Past

Moderátor: rosada

Past

Nový příspěvekod rosada » čtv 26. črc 2012 22:05:34

Past, chtěla jsem napsat něco jako duchovní past. Ale past samo osobě je dost výstižné.
Toto téma se poslední dobou stále vrací do mé pozornosti, proto si dovoluju, vytrhnout Teonikův příspěvek a vyhradit mu téma.

teonik píše:
toto tady-země a okolí-je myslím oblast masové hypnosy,at už některé sugesce máme stejné a jiné jiné...

někdy se zbavím jedné sugesce jen abych si udělal jinou
a úplně v kýblu jsem,když si začnu vsugerovávat,že už jsem hypnozy zbavený


Považujete past a pobyt v ní za nebezpečí? Jak velké a proč?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Past

Nový příspěvekod teonik » pát 27. črc 2012 9:51:10

ahoj Ros
o zemské pasti z promluv:
Země je jedinečná schopností nabídnout utrpení. Kosmický samiččí výtvor jménem Země se sice neustále svůdně a toužebně rozchlipuje, ale zároveň je posázen ostrými trny. Trny zraňují Zemi samotnou, protože kvůli nim zůstává nenaplněná a tedy neuspokojená a hladová. Trny zraňují i „toho druhého“ – tedy Vědomí, které ve svém opačném aspektu touží vstoupit do hmoty shora z inkarnačních důvodů a ve snaze spojit se s ní v Jedno. Duch vstupující do Země se o trny doslova trhá na kusy. Přesto je Zemí mocně váben, je vtahován do jejího lůna – v miliardách svých lidských vtělení... Země - to jsou kosmické samiččí genitálie s ostny.

A tak i Lidstvo je masa vědomí, které ze sebe dělá trpící, izolovanou a nenaplněnou kolektivní bytost. Tato bytost ale zároveň sama zraňuje. Ze strachu před svým naplněním vyvíjí prostředky, které tomuto naplnění a spojení se s Božskou Podstatou brání...


nemám nic proti pastem,sám tady v debatách občas nějakou nalíčím...a pohříchu pak do ní sám spadnu

past si definuji jako něco,co něco předstírá...za účelem mého...a ted čeho?
jestli poučení...pak je ta past ok
jestli usmrcení...no to pak je horší

jo,kdyby si někdo chtěl to o té zemské pasti přečíst celé,pak na:
http://www.petr-chobot.eu/cs/promluva-p ... chile-2000
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Past

Nový příspěvekod Alaja » pát 27. črc 2012 12:23:09

teonik píše:nemám nic proti pastem,sám tady v debatách občas nějakou nalíčím...a pohříchu pak do ní sám spadnupast si definuji jako něco,co něco předstírá...za účelem mého...a ted čeho?jestli poučení...pak je ta past okjestli usmrcení...no to pak je horšíjo,kdyby si někdo chtěl to o té zemské pasti přečíst celé,pak na:http://www.petr-chobot.eu/cs/promluva-p ... chile-2000

Nijak p.Chobota již nesleduji, Ale kdysi jsem s několika kamarádkama absolvovala jeho 10 denní podvečerní akce v jednom pražském klubu, v době, když vstoupil prvně na českou duchovní scénu, kdy vyprávěl hodiny a hodiny pouze o jakémsi světě v podzemí naší planety a o bytostech, co tuto oblast obývají, které nazýval iquvové...nebo tak nějak podobně. Měly to být entity, které se živí lidskými emocemi a dělají vše proto, aby jich lidé vyprodukovali co nejvíc.
Bylo to v době, kdy ho ještě skoro nikdo neznal, ani my, jen jsme byly zvědavé, co je to zač. Mě ty jeho úvodní přednášky stačily a víc jsem toho pána nikdy netoužila vidět, ani slyšet. Časem, po letech, se mi objasnily i stručné hlášky jeho ochranky, která jeden den tvrdila, že on se trochu zdrží, že dosud někde v nějaké zahradě..."medituje"....nejspíš asi pod vlivem nějakého svého čajíčku, který později asi velmi rád vařil některým svým posluchačům... . :'-(
Alaja
 

Re: Past

Nový příspěvekod vigilant » pát 27. črc 2012 13:02:05

rosada píše:Past, chtěla jsem napsat něco jako duchovní past. Ale past samo osobě je dost výstižné.
Toto téma se poslední dobou stále vrací do mé pozornosti, proto si dovoluju, vytrhnout Teonikův příspěvek a vyhradit mu téma.

teonik píše:
toto tady-země a okolí-je myslím oblast masové hypnosy,at už některé sugesce máme stejné a jiné jiné...

někdy se zbavím jedné sugesce jen abych si udělal jinou
a úplně v kýblu jsem,když si začnu vsugerovávat,že už jsem hypnozy zbavený


Považujete past a pobyt v ní za nebezpečí? Jak velké a proč?

Pasti nevidím jako něco negativního, spíš jako avíza nebo ukazatele. Nabízejí možnost nahlídnout do oblasti, kterou si u sebe neuvědomuju.
Do pasti se chytím, kdykoliv si neuvědomím, proč reaguju jak reaguju. Řídí mě pak jedna z mých nevědomých autosugescí, případně obecná autohypnóza.

Jak zní sklapnutí pasti?

Je naprosto jasné, že... :knock:
vigilant
 

Past názoru

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 27. črc 2012 13:29:16

Mě ty jeho úvodní přednášky stačily a víc jsem toho pána nikdy netoužila vidět, ani slyšet.

Když se na to kouknu dnešníma očima, tak některé z hloupostí které jsem v životě nadělal
by také mohly postačit k tomu, abych se už více netoužil slyšet a vidět, v souladu s úslovím: "Nejraději bych se neviděl."
Ale člověk to se sebou musí umět vydržet, alespoň většina z nás to nakonec nějak dokáže.
Proč koneckonců pořád opakovat staré chyby, když se nám nabízí tolik krásných ..nových?

Asi většina z nás by našla ve své minulosti místa, kdy jsme viděno dnešníma očima jednali pošetile, ba hloupě. Alespoň v to věřím.
Naštěstí je tu šance ze svých chyb se učit a není pochyb, že v případě pana Chobota jde o člověka učenlivého mimořádně.
Ostatně jsem se v poslední době potkal s pár lidmi, kterým pravidelné setkávání se s tímhle pánem přichází velmi vhod.

:)
Jarda Malej
 

Re: Past

Nový příspěvekod teonik » pát 27. črc 2012 14:27:43

bohužel vznikl problém,který už se mi víckrát stal,lidé neznali promluvy,ale měli nedobré myšlení i zkušenosti s PCH
já Petra neznám,nikdy jsem ho naživo neviděl,ani neslyšel jeho přednášky či meditace,kromě dvou tří videjek...které mě nijak neoslovily

není ani autorem promluv,nejsou z jeho hlavy,pouze se stal kanálem-šanelerem pro sdělení vyšších úrovní

nebudu tedy obhajovat Petra a koneckonců ani promluvy
přesto si myslím,že pročíst si to a udělat si obrázek by nemuselo být na škodu
.........................

líbí se mi ta definice,že když nevím,proč reaguji tak,jak reaguji,padl jsem do pasti...

nejdřív mi to připadalo jako velká kontrola a moc práce,ale v podstatě to dělám podobně...mám Cíl a vždy se snažím reagovat tak,aby byl Cíl na obzoru...pokud Cíl zmizí,reagoval sem chybně..a tedy padl do pasti...
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Past

Nový příspěvekod Petra » pát 27. črc 2012 18:16:41

rosada píše:Past, chtěla jsem napsat něco jako duchovní past. Ale past samo osobě je dost výstižné.
Toto téma se poslední dobou stále vrací do mé pozornosti, proto si dovoluju, vytrhnout Teonikův příspěvek a vyhradit mu téma.

teonik píše:
toto tady-země a okolí-je myslím oblast masové hypnosy,at už některé sugesce máme stejné a jiné jiné...

někdy se zbavím jedné sugesce jen abych si udělal jinou
a úplně v kýblu jsem,když si začnu vsugerovávat,že už jsem hypnozy zbavený


Považujete past a pobyt v ní za nebezpečí? Jak velké a proč?


Jako past se to dá vidět z pohledu těch, kteří si zde naplánovali jen jednu inkarnaci s konkrétním účelem, ale při narozeni všechno zapomenou a mohou tady uvíznout na mnoho inkarnací. Nemohou zde být opravdu štastní, protože podvědomě tuší, že něco běží jinak, než mělo, a protože také podvědomě touží po svém domově. Ta podvědomá touha se obvykle projevuje jako pocit, že sem nepatří, ale ten pocit si nedovedou vysvětlit. Ne málo z nich spáchá sebevraždu, jiní ten pocit, že sem nepatří, úspěšně potlačí a přizpůsobí se, jen hrstka si dokáže vzpomenout.
Samozřejmě, že všichni z nich jsou předem informováni o nebezpečí uvíznutí, ale protože si to není možné ani trochu představit, tak to obvykle podcení.
Většina lidských myslí je soustředěna na to, vidět to zde jako jedinou možnost projevu, jako střed všeho, a proto vznikla už kdysi dávno představa, že vše se točí kolem Země - planety, slunce a celá obloha.

Zatím již Ježíš řekl : "V domě mého Otce je mnoho příbytků" a rovněž Yogananda upozornuje na to, že jsme vesmírní cestovatelé a že bychom měli přestat lpět na Zemi jako na jediném projevu Bytí. To by mohlo pomoci si vzpomenout.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Past

Nový příspěvekod teonik » pát 27. črc 2012 21:32:59

ahoj
takto se o těch "příbytcích" píše v promluvách:

Dotkli jste se Země. Jako nepopsatelně rychlá, časoprostory prostupující energetická pole, jste vyhledali Zemi – a použili ji k provedení určitého pokusu se svým vědomím.

A NYNÍ Zemi opět pozvolna opouštíte. Lze vycítit vaši tendenci nalézt si v Nekonečném Prostoru Bytí nějaké jiné, další hračky.

Vybrali jsme si tuto planetu?

Ano, jistě. Celá lidská existence na Zemi, celé lidské dějiny byly spíše drobným experimentem TOHO, čím jste, než něčím, co by vás zformovalo. Co by vám mohlo poručit, čím máte sami pro sebe být?

Co znamená, že dnes opouštíme Zemi?

Tendence opustit Zemi se ve vás zesiluje den za dnem.
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Past

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. črc 2012 23:37:25

teonik píše:bohužel vznikl problém,který už se mi víckrát stal,lidé neznali promluvy,ale měli nedobré myšlení i zkušenosti s PCH
já Petra neznám,nikdy jsem ho naživo neviděl,ani neslyšel jeho přednášky či meditace,kromě dvou tří videjek...které mě nijak neoslovily

není ani autorem promluv,nejsou z jeho hlavy,pouze se stal kanálem-šanelerem pro sdělení vyšších úrovní

nebudu tedy obhajovat Petra a koneckonců ani promluvy
přesto si myslím,že pročíst si to a udělat si obrázek by nemuselo být na škodu
.........................

líbí se mi ta definice,že když nevím,proč reaguji tak,jak reaguji,padl jsem do pasti...

nejdřív mi to připadalo jako velká kontrola a moc práce,ale v podstatě to dělám podobně...mám Cíl a vždy se snažím reagovat tak,aby byl Cíl na obzoru...pokud Cíl zmizí,reagoval sem chybně..a tedy padl do pasti...

S těmi pastmi...
Víte, že děti na jednom Tv kanále krmí kresleným dětským seriálem Avatar, kde se říká třeba to, že avatar musí perfektně ovládnout všechny 4 živly, ale úplné zasvěcení je mu odepřeno? Asi proto, že se nesmí zříct lásky, protože jeho údělem je z lásky sloužit pro blaho všech lidí a proto se neustále znovu a znovu zrozuje, aby lidem svými schopnostmi pomáhal. Jen ti, kteří směřují k zasvěcení, se musí zříct i té lásky, aby se už nikdy nemuseli znovu na zemi zrozovat, nic je nepoutalo s hmotným světům.
Opravdu zajímavé...
Návštěvník
 

Re: Past

Nový příspěvekod Alaja » sob 28. črc 2012 0:34:10

Jarda Malej píše:Když se na to kouknu dnešníma očima, tak některé z hloupostí které jsem v životě nadělal by také mohly postačit k tomu, abych se už více netoužil slyšet a vidět, v souladu s úslovím: "Nejraději bych se neviděl." Ale člověk to se sebou musí umět vydržet, alespoň většina z nás to nakonec nějak dokáže. Proč koneckonců pořád opakovat staré chyby, když se nám nabízí tolik krásných ..nových?
Asi většina z nás by našla ve své minulosti místa, kdy jsme viděno dnešníma očima jednali pošetile, ba hloupě. Alespoň v to věřím. Naštěstí je tu šance ze svých chyb se učit a není pochyb, že v případě pana Chobota jde o člověka učenlivého mimořádně.Ostatně jsem se v poslední době potkal s pár lidmi, kterým pravidelné setkávání se s tímhle pánem přichází velmi vhod.


Doufám, že se příliš nenalévají durmanovými čajíčky, zdá se, že to jde pak na játra...
:'-(

tak raději něco z jiného soudku, víte že netuším, kde Š.Š. A.Č.B.S. Pradhupáda bral to podrobné povídání o Krišnovi, že by také z chanelingu?

Tuhle jsem si listovala v jedné jeho knize a našla tam zajímavé počty:

Z knihy Krišna od Š.Š. A.Č.B.S. Pradhupády.

…Král Nagnadžit měl takovou radost, že své dceři a svému zeti ( Krišna) daroval následující věno.
Nejdříve jim dal 10 000 krav a 3 000 pěkně oblečených mladých služebnic s bohatými ozdobami. Zvyk darovat věno je v Indii dodnes běžný, zvláště mezi kšatrijskými králi. Když se žení kšatrijský princ, dostane s nevěstou nejméně tucet služebnic podobného věku. Poté, co král daroval krávy a služebnice, přidal k věnu ještě 9 000 slonů a stokrát tolik vozů. To znamená, že daroval 900 000 kočárů. Pak daroval stokrát víc koní než vozů, tedy 90 000 000 koní, a stokrát víc sluhů než koní ( tedy 9 000 000 000…)
Královští princové zaopatřovali takové sluhy a služebné vším potřebným, jako by to byly jejich vlastní děti nebo členové rodiny. Po předání věna vyzval král košálské provincie svou dceru a slavného zetě, aby usedli do kočáru, a s oddílem dobře vyzbrojených vojáků, kteří jim dělali stráž, je vypravil domů….

...
Mne by jen zajímalo, jak se tohle všechno vešlo do nějakého malého království, jedno z mnoha tisíců podobných, v tehdejší Indii, když nyní je na celé zeměkouli jen 7 000 000 000 lidí a už se říká, že je tu přecpáno…
:confused:
Alaja
 

Re: Past

Nový příspěvekod teonik » sob 28. črc 2012 7:06:10

ahoj Al
k těm počtům mě napadá,že je to bud přehánění vypravěče,nebo chybný překlad,nebo čísla znamenají počty něčeho jiného,nebo jen chtěli vyjádřit,že v Krišnově přítomnosti dochází k zázrakům...atp

u nás v čr je společnost Bhaktivedantových žáků,taxe můžeš obrátit na ně...

ahoj a měj se
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Past

Nový příspěvekod teonik » sob 28. črc 2012 7:13:33

Víte, že děti na jednom Tv kanále.....


také se zájmem sleduju stále častější pronikání esoterických věcí do filmu...

kultura-kulturní avantgarda či andrgraund je vždy výborným ukazatelem budoucích změn,myslím

na druhé straně,ti,co nás chcou vidět zmatené,také používají kulturu,ovšem ke svým desinformacím...
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Past

Nový příspěvekod rosada » sob 28. črc 2012 10:53:32

Petra píše:
Považujete past a pobyt v ní za nebezpečí? Jak velké a proč?

Jako past se to dá vidět z pohledu těch, kteří si zde naplánovali jen jednu inkarnaci s konkrétním účelem, ale při narozeni všechno zapomenou a mohou tady uvíznout na mnoho inkarnací. Nemohou zde být opravdu štastní, protože podvědomě tuší, že něco běží jinak, než mělo, a protože také podvědomě touží po svém domově. Ta podvědomá touha se obvykle projevuje jako pocit, že sem nepatří, ale ten pocit si nedovedou vysvětlit. Ne málo z nich spáchá sebevraždu, jiní ten pocit, že sem nepatří, úspěšně potlačí a přizpůsobí se, jen hrstka si dokáže vzpomenout.
Samozřejmě, že všichni z nich jsou předem informováni o nebezpečí uvíznutí, ale protože si to není možné ani trochu představit, tak to obvykle podcení.
Většina lidských myslí je soustředěna na to, vidět to zde jako jedinou možnost projevu, jako střed všeho, a proto vznikla už kdysi dávno představa, že vše se točí kolem Země - planety, slunce a celá obloha.

Zatím již Ježíš řekl : "V domě mého Otce je mnoho příbytků" a rovněž Yogananda upozornuje na to, že jsme vesmírní cestovatelé a že bychom měli přestat lpět na Zemi jako na jediném projevu Bytí. To by mohlo pomoci si vzpomenout.
:)


Ahoj Petro,
často upozorňuješ na koncepty. Uvědomuješ si, že i ti, co jsi tu popsala je koncept. Myslím tím celý koncept reinkarnací.
Je zajímavé, kam se to téma rozběhlo.
Pobyt na Zemi jako past? Asi k tomu nejsem schopná nic moc napsat, protože nejsem zvyklá přemýšlet v reinkarnačním konceptu.
Co mě v tvém psaní zarazilo je:
... tuší, že něco běží jinak, než mělo,..

něco běží, jinak než mělo?
Takže je tu nějaký plán, a ten může nevyjít.
Jistě, že může. Vždyť se nám to stává denně.
Ale je to chybou?

Je tedy těch mnoho inkarnací místo jedné chybou? Něčím, co se nemělo stát?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Past

Nový příspěvekod rosada » sob 28. črc 2012 11:02:48

Otázka pro všechny:
Je upadnutí do pasti něčím, co se nemá stát a čemu je potřeba se vyhnout? Potažmo je třeba před pastmi varovat?
Já vás nezkouším. Chci si udělat jasno a mám pocit, že to taky souvisí s úhlem pohledu.
Proto díky za vaše příspěvky.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Past

Nový příspěvekod rosada » sob 28. črc 2012 11:25:29

vigilant píše:Pasti nevidím jako něco negativního, spíš jako avíza nebo ukazatele. Nabízejí možnost nahlídnout do oblasti, kterou si u sebe neuvědomuju.
Do pasti se chytím, kdykoliv si neuvědomím, proč reaguju jak reaguju. Řídí mě pak jedna z mých nevědomých autosugescí, případně obecná autohypnóza.

No tady se hodně diskutuje o pastech, která je pastí v tom, že nevíš, že jsi v pasti.
Takže, kdy dochází k uvědomění pasti?

vigilant píše:Jak zní sklapnutí pasti?

Je naprosto jasné, že... :knock:

Tohle mi teda jasné není, co jsi tím myslel?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Past

Nový příspěvekod teonik » sob 28. črc 2012 11:28:32

ahoj Ros

rozebral sem si to takhle:

s čímkoli se setkám---tedy i s pastí,a je jedno,zda-li jsem ji prohlédl,nebo do ní padl---mě může ponořit hlouběji do nevědomosti,nebo zlepšit mé Poznání(záleží na mém Přístupu,jak už sem psal jinde..)

a jestliže sem se ponořil do nevědomosti,nemusí to být žádná chyba,mám stále možnost změnit Přístup a z chyby udělat přínos..a toto existuje vždy,i po tisíci chybách,i po tisíci pádech,i po staletích slepoty...je to jistota Návratu
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Past

Nový příspěvekod rosada » sob 28. črc 2012 11:57:28

Ahoj Teo,
líbí se mi, co píšeš: jistota Návratu :)

Je možná změna přístupu, když jsem v pasti a nevím, že jsem v pasti?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Past

Nový příspěvekod Návštěvnice » sob 28. črc 2012 13:06:19

rosada píše:
vigilant píše:Pasti nevidím jako něco negativního, spíš jako avíza nebo ukazatele. Nabízejí možnost nahlídnout do oblasti, kterou si u sebe neuvědomuju.
Do pasti se chytím, kdykoliv si neuvědomím, proč reaguju jak reaguju. Řídí mě pak jedna z mých nevědomých autosugescí, případně obecná autohypnóza.

No tady se hodně diskutuje o pastech, která je pastí v tom, že nevíš, že jsi v pasti.
Takže, kdy dochází k uvědomění pasti?

vigilant píše:Jak zní sklapnutí pasti?

Je naprosto jasné, že... :knock:

Tohle mi teda jasné není, co jsi tím myslel?

Že by tím uvíznutím byl pocit suverénní sebejistoty, která nepřipouští jinou možnost, jiný pohled?
Návštěvnice
 

Re: Past

Nový příspěvekod teonik » sob 28. črc 2012 13:27:58

tahle situace,Ros,je ta nejtěžší..a vůkol nejrozšířenější...
staletí slepoty,kterou nazýváme vidění...moudrost...poznání...a jsme spokojení...
a přece věřím ve zvrat situace
nevím kdy,nevím jak,ale srdce mám!!
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Past

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 28. črc 2012 13:50:50

Jsem čím dál víc spokujený, znamená to, že jsem čím dál víc v pasti?
Návštěvník
 

Další

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků