Touha (zkopírováno z kartyparty)

Moderátor: rosada

Re: Kartypárty

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. lis 2012 12:37:40

PPS. Podle čeho se pozná ego? U duchovňáků podle dychtivosti a nutkavosti obhajovat a prosazovat svou cestu jako tu jedině správnou - a je celkem jedno, co to je.
Návštěvník
 

Re: Kartypárty

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. lis 2012 12:39:00

Nebo také ufňukaností, nikdo mě neuznává, nikdo mě nemá rád, všichni mi ubližují :D
Návštěvník
 

Re: Kartypárty

Nový příspěvekod praktik » pát 16. lis 2012 14:04:47

Doufám,
že se když to takto napíšu pozná,
že to napsalo ego...

Neosobnost není snadná, bez rozpoznání svých předpojatostí a jejich příčin je nemožná. Pomáhá všimnout si, co nás nadchne a co nás vytáčí, protože právě tyhle osobní emoce se můžou buď jasně uvědomit a nechat rozpustit, anebo nás ovládnou a ego se tím posílí.

Duchovní ego, které ví všechno nejlíp a štve ho, že to někdo nechápe, je jen uzlíček emocí.
praktik
 

Re: Kartypárty

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. lis 2012 14:20:44

Relaxace...
Přílohy
relaxace_n.jpg
Návštěvník
 

Re: Kartypárty

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. lis 2012 15:07:05

Jak se pozná naštvanost? Není nad praktickou ukázku :D
Návštěvník
 

Re: Kartypárty

Nový příspěvekod teonik » pát 16. lis 2012 15:19:10

doufám,že ste se vyřádili
končím debatu
kdo chce co chcete si zkopírujte
21.11, to promažu
.........................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Kartypárty

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. lis 2012 15:20:39

vostalpetr píše:No vidíš,ty to píšeš ale jako nějakou osobní praxi co praktikuje nějaká osoba,a já PŘESNĚ TO SAMÝ popisuju v relaxaci že přesně toto se děje naprosto automaticky...

Třeba takové kočky, ty velmy rády relaxují. Ale každá trochu jinak, to se dá dobře rozpoznat.
Když si vezmeš kočku na klín, zrelaxuješ se vcukuvletu do toho, o čem tu v jenom kuse píšeš, tak ta kočka, co to už umí také, tak ta okamžitě ztuhne a s tebou si to naplno přímo vychutnává. Ta kočka, co to ještě neumí, tak z tvého objetí okamžitě uteče pryč, je jí to proti srsti (asi tak, jako je to u lidí). :)
Návštěvník
 

Re: Kartypárty

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. lis 2012 15:41:53

Máš snad něco k danému tématu ???

Tedy tématem je relaxace a věci okolo, proč jo a nebo proč ne....apd.

:confused:

To snad ne, tématem je tu kartypárty a diskuse je už pěknou chvíli OT ;)
Návštěvník
 

Re: Kartypárty

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. lis 2012 16:24:20

Někdo vztahuje všechno na sebe a tak i když se někde napíše, že se mají dodržovat dopravní předpisy, hned z toho usoudí, že ho někdo napadá a obviňuje ho z jejich nedodržování

že by vztahovačné ego? :confused:
Návštěvník
 

Re: Kartypárty

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. lis 2012 18:12:47

Jo, posuzovat a odmítat, to je hlavní náplň ega - tedy kromě toužení po něčem, co ho přitahuje a pokusů si to opatřit.
Bez toho by vesmírná Hra na ´někoho´ neměla šanci :hm:
Návštěvník
 

Re: Kartypárty

Nový příspěvekod rosada » ned 18. lis 2012 12:46:42

jj, udělám to, snad i do toho 21. 11.
...
to jste skončili dřív než jsem se stačila zapojit?
No nic ani teď nemám čas si to přečíst.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Touha (přesunuto z kartyparty)

Nový příspěvekod rosada » úte 20. lis 2012 17:10:56

Tak tedy přesunuto, 9 stránek!
tak to nevím, jestli mě to ještě zajímá ;)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Touha (přesunuto z kartyparty)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. lis 2012 13:00:27

vostalpetr píše:
touha po sebezmizení v TOM




:yes:

je to úplné sebevzdání a rodí se z naprostého přijetí, že existuje jen Ono. Ono tak prosí Sebe sama o zmizení Své klamné identity. To je prema - sjednocení parabhakti a džnány. Reakcí je okamžitá Milost a zmizení já - tedy až do navyklého znovuztotožnění s ´něčím´, třeba s pocitem, že se to podařilo.


pokud je zde nějaká touha po něčem (sebevzdání realizaci)

tak to jednoduše znamená, že nedošlo k sebevzdání,
protože je tady nějaká vůle která něco chce o něco usiluje...

To je velký omyl, ale může to tak připadat tomu, kdo sám zná jen vůli, která ho ovládá ve všech stavech kromě gaučingové relaxace :)
Protože nezná stav pokorného sebevzdání, představuje si i sebevzdání - upuštění od sebe a své vůle - jako volní akt.

Tichý milující souhlas s tím, co je, nemá s vůlí nic společného. Je to nanejvýš jemný stav, láskyplné vzdání se své vůle i sebe sama.

Pro toho, kdo nesnáší autority, je podvolení se a pokorné přijetí něco úplně neznámého. Nikdy to nezažil - odjakživa se jen bouří. Bacha na to, mohla by ho čekat inkarnace, ve které se to bude učit v dost náročných podmínkách. Protože to, čemu odporujeme, si zákonitě přitahujeme do života.
Návštěvník
 

Re: Touha (přesunuto z kartyparty)

Nový příspěvekod reseek » stř 21. lis 2012 13:09:56

podvolení se a pokorné přijetí

To je radostný a úlevný, osvobozující stav - chtění zmizelo. Na rozdíl od rezignace, která v sobě obsahuje odpor a nesouhlas.

Když člověk rezignuje, trochu skřípá zubama, nebo nad tím otráveně mávne rukou, případně svěsí s povzdechem hlavu, ale udělá to - nic jiného mu nezbývá. Sice by chtěl něco jiného, ale situace ve které je mu to nedovolí.
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Touha (přesunuto z kartyparty)

Nový příspěvekod teonik » stř 21. lis 2012 13:21:22

podvolení se...skřípotu zubů,svěšení hlavy,vzdoru i rezignaci..hře démonů i světlých sil...vše osud na mě nastražil a já to přijímám...já osud si ssebou hraju sám...je dost jedno,jak reaguju...od osudu vždy úskok čuju...na machrování si nech chut zajít...a snaž se najít..a snaž se najít...v radosti nebo zlosti...JÁ otevřu se tvé Upřímnosti...
...............
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Touha (přesunuto z kartyparty)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. lis 2012 13:38:03

teonik píše:podvolení se...skřípotu zubů,svěšení hlavy,vzdoru i rezignaci..hře démonů i světlých sil...vše osud na mě nastražil a já to přijímám...já osud si ssebou hraju sám...je dost jedno,jak reaguju...od osudu vždy úskok čuju...na machrování si nech chut zajít...a snaž se najít..a snaž se najít...v radosti nebo zlosti...JÁ otevřu se tvé Upřímnosti...
...............


:yes:
Návštěvník
 

Re: Touha (přesunuto z kartyparty)

Nový příspěvekod praktik » stř 21. lis 2012 13:56:37

Návštěvník píše:Pro toho, kdo nesnáší autority, je podvolení se a pokorné přijetí něco úplně neznámého. Nikdy to nezažil - odjakživa se jen bouří. Bacha na to, mohla by ho čekat inkarnace, ve které se to bude učit v dost náročných podmínkách. Protože to, čemu odporujeme, si zákonitě přitahujeme do života.

Upozornění na nebezpečí vidím jako spíš pomoc a ne jako strašení. To by i dopravní značka která upozorňuje na možnost smyku byla strašení :confused:
Není lepší rozpoznat o co go, než se nabourat a pak naříkat a nadávat?
praktik
 

Re: Touha (přesunuto z kartyparty)

Nový příspěvekod reseek » stř 21. lis 2012 14:06:34

podvolení se a pokorné přijetí

To je radostný a úlevný, osvobozující stav

a je provázený náhlým tělesným uvolněním, to se nedá v té chvíli přehlídnout. Ono se objeví samo, třeba i při mytí nádobí nebo při chůzi :)

Fakt ale je, že v tom sebevzdání je hluboká láskyplná důvěra, spolehnutí na TO, čemu to a sebe odevzdávám.
Asi je spíš bhaktické a závisí na důvěře v TO, co celý vesmír vytváří. A ochotě nechat jen na Něm, co bude.
Jen rozumem se asi sebevzdání pochopit nedá :(
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Touha (přesunuto z kartyparty)

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. lis 2012 14:43:41

Nejdřív je tu vůle k tomu, si na tu relaxaci udělat čas....
Potom, po uvelebení se, v relaxaci se zklidníš...a s důvěrou se do toho ponoříš...
Tedy - tohle děláš tak dlouho, až ti to jde i bez té relaxace, až ti stačí jen pár vteřin soustředění, aby se světlo vědomí objevilo ...

To jsi pak tak dokonale zklidněnej, odevzdanej, uvolněnej, svět je ti ukradenej, protože vnímáš hlavně TO a pak jen, velmi okrajově, nepostatný zbytek světa....

:D
Návštěvník
 

Re: Touha (přesunuto z kartyparty)

Nový příspěvekod reseek » stř 21. lis 2012 14:45:27

podvolení se a pokorné přijetí

To je radostný a úlevný, osvobozující stav

a je provázený náhlým tělesným uvolněním, to se nedá v té chvíli přehlídnout. Ono se objeví samo, třeba i při mytí nádobí nebo při chůzi :)

Fakt ale je, že v tom sebevzdání je hluboká láskyplná důvěra, spolehnutí na TO, čemu to a sebe odevzdávám.
Asi je spíš bhaktické a závisí na důvěře v TO, co celý vesmír vytváří. A ochotě nechat jen na Něm, co bude.
Jen rozumem se asi sebevzdání pochopit nedá :(


vostalpetr píše:Když se to takto napíše,
tak proti tomu nic nemám,
tedy jen bych řekl, že odpadne i ta důvěra a ochota

To, čeho se odevzdání týká, tím odevzdáním zmizí, není co řešit a kdo by to řešil

Odevzdání se stane vždycky teď a týká se něčeho, co je právě teď,
nic jiného v odevzdání neexistuje

nic budoucího, žádné představy, co bude
Že se rozhodneš rozpouštět vasány ?
nebo že se budeš vracet záměrně do tohoto stavu ?
Nebo že budeš o ten stav usilovat ?


Kdepak. Že Tě nic budoucího nezajímá a nestaráš se o to :)
Je to odevzdané.
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

PředchozíDalší

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků