Cesta posílení EGAááá

Moderátor: PánBů

Cesta posílení EGAááá

Nový příspěvekod PánBů » stř 10. črc 2013 9:42:04

Většina duchovňáků kráčí cestami zmenšení ega odevzdání čehokoliv bohu. Čtení chytrých knih a poslouchání osvícených mistrů v domění že se ego konečně umoudří a odkráčí někam do propadliště dějin. Mě ale napadlo že budu své ego raději milovat dopřávat mu čehokoliv si zažádá. Tento názor pramení z myšlenky že bůh přeci nebyl debil když nás tvořil a všechno co nám dal do povinné výbavy je tak pro život užitečné :D
Takže když se objeví pozorování že vzniká ego (např si dobrej máš nato jsi nejlepší, nebo naopak to jsi to zase vymňouk atd... ) Tak je dobré dané ego ještě vědomě posílít. Žádoucí je i posilování duchovního ega např (já jen já mám pravdu a když to vy vostatní nechápete tak si běžte trhnout protézou)



Oproti životu rozpouštěče ega to má několik výhod:

Když se objeví pozorování ega tak vznikne nefalšovaná egoistická radost že je co posilovat místo frustrace z množství práce na rozpouštění bloku o kterém ani nevime kde se vzal.

když vám to natře někdo kdo je o monho lepší egoista než vy tak je tu opět radost že přišel do cesty učitel mistr egoizmu kdežto oproti cestě rozpouštění ega přirozeně lidí s větším egoismem přibývá tím jak se zmenšuje to vaše. Radovat se z toho by však byl egoizmus z rozpouštění ega a to není žádoucí.

Když se objeví klasické problémý Ega které dosud nebylo rozpoznáno tak je to jako by vám dal někdo dárek zdarma(EGO) takže opět radost a hned se můžete vrhnou do hledání svého nového ega. Hledáni ega je posilování ega a to je na cestě rozpouštění opět nežádoucí.

Když vám někdo vynadá že jste egoista tak mu jen zdvořile poděkujete za pochvalu a sdělíte že si ego budujete a ještě ho nejlépe vychvalte do nebe... k čemu vám budiš nápomocen i tento článek. Když si budujete duchovní ego tak se vás řeči ostatní duchovních rozpouštěčů ega kteří beztak na vás vidí akorát svoje ego nemohou nijak dotkonut

Můžete se chtít i egoisticky rozplynout či odevzdat bohu kdežto rozpouštěč musí čekat až to přijde :D

No a kdyby vás náhodou budování ega nebavilo tak to můžete pustit a tím se zadarmo rozpustit v nirváně.

Doufám že můj článek je dostatečně přesvědčivý protože bych časem chtěl svůj koncept egoistického ega přidat již uznávaným konceptům pozorování pozorovatele, milování lásky, a uvědomování si vědomí. :)
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Cesta posílení EGAááá

Nový příspěvekod irulan » stř 10. črc 2013 10:17:32

No PánBů opravdu nejsi žádný debil :D
Když to nejde pozitivem na negativ, tak to zkusit negativem na pozitiv :D ...
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Cesta posílení EGAááá

Nový příspěvekod papadev » ned 14. črc 2013 12:09:38

Rec ma tu vyhodu--ale I nevyhodu--ze rict se da vsechno--a dokonce se da vsechno I nejak obhajit a vyargumentovat...

K tomu si pridejme hlad po prekvapivych resenich,ktere nejdriv vypadaji jako zert,ale cim vazneji je o nich debatovano-tim vaznejsim zertem se stavaji...

a na svete sou teorie,ze zlo je vlastne dobro a naopak

ze mir je nejlip videt v boji

ze demoni sou andele

a treba I to co tady rika Pambu

a proc ne?

Mozne je vsechno a necht kazdy si rozmysli,ktere moznosti chce podporit a ktere ne...

... ... ... ... .
ax
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Cesta posílení EGAááá

Nový příspěvekod PánBů » pon 15. črc 2013 12:12:16

Ale vykašlat se na všechno bez spojení s Bohem je průšvih.

No tak když na všechno tak všechno. :D Co se mi stane když se vykašlu i na to spojení s bohem? I na ten průšvih.
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Cesta posílení EGAááá

Nový příspěvekod PánBů » pon 15. črc 2013 12:27:03

K tomu si pridejme hlad po prekvapivych resenich,ktere nejdriv vypadaji jako zert,ale cim vazneji je o nich debatovano-tim vaznejsim zertem se stavaji...


No to přesně dělám já když chci světu sdělit nějakou pravdu která ve mě uzrála. Snažím se jí zaobalit do vtipu. Má to několik výhod lidé typu jedním uchem sem a druhým ven si alespoň všimnou že jsem něco řekl a lidi typu to nám tu moc nerozšiřuj tyhle nový móresy jinak ti dáme přes držku jsou pak zase klidnější. Zkoušel jsem bejt i vážnej ale bylo to pak fakt vážný. Vážně. :)
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42


Zpět na PánBů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků