Hele víš ty, co jsi?

Moderátor: rosada

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. črc 2014 13:37:21

Jana píše:Štěstí ze spojení vědomí s tou existencí, kterou jsi.

:)



Jana je štěstí z napojení vědomí na existenci kterou jsi :what:
Návštěvník
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod rosada » pát 25. črc 2014 13:40:53

Návštěvník píše:
v podstatě je to šílený - protože se to vůbec nedá pochopit :crazy:


Je to naprosto šílený.

a k tomu pár šílených otázek:
a) No a když jste napojeni na tu čistou energii Já, tak umíte také s tím pracovat?
b) Když se plníte čistou energií pravého Já, kam necháváte odtéci tu energii malého jáčka, co už ve vás byla a je poněkud ušmudlaná?
c) Máte nějakou metodu, jak neutralizovat to, co z vás odchází nebo je vám jedno, co se s tím bude dál dít?

A možná i na rosadu... ale ona tu naštěstí nic o spojení nepsala!
Nicméně před chvílí jsem si říkala, že o tom mystériu, jak poznání proniká do projeveného světa něco zkusím sepsat.
A ty už předem píšeš, že se to nedá pochopit. Ale třeba ze mě něco vyleze. Třeba to chce trochu přehrábnout tu hromadu iluzí, třeba už něco vyhnilo.

A ještě pro autora těch otázek, zkus si přečíst, co jsem psala výše pod příspěvkem Jaosivy, třeba uznáš , že v tomto kontextu, tvé otázky zodpovědět nejdou.
Totiž: představu malého já napojeného na velké Já nesdílím, natož že by malé já mělo nějak pracovat s energií velkého Já.
No ale kdyby:
a) pokud je to energie pravého Já, nemělo by s ní nakládat ono?
b) já se ničím neplním
c) co odchází? kam to mizí? - momentálně mě vůbec nenapadá, co napsat, aby to nebylo vymyšlené. Co přišlo to odchází. Mraky plují po nebi. formují se, rozplývají...
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod rosada » pát 25. črc 2014 13:47:02

Jana píše:
Návštěvník píše:
a co jsi ty Jani ?

Právě teď to napojení.

:)

A teď?
..
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
..
.
A jindy?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. črc 2014 13:47:32

rosada píše:A ještě pro autora těch otázek, zkus si přečíst, co jsem psala výše pod příspěvkem Jaosivy, třeba uznáš , že v tomto kontextu, tvé otázky zodpovědět nejdou.
...


no dyť právě, že to nelze zodpovědět ... je to prostě taková past na otázky rosady nebo Moniky nebo dalšího člověka o tom Kdo je ...

mně to jenom fascinuje, že na tu otázku nemůžu najít odpověď a když si ji položím, takže je sama o sobě vyzkratována

tak jsem se tě šla ros zeptat, jestli ty jsi odpověď našla nebo taky že nevíš :)

protože jedině co jde je říct, že si uvědomuješ že jsi a v tomhle uvědomění ros v sobě a stejně tako jako Moniku a všechno ostatní

ale nemůžeš říct kdo nebo co jsi ...

mně to přijde šílený :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. črc 2014 13:49:29

Návštěvník píše:
rosada píše:A ještě pro autora těch otázek, zkus si přečíst, co jsem psala výše pod příspěvkem Jaosivy, třeba uznáš , že v tomto kontextu, tvé otázky zodpovědět nejdou.
...


no dyť právě, že to nelze zodpovědět ... je to prostě taková past na otázky rosady nebo Moniky nebo dalšího člověka o tom Kdo je ...

mně to jenom fascinuje, že na tu otázku nemůžu najít odpověď a když si ji položím, takže je sama o sobě vyzkratována

tak jsem se tě šla ros zeptat, jestli ty jsi odpověď našla nebo taky že nevíš :)

protože jedině co jde je říct, že si uvědomuješ že jsi a v tomhle uvědomění ros v sobě a stejně tako jako Moniku a všechno ostatní

ale nemůžeš říct kdo nebo co jsi ...

mně to přijde šílený :D :D :D


vyzkratována společně s tím kdo se ptá :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. črc 2014 13:54:05

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:Štěstí ze spojení vědomí s tou existencí, kterou jsi.

:)



Jana je štěstí z napojení vědomí na existenci kterou jsi :what:


Prosím, nepoznávej mě skrz představu nějaké osoby, uvědomuj si, kdo skutečně jsi a pak skrz tohle poznání mě poznávej.

Pokus se pak popsat, jako co si mě uvědomuješ.


Jani já se tě ptala stejně jako ros, kdo jsi a ty sama jsi napsala, že jako spojení a pak jsi to upřesnila, že štěstí z napojení vědomí na existenci kterou jsi :)

takže to je tvé uvědomění a ne jak si tebe uvědomuji já :what:
Návštěvník
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. črc 2014 14:00:02

Jana píše:
Návštěvník píše:Jani já se tě ptala stejně jako ros, kdo jsi a ty sama jsi napsala, že jako spojení a pak jsi to upřesnila, že štěstí z napojení vědomí na existenci kterou jsi :)

takže to je tvé uvědomění a ne jak si tebe uvědomuji já :what:


Omlouvám se, že Ti něco takového nabízím.


nemáš se za co omlouvat



u mne je to podobné jako u rosady,

"Totiž: představu malého já napojeného na velké Já nesdílím"

proto když jsem jí tu načapala, tak jsem se jí ptala jestli ví kdo je ?
Návštěvník
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. črc 2014 14:01:54

rosada píše:
a k tomu pár šílených otázek:
a) No a když jste napojeni na tu čistou energii Já, tak umíte také s tím pracovat?
b) Když se plníte čistou energií pravého Já, kam necháváte odtéci tu energii malého jáčka, co už ve vás byla a je poněkud ušmudlaná?
c) Máte nějakou metodu, jak neutralizovat to, co z vás odchází nebo je vám jedno, co se s tím bude dál dít?


A ještě pro autora těch otázek, zkus si přečíst, co jsem psala výše pod příspěvkem Jaosivy, třeba uznáš , že v tomto kontextu, tvé otázky zodpovědět nejdou.
Totiž: představu malého já napojeného na velké Já nesdílím, natož že by malé já mělo nějak pracovat s energií velkého Já.
No ale kdyby:
a) pokud je to energie pravého Já, němělo by s ní nakládat ono?
b) já se ničím neplním
c) co odchází? kam to mizí? - momentálně mě vůbec nenapadá, co napsat, aby to nebylo vymyšlené. Co přišlo to odchází. Mraky plují po nebi. formují se, rozplývají...


:D
Tak nic.
Návštěvník
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. črc 2014 14:04:30

Návštěvník píše:
rosada píše:
a k tomu pár šílených otázek:
a) No a když jste napojeni na tu čistou energii Já, tak umíte také s tím pracovat?
b) Když se plníte čistou energií pravého Já, kam necháváte odtéci tu energii malého jáčka, co už ve vás byla a je poněkud ušmudlaná?
c) Máte nějakou metodu, jak neutralizovat to, co z vás odchází nebo je vám jedno, co se s tím bude dál dít?


A ještě pro autora těch otázek, zkus si přečíst, co jsem psala výše pod příspěvkem Jaosivy, třeba uznáš , že v tomto kontextu, tvé otázky zodpovědět nejdou.
Totiž: představu malého já napojeného na velké Já nesdílím, natož že by malé já mělo nějak pracovat s energií velkého Já.
No ale kdyby:
a) pokud je to energie pravého Já, němělo by s ní nakládat ono?
b) já se ničím neplním
c) co odchází? kam to mizí? - momentálně mě vůbec nenapadá, co napsat, aby to nebylo vymyšlené. Co přišlo to odchází. Mraky plují po nebi. formují se, rozplývají...


:D
Tak nic.


to se musíš zeptat Jany - tedy toho co píše o napojení :what:
Návštěvník
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod rosada » pát 25. črc 2014 14:06:56

Návštěvník píše:
rosada píše:A ještě pro autora těch otázek, zkus si přečíst, co jsem psala výše pod příspěvkem Jaosivy, třeba uznáš , že v tomto kontextu, tvé otázky zodpovědět nejdou.
...


no dyť právě, že to nelze zodpovědět ... je to prostě taková past na otázky rosady nebo Moniky nebo dalšího člověka o tom Kdo je ...

mně to jenom fascinuje, že na tu otázku nemůžu najít odpověď a když si ji položím, takže je sama o sobě vyzkratována

tak jsem se tě šla ros zeptat, jestli ty jsi odpověď našla nebo taky že nevíš :)

protože jedině co jde je říct, že si uvědomuješ že jsi a v tomhle uvědomění ros v sobě a stejně tako jako Moniku a všechno ostatní

ale nemůžeš říct kdo nebo co jsi ...

mně to přijde šílený :D :D :D


No ono i to kladení té otázky má svůj vývoj proces v projeveném světě.
Nejdřív jsem si kladla tu otázku v domnění, že hledám někoho dalšího než sebe. Proto mistři doporučují, podívat se na to, odkud se ta otázka bere (v skutečnosti ji totiž nepokládá osoba, tou ta otázka osobou jen jen prochází), pak jsem se jen dívala, co ve mě ta otázka vyvolává, pak jsem se ptala kdo to všechno vidí.
A najednou to bylo jasné Já se dívám, Já to všechno vidím.
Otázce "kdo jsem" kladené jen tak ze zvyku jsem se musela smát.
Pak jsem viděla, že zase přišlo zdání, že jsem někdo jiný.
A zase jsem se ptala: "kdo jsem?" a bylo to zkratkou zpátky ke mě. Úžasné stačí pomyslet a je to.
Pak zase přišlo zdání, že jsem někdo jiný.
A zase jsem se ptala: "kdo jsem" a rosada bleskurychle odpovídala. Já vím, já vím, já přece vím! Ještě dřív než zafungovala ta zkratka. Ještě dřív jsem se stihla podívat,kdo se doopravdy ptá - jaká škoda.
Ale mysl vyhladověla, zhubla zas v mysl začátečníka a hladově se zeptala: "Kdo jsem?" a zesláblá nechala mne podívat se, kdo doopravdy se ptá.
a hádejte kdo? :D :D :D
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod m a x » pát 25. črc 2014 14:21:58

na to, kdo jsme, nelze najít odpověď


To určitě lze, jen ji nelze nikomu v operovat.
m a x
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod rosada » pát 25. črc 2014 14:34:06

m a x píše:
na to, kdo jsme, nelze najít odpověď


To určitě lze, jen ji nelze nikomu v operovat.

Můžeš zjistit, kdo jsi, můžeš to rozpoznat, ale jen do té míry, že tím jsi.
Ale odpověď, něco co lze uchopit myslí, říct nebo napsat, tu nezískáš.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. črc 2014 14:34:44

rosada píše:v mysl začátečníka a hladově se zeptala: "Kdo jsem?" a zesláblá nechala mne podívat se, kdo doopravdy se ptá.
a hádejte kdo? :D :D :D


zase jenom ty :)

nechtěla bych, aby to vypadalo, že to dotazování Kdo jsem ? Kdo se tu dívá ? Kdo se ptá ? je nesmyslem ...

to teda vůbec ne, naopak !!!

akorát, že na to není odpověď, protože tento způsob sebedotazování vyzkratuje otázku společně s dotazujícím se ...

což je osvobozující a nesmírně úlevné ...

až se setkáme, tak ti povím, jak to bylo s tou otázkou u mne, nejspíš se zasměješ :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. črc 2014 14:41:29

rosada píše:
Můžeš zjistit, kdo jsi, můžeš to rozpoznat, ale jen do té míry, že tím jsi.
Ale odpověď, něco co lze uchopit myslí, říct nebo napsat, tu nezískáš.


jj to je přesně ono ... je to neverbální vjem tudíž nepopsatelný slovy

můžeš o tom akorát říct, že nevíš ... jinak budeš používat opisy nevyjádřitelného a vytvářet představy o nepředstavitelném
Návštěvník
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod rosada » pát 25. črc 2014 14:45:11

Návštěvník píše:
nechtěla bych, aby to vypadalo, že to dotazování Kdo jsem ? Kdo se tu dívá ? Kdo se ptá ? je nesmyslem ...

to teda vůbec ne, naopak !!!

Taky jsem to tu psala s tím, dát vědět jakou ta otázka má sílu! Protože, kdo se to vlastně ptá.


akorát, že na to není odpověď, protože tento způsob sebedotazování vyzkratuje otázku společně s dotazujícím se ...

což je osvobozující a nesmírně úlevné ...

Ano
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. črc 2014 14:49:30

Jana píše:
Návštěvník píše:u mne je to podobné jako u rosady,

"Totiž: představu malého já napojeného na velké Já nesdílím"

proto když jsem jí tu načapala, tak jsem se jí ptala jestli ví kdo je ?

Není to představa napojení malého já na velké Já.

Malé já pro mě není realitou. Je to jen mentální hrou. Nejsi nic jiného, než skutečné Já.

Nicméně vědomé žití života můžu popsat skutečně něco jako napojení čistou vodou.


člověk se nemůže napojovat na něco od čeho není oddělen :) proto se ptám napojení koho na co ? napojení je možný, když je rozděleno ...

je to jakoby by jsi po někom kdo sedí chtěla aby si už konečně sednul :D

jediný co je možný podívat se na to co brání uvědomit si že sedí ... a o tom tady píše často Lída
Návštěvník
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. črc 2014 14:51:37

rosada píše:
Návštěvník píše:
nechtěla bych, aby to vypadalo, že to dotazování Kdo jsem ? Kdo se tu dívá ? Kdo se ptá ? je nesmyslem ...

to teda vůbec ne, naopak !!!

Taky jsem to tu psala s tím, dát vědět jakou ta otázka má sílu! Protože, kdo se to vlastně ptá.


akorát, že na to není odpověď, protože tento způsob sebedotazování vyzkratuje otázku společně s dotazujícím se ...

což je osvobozující a nesmírně úlevné ...

Ano


už se těším do čajovny a jak se tomu zasmějem :) dík ros za dnešní rozmluvu :)
Návštěvník
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod rosada » pát 25. črc 2014 14:59:10

taky dík :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod m a x » pát 25. črc 2014 15:03:52

rosada píše:
m a x píše:
na to, kdo jsme, nelze najít odpověď


To určitě lze, jen ji nelze nikomu v operovat.

Můžeš zjistit, kdo jsi, můžeš to rozpoznat, ale jen do té míry, že tím jsi.


Což si myslím, že by mi při trošce skromnosti mohlo i stačit. :)

Ale odpověď, něco co lze uchopit myslí, říct nebo napsat, tu nezískáš.


Pokud tou odpovědí ovšem není ticho. O zisku samozřejmě nemůže být řeč..,
pokud ovšem tím ziskem není ztráta, uchopení pochopením a sama mysl Tím ...
m a x
 

Další

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků