Jak hledat Boha?

Moderátor: rosada

Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod rosada » pon 25. úno 2013 11:17:35

luckykubrt píše:Zajímalo by mně, jak pokračuje hledání Boha. :) Hledání nám ztěžuje fakt, že podle Bible je Bůh neviditelný a sídlí v nebesích. Jeho přítomnost můžeme pouze cítit a to ještě za předpokladu, že nám Bůh laskavě sesílá svého svatého ducha. Jak tedy rozeznáváte svatého ducha od toho ducha vzpoury ? Nemáte někdy pocit, že je to jako v těch pohádkách, kdy na pravém rameni sedí andílek, který nám dává dobré rady a na levém ten ďáblík, který nám našeptává, aby jsme udělali něco špatného ? :o

Ano někdy se zdá, že těch hlasů na rameni či v hlavě je i víc. Myslím, že je dobré obrátit se o pomoc přímo na Boha, aby On nám s hledáním pomohl.
Zrovna předevčírem jsem si vzpomněla na modlitbu, kterou jsem před několika lety denně používala.

Bože ukaž mi cestu, po které mám jít,
dej ať tuto cestu vždy správně rozpoznám
dej mi sílu po této cestě kráčet
ať dojdu až tak, kam dojít mám.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 12:08:08

Nalezl jste někdo opravdu Boha? Podle čeho poznáte, že to je Bůh?
Návštěvník
 

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 12:24:39

Než jsem poznal Boha jako svého zachránce, byl můj život plný jediné věci. Vědět co nejvíce o železnici. Proto jsem fotil vlaky, sbíral všelijakou technickou dokumentaci, prospekty a také modelovou železnici. Můj život se točil kolem vlaků a nemohl jsem chybět při žádné mimořádné akci Československých státních drah. Vůbec jsem si neuvědomoval, že život je mnohem více. Dobré vztahy v naší rodině jsem bral spíše jako samozřejmost, i když jsem viděl, že mnohde to vypadá úplně jinak. Až jsem se setkal s člověkem, který byl sice fanda do železnice jako já, ale s tím rozdílem, že viděl v životě i jiné velmi důležité věci. Mluvili jsme spolu často a dlouho do noci. A mně se začínal otevírat jiný pohled na život. Najednou jsem viděl, že život je skutečně mnohem více (vytvářet dobré vztahy, mít dobré přátele).
V té době se mi dostala do rukou i Bible. Někde jsem slyšel, že je dobré ji číst. Četl jsem každý večer. Někdy jsem tomu nerozuměl, ale dozvídal jsem se z Bible věci o Bohu, které jsem před tím nikdy neslyšel. Vědomosti o Bohu naplňovaly můj mozek, ale srdce zatím zůstalo stranou. Avšak jen do té doby než jsem četl knížku "Poklady pod sněhem". Velmi mne zaujala jedna věta z této knížky, kterou říkala babička své vnučce. Říkala: "Je dobré o Bohu vědět, ale je to málo". Zarazilo mne to, ale pokračoval jsem dále. "Musíš také podle Boha také žít!". To mne zlomilo. Uvědomil jsem si, že přesně tak jsem to dělal i já. Pouze jsem o Bohu věděl, ale nic více. Četl jsem sice o Ježíši jako Spasiteli lidstva, ale nějak jsem si to nechtěl vztáhnout na sebe. V tu chvíli jsem se cítil velmi bídně a uboze jak jsem to jen takhle mohl dělat. Prosil jsem Pána Ježíše, aby mi to odpustil, aby mi odpustil mé hříchy a aby dál vedl můj život. Byla to má první upřímná modlitba v mém životě. V tu chvíli jsem si byl zároveň jistý, že mě Bůh slyší a že mi odpustil mé hříchy. Věděl jsem, že mne Bůh přijal, protože to tak říká Bible (Jan 1:12). Cítil jsem skutečný pokoj a radost ve svém nitru, i když mi tekly po tvářích slzy. Prožil jsem Boží lásku.
Vím, že je to Bůh, který mne nejvíce miluje a proto je mým cílem Mu sloužit. Vyprávět i druhým o Jeho lásce a o tom co pro člověka udělal na kříži. Chci i více poznávat Jeho slovo - Bibli. Toužím, aby byl Pánem mého života v každé chvíli. Někdy to je těžké, ale vím, že On je se mnou. On mne nikdy neopustí. Cítím, že mne proměňuje v mnoha oblastech a i mé vztahy s druhými se mění.

Roman Neumann
Návštěvník
 

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod rosada » pon 25. úno 2013 13:00:05

Návštěvník píše:Nalezl jste někdo opravdu Boha? Podle čeho poznáte, že to je Bůh?

Ano, ale nemám ho připíchnutého ve sbírce jako motýla ani ve škatulce. Nemohu si ho prohlídnout, abych zodpovědně prohlásila: poznala jsem ho podle toho či onoho. On je totiž větší než já a prohlíží si on mě. Kdo koho tedy nalezl?
On nalezl mě! (On nalezl Sebe)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod teonik » pon 25. úno 2013 14:55:55

po určitém stupni nalézání boha dualita On-já už ne zcela přesně vyznačuje vztah,dá-li se tomu ještě říkat vztah

jak se říká:poznej sebe-a poznáš bohy a světy...
....................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod PánBů » pon 25. úno 2013 15:21:22

A na co vám to jako bude až naleznete boha? Co čekáte že najdete?

Pánbů radí hledejte sami sebe. Když najdete sebe, tak boha dostanete jako bonus :) Tato akční nabídka neplatila jen do 21.12.2012 ale byla prodloužena napořád :D Takovej je na vás panbůh hodnej :)
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 17:40:42

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod Ava » pon 25. úno 2013 18:02:41

Bůh se hledá fakt blbě, když je jak píše Lusky neviditelný.
Nejlíp je asi taky se stát neviditelným.
Ava
 

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 18:38:09

jak hledat boha?

nejprve v tichosti sebe sama ... pak se nachází všude a ve všem :)

i ne - vědomost stává se posvátnou
Návštěvník
 

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 21:29:16

Návštěvník píše:jak hledat boha?

nejprve v tichosti sebe sama ... pak se nachází všude a ve všem :)

i ne - vědomost stává se posvátnou

:yes:
Návštěvník
 

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod malpan » úte 26. úno 2013 19:54:45

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:jak hledat boha?

nejprve v tichosti sebe sama ... pak se nachází všude a ve všem :)

i ne - vědomost stává se posvátnou

:yes:

pěkně napsané ;)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod rafael » úte 26. úno 2013 23:09:19

Návštěvník píše:Nalezl jste někdo opravdu Boha? Podle čeho poznáte, že to je Bůh?


mezi tebou a bohem není rozdíl.. toho co hledáme sme my sami..neexistuje JÁ a BŮH, jen mysl toto rozlišuje..

odstraněním mysli zjistíme že JÁ JSEM je BŮH..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. úno 2013 9:25:16

jak poznat, že to je zrovna Bůh a nic jiného?
Návštěvník
 

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod teonik » stř 27. úno 2013 11:53:52

jak poznat, že to je zrovna Bůh a nic jiného?


protože nic jiného tady široko daleko neexistuje...

akorát ten bůh je nahlížen v dost bídném stavu:
fragmentovaný
desynchronizován
v amnezii

nestačí vědět:já sem on
je třeba uvést sebe do původního stavu Sebe,ne-li ještě jít dál...

lidská epizoda je jen drobný experiment,který může napomoci tomuto úkolu
že se tady mackáme už tisíciletí nás nijak nešlechtí a ukazuje,že slovo drobný sem trochu přepísk

ale co to je pro boha milion let?
..................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod rafael » stř 27. úno 2013 17:41:53

Návštěvník píše:jak poznat, že to je zrovna Bůh a nic jiného?


mysl nedokáže definovat boha protože ho neumí pojmenovat, nezná ho.. bůh jsi ty sám nebo (sama) jsi jeho součástí a ten kdo chce pojmenovat nebo najít boha je živ jen proto, že boží podstata je uvnitř každého z nás, a z boží podstaty vyvěrá ego,mysl která je obrácená ke světu a mysl se ptá kde najít boha a jak ho poznat, přitom kdyby nebylo boží podstaty tak mysl ani nemůže existovat..rada je tu jen jediná..meditace a ticho mysli, pak najdeš co hledáš..a pak se staneš tím co jsi hledal..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. úno 2013 18:02:07

rafael píše:
Návštěvník píše:jak poznat, že to je zrovna Bůh a nic jiného?


mysl nedokáže definovat boha protože ho neumí pojmenovat, nezná ho.. bůh jsi ty sám nebo (sama) jsi jeho součástí a ten kdo chce pojmenovat nebo najít boha je živ jen proto, že boží podstata je uvnitř každého z nás, a z boží podstaty vyvěrá ego,mysl která je obrácená ke světu a mysl se ptá kde najít boha a jak ho poznat, přitom kdyby nebylo boží podstaty tak mysl ani nemůže existovat..rada je tu jen jediná..meditace a ticho mysli, pak najdeš co hledáš..a pak se staneš tím co jsi hledal..


když nastane ticho mysli, pak se odhalí přirozenost, kterou jsi i když se ztotožňuješ s myslí ... nemůžeš se tím stát, protože jsi tím furt, akorát o tom nevíš :)
Návštěvník
 

Re: Jak hledat Boha?

Nový příspěvekod roman » sob 02. bře 2013 16:10:36

Jana píše:
vostalpetr píše:ale i podle cesty či způsobu poznávání
se nám může jevit různě, např. jako vědomí, bytí, láska, světlo, přítomný okamžik, věčnost, nekonečnost...

A není to všechno Jedno ?
    no Jedno to vsechno je,ale to Jedno je v ruznych urovnich uvedomeni prozivano jako ne-Jedno.A to,ze je to prozivano jako ne-Jedno je vlastne uplne jedno,kdyz je to Jedno.
      roman
       
      Příspěvky: 265
      Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

      Re: Jak hledat Boha?

      Nový příspěvekod Návštěvník » sob 02. bře 2013 18:29:16

      vostalpetr píše:Koukám,
      že jste se dali na metafyziku... :)

      Jen aby z toho někdo nedostal nákou depku,
      či neutrpěl nějakou ztrátu smyslu života nebo něco podobnýho... :crazy: :crazy: :crazy:

      Tohle pochopení depku spíš zažene, ona tím zmizí
      Návštěvník
       

      Re: Jak hledat Boha?

      Nový příspěvekod Návštěvník » sob 02. bře 2013 18:50:53

      podle paradoxní logiky,
      lze boha najít neljlépe tak,
      že ho nebudeme hledat

      Je to paradox: když nehledáš, jak z toho ven, do nekonečna pořád znovu chmatáš po tom, co doufáš, že tě uspokojí - ženský, víno, prachy, odpor ke všemu možnému, potřeba odrovnat odpůrce, politiky, atd atd atd... Teprve když zjistíš, že nespokojenost nezmizela, že tě to všechno uspokojilo jen na chvilku a že právě tohle chmatání je příčinou neuspokojení, dojde ti, že tohle ne a proč ne.

      V té chvíli se pozornost sama vrátí a vnímá vnímání, to, co tu odjakživa je a co pořád přehlížíš, protože furt instinktivně chňapáš po něčem, co má nějaký ty tykadla, lákadla - a to šmatání překrývá, co je ZA a POD tou chtivostí.

      Kdyby TO tu nebylo už teď, nebylo by čím to chmatání vnímat.
      Návštěvník
       

      Re: Jak hledat Boha?

      Nový příspěvekod Návštěvník » sob 02. bře 2013 19:37:29

      A pokud nejsi úplně zblblej chmatáním, nebudeš chmatat dál, tentokrát po stavu bez chmatání
      nebo to děláš nějakou tu chvilku a pak ti tahle blbost dojde, v celý svý kráse :phew:
      Návštěvník
       

      Re: Jak hledat Boha?

      Nový příspěvekod teonik » sob 02. bře 2013 20:25:29

      kdo chce,at si chmatá a kdo nechce,at si nechmatá....
      o nic nejde...

      pouze stav,kdy musím svoje chmatání nebo nechmatání vehementně obhajovat či doporučovat jako to ono...
      to je to,nad čím bych se měl zamyslet nejdřív...

      ....................
      Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

      JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
      ........................................................
      teonik
       
      Příspěvky: 650
      Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
      Bydliště: havířov

      Další

      Zpět na Rosada

      Kdo je online

      Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků