Proč se neučim do školy?

Moderátor: PánBů

Proč se neučim do školy?

Nový příspěvekod PánBů » sob 28. pro 2013 22:28:50

Chtěl bych si nějak duchovně omluvit že se mi nechce učit do školy. Duše to asi prostě nechce když dělám tisíc věcí okolo než je koukání do učebnice a dělání úkolu. Jen to prostě nedává smysl když školy jsou přece tak důležité,vyšší plat a taky pak nebudu jen tak nějakej hej počkej, nebo popelář. Tomu se těžko konkuruje s prostým duchovním prohlášením že když to nedopadlo tak to tak dopadnout nemělo.
Co poradíte?
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Proč se neučim do školy?

Nový příspěvekod PánBů » sob 28. pro 2013 23:04:59

IT a Ekonomie. Ruplo mi v bedně a říkal jsem si že to teda ještě zkusím a abych se neučil všechno znova tak jsem šel na podobnou kterou už jsem studoval. Učivo mi přijde i trochu zajmavé ale holt je asi spousta zajmavějších věcí na světě když se na to nedokážu soustředit.
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Proč se neučim do školy?

Nový příspěvekod PánBů » sob 28. pro 2013 23:14:36

Vyzkoušim. ale já bych se místo afirmování rád učil doopravdy :D
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Proč se neučim do školy?

Nový příspěvekod PánBů » sob 28. pro 2013 23:20:41

Nebo bych si mohl afirmovat že afirmuju tak správně a efektivně že nemám pocit že mi to ubírá čas od afirmovaných činností :D
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Proč se neučim do školy?

Nový příspěvekod jaosiva » ned 29. pro 2013 6:32:34

Ahoj
Je spousta moznosti

Zacit se ucit
Prestat se ucit
Zacit se ucit neco jineho
Zacit pracovat
Odjet do himalaji
Atd

Co konkretne te na uceni se it nebavi?

Nevidis smysl pro sebe toho pocinani?
Nevyhovuje obsah uciva?
Didakticke metody skoly?
Formalni zalezitosti?
Uceni ti de ztuha?
Pamet,koncentrace,vule,motivy?
Kde vsude to vazne?
A take: jaka sou tva plus:

Jako nejhorsi moznost vidim zustat ve skole,kde te to nebavi a nepokusit se s tim neco udelat

Jo,a kerej rocnik delas a kdy te uceni prestalo bavit,anebo to bylo tak blby uz od zacatku?

Kdyz delame vec,ktera nas nebavi

Pak bud je dobre toho nechat

Nebo zajistit,wby nas to zaclo bavit

Mezi obema moznostma bych zvazoval,myslim,ze mirne lepsi je pokusit se nejprv o moznost druhou

Ono tady de o dulezitou vec
Ucit se je pro tento zivot podstatne-navysovat Poznani,navysovat Moudrost

Co konkretne se ucim-jake poznatky-napr rovnice,dejiny,it techno,atd-neni az tak podstatne--to mi Poznani ani Moudrost nezvysi

Teprv az jaxe naucim s poznatky pracovat,propojovat je,pouzivat,vladnout jimi v kazdem okamziku otevrene,uslechtile a flexibilne--tak to ano,to potom Moudrost roste ze dne na den,at sem reznik nebo filolog

Toz tak a tobe stesti ve zvoleni cesty
.o.
jaosiva
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 18. pro 2013 6:24:49

Re: Proč se neučim do školy?

Nový příspěvekod malpan » ned 29. pro 2013 8:53:53

PánBů píše:Chtěl bych si nějak duchovně omluvit že se mi nechce učit do školy.

PánBů píše:Vyzkoušim. ale já bych se místo afirmování rád učil doopravdy :D


máš jen problém s udržením pozornosti a současně nevíš, co vlastně chceš :what:
Rozhodni se, jestli se učit chceš nebo nechceš a to pak dělej s plným nasazením ;)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Proč se neučim do školy?

Nový příspěvekod PánBů » ned 29. pro 2013 11:55:12

No já už vlastně nehledám důvody pro to proč se učit ale spyš výmluvy proč jsem se neučil (to je míň namáhavé :D
Ale jestli mi najdete nějakej důvod proč se učit díky kterýmu se místo lelkování začnu učit tak vám budu vděčen.
Škola mi přijde celkem zajmavá ale chodim tam jen jednou za měsíc teď když došlo na úkoly a zkoušky tak jsem zjistil že nic neumim.
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Proč se neučim do školy?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 29. pro 2013 12:07:43

No jo výmluva...
a potřebuješ se vymluvit někomu druhýmu nebo jen sám sobě?
Sobě se přece nemusíš vylouvat.
My jsem na studijích říkali, že zkouška je od toho, aby se to zkusilo. Tak to zkus. Jestli budeš muset opakovat uvidíš sám kolik úsilí to mu chceš či nechceš věnovat.
No a jestli jde o ty znalosti, tak to vždycky můžeš dohnat až je budeš potřebovat. Škola je dobrá k tomu, že ti dá určitý přehled čeho všeho se ten daný obor může dotýkat, porozumíš terminologii, souvislostem ... no a zbytek v dnešní době už můžeš vygooglit. :)
Návštěvník
 

Re: Proč se neučim do školy?

Nový příspěvekod PánBů » ned 29. pro 2013 14:45:48

vostalpetr píše:
Ale jestli mi najdete nějakej důvod proč se učit díky kterýmu se místo lelkování začnu učit tak vám budu vděčen.


1) bude nejchytřejší na světě (jako Šalamoun)

2) budeš nejkrásnější na světě (jako Sněhurka)

3) budeš nejduchovnější na světě (jako Bůh)

4) budeš nejbohatší na světě (jako Bill Gates)

4)budeš nejštastnější na světě (jako Jana)

5) budeš nejoblíbenější na světě (jako Chaplin)

6)budeš mít největší harém ženskej na světě (jako sultán Sulejmán)

7) budeš prostě "jednička"


:D
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Proč se neučim do školy?

Nový příspěvekod PánBů » ned 29. pro 2013 14:48:47

a potřebuješ se vymluvit někomu druhýmu nebo jen sám sobě?

Jasně že sobě, Mě na názoru ostatních moc nesejde. Chtěl bych bejt sám se sebou spokojnej ikdyž to podělám :D
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Proč se neučim do školy?

Nový příspěvekod irulan » ned 29. pro 2013 18:14:47

Ono neni co si vyčítat, kazdy v zivote toho tolik podělá...vždyť by ten život byl strašně monotónní a předvídatelný, kdyby se to nestavalo - o tom ten život je - podelas nepodelas, život te učí, ze co nepoznas, nepochopis.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Proč se neučim do školy?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 30. pro 2013 7:41:35

PánBů píše:Chtěl bych si nějak duchovně omluvit že se mi nechce učit do školy. Duše to asi prostě nechce když dělám tisíc věcí okolo než je koukání do učebnice a dělání úkolu. Jen to prostě nedává smysl když školy jsou přece tak důležité,vyšší plat a taky pak nebudu jen tak nějakej hej počkej, nebo popelář. Tomu se těžko konkuruje s prostým duchovním prohlášením že když to nedopadlo tak to tak dopadnout nemělo.
Co poradíte?

Máš prázdniny? Tak si je pořádně užij...
S tím vzděláním máš ale pravdu. v dnešní době je zapotřebí aspoň maturita, nebo nějaká vysoká škola. Koukala jsem tuhle na lidi, co opravovali cestu - a skoro už lopatu nepoužívají. Dělníci mají samé chytré mašinky na různé práce kolem stavby, až jsem jen nevěřícně koukala, čím vším popojíždějí, čím přiváží materiál, čím ho kladou na místo, čím udusávají povrch nebo ho vyzvedávají a odvážejí pryč, čím staví nové zdi, kladou asfaltový povrch... jen to klasické pokládání zámkové dlažby se dělá postaru ručně, v kleče na kolenou a v jedné ruce kladívko......ale i ti vypadali na to, že jsou v oboru důkladně vyučení...
Návštěvník
 


Zpět na PánBů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron