělat starosti, co bude až tu nebude.
Taoisté předem věděli, že po přízni stavů a štěstí přichází nepřízeň stavů.

V náboženství to je starost jak je s ďáblem, kde se skrývá.
Marxisté měli boj protikladů a všude sháněli, kde se skrývá třídní nepřítel.

A tak on věrný poznatků z nauky o Tao předpokládal, že je tu střídání situací, a bral to jako dogma: "když budu teď šťastný, tak budu muset být jindy nešťastný, protože tady musí být vyváženost...".

Můj spolužák říkával: "proč snídám, když zase budu mít zítra ráno hlad?".

A tak bych řekl: přemíra špekulací kazí chvíli.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 9:30:57

Jana píše:Mrkni na to video s Moojim - bere jako samozřejmost, že všichni tam poznávají totéž, co on. ...


kdyby lidé poznávali to co on a on to bral za samozřejmost, tak by pořádání satsangů nemělo žádný smysl :D :D :D

aby jsi pochopila o čem to je, tak by ti k tomu možná :what: pomohlo, kdyby jsi za ním osobně zajela ... nebo si šla se svým poznáním si sednout na horkou židli k jinému realizovanému člověku, třeba k Martě Jansen nebo ke Gáiovi a mohla by jsi se zeptat, jak je možné, že lidé co je oslovuje například Mooji nejsou oslovování tím co sděluješ i ty i když to máš stejně jako on :what:
Návštěvník
 

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 12:53:38

Jana píše:
Linda. píše::knock:
Jana píše:..on je to jen projev radosti, že ta osoba ve skutečnosti neexistuje.

Je to obrovská radost a pochopitelná :yes:

zbavila ses osoby, zaplaťpámbu :yeah: ona nebyla skutečná!!! :hm: :knock: :phew:

To je odmítnutí ... pravý opak přijetí jevu, vytvářeného Vědomím ... jeho obejmutí...


Čí odmítnutí to je?

Kdo se raduje díky své představě, že se něčeho zbavil?


Lído, zkus se na to podívat úplně obyčejně.

Když je šťastný někdo, koho máš ráda, tak jsi pochopitelně taky šťastná. Jeho štěstí je samozřejmě i Tvé štěstí.

To ego, které žene bytost za nějakým cílem, zmizelo, protože ten cíl tady je.

:)


jistě, ego potřebuje být zabezpečeno ve štěstí a když toho dosahuje, tak se akorát stará o to, aby mu to nikdo a nic nenarušovalo. protože ego je utkvělá představa že já jsem jen ten prožívající jedinec štěstí nebo neštěstí. proto se snaží dosáhnout svobody, kterou vidí v prožívání štěstí na věčné časy. ego se nikdy nemůže zůstav v míru s věcmi, které pokládá za nelibé, bude se vždycky jim bránit a bojovat proti nim a proti všem, které pokládá za vůči sobě ohrožující

"Ego nepřijímá dualitu vzájemně závislých protikladů, neboť nechápe jejich neoddělitelnost. Přeje si dobro, radost, krásu, ctnost a odmítá zlo, bolest, ošklivost a hřích. Tím vzniká utrpení ega."

představa osvobozeného a osvíceného ega prožívajícího štěstí a blaženost na věky věků je vrcholem bludu, kterého se lidská mysl může dopouštět

duchovní cesta je osvobození od osoby ne osvobozením osoby, tedy osvobozením od ztotožňování s egem

jakmile je ztotožnění s falešnou identitou odhaleno, pak není žádný důvod k preferenci či k zatracování čehokoliv

všechno je takové jaké to je a odpadne potřeba to mít jinak ... to je osvobozením

věci a všechno i celý svět zůstane takovým jaký byl, ale změní se vnímání ... :)

proto není realizovaným bytostem zatěžko vnímat bolest a přijímat všechny omezující aspekty vážící se k projevené složce skutečnosti, oni jsou naprosto otevřeni všemu co přichází, jak to je a jak to odchází, nelpí na ničem, jsou volné - prostorné - říká se tomu, že bezpodmínečná láska
Návštěvník
 

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod malpan » čtv 27. srp 2015 16:58:31

Jana píše:
Nebaví mě rozebírat iluzi. Nezajímá mě to.

tak proč se stále opíráš o Moojiho - copak existuje nějaký guru? Je to jen iluze! Existuje jen Já! ;)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 17:08:17

Jana píše:Otravuje mě ustavičné obracení pozornosti k osobě. Není pak možné rozkrývat Pravdu.


jj to je vidět, jak tě to otravuje ... pravdu lze rozkrývat jen tak, že se rozkrývá lež a bez pozornosti k tomu co obnáší osoba pomocí sebereflexe, to těžko zjistíš

a otravuje tě to protože sebereflexe je pro osobu přímo smrtící ranou


Jana píše:Když narazíš jak říkáš na mé mylné interpretace, tak miluju, když nabízíš pravdivý pohled, který tu interpretaci vyvrací nebo ukazuje širší pohled na Pravdu.

Ale jakmile se začne posuzovat osoba, její duchovní úroveň, schopnosti, kvality, morální a jiné vlastnosti, tak je to celé mimo mísu.

Nezajímá mě to, nejspíš tyhle tendence budu na svém subfóru i mazat.

Jak chce někdo poznávat Pravdu, když se na ni snaží dívat skrz tu osobu ?




Jana píše:Když narazíš jak říkáš na mé mylné interpretace, tak miluju, když nabízíš pravdivý pohled, který tu interpretaci vyvrací nebo ukazuje širší pohled na Pravdu.

Ale jakmile se začne posuzovat osoba, její duchovní úroveň, schopnosti, kvality, morální a jiné vlastnosti, tak je to celé mimo mísu.

Nezajímá mě to, nejspíš tyhle tendence budu na svém subfóru i mazat.

Jak chce někdo poznávat Pravdu, když se na ni snaží dívat skrz tu osobu ?




Jana píše:Když narazíš jak říkáš na mé mylné interpretace, tak miluju, když nabízíš pravdivý pohled, který tu interpretaci vyvrací nebo ukazuje širší pohled na Pravdu.

Ale jakmile se začne posuzovat osoba, její duchovní úroveň, schopnosti, kvality, morální a jiné vlastnosti, tak je to celé mimo mísu.

Nezajímá mě to, nejspíš tyhle tendence budu na svém subfóru i mazat.

Jak chce někdo poznávat Pravdu, když se na ni snaží dívat skrz tu osobu ?




Jana píše:Když narazíš jak říkáš na mé mylné interpretace, tak miluju, když nabízíš pravdivý pohled, který tu interpretaci vyvrací nebo ukazuje širší pohled na Pravdu.




nemiluješ, naopak tě to otravuje :what: a to až tak, že ti co na to poukazují nazýváš nevědomým davem a podsouváš jim a jemu různé nesmyslné motivace jako že si to berou osobně, jako že s tím mají problémy, jako že ti nerozumí, protože nejsou schopní vnímat to co ty, jako že atd. atd.

Jana píše:Ale jakmile se začne posuzovat osoba, její duchovní úroveň, schopnosti, kvality, morální a jiné vlastnosti, tak je to celé mimo mísu.

Nezajímá mě to, nejspíš tyhle tendence budu na svém subfóru i mazat.



přesně to děláš Jani, že posuzuješ ty co tu upozorňují na tvé mylné interpretace :confused: dokonce i hromadně je posuzuješ - jako nevědomý dav

Jana píše:Nezajímá mě to, nejspíš tyhle tendence budu na svém subfóru i mazat.




kdyby tě to nezajímalo, tak se tím nebudeš zabývat, zabýváš se tím a mažeš všechno co považuješ za ohrožující tvých zlatých telat, protože tě to naopak primárně zajímá, aby si to zlikvidovala a nebylo to vidět


Jana píše:
Jak chce někdo poznávat Pravdu, když se na ni snaží dívat skrz tu osobu ?




kdyby tě zajímalo co říká například Mooji, tak by se ti vyjasnilo, že poznávat pravdu nelze jinak než rozkrýváním představ o ní a že jen a právě díky osobě je možné zjistit oč gou, že i obyčejný mravenec je svědectvím o pravdě
Návštěvník
 

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 17:26:15

Jana píše:
Otravuje mě ...

Nezajímá mě to, nejspíš tyhle tendence budu na svém subfóru i mazat. ...



a Mooji říká děkuji ... děkuji ... děkuji ... :)
Návštěvník
 

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 17:38:15

Mooji stejně jako ostatní realizovaní lidé jsou demonstrací toho co je bezpodmínečná láska, totální otevřenost a přijetí ... spousta, spousta, spousta a spousta - lásky, porozumění, spousta prostoru ... :)

slovy Golase

"rozšířené bytosti, které ničemu neodporují
naprosto otevřené a tolerantní vůči ostatním bytostem"


jedna veliká náruč pro všechno co potřebuje být a jak to potřebuje být

proto za ním jezdí lidé z celého světa, proto u něj sedí hodiny v tichosti, padají mu do náruče ... ti co už potřebují najít konečné spočinutí a klid mysli ...

Obrázek

tak vypadá láska :)
Návštěvník
 

Re: Pro Janu - aby se řeč zastavila

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. srp 2015 17:42:00

Obrázek

tak vypadá skutečný zájem ... v pokoře lásky

:)

žádné otravuje mne to, nezajímá mne to ... budu to mazat :)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků