Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Moderátor: rosada

Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. kvě 2012 9:40:10

rosado, ty jsi smazala můj příspěvek věnovaný agresivitě brouků pytlíků?
Návštěvník
 

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » stř 30. kvě 2012 12:19:41

Návštěvník píše:rosado, ty jsi smazala můj příspěvek věnovaný agresivitě brouků pytlíků?

jj, i ty jsi mi odkýval, že by měl odpovědět někdo jiný a o vlastnostech diskutujících je tu spoustu jiných vlákem.
Takže po přečtení smažu i tohle, ju?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Vlákno pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. kvě 2012 12:59:13

rosada píše:
Návštěvník píše:rosado, ty jsi smazala můj příspěvek věnovaný agresivitě brouků pytlíků?

jj, i ty jsi mi odkýval, že by měl odpovědět někdo jiný a o vlastnostech diskutujících je tu spoustu jiných vlákem.
Takže po přečtení smažu i tohle, ju?

O vlastnostech diskutující začal Malý vlk, navíc to je příspěvek, resp. otázka zcela osobní, tedy adresná. Ano, mířená na Petru. Já k tomu dodal věcný pohled co se týče agresivity, z čeho vychází, jak se projevuje - neadresný, neosobní.
Jistě, otázka míří k Petře, která na to třeba odpoví a opět se bude týkat vlastností diskutujících.

Ty jsi na tomto vlákně Bůh, rozhoduješ, který příspěvek zde necháš a který ne. Operovat ale tím, že o vlastnostech diskutujících je spousta jiných vláken, můj příspěvek smazat a ponechat příspěvek Vlka, př. Petry je tak trochu úsměvné.
Ale je to na tobě co ano a co ne.
Případná odpověď Petry by nijak nevadila mému věcnému pohledu na vlastosti diskutujích a naopak, jen tobě to z jistého důvodu ten příspěvek vadil, proto jsi ho smazala.
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » stř 30. kvě 2012 13:19:53

Evidentně se toto téma o diskutování nevyčerpalo.
...
Ano já jsem to tahle rozhodla.
Je pravda, že kdysi, jsem tu mazala nějaké osobní útoky. Ale Malý vlk se zeptal naprosto slušně a navíc mě odpověď Petry zajímá.
Tedy z mého pohledu jasná volby Vlkův dotaz ponechat.

Tvůj příspěvek byl inspirovaný osobním dotazem na někoho jiného, pro mě to byl obecný blábol, kterých jsem tu četla už mnoho. Tedy volba smazat. Navíc jsem nechtěla, aby nějak ovlivňoval Petřinu odpověď.

Jinak, moje fórum je pro diskuze otevřené, ale platí to, co jsem psala jako průvodní slovo, ke svým básním , preferuju osobní výpověď ne zobecňující náhledy. I z tohoto hlediska to u mě Vlkův dotaz vyhrál.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. kvě 2012 13:35:38

Mám to podobně, taky pro mě jsou ty zevšeobecňující pohledy obecné bláboly.

Za všechny jeden z dneška:

být sám se sebou srovnaný, být srovnaný s universem, životem, Bohem a pak se z bytosti stává láska sama, která je moudrá a nepotřebuje vědět aktuálně víc, než právě je třeba.
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » stř 30. kvě 2012 14:17:14

Tak a teď ještě dodat nějakou tu vlastní zkušenost ;)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Malý Vlk » stř 30. kvě 2012 16:08:36

rosada píše:Ale Mylý vlk se zeptal naprosto slušně

Tak takové překlepy se mi líbí! :)

Tak nejen nepozorné četní, ale i psaní? Bacha na to Rosado, zanedlouho máš doma školáka. :)


Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 18:48:46

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. kvě 2012 18:28:43

To, co pro jednoho je zkušenost, pro druhého může být blábol, protože mu ta zkušenost chybí.

Blábolem bylo rosádou nazváno obecné vyjádření, v neosobní rovině, které je jakýmsi POPISEM něčeho, řekněme nějakého děje, projevu.
Rosáda dává přednost osobnímu názoru, náhledu, osobní diskuzi, osobní zkušenosti před věcnými vyjádřeními.

Alespoň tak jsem to pochopila, když to tu tak čtu.

Podle mě, na takto veřejných diskuzních forech je povídání o osobních zkušenostech, cítění přínosnější, než POPISOVAT nějaký jev encyklopeickým jazykem.
Znám ale i lidi, kteří právě této věcné diskuzi dává přednost - i na diskuzních forech, jsou ale v menšině.

Výměna na osobní úrovni je dobrá, dává možnost vyxjevit i skryté tendence ega, vždy ten čertík někudy růžky vystrčí, ale většinou to brzy sklouzne do obrany a útoku a zůstává na obou stranách jen pachuť.

U věcné výměny, která je skutečně jen jakýmsi popisem děje (což právě nyní tak je) není v tom, co se zobrazuje nikdo zaháčknutý, je to "jen" pohled jakoby z vrchu, neosobní pohled na něco.
Není-li zde nikoho zaháčknutého, není ani toho, kdo by se bránil, nebo útočil. Osoby tu není (proto neosobní rovina, věcnost sdělení, popis děje, popis toho, co probíhá).
Tím, že není ve mě nikoho, kdo by se "musel" bránit, musel útočit, je vše nazíráno "bez viny", samozřejmě přijímáno jako "jen" možný děj, který když se opět někdy objeví (opět tu bude tendence osoby, ega se bránit, nebo útočit, poučovat nebo být napružený, nebo...) bude tu náhle tato skutečnost ve mě uviděna, uvědoměna - a opět bez viny.
Pak si jen řeknu: aha... vše je ok. Třeba :)

Takže to obecné vyjadřování bych nezatracovala a nenazývala obecnými bláboly, ale pokud se nyní toto mé písání takovým obecným blábolem zdá, je to ok. :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. kvě 2012 18:52:45

Smazání obecného blábolu je také pěknou ukázkou osobní reakce, kdy něco vadí a vadí až tak, že to muselo být smazáno.
:D :P
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. kvě 2012 18:59:56

Návštěvník píše:Smazání obecného blábolu je také pěknou ukázkou osobní reakce, kdy něco vadí a vadí až tak, že to muselo být smazáno.
:D :P

Mluv adresně, nebo budeš smazán! Neblábol :) :phew: :confused:
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 30. kvě 2012 23:34:59

To, co pro jednoho je zkušenost, pro druhého může být blábol, protože mu ta zkušenost chybí.

Ale je dost možné, že ta zkušenost ani tak nechybí, jako spíš si ji, Návštěvníku, neuvědomuješ.


..a ocitáme se na horizontu událostí tohoto webu.

:(
Jarda Malej
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » čtv 31. kvě 2012 10:12:29

Jak jsem šťastná, že můj čin nezůstal bez povšimnutí. :D
Jedno smáznutí a rázem je tu mejdan.Obrázek
A abyste měli ještě větší radost dopustím se i obecného blábolu: toto je přesná ukázka toho, jak pracují naše mysli.
Něco se stane, někdo něco udělá a hned by měl být v pozoru a mít připravené argumenty proč a nač to udělal. Měl by si honem zkontrolovat, jestli je konzistentní se svými dřívějšími slovy a činy, atd - však to tu sami čtete.
Ty hlasy zvenčí si pak člověk přestěhuje do své hlavy a aby se těm vnějším hlasům vyhnul nechá si radit od svých vnitřních.
A teď osobně, žádná z vašich reakcí mě nepřekvapila, protože už proběhla v mé hlavě. A tak všem svým vnitřním i vnějším hlasům říkám: Díky za účast, ale kašlu na vás pánové (a dámy). 8)

(asi jsem právě přišla o intornetovou diskusní skromnost) :'-(
:yeah:
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 31. kvě 2012 11:18:37

rosado, to děláš se všemi nepohodlnými hlasy = myšlenkami v hlavě, že je mažeš? To se musíš nadřít :-)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » čtv 31. kvě 2012 11:26:56

Tvé dedukce jsou obdivuhodné, představuj si to, jak chceš.

Tedy konkrétně:
Tvůj příspěvek jsem smazala hlavně proto, že v tom vlákně byla osobní otázka na Petru a já ji chtěla nechat volný prostor k odpovědi, aby mohla čistě jen odpovědět na položenou otázku a ne zabývat se obecnými bláboly.
Toto bylo obsahem i mého prvního sdělení (aspoň snaha o to byla), vše ostatní je tvoje interpretace a dedukce a opět zobecnění.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 31. kvě 2012 11:29:47

Ale v tom mazání pokračuješ, tedy konstatuji holý fakt a doplňuji otázkou: to všechny nepohodlné hlasy = myšlenky ve své hlavě mažeš? To se musíš nadřít :-)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » čtv 31. kvě 2012 12:04:49

Odpověď na tvou otázku: Ne

Jestli máme pokračovat v této diskuzi domluvme se aspoň na tom, co je jejím cílem.
Chceš mapovat moje myšlenkové pochody? Proč?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » čtv 31. kvě 2012 12:34:50

Ještě to napíšu jinak, podle mě tohle vlákno bylo založeno, protože sis, Návštěvníku, žádal vysvětlení, proč jsem smazala tvůj příspěvek.
Vysvětlení jsem podala - a to dvakrát- jedno jsem to taky jako překážející příspěvek smazala, i když jsme klidně mohli zůstat u axiomu, je to moje vlákno - můj píseček.
Na moje druhé vysvětlení už nereaguješ, má za to, že tohle jsme si již ujasnili.
O co tu jde teď? V předchozím příspěvku jsem taky nadnesla domněnku, že je to o mých myšlenkových pochodech, nyní ji beru zpět a máš volné pole k odpovědi.

O co tady jde?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 31. kvě 2012 13:02:53

Jde o myšlenkové pochody a následná jednání.

Moje. Tvoje.

Často bereš zpět něco, co jsi před chvílí myslela - napsala? Proč? (hlasy v mé hlavě).

Protože se ti to najednou už nehodí do krámu? :-) To svědčí o jediném - pořád se necháváš strhávat sklony líbí - nelíbí, hodí - nehodí a co se nehodí to mažeš - a tak s tím bojuješ. :-)

Bojuješ s draky, princezno :-)

Ta úvaha tvá dnešní ranní byla správná a nyní ji najednou bereš zpět. :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 31. kvě 2012 13:13:04

Ta úvaha tvá dnešní ranní byla správná a nyní ji najednou bereš zpět.

Zase maže.
Návštěvník
 

Re: Diskuse k vláknu pro já a pro mě

Nový příspěvekod rosada » čtv 31. kvě 2012 13:16:59

Návštěvník píše:Jde o myšlenkové pochody a následná jednání.

Moje. Tvoje.

OK, fajn. Ještě mi napiš, proč tě to tak zajímá?
K čemu se analýzou myšlenkových pochodů dobereme? Proč tě tak fascinují produkty mysli?
Proč by měla osoba mít konzistentní názory a chování?
Proč je zarážející, když někdo změní názor?

Často bereš zpět něco, co jsi před chvílí myslela - napsala? Proč? (hlasy v mé hlavě).

Myslím, že ne, jen někdy ano.
Proč? Protože přijdu na lepší vyjádření, tedy např. Konkrétně: proč jsem vzala zpět svou domněnku jsem taky už psala. Došlo mi, že to byla jen domněnka (a hle správná!) a chtěla jsem ti nechat volné pole k vyjádření.

Protože se ti to najednou už nehodí do krámu?

do jakého krámu? Co je podle tebe v tom krámu?
Bojuješ s draky, princezno :-)

Může se to tak zdát :)

Ta úvaha tvá dnešní ranní byla správná a nyní ji najednou bereš zpět. :)

Kterou úvahu myslíš?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Další

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků