Odbourání bloků / vyléčení (emocionálního) těla

Moderátor: rosada

Odbourání bloků / vyléčení (emocionálního) těla

Nový příspěvekod rosada » čtv 06. říj 2011 11:39:21

Linda píše:
dalo by se říct, že odbourání bloků/vyléčení emociálního těla vždy musí proběhnout...?

Pohyby emočního těla (až bloky) vznikají jako důsledek reakcí "individuálně existujícího já" na "nejá"; mají daleko větší energetický podíl na vytváření "já" než myšlenky. Spouštějí je naše sklony, často neuvědomované, které jsou důsledkem našich předchozích emočních reakcí na to, co naše "já" vnímalo jako ohrožení nebo jako své zabezpečení.

Mahariši: "Dokud nepřestanou existovat vnitřní sklony mysli, budou tu vždycky nejasnosti a pochybnosti. Veškeré úsilí směřuje k likvidaci pochybností a zmatků. Samskáry, vnitřní sklony mysli, jsou jejich kořeny... K vymazání vásan je nutné úsilí; po vykořenění vásan zůstává trvalé poznání. U těch, kdo se věnovali sádhaně v minulosti, odcházejí sklony rychleji, u ostatních pomaleji."
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Odbourání bloků / vyléčení (emocionálního) těla

Nový příspěvekod rosada » čtv 06. říj 2011 11:40:42

rosada píše:Takže, když se začne ještě před probuzením, tak tím líp (jen si myslím, že po probuzení už to tak nebolí, koho taky, ne?) ;)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Odbourání bloků / vyléčení (emocionálního) těla

Nový příspěvekod rosada » čtv 06. říj 2011 11:42:37

Nechcete tuto debatu někdo rozvinout? Moc mě to zajímá, ale asi nejsem schopna položit tu správnou otázku. Tak jen: co si o tom myslíte?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Odbourání bloků / vyléčení (emocionálního) těla

Nový příspěvekod rosada » sob 08. říj 2011 16:45:49

Otázek mám mnoho, ale žádná nepřežije, pokud se ji pokusím napsat nebo vyslovit. :D O mě osobně nejde, mám se kam obrátit. Asi šlo jen o zvědavost. Nechám to být. :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Odbourání bloků / vyléčení (emocionálního) těla

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 08. říj 2011 19:58:55

Zatím jsem se nesetkala s lepší knihou, která pracuje s emocemi, duševními pochody člověka, než je kniha Svoboda od Brandon Bays.
Zaujala mě svým přístupem k prožívanému - ne z toho ven, ale naopak dovnitř.
Emoci samotnou považuje Brandon jako bránu do duše.
Kniha je živocí díky autentičnosti příběhů, které se staly buď Brandon samotné, nebo některým z jejich posluchačů, účastníků kurzů, které pořádá po celém světě.

Mě např. zaujala živá výpověď Brandon, kdy popisuje své střetnutí se se svým největším strachem...

http://www.zbozi.cz/vyrobek/svoboda/?q=svoboda%20-%20brandon%20bays&varianty=brandon-bays
Návštěvník
 

Re: Odbourání bloků / vyléčení (emocionálního) těla

Nový příspěvekod quarnum » sob 22. říj 2011 22:38:15

rosada píše:Otázek mám mnoho, ale žádná nepřežije, pokud se ji pokusím napsat nebo vyslovit. :D O mě osobně nejde, mám se kam obrátit. Asi šlo jen o zvědavost. Nechám to být. :)

Správná otázka skrývá v sobě odpověď. Zkus se proto jinak zeptat, třeba se naskytne v otázce kus odpovědě.
Chybná otázka je na příklad manželovi „proč mne už nemáš rád?“. Lepší je ptát se „budeš mne mít rád jako předtím?“. To mu umožní říci, že tě má rád stejně.
Uživatelský avatar
quarnum
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 04. zář 2011 22:58:24

Re: Odbourání bloků / vyléčení (emocionálního) těla

Nový příspěvekod rosada » ned 23. říj 2011 19:27:36

quarnum píše:Správná otázka skrývá v sobě odpověď. Zkus se proto jinak zeptat, třeba se naskytne v otázce kus odpovědě.
Chybná otázka je na příklad manželovi „proč mne už nemáš rád?“. Lepší je ptát se „budeš mne mít rád jako předtím?“. To mu umožní říci, že tě má rád stejně.

To je dobrej tip.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Odbourání bloků / vyléčení (emocionálního) těla

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 23. říj 2011 20:02:19

vostalpetr píše:Ale v podstatě jdou bloky odbourávat až teprve při realizaci Já,
jednak jsou mnohem lépe vidět,
a taky máš od nich mnohem větší odstup...

Přijde asi na to, jak silný zvyk neosobního pohledu na sebe si přineseš do tohohle života. A to nejspíš závisí na míře uvědomění, k jaké jsi předtím došel. Jestli došlo k dočasné zkušenosti realizace Já už v předchozí inkarnaci, asi to potom jde snáz než u člověka, který se zatím jen vyžíval v pocitech.
Návštěvník
 

Re: Odbourání bloků / vyléčení (emocionálního) těla

Nový příspěvekod rosada » pát 04. lis 2011 10:00:54

vostalpetr píše:Samozřejmě je to dobré rozpouštět už před uvědoměním Já,


Ale jak na to. Má zkušenost je, že je dobré vyhledat pomoc zvenčí. I když... než pomoc přišla, tak bych si nikdy nepřipustila, že ji potřebuju a žádnou jsem nehledala. Z dnešního pohledu jsem byla tenkrát v dost velkém srabu, vyhledat pomoc to chce pokoru. Neznala jsem nikoho, kdy by byl na takové úrovni, aby mi dokázal pomoct. Naštěstí pomoc přišla sama zadními vrátky. Teď vím, že i lidé "nedokonalí" si mohou vzájemně pomáhat na cestě životem. Najednou jsem poznávala lidi, kteří se zabývali pomocí jiným, jsem povahou experimentátor, tak jsem leccos vyzkoušela.
Ráda bych o tom napsala (dobrou zkušenost má s rodinnými konstelacemi,om-healingem, kraniosakrální biodynamikou,...)
Myslíte si, že je na tom to fóru prostor pro tyto metody, které přímo nevedou k osvícení/realizaci/či jaktonazvat a "pouze" zkvalitňují život člověka. To pouze je v uvozovkách, protože to je někdy moc.
Když se tu založily Cesty ke spokojenosti, tak jsem si myslela, že by to tam mohlo spadnout, ale nevím jestli to cpát na úroveň dzogčhenu.
Taky nevím jaký je úmysl s fórem Cesty k sobě - název by se pro to hodil. Nebo nový prostor (něco jako Pomoci /pomocníci na dlouhé cestě)

Napište, co si o tom myslíte
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Odbourání bloků / vyléčení (emocionálního) těla

Nový příspěvekod návštěvník J » pát 04. lis 2011 10:15:02

rosada píše:
vostalpetr píše:Samozřejmě je to dobré rozpouštět už před uvědoměním Já,


Ale jak na to. Má zkušenost je, že je dobré vyhledat pomoc zvenčí. I když... než pomoc přišla, tak bych si nikdy nepřipustila, že ji potřebuju a žádnou jsem nehledala. Z dnešního pohledu jsem byla tenkrát v dost velkém srabu, vyhledat pomoc to chce pokoru. Neznala jsem nikoho, kdy by byl na takové úrovni, aby mi dokázal pomoct. Naštěstí pomoc přišla sama zadními vrátky. Teď vím, že i lidé "nedokonalí" si mohou vzájemně pomáhat na cestě životem. Najednou jsem poznávala lidi, kteří se zabývali pomocí jiným, jsem povahou experimentátor, tak jsem leccos vyzkoušela.
Ráda bych o tom napsala (dobrou zkušenost má s rodinnými konstelacemi,om-healingem, kraniosakrální biodynamikou,...)
Myslíte si, že je na tom to fóru prostor pro tyto metody, které přímo nevedou k osvícení/realizaci/či jaktonazvat a "pouze" zkvalitňují život člověka. To pouze je v uvozovkách, protože to je někdy moc.
Když se tu založily Cesty ke spokojenosti, tak jsem si myslela, že by to tam mohlo spadnout, ale nevím jestli to cpát na úroveň dzogčhenu.
Taky nevím jaký je úmysl s fórem Cesty k sobě - název by se pro to hodil. Nebo nový prostor (něco jako Pomoci /pomocníci na dlouhé cestě)

Napište, co si o tom myslíte


ahoj rosado :)

vidím to shodně...je to přímá pomoc vedoucí k podstatnému zkvalitnění života :yes:

založit nové téma k tomu, třeba s názvem Pomocníci na dlouhé cestě - se mi zdá vhodný :)
návštěvník J
 

Re: Odbourání bloků / vyléčení (emocionálního) těla

Nový příspěvekod návštěvník J » pát 04. lis 2011 10:23:23

Linda píše:Metody jako jsou rodinné konstalace, regrese, om-healing, kraniosakrální biodynamika i další jsou velkou pomocí při rozpouštění bloků z minulosti, usazených v těle. Přimlouvala bych se za zřízení dalšího fóra - vedle "Cest k dosažení spokojenosti", "Cest k sobě" a "Setkávání s Bytím". Byla by to samostatná, ryze praktická oblast, kde by se každý mohl podělit o svoje zkušenosti s různými technikami a vkládat odkazy na ně. Název "Pomoc na cestě" mi připadá výstižný.


bylo by fajn, kdyby jsi se to založilo a rosada se ujala moderování ;)
návštěvník J
 

Re: Odbourání bloků / vyléčení (emocionálního) těla

Nový příspěvekod rosada » sob 05. lis 2011 21:43:35

Tady ta ne/zijštnost je diskutabilní, většinou když už se na to někdo dá, tak to dělá na plný úvazek a pokud chce jíst, oblékat se, bydlete a pod., tak za tu pomoc chce taky nějaký ten peníz.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Odbourání bloků / vyléčení (emocionálního) těla

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. lis 2018 22:24:23

dalo by se říct, že odbourání bloků/vyléčení emociálního těla vždy musí proběhnout...?

Pohyby emočního těla (až bloky) vznikají jako důsledek reakcí "individuálně existujícího já" na "nejá"; mají daleko větší energetický podíl na vytváření "já" než myšlenky. Spouštějí je naše sklony, často neuvědomované, které jsou důsledkem našich předchozích emočních reakcí na to, co naše "já" vnímalo jako ohrožení nebo jako své zabezpečení.

Jak vnímat setrvačné návyky jako jevy, které prostě vyvstávají?

Jde to snáz, když se rozpoznává, proč vznikly, např. pomocí regrese nebo konstelace.

Situace, které kdysi - třeba i v některém z předchozích životů - vyvolaly tak silnou reakci na to, co se nám tehdy dělo, že stejně jako tehdy reagujeme na okolí a jeho jednání i teď: příčiny, vzniklé v dávné v minulosti, v nás opakovaně spouštějí tytéž reakce jako kdysi, i když už nevíme, proč.

Říká se tomu podvědomé motivace a může být až neuvěřitelné, jak znovuprožití původní situace v regresi nebo v konstelaci samo úplně změní naše navyklé reagování. Asi protože zmizel emocionální náboj, který byl s tehdejší situací spojený, přetrvával někde hluboko v podvědomí a aktivovaly ho i v tomhle životě situace, které s ní měly něco společného.

Návštěvník
 


Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků