Duchovní citáty

Moderátor: PánBů

Duchovní citáty

Nový příspěvekod PánBů » čtv 23. led 2014 12:42:47

Rozhodl jsem se psát vlastní duchovní moudra co mě občas honí hlavou.

Dnes mě napadlo:

Je to tak náročné a těžké zvyknout si na to že život je snadný a lehký. :D
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. led 2014 13:06:14

:yes: :D
Návštěvník
 

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod PánBů » úte 28. led 2014 16:21:27

Tohle mi prosím vyvra'tte :D poslední dobou se toho nějak nemůžu zbavit.

Život v lásce nedává smysl.

Přidám i jednoduché vysvětlení Tím jak se pozornost přenáší z mysli do srdce tak opouštímě spoustu již nepotřebných přesvědčení a díky tomu svět přestává dávat s-mysl. :) :knock: :sos: :what:
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 28. led 2014 20:19:35

Život v lásce nedává smysl..

..protože 'láska a smysl spolu nechodí.

:)
Jarda Malej
 

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod irulan » úte 28. led 2014 20:30:39

Prima, mohla bych se zamyslet, co to vlastne znamená kdyz ma něco smysl..(a v jakem smyslu :D ?)..logicky? Nebo nějak z hlediska prospěchu? Jestli se to dá vysvětlit nějakou posloupnosti příčin a následku? Co to je smysl a nesmysl? Me to přijde, ze kdyz si myslíme, ze něčemu rozumíme, ma to smysl. A pokud ne, je to nesmysl. Takove zjednodušení chápaní světa :D . Tak i ta láska muze a nemusí dávat smysl :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod petr m. » úte 28. led 2014 23:19:31

A číst příspěvky a psát do poradny zdarma a to zcela zdarma má smysl? :D
A je čtení a psaní příspěvků sem láskou? Si jo, neb kdybych to nedělal rád, nečetl bych to tu.

Pište, má to smysl, tím spíš, když to děláte s láskou. A láska si už čtenáře zajistí sama :) .

A přitom hledat smysl v Lásce je nesmysl, ten smysl je dobrý nechat na ní.
petr m.
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10. čer 2013 17:50:06

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod PánBů » stř 29. led 2014 13:46:23

Řekla bych, že ta formulace by měla být: Život = láska.

Tenhle výrok mi teda taky nedává moc smysl. Asi je to čistá láska :D
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod PánBů » stř 29. led 2014 13:49:22

Jarda Malej píše:
Život v lásce nedává smysl..

..protože 'láska a smysl spolu nechodí.

:)

To už zní skoro jako když láska bude dělat zagorku a smyslu nedá tak nic nebude. A jsme ve vztazích mezi ženou a mužem. :D :what:
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod petr m. » stř 29. led 2014 16:49:44

PánBů píše:
Řekla bych, že ta formulace by měla být: Život = láska.

Tenhle výrok mi teda taky nedává moc smysl. Asi je to čistá láska :D


Všechno je přeci láska. Miluješ-li např. svou chytrost, láska ti přivede do cesty spoustu blbců, miluješ li svůj strach, láska ti dá dost důvodů se bát. Stěžuješ si, nelíbí se ti věci tak jak jsou, říkáš si, že sám jsi takový a lidi jsou takový a takový, vidíš jim až do žaludku? Jasně, láska moc dobře ví, jak miluješ tento svůj postoj a abys ho mohl umocňovat a rozvíjet, tvoří ti svět přesně podle tvých myšlenek a pocitů. Láska je skvělej životní partner, zařídí to tak, abys měl vždycky pravdu. A nejhorší na tom je, že dokud budeš žít, tak tě neopustí. Tahle ženská je věrná až za hrob, a to i přesto, že se jí za celý svůj život nezeptáš, co by chtěla ona, no dává to smysl? :D
petr m.
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10. čer 2013 17:50:06

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod PánBů » stř 29. led 2014 16:57:47

Láska je skvělej životní partner, zařídí to tak, abys měl vždycky pravdu. A nejhorší na tom je, že dokud budeš žít, tak tě neopustí. Tahle ženská je věrná až za hrob, a to i přesto, že se jí za celý svůj život nezeptáš, co by chtěla ona, no dává to smysl?

Tohle je moc krásné. Akorát já už se jí zeptal co chce... Chce se milovat :) :'-( Jak píšeš až za hrob. :D
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod petr m. » stř 29. led 2014 17:13:25

PánBů píše:
Láska je skvělej životní partner, zařídí to tak, abys měl vždycky pravdu. A nejhorší na tom je, že dokud budeš žít, tak tě neopustí. Tahle ženská je věrná až za hrob, a to i přesto, že se jí za celý svůj život nezeptáš, co by chtěla ona, no dává to smysl?

Tohle je moc krásné. Akorát já už se jí zeptal co chce... Chce se milovat :) :'-( Jak píšeš až za hrob. :D


:D
Tak to jsme na tom podobně. Po mně chce to samé. A jí říkám, "holka promiň, ale já už to skoro zapomněl, tak prosím měj se mnou trpělivost a znovu mi to věčné milování připomeň. :D
Bůh stvořil člověka jako muže a ženu. Ale co by byl rozum bez lásky? :what: :)
petr m.
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10. čer 2013 17:50:06

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 08. úno 2014 12:08:37

Kdybych měl 6 hodin na kácení stromu, prvních 5 bych brousil sekeru. -Abe Lincoln

Bojovníky se nazýváme,bojovníky.Bojujeme za dokonalé ctnosti, usilujeme o nejvyšší cíle,o vznešenou moudrost, a proto si říkáme bojovníci.-Aunguttara Nikaya

Co bys na to řekl, kdybys spal a zdálo se ti, že ses dostal do ráje a natrhal sis tam podivuhodné a krásné květiny, a v okamžiku, kdy ses probudil, bys je měl ještě v ruce? Co pak? -Samuel Taylor Coleridge

Svobodná vůle neznamená, že si sám stanovíš běh svého života; znamená to pouze to, že se můžeš rozhodnout, co v dané chvíli uděláš. -Škola zázraků

Důležité je, abychom byli v každém okamžiku připraveni obětovat to, kým jsme, v zájmu toho, kým se můžeme stát. -Charles Dubois

Osvícení nespočívá pouze v tom, že vidíme světelné bytosti a máme vidiny, ale v tom, že vznášíme světlo do temnoty. To je mnohem obtížnější, a proto se to na rozdíl od toho prvního netěší příliš velké oblibě. -C.G. Jung

Loď je v bezpečí, když je v přístavu-ale pro tento účel se lodi nestavějí. -John A. Shedd

Když se člověk usilovně snaží, bohové mu pomohou. -Aischylos

Co chce vydávat světlo, musí se nechat spálit. -Viktor Frankl

Léčení je otázkou času, ale někdy také závisí na příznivých okolnostech. -Hippokratés

Nejpřímější cesta do všehomíra vede přes temný les. -John Muir

Nemůžeš přesáhnout to, co neznáš. Aby ses mohl přesáhnout, musíš znát sám sebe. -Sri Nisargadatta Maharaj

Dobrý učitel se nikdy nepokouší vysvětlovat své vize;pouze vás vyzve, abyste se postavili vedle něho a sledovali je spolu s ním. -Rev. R. Inman

Bůh utěšuje ty, kteří jsou zneklidnění, a zneklidňuje ty, kteří se těší příliš velkému klidu. -Anonym

V životě nemusíme dostat vždy dobré karty, jde o to, sehrát dobrou hru se špatným listem. -Jack London

Zapomeňte na to, co se vám líbí a co ne. Nemá to žádný význam. Dělejte prostě to, co je třeba dělat. Štěstí v tom asi nenajdete, ale je v tom velikost. -George Bernard Shaw

To, co má svítit, musí vytrvale hořet. -Viktor Frankl

Ne vždycky jsem věřil, že síla se rodí z trosek, ani v to, že v tragédii lze zahlédnout nitku božského záměru. Teď už ale věřím. -Max Cleland

Mírnost vítězí nad tvrdostí, jemnost nad silou. Pružné předčí nehybné. Principem ovládání věcí je, že se jim poddáme - principem mistrovství je přizpůsobit se. -Lao C'

Talent je lépe posilovat o samotě, ale charakter se nejlépe utváří v bouřlivých poryvechsvěta. -Johann Wolfgang von Goethe

Vše co má začátek má také svůj konec. S tímhle se smiř, a všechno bude dobré. -Buddha
Návštěvník
 

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 17. dub 2016 15:16:34

Osvícení je velice silný a jasný pocit míru ve vašem nitru. Tento pocit je tak silný, že jej nemohou narušit žádné myšlenky. Nemyslete si, že osvícení mistři nemají žádné myšlenky. Mají, nicméně jejich nitro je tak velké, že mysl tvoří pouze jeho zanedbatelnou část.

WIN - WIN
Návštěvník
 

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod vostálník » ned 17. dub 2016 18:53:00

Mírnost vítězí nad tvrdostí, jemnost nad silou. Pružné předčí nehybné. Principem ovládání věcí je, že se jim poddáme - principem mistrovství je přizpůsobit se. -Lao C'


Ne vždy je ovšem třeba zvítězit,

někdy je důležité se prostě jen zúčastnit,

obzvláště jedná se o olympiádu duševních mrzáků...
vostálník
 

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 27. bře 2017 8:24:05

Dotaz: „Co jsi získal z meditace?“

Buddha: „Nic. Ale řeknu ti, co jsem ztratil. Vztek, úzkost, depresi, nejistotu a strach ze stáří a smrti.“
Návštěvník
 

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod lklknml » úte 28. bře 2017 10:24:59

Návštěvník píše:Dotaz: „Co jsi získal z meditace?“

Buddha: „Nic. Ale řeknu ti, co jsem ztratil. Vztek, úzkost, depresi, nejistotu a strach ze stáří a smrti.“

Tak ne že by to nebylo moudré, ale pochybuji, že by se takto vyjadřoval Gautama Buddha.
Neboli zdroj je zřejmě ocucaný prst :).
lklknml
 

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod dodo » úte 28. bře 2017 14:00:20

Nyánatiloka Maháthera - Slovo Buddhovo

Třetí člen stezky: Pravé mluvení (sammá – váčá) Co tedy je Pravé mluvení?

1. Zdržování se lhaní,
2. zdržování se pomlouvání,
3. zdržovat se hrubé řeči,
4. zdržovat se planého hovoru
Toto se nazývá Pravé mluvení.
Kdo poznává špatné mluvení jako špatné a pravé mluvení jako pravé, ten uskutečňuje Pravé pochopení...

...Zdržení se pomlouvání
Kdo se zdržuje pomlouvání, vyhýbá se mu a zcela se ho zdrží. Co slyšel zde, neopakuje jinde a nezapříčiní neshodu; a co slyšel tam, neopakuje zde a nazapříčiní neshodu. Tak sjednocuje ty, kteří jsou rozděleni, a ty, kteří jsou sjednoceni, povzbuzuje. Svornost ho těší, raduje se a těší ze svornosti, a svornost šíří svými slovy.

Zdržení se hrubé řeči
Kdo se zdržuje hrubé řeči, vyhýbá se jí a zcela se jí zdrží. Hovoří taková slova, která jsou mírná, konejšivá, láskyplná, která jsou k srdci a jsou zdvořilá, přátelská a příjemná mnohým. Láskyplná slova, jdoucí k srdci (hadajam gamá), jsou projevem mysli prosté nenávisti (adosa čitta), kterou lze meditací kultivovat až do pohroužení v dobrotivosti (mettá-džhána) – viz 8. člen stezky, Pravé soustředění...

Nepochybujem, že by sa takto vyjadroval Buddha Gautama.
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod lklknml » úte 28. bře 2017 16:12:59

Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Zavíráte lidem království nebeské, sami nevcházíte a zabraňujete těm, kdo chtějí vejít.
Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Vyjídáte domy vdov pod záminkou dlouhých modliteb; proto vás postihne tím přísnější soud.
Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Obcházíte moře i zemi, abyste získali jednoho novověrce; a když ho získáte, učiníte z něho syna pekla, dvakrát horšího, než jste sami.
...
Hadi, plemeno zmijí, jak uniknete pekelnému trestu? Hle, proto vám posílám proroky a učitele moudrosti i zákoníky; a vy je budete zabíjet a křižovat, budete je bičovat ve svých synagógách a pronásledovat z místa na místo, aby na vás padla všechna spravedlivá krev prolitá na zemi, od krve spravedlivého Ábela až po krev Zachariáše, syna Barachiášova, kterého jste zabili mezi chrámem a oltářem.

Ježíš Nazaretský
(Matoušovo evangelium, kapitola 23)
lklknml
 

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod lklknml » úte 28. bře 2017 19:29:12

A hle, jakýsi muž ze zástupu volal: "Mistře, prosím tě, ujmi se mého syna, vždyť je to mé jediné dítě; hle, zachvacuje ho duch, takže znenadání vykřikuje, a lomcuje jím, až má pěnu kolem úst; jen stěží od něho odchází a tak ho moří. Prosil jsem už tvé učedníky, aby ho vyhnali, ale nemohli."
Ježíš odpověděl: "Pokolení nevěřící a zvrácené, jak dlouho ještě mám být s vámi a snášet vás? Přiveď sem svého syna!"


..tak, a po tomhle už snad Dodo definitivně omdlí.
lklknml
 

Re: Duchovní citáty

Nový příspěvekod dodo » úte 28. bře 2017 20:24:46

Zdeněk píše: "Pokolení nevěřící a zvrácené, jak dlouho ještě mám být s vámi a snášet vás? Přiveď sem svého syna!"


..tak, a po tomhle už snad Dodo definitivně omdlí.



...som sa už prebral, :'-( to mi viac krát nerob.

:D
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Další

Zpět na PánBů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků