Ukončení hledání - nic není pravda

Moderátor: rosada

Ukončení hledání - nic není pravda

Nový příspěvekod rosada » pát 23. led 2015 15:52:10

Už jsem tu možná odkaz na tento vydařený satsang s Moojim dávala,ale dnes mám pocit, že se to hodí znova, jako krásný příklad upřímnosti.
http://www.ustream.tv/recorded/36859525
Jde hned o toho prvního mladíka, konkrétně, co říká na cca 00:04:02, pro ty co nerozumí anglicky:
(překlad jen částečný a volný)
...............
Jsem rozlobený, jsem zmatený
(Ale tohle není stížnost)
...
Všechno, čím jsem byl, to nejsem já. Je to lež.
Byl jsem v míru, byl jsem šťastný. žil jsem v míru. Ale všiml jsem si, že to také není pravda.
Vlastně už dál nechci být v tomto konceptu štěstí.
V tomto omezeném štěstí. A už se víc to tento mír nezajímám. O ten mír, ve kterém jsem žil.
Chci (to) ukončit.
Moje mysl už nepracuje správně.
Vše co nyní mohu udělat je nabídnout sebe Tobě - Vědomí
Vše co mohu nyní udělat je říci: ANO
Už nemůžu zůstat, tak jak jsem.

Mooji:
to je legrační možná pro mnoho lidí, kteří teď poslouchají: On žil v klidu a štěstí.
[i]vždyť to je to , co všichni chtějí.

ale ten to klid a štěstí - co je s ním špatně?[/i]
Hoch: není pravdivý
Mooji: Proč? Co na něm není pravdivé?
Hoch: Byl falešný.
Celá tato osoba ví, že v tom poli, kde není osobnost, je daleko víc klidu (správnost překladu nezaručena :what: )
Je to směšné, protože dokonce myšlenka "já nejsem to" není pravdivá, tak jako ta osoba, která byla šťastná není pravdivá a dokonce myšlenka "ó, já jsem vědomí" taky není pravdivá. není to skutečná věc.
Mooji: jsem opravdu šťastný a chci se tomu trochu věnovat, protože pokud to slyšíte jen povrchně...
Protože pro mnohé jsou to mocné termíny: Klid, Štěstí, Radost. A ty jsi zavrhl tyto věci. Mnozí se ptají, jak může zavrhnout klid a mír.
O čem to mluví? Jsou tu 2 druhy klidu? Jak může zavrhnout klid, jak může zavrhnout radost? Není to opravdu pravdivý klid.
A jsem velmi nadšený a šťastný, že se na to můžeme podívat.

......................
tady to nechám, co vy na to, jsou tady samí experti: je víc druhů štěstí?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků