Kdo vidí pozorovatele?

Moderátor: rosada

Re: Kdo vidí pozorovatele?

Nový příspěvekod ros » pon 11. srp 2014 20:40:58

rafael píše:ten kdo něco vidí je vždy ego.. jednoduchou otázko kdo to prožívá můžeme tento stav dále měnit a ego oslabovat.. nastává ale stav kdy božské JÁ vnímá ego jak vidí.. tento stav bývá ale doprovázen dočasným stavem kdy ego vidí samo sebe a přitom božské JÁ vnímá že ego vidí.. je to ale jen dočasný stav který je závislý na síle vnitřní pozornosti božského JÁ. jakmile se pomyslná dočasná hranice překoná, vnímáme božským JÁ vnitřní pozorností ego jak vidí a takto zůstává.. je to ale postupný proces přechodu a záleží na síle naší vlastní energie božského JÁ jak dlouho potrvá..
pak už nastává trvalý stav kdy božské JÁ se dívá na ego jak vnímá.. čím více síla vnitřní pozornosti stoupá tím méně jakoby ego vidí až do stavu kdy ego nevidí ale pouze vnímá..současně ale stále sílí vnitřní pozornost božského JÁ, snad sem to napsal srozumitelně aspon trošku

tohle vše ale není realizace protože ego ikdyž nevidí stále vnímá a karma nadále funguje dále.. je potřeba se dále dívat božským JÁ na pracující ego tak dlouho, dokud ego nezmizí..


Mám asi trochu jinou zkušenost a trochu jiný slovník.
Ale tady musí hodně zapojit mysl, abych rozklíčovala, co píšeš. Mám raději, když se ukazuje, jak je to prosté.
Moc neumím rozlišit "vidění a vnímání" - to co vnitřně vnímám tam používám slovo vidím. I ty to v tom odstavci zaměňuješ.

ten kdo něco vidí je vždy ego.

je potřeba se dále dívat božským JÁ na pracující ego tak dlouho, dokud ego nezmizí..


Proto mi přijde naprosto geniální setrvávat v těch otázkách ... ve stavu tázání se. Otázka totiž navrací k tomu kdo se táže. K prostému "Já jsem /Já vnímám", tj. k neosobnímu bytí/vnímání
Ta tvoje poslední věta vypadá tak čistě ... ale trochu mě tam ruší to slovo "je potřeba".
Všechny podobné poučky v nás vyvolávají obrazy a tahle věta ve mě vyvolala už zažitý obraz dvou ptáčků - jeden staví hnízdo a druhý jej pozoruje - není zde ale potřeba, aby ten, co staví hnízdo mizel.
Kde u Tebe pramení ta potřeba.
No a pak moje obligátní Kdo se dívá božským já.
Já se dívám na pracující ego a dozajista jednou to ego zmizí. Na rozdíl ode Mne. Takže bez té potřeby je to prostě je, tak jak to je.
ros
 

Re: Kdo vidí pozorovatele?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. srp 2014 8:31:20

ros píše:No a pak moje obligátní Kdo se dívá božským já.
Já se dívám na pracující ego a dozajista jednou to ego zmizí. Na rozdíl ode Mne. Takže bez té potřeby je to prostě je, tak jak to je.


ta potřeba zmizne, když se klade otázka Kdo má tu potřebu :D :D :D

přesně, bez té potřeby je to tak jak to je a to je to jediný co probíhá v přítomnosti - problém s tím není, dokud se o tom nezačne přemýšlet a hodnotit to a hledat, jak by to mohlo být lepší podle toho co mysl vyhodnotila :what: takže furt začarovaný kruh a honba za nějakým novým lepším stavem

ze soboty na neděli mne chytli v noci žaludeční křeče, zřejmě z něčeho nedobrého v jídle ... cenná příležitost vyzkoušet si jaké to je, když se ponoříš přímo do centra té bolesti a jen se to prociťuje, bez potřeby to měnit ... jak je těžké se do bolesti uvolnit a soustředit se jen na vnímání samotné ... otázka Komu to vadí - funguje dokonale

pak se dá zjistit, že bolest je jen soubor různých vjemů vnímatelných smysly - pocity stažení, pálení, tlaku, které jsou námi uvědomovány a když se to uvědomování nechá naprosto volně a neodtahuje se od toho, tak se postupně mění v jiné vjemy jako je rozšiřování tepla, doslova záplava energie v té oblasti těla, tepla rozšiřujícího se do prostoru až doslova do zprázdnění - a přestává to vadit !
Návštěvník
 

Re: Kdo vidí pozorovatele?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. srp 2014 8:37:58

při těhle záležitostech je nejtěžší ten první krok - a to je místo odtažení se od toho co probíhá, protože tak jsme se to naučili, naopak se tomu naplno otevřít a uvolnit se do toho ... máme z toho strach, z toho co nechceme a moje zkušenost je, že ta představa jaké to bude, je daleko horší než skutečnost. takže my tím odtažením od toho úplně zbytečně situaci zhoršujeme. je to jako když máme dostat injekci do svalu, tak my se předem bráníme a sval stáhneme, místo abychom ho uvolnili. injekce do stáhnutého svalu pořádně bolí, do uvolněného téměř ne ... tak asi tak nějak ...

otázky typu Kdo ... jsou skutečně mimořádně silné a Mahariši si by zasloužil za átmavičáru přinejmenším od lidské společnosti ocenění Nobelovy ceny :)
Návštěvník
 

Re: Kdo vidí pozorovatele?

Nový příspěvekod ros » úte 12. srp 2014 9:51:42

Nobelovku !!! :yes:
ros
 

Předchozí

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků