Mandala slov pro Janu

Moderátor: rosada

Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod rosada » čtv 04. pro 2014 16:43:49

Píšu to jako reakci na téma Zamyšlení a vůbec tak nějak na všechno, co tu poslední (nejen poslední) dobou píšeš.

Jani, to, co tu píšeš je fajn. A věřím Ti, že to takto prožíváš. Tedy, že nám to tu předkládáš zcela upřímně. Otázkou však zůstává, kdo to tak to prožívá. jistě máš po ruce nějakou tu advaitovou odpověď, že SČA nebo čiré vědomí, Srdce a pod. Proto se Tě na to teď neptám.
Používáš ve svých výpovědích slova mnohých mistrů. Ale stejně jako platí, když 2 dělají totéž není to totéž, stejně, tak platí, že když 2 říkají totéž, není to totéž.
na první pohled vše, co říkáš jsou nádherná slova popisující Pravdu. Ale jsou zkreslena filtrem tvé osoby. Ty jako osoba (pozor píšu osoba jako individualita nikoliv jako psychosomatická jednotka) prožíváš všechnu tu blaženost, to tich a prázdno, když tělo spí, všechny ty děje když tělo bdí. Uvědomuje si sounáležitost a sou-bytí s celým projevem, s každým v projevu. to je moc krásné (můžeme i napsat, že se to málokomu poštěstí, prožít si takto kvality všehomíra, tj. jak ty píšeš SČA)
Ale tato individualita zůstává chycena sama v sobě, ve svém uvědomění. Není schopna s tím nic dělat. takže je marné o tom cokoliv psát, všech je chyceno do filtru tvé prázdné mysli, vyprázdněno a prázdné vráceno zpět.
Přesto tu skládám mandalu ze zbytečných slov sobě pro radost.

Šiva na hřbetě tygra
labutí píseň zpívá
dokud ty budeš živá
neuslyšíš její slova

Až zapěješ jeho hlasem
píseň v údolí
že už nic nebolí
nezrodíš se znova
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod rosada » čtv 04. pro 2014 17:11:23

Ten tygr, co tě má sežrat tady nevyroste, už tu je. Ty to jsi.
vidíš: ty a Ty ... je to Jeden? (až vyroste nebo teď?)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod Alaja. » čtv 04. pro 2014 18:17:13

Kdo jede na tygru nemůže jen tak snadno z tygra slézt (aby ho tygr nesežral), musí počkat, až tygr usne... :D
Alaja.
 

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 04. pro 2014 18:36:02

Pamatuji se, jak mě kdysi dostal Tracyho tygr... musí se ale "číst" srdcem... :-), podobně např. jako Bible,...
Návštěvník
 

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 04. pro 2014 18:37:58

Návštěvník píše:Pamatuji se, jak mě kdysi dostal Tracyho tygr... musí se ale "číst" srdcem... :-), podobně např. jako Bible,...

Aniž bych chtěla, oba tyto zmiňované "příběhy" mají podobný děj i vyústění vykoupením Láskou...
Návštěvník
 

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 04. pro 2014 18:44:06

musí se ale "číst" srdcem... :-), podobně např. jako Bible,...

Stačí číst, srdce se buď ozve nebo ne.


:)
Jarda Malej
 

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 04. pro 2014 18:44:57

vostalpetr píše:
Jako obvykle si duchovní principy personifikuješ,
ovlivněma kecama duchovní bloudů...


a ty zase děláš z UV nějaký všemohoucný osobní Já, které si dělá co chce a jak chce podle svého - tvoří, udržuje a ničí

a ono zatím akorát to všechno dění umožňuje :(
Návštěvník
 

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod Tara » čtv 04. pro 2014 18:45:29

Jarda Malej píše:
musí se ale "číst" srdcem... :-), podobně např. jako Bible,...

Stačí číst, srdce se buď ozve nebo ne.


:)

Myslím, že nejsme v rozporu, šla jsem na to přes zkratku... :-), která mi je vlastní...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod Alaja » čtv 04. pro 2014 19:05:37

Návštěvník píše:Pamatuji se, jak mě kdysi dostal Tracyho tygr... musí se ale "číst" srdcem... :-), podobně např. jako Bible,...


Mě kdy hodně dávno dostala kniha Kdo jede na tygru...už ale nevím, o čem to bylo. :what:
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod Alaja. » čtv 04. pro 2014 22:56:24

miroslav píše:
Alaja píše:
Návštěvník píše:Pamatuji se, jak mě kdysi dostal Tracyho tygr... musí se ale "číst" srdcem... :-), podobně např. jako Bible,...


Mě kdy hodně dávno dostala kniha Kdo jede na tygru...už ale nevím, o čem to bylo. :what:


Nemohu zapomenout ...
ale nevím na co.


:D

Už jsem si trochu vzpomněla a našla obsah na netu:

Kdo jede na tygru

od: Bhabhani Bhattacharya

Román z doby hladomoru v Kalkatě za druhé světové války líčí na životním příběhu kováře Kála a jeho dcery Čandralekhy utrpení indické chudiny za britského koloniálního panství a nelidské rysy systému náboženských kast, kterým jsou maskovány třídní zájmy boháčů. Zachycena je i začínající revolta masy vyděděnců proti přežilému společenskému zřízení



:)
Alaja.
 

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod nop » pát 05. pro 2014 0:43:51

Dojemná kniha z Číny je:
Lao Še: Rikša,
vyšlo u nás česky v roce 1947
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 05. pro 2014 8:42:01

"není nutné budit člověka, který už je vzhůru
a je snadné vzbudit člověka, který spí.

Nemůžete ale vzbudit člověka, ať se snažíte sebevíc,
pokud nechce být probuzen!

Lidé nevzdělaní mohou být poučeni tím, že jim nakreslíme to, co neví.

Ale ti, kteří mají poloviční znalosti,
jsou plni pýchy ze získání svých polovičatých znalostí
jsou dále nevzdělavatelní."


:)
Jarda Malej
 

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 05. pro 2014 11:47:54

To máš ale jen asi 50% úspěšnost .

Taky nejsem ty.
To byl jenom prst, ukazující na.....


:)
Jarda Malej
 

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. pro 2014 12:38:09

Projímadlo

Projímadlo je zázračný lektvar, který na požádání tvoří kouzelník VonZentivan. Používá se k eliminaci břichabolu tím, že do organismu vpravuje novou nemoc, pojmenovanou běhavka.
Ta se projevuje mimo jiné tím, že léčená osoba náhle ztuhne, vyvalí bulvy, načež provede zběsilý úprk kamsi. Tento choreografický prvek je popsán pod heslem Tanec Breakdance.

Dostupnost

Vzhledem k faktu, že většina populace provozuje jako svůj koníček obžerství, mocný kouzelník stvořil roztodivné ampulky a lékovky do zásoby. Jsou k dostání za mrzký peníz v distribučních místech. Po poradě marketingového oddělení kouzelníka jsou distribuovány jako párek s hořčicí, či hamburger, neboť tak si může každý vybrat svou oblíbenou příchuť. Díky synergickým efektům má takto zabalené projímadlo dokonce vyšší účinek a to zejména z důvodu takzvaného Překvapivého nástupu.

Marketing

Běžně dýlovaná projímadla oplývají několika zajímavými marketingovými titulky. Jmenujme si prosím ty nejzajímavější:

Šetrný - Požijete, dostaví se plynatost, v kolektivu stoupnete na žebříčku smraďochů o mocný kus vzhůru, na toaletě se výsledek víceméně neprojeví
Se silným účinkem - plynatost se zpravidla nedostavuje, doporučuje se zdržovat poblíž místa úlevy.
S překvapivě silným účinkem - před požitím si nakupte zásobu časopisů, konzerv, baterií do walkmana a nezapomeňte zalít kytky. Déle než týden bez vody nevydrží.
Účinek již do šesti hodin - budete hrát ruskou ruletu se svým konečníkem. Stihnu dojít pro noviny? Stihnu zprávy v televizi? Co se stane, když se předkloním?

Účinky

Účinek, čili léčba zácpy je možno spočítat na základě následující teze:

Čas potřebný k účinku laxativ v lidském střevě je nepřímo úměrný velikosti ztráty společenské prestiže a vzdálenosti od nejbližší toalety.

Jakkoli to zní vědecky, věřte, že není lepšího nápadu, než si vzít projímadlo brzo ráno a poté se snažit dostat ucpaným městem do práce. Nebo ještě lépe, dát si pořádnou dávku večer s tím, že vás přeci potřeba vždycky vzbudila. Až se probudíte s půlmetrovou hromadou pod zády, zjistíte, že tentokrát tomu tak nebylo.


Hovnocuc edit Hovnocuc s.r.o.

Dveře vod hajzlu • Exkrementismus • Exkrementologie • Fekalismus • Eurest • Fekete-Vodérád • Hnědá magie • Hovno • Hovno se stalo • Hod hovnem • Jaderný výprd • Kadíš jak hrom! • Kočičí záchodek • Lepík • Lepíkismus • Nasraná • Nápisy na WC • Pisoárky • Prdík • Projímadlo • Průjem • Řiťovice • Sběr psích hoven v Praze 666 • Sprcnutí • Svatá stolice • Teorie vsání prdu • Toaletova kružnice • Toaletní papír • Velký kulový • WC (organizace) • Zácpa • Záchod
http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Proj%C3%ADmadlo
Návštěvník
 

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 05. pro 2014 12:51:56

Tak jako ostatní témata, i "Mandala slov pro Janu" se stočila obvyklým směrem
a webík je prostoupen svým nezaměnitelným duchem, odlišujícím ho od ostatních.
Tak ti díky Petře za dnešní rozhovor, jdu si po svých.

Ahoj.


:)
Jarda Malej
 

Re: ☻

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. pro 2014 13:45:21

Jarda Malej píše:Tak jako ostatní témata, i "Mandala slov pro Janu" se stočila obvyklým směrem
a webík je prostoupen svým nezaměnitelným duchem, odlišujícím ho od ostatních.

:)


téma mandaly slov pro Janu skončilo velmi rychle po pár příspěvcích :)

"A necháš se ode mě sežrat, abychom nebyly dvě, ale jedno ?"

klidně žer ...
Návštěvník
 

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 05. pro 2014 14:30:16

téma mandaly slov pro Janu skončilo velmi rychle po pár příspěvcích :)
"A necháš se ode mě sežrat, abychom nebyly dvě, ale jedno ?"

To je už osvědčená technika dvou příspěvků, tzv. "dvojný guru."
Nejdřív poděkování, a pak guru bere.
Vlastně ..žere.



:D
Jarda Malej
 

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. pro 2014 17:03:48

Jarda Malej píše:Nejdřív poděkování, a pak guru bere.
Vlastně ..žere.



:D


:yes:

:D
Návštěvník
 

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod ros » pát 05. pro 2014 20:46:35

vostalpetr píše:To je dáno tím mandaloidním přístupem,

sotva někdo něco krásnýho složí,

hned mu to druzí rozmetaj,

kde se to jen v lidech bere,

zanechávat své stopy v bílém sněhu

a ničit krásné mandaly...?


Počítala jsem s tím, že to tu někdo rozmetá.
Jen mi nedošlo, že když se ty barevné písky, smíchají dohromady, co z toho zbude, no budu tomu říkat - hnědý kód ;)
ros
 

Re: Mandala slov pro Janu

Nový příspěvekod ros » pát 05. pro 2014 20:52:55

Ještě malý příměr (od Moojiho, jak jinak :what: ), k tomu, co jsem psala na začátku, tj. jak když 2 říkají totéž, že to není totéž:

Ježíš řekl Lazarovi vstaň a choď. A on vstal. Kdyby tatáž slova, řekl chlapík, co stál vedle, Lazar by asi už dávno shnil v hrobě.
V těch slovech to není. Síla těch slov je vtom z jaké pozice jsou vyslovena


No to si asi zase nabíhám na sračkoidní diskuzi, ale zdá se, že se v tom rochníte rádi, takže ... ring volný ;)
ros
 

Další

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků