Introspekce, sebereflexe, rozlišování - přesunuto ze zenu

Moderátor: rosada

Re: Introspekce, sebereflexe, rozlišování - přesunuto ze zen

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 10. kvě 2013 12:10:19

irulan píše:Vrátila jsem se ještě k tomuto vláknu, nevím kam to zařadit.
Mám takovou věc k dumání....něco žiju a věřím tomu a vzápětí mi vyskočí pochyby..pochyby o reálnosti toho, čemu věřím. Takže začnu zpochybňovat úplně všechno....a nic už není jisté a důvěryhodné a vůbec, vše je iluze. I to když mám jakýsi duchovní zážitek, zpochybním ho, vytvořila ho moje mysl. Dost se do toho zamotávám....

[urlhttp://forum.jitrnizeme.cz/viewtopic.php?f=15&t=1090][/url]
Návštěvník
 


Re: Introspekce, sebereflexe, rozlišování - přesunuto ze zen

Nový příspěvekod irulan » pát 10. kvě 2013 22:01:08

papadev píše:Pochyby......

.......je Pravda dána a neměnná
nebo ovlivněná vědomím pozorovatele,ba vědomím úplně všech pozorovatelů a pokusníků co sme tady?

nenechte se rušit spojkou "nebo"
...................................

tedy klaním se, to je moc hezká úvaha...
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Introspekce, sebereflexe, rozlišování - přesunuto ze zen

Nový příspěvekod rosada » sob 11. kvě 2013 21:29:39

irulan píše:Vrátila jsem se ještě k tomuto vláknu, nevím kam to zařadit.
Mám takovou věc k dumání....něco žiju a věřím tomu a vzápětí mi vyskočí pochyby..pochyby o reálnosti toho, čemu věřím. Takže začnu zpochybňovat úplně všechno....a nic už není jisté a důvěryhodné a vůbec, vše je iluze. I to když mám jakýsi duchovní zážitek, zpochybním ho, vytvořila ho moje mysl. Dost se do toho zamotávám....

Hmmm... taky mám podobnou zkušenost.
Moje mysl taky umí zpochybnit cokoliv. Vlastně i teď, když to píšu, se v mysli automaticky rozjely pochyby. Mysl možná může vymyslet duchovní zážitek, ale nemůže vymyslet základní pocit existence. Sice ji teď slyším někde vzadu, že tohle umí vymyslet taky, ale to jsou jen takové láry fáry, já vím své, bohužel i toto sdělení, abych ho mohla napsat, muselo projít myslí, muselo se k přechýlit k určitému mluvnickému rodu, tím se jakoby vydalo všanc mysli: kdo ví své? ... Obrázek
...
Ale teď čím dál jasněji vidím, že ty pochyby jsou uvnitř toho, co žiju a tedy to co žiju není uvnitř pochyb , jak se mi zdávalo dřív.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Předchozí

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků