Pohled na rok 2012

Moderátor: jama54

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod jama54 » stř 15. úno 2012 20:05:14

Pochvala především patří Kateřině za její hezké a objasňující články.
Uživatelský avatar
jama54
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 14. zář 2011 19:23:00

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod jama54 » stř 21. bře 2012 21:32:54

Trochu jsem listoval va Velkém evangeliu Janově od Lorbera a tam jsem v pátem díle našel následující varování:

<108. VĚK TECHNIKY.

1) PÁN : „Nakonec však přijde doba, v níž lidé dospějí k velké chytrosti a dovednosti ve všech věcech a budou stavět všeliké stroje, které budou vykonávat všechny lidské práce. Jako živí rozumní lidé a zvířata; tím budou však mnohé lidské ruce bez práce a žaludky chudých lidí bez práce budou plny hladu. Bída lidí se bude stupňovat do neuvěřitelné výše. Tehdy probudím opět lidi, kteří zvěstují pravdu Mého jména přes 200 let (myslím, že zde došlo k upsání se, že správně mělo být 2000 let). Blaze těm, kdož se potom obrátí, ačkoliv jejich počet bude jen skrovný!
2} Když se však také velmi zmenší počet čistých a dobrých jako za časů Noemových, bude Země navštívena opět všeobecným soudem, v němž se nebudou šetřit ani lidi, ani zvířata, ani rostliny. Pyšným lidem již nic nepomohou jejich zbraně oheň a smrt chrlící, ani jejich pevnosti a železné dráhy, na nichž budou jezdit rychlostí vystřeleného šípu; neboť nepřítel přijde ze vzduchu a zahubí všechny, kteří tu vždy konali zlo. Bude to pravá doba kramářů a penězoměnců.
3} Ale co jsem teprve před nedávnem učinil v chrámě jeruzalémském penězoměncům a kramářům s holuby, to potom učiním ve velkém na celé Zemi a zničím všechny krámy a stánky penězoměnců nepřítelem, kterého pošlu jako šlehající blesk s velkým hukotem a rachotem z dalekého ovzduší Země. Věru, proti němu budou marně bojovat všechna vojska Země; ale Mým nemnohým přátelům tento velký nepřemožitelný nepřítel neublíží a ušetří je pro zcela novou školku, z níž vzejdou noví a lepší lidé!
4) Pochopte toto dobře! Nemyslete však, že Já toto všechno chci tak mít a že by to snad vše bylo již tak určeno! To vše budiž daleko ode Mne i od vás! Ale bude tomu tak, jako před časy Noemovými: Lidé budou svých mnohých světských poznatků a nabytých dovedností více a více zneužívat a nakonec uvalí na sebe i na celou Zemi zcela dobrovolně všeliké soudy z hlubin Mého stvoření. Tu však řeknu také Já potom s vámi, Svými počestnými Římany: Volenti non fit iniuria! - Chtějícímu se neděje bezpráví.)
5) Ano, ať mají lidé s mírou vše a ať si opatří přerozmanité pohodlí pro pozemský život a ať šetří ruce od těžkých prací, aby tím vece získali čas ke zpracovávání a zušlechťování svých srdcí a duší a ať jsou všichni stejně naplněni veselostí ve jménu Mém po celý svůj život; ale ať není mezi nimi žádný trpící a smutný, mimo nějakého svévolného hříšníka proti každému trvajícímu řádu ve jménu Mém!
6) Bude-li však s přirozeně přibývající dovedností lidí přibývat také jejich sobectví, lakoty a vládychtivosti a tedy zatemňování lidských myslí, pak to ovšem může mít v zápětí ty nejhorší následky! Neboť kladete-li nohu za nohou rychle dál a dále, pak se nemůže jako následek ne-dostavit rychlá chůze! Kdo však s dalším kladením nohou váhá, musí si také. dát líbit, když ho předejde dokonce hlemýžď. Pád s výše přináší tělu zřejmě smrt; když však to někdo ze zkušenosti ví a přece skočí s velké výše do hlubiny, - co je to potom?
7.) Hleďte; to je slepá svévole a zlý následek toho není Má vůle, nýbrž nevyhnutelný zákon Mého věčného řádu, který nemůže být ani místně zvláštně a ještě méně nějak všeobecně zrušen! Či myslíte, že mám snad vzít ohni jeho ničící horko proto, aby blázen, jenž se vrhne do ohně, neutrpěl škodu?! Či mám vodě vzít to, že je vodou a že se v ní člověk musí co nejdříve udusit, když do ní padne buď neopatrně nebo násilím druhého anebo svévolně?!>

Vezmeme-li v úvahu, že např. Kumránské listy předpovídají největší bídu a utrpení mezi lety 2033 - 46, tak je to skoro přesná souhra předpovědí.
Uživatelský avatar
jama54
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 14. zář 2011 19:23:00

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod jama54 » čtv 22. bře 2012 7:44:59

Nicméně pro naprostou většinu lidí platí to, co jsem uvedl ve vedlejším tématu (tedy myslím onu přímou neznalost své pravé podstaty). Dám to sem také, protože si myslím, že je to také velmi důležité:

Aby se celá věc zjenodušila, objevil jsem v Knize "Různé" od Karla Makoně následující:

<Shrnu výklad o trojím obrácení svou zkušeností z roku 1935. Období extází, které u mne trvalo pět let, toho roku končilo, a dověděl jsem se, že kdybych měl v něm pokračovat, byly by extáze trvale přešly do ztráty hmotného těla bez fyzické smrti, jako tomu bylo u L. N. Tolstého, a to by po zkušenostech, které jsem nabyl v tomto životě, nebylo správné, jelikož tady na světě nejsme jen pro sebe a pro svou osobní spásu, nýbrž i pro celé lidstvo, každý z nás lidí jsme tu pro celé lidstvo. Aniž o tom víme, cesta každého člověka je cestou konanou pro povznesení celého vesmíru. Lidský jedinec k tomuto povznesení vesmíru přispívá svým životem nepatrnou měrou, ale vězme, že není náhodou, že jsme se tak rozmnožili na Zemi, protože i při tom počtu máme co táhnout. Dokonce musíme tuto oběť konat ve stádiu nevědomosti, protože jinak, kdybychom byli jen polovičně uvědomělými, bránili bychom se svou osobní vůlí této oběti. Výskyt člověka na Zemi by přestal mít tento nejvyšší smysl oběti, jejímž předobrazem byl Ježíš na kříži, který si byl vědom toho, jakou oběť a v jakém rozsahu přináší.>

Každému je nabízena možnost poznání i po odložení hmotného (hrubého) těla a zůstává možnost vše dokončit v astrálním (jemném, ale stále hmotném) těle.
Uživatelský avatar
jama54
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 14. zář 2011 19:23:00

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod jama54 » čtv 22. bře 2012 17:08:36

A ještě v prvním díle je podobná zmínka o konci světa:

<Kapitola 72:
Zároveň jim také oznamuji konec světa a všeobecný soud podobný soudu za doby Noemovy a ony se Mne naplněny hlubokým úžasem tážou, kdy a jak se něco takového stane.
2) JÁ však jim pravím: „Milé dcery! Jako tomu bylo za času Noemova, tak tomu bude také potom; lásky bude ubývat až úplně vychladne, víra v čistou životní nauku a poznání Boha zjevené lidem z nebes, přemění se v nejtemnější mrtvou pověru plnou lži a klamu a držitelé moci budou používat lidi opět jako zvířat a budou je dávat zcela chladnokrevně a nejvýš nesvědomitě popravovat, nebudou-li se chtít beze vší odmluvy podrobit vůli lesknoucí se moci! Mocní budou všelikým útiskem soužit chudé a každého svobodnějšího ducha budou všemi prostředky pronásledovat a potlačovat a tím přijde mezi lidi soužení, jakého na Zemi ještě nikdy nebylo! Ale potom budou ty dny ukráceny kvůli mnohým vyvoleným, kteří budou mezi chudými; neboť kdyby se tak nestalo, mohli by zahynout dokonce i vyvolení!
3) Od nynějška do té doby uplyne tisíc a ještě necelých tisíc let! Potom však pošlu mezi ty chudé lidi tytéž anděly, jak je zde nyní vidíte, s velkými pozouny! Ti budou probouzet v duchu umrtvělé lidi Země takřka z hrobů jejich noci; a jako ohnivý sloup valící se od jednoho konce světa ke druhému, vrhnou se tyto mnohé miliony probuzených na všechny mocnosti světa a nikdo jim nebude již moci klásti odpor!
4) Od toho času se pak Země stane opět rájem a JÁ povedu Své děti bez ustání po pravé cestě.
5) Ale po uplynutí dalšího tisíce let bude kníže noci jen na velmi krátkou dobu sedmi let a několika měsíců a dní kvůli němu samému propuštěn na svobodu buď k úplnému pádu anebo k možnému návratu.
6) V prvém případě bude Země ve své nejvnitřnější části přeměněna ve věčný žalář, ale vnější Země zůstane rájem. V druhém případě byla by však Země přeměněna v nebe a smrt těla a duše by zmizela navěky! Zda a jak se to stane? To nesmí předem vědět ani první anděl nebes; to ví jedině Otec! Co však jsem vám nyní zjevil, neříkejte zatím nikomu, až když po dvou pozemských letech uslyšíte, že jsem byl se Země povýšen" >

Pokud bychom tedy zpětně počítali, tak 2000 let od této rozmluvy bude někdy v roce 2031, tudíž můžeme od tohoto datumu odečíst zbytek do 2000 od onoho "1000 a ještě necelých 1000 let".
Uživatelský avatar
jama54
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 14. zář 2011 19:23:00

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod jama54 » pát 23. bře 2012 8:01:33

Jana píše:Řekla bych, že oběť přinesl Ježíš tím, že se ponořil na okamžik právě do toho stavu nevědomosti, oddělenosti od Boha, když řekl: "Bože, proč jsi mě opustil?"

A stalo se to tak pro to, aby ukázal, že i z tohohle stavu je návrat k Bohu možný.


Řekl bych, že toto je okamžik, od kterého přestává platit ono biblické "Boha nikdy nikdo neviděl" a mění se to na možnost následovat Ježíšova příkladu z kterékoliv pozice, na které se člověk nachází, až k onomu nanebevzetí, a zároveň umožňuje každému připravenému se s Bohem setkat tváří v tvář.
Uživatelský avatar
jama54
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 14. zář 2011 19:23:00

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod jama54 » čtv 29. bře 2012 12:26:19

Že život na Zemi nemá úplně skončit, ale pouze se "přeměnit", na to odpovídá také Velké evangelium Janovo od Lorbera ve svém osmém dílu:

<182. O PŘÍŠTÍCH VĚCECH.

1) (Pán:) „Vy víte, že člověk, který se obohatil pozemskými statky, stal se také ve svém srdci většinou kamenem bez citu a bez lásky. Co je mu do mnoha tisíců jiných lidí, kteří jsou trápeni hladem, žízní a ještě jinými zly; on je co nejlépe zásoben, hlad a žízeň nikdy nepocítil a má hojnost pokladů, aby si také mohl opatřit jakoukoliv zábavu, aby nikdy neokusil dlouhé chvíle anebo jiné nepříjemnosti.
2) Kde potom stojí takový člověk ve vnitřní duchovní sféře života? Pravím vám: Na bodu věčného soudu a jeho smrti a veškeré jeho okolí není od toho daleko!
3) Zapamatujte si, co vám ještě mimoto zvěstuji! Až bude na Zemi velmi mnoho Epikurejců, pak také Bůh brzy dopustí na všechny lidi této Země všeobecný soud světa a pak uvidíme, zda opět povstanou někde lidé, kteří by se s mírou v ruce odvážili svým bližním říci: „Hle, tento velký kus země jsem vyměřil, postavil mezníky a prohlašuji jej za své úplně nedotknutelné vlastnictví, a kdo by se opovážil něco mně tu upřít anebo jen říci: Příteli, tu má každý z nás totéž právo, jen když má k tomu moc a prostředky, aby ti vytrhl z rukou tvé domnělé právo;“ toho potrestám smrtí.
4) Já pravím vám: Tu nikdy nebude takového člověka! Neboť až Já přijdu na tuto Zemi podruhé, abych soudil tyto mrtvé Epikurejce a také však, abych dal odměnu života tomu, kdo z lásky k Bohu a k bližnímu trpěl a snášel mnoho bídy a nouze, pak nebude Země již žádnou mírou vyměřována pro jedinečný užitek někoho, nýbrž tam kde kdo bude stát, bude také moci sklízet a své potřeby uspokojit; a lidé se budou navzájem podporovat a nikdo neřekne: „Hle, to je mé vlastnictví a já jsem nad ním pánem!“ Neboť tehdy lidé poznají, že jedině Já jsem Pán a oni že jsou všichni bratři a sestry.
5) To by mělo sice také tak nyní mezi lidmi být; avšak v tomto údobí středního vzdělání lidí, kteří ještě nejsou očištěni velkým ohněm života, zůstane, co je dopuštěno, avšak od nynějška již ani ne plných 2000 let. Potom však nabude u lidí velkou převahu duch a na Zemi již nebude vidět žádné vyměřené moje a tvoje, aniž se bude o tom mluvit.
6) Vy, jako nyní Moji přátelé, máte velký vám naměřený díl Země. Ptejte se sebe samých, kdo vám jej naměřil do vašeho zákonitého vlastnictví a odpověď bude tato: zákony lidmi udělané a vaše peníze a jiné poklady, kterým právě jen opět lidé udělili marnivou hodnotu!
7) Od Boha patří celá Země, jako to bylo na počátku všem lidem stejně; moudří ji mají rozdělit podle potřeby lidí a mají je učit obdělávat tuto zemi a plody pak mají být moudrými lidem rozděleny a přebytek uschován v komorách a špýcharech pro to zřízených, aby nikdo v obci netrpěl nouzi.
8.) A jestliže však nějací bohatí a mocní strhují vše na sebe, pak tím také velmi mnozí co nejvíce zchudnou a tráví život ve vší bídě a nouzi, protože vše patří jen nemnohým bohatým a mocným, chudým však nepatří nic - mimo to co jim bohatí a mocní co nejskromněji poskytnou za vykonanou těžkou práci.
9) Nyní však to nemůže být jiné, proto buďte vy bohatí a mocní pravými přáteli svých chudých bratří a sester a prokazujte jim lásku; nasycujte hladové, napájejte žíznivé, odívejte nahé, potěšujte smutné a osvobozujte uvězněné, kteří vaší hrabivostí, vaší mocí a vašimi zákony zbytečně úpí tělesně v žalářích a ještě však více v žalářích noci svých duší! Jděte a osvoboďte je a Já vás vysvobodím z moci smrti a soudu!
10) Buďte budoucně se svými pozemskými statky jen Mými správci a Já vám dám za to život věčný; neboť mám k tomu moc a mohu dát život, komu chci. Jakou měrou budete měřit vy, takovou měrou bude opět Mnou naměřeno vám.
11) Hleďte, to je také dobré a úplně pravdivé vysvětlení onoho světelného obláčku, který vás vyzval, abyste hledali pravdu a život!
12) Vy jste nyní nalezli pravdu ve Mně; osvojte si ji však nyní také skutkem a budete žít a smrt hmoty nebude vás již ve vašich duších upomínat, jako byste byli lidé smrtelní, nýbrž budoucně zůstane vaším údělem nesmrtelnost!“>

Takže, jak říká teta Kateřina, není potřeba se bát.

Bát bychom se měli pouze sami sebe.
Uživatelský avatar
jama54
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 14. zář 2011 19:23:00

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod teonik » čtv 29. bře 2012 14:38:42

bát bychom se měli pouze své nevědomosti
a ona je nebezpečná pouze,když se na ni zapomene...
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 29. bře 2012 15:21:10

jj, když nás ovládne a my si to neuvědomujeme.

Jak si to uvědomit?
Návštěvník
 

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod jama54 » čtv 29. bře 2012 16:57:35

V devátém dílu je to rozuzlení popsáno takto:

<5) Je-li v tom jednou na světě mezi lidmi míra dovršena, pak také přichází velký soud a s ním také velké a bezprostřední zjevení Boha lidem, kteří si v srdci uchovali ještě víru v Boha a rovněž také lásku k Němu a k bližnímu.
6) Pak jsou neznabozi a pyšní podvodníci a utiskovatelé s povrchu půdy zemské smeteni a věřící a chudí pozdviženi a z nebes osvíceni, jak je tomu právě nyní a jak tomu bude jednou zase později, téměř po 2000 letech. Dobu však, v níž se něco takového může stát a jistě stane, lze rovněž tak snadno poznat, jako snadno poznáváte v pozdní zimě blížící se jaro z toho, že pozorujete stromy, jak se jejich pupence stávají stále více nabobtnalejší a šťavnatější a jak s jejich větví a haluzí skapává na zem lidským slzám podobná šťáva a prosí ji jaksi za vysvobození z nesnáze zimy, v níž úpělo tak mnoho stromů.
7) Když se tedy jednou začnou také chudí lidé stávat v srdci světlem pravdy z Boha jasnějšími a nadrženějšími a přitom však také nemilosrdným a nezměrným útiskem začnou půdu zemskou slzami již příliš smáčet, pak se velké duchovní jaro úplně přiblížilo!
8.) Když to vy tři a také vy, Moji již staří přátelé náležitě uvážíte, pak z toho brzy a snadno vyrozumíte, o jakou dobu nyní jde a co jsem vlastně za krajana.“>
Uživatelský avatar
jama54
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 14. zář 2011 19:23:00

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod jama54 » čtv 29. bře 2012 17:06:13

Jana píše:
jama54 píše: Bát bychom se měli pouze sami sebe.


Řekla bych, že smysl má bát se jen svého vlastního strachu a ten zaručeně poznáme.


Osobně jsem přesvědčen, že toho je mnohem víc, čeho bychom se měli bát (nebo také = vyvarovat se toho), ale jako vždy, je to pouze věc osobního názoru.
Uživatelský avatar
jama54
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 14. zář 2011 19:23:00

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod jama54 » čtv 29. bře 2012 19:25:34

Neber to tak doslova, je to jen podobenství.
Uživatelský avatar
jama54
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 14. zář 2011 19:23:00

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod teonik » čtv 29. bře 2012 19:31:30

ahoj návštěvo

Jak si to uvědomit?


jak dávat pozor na svou nevědomost?
zbystřit,když se slyším,že říkám:já vím!
zbystřit,když tvrdím,že něco JE tak a tak

chápu,že je blbé za každou větou opakovat:myslím,domnívám se,tuším...a zároven to oslabuje mé tvrzení u druhých,ale myslím,že je to dobrá preventivní metoda před vlastním dogmatismem a JEDINOU pravdou(mojí samozřejmě)..
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 29. bře 2012 20:24:06

Jana píše:Jediné, co nám skutečně brání se zcela otevřít životu, Lásce, Bohu, je strach, nic jiného v tom není.

Bohužel je toho víc. V otevřenosti životu, Lásce, Bohu nám brání nejen strach, ale i chtění čehokoliv, na co se upínáme a po čem bažíme. Protože jsme otevřeni jen tomu, na co jsme se upnuli. A zrovna tak nám v otevřenosti životu, Lásce, Bohu brání odpor ke všemu, co nám nevyhovuje.
Návštěvník
 

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod Linda » čtv 29. bře 2012 20:52:20

Ten odpor má svoje příčiny. Mohly vzniknout kdysi dávno, proto je nápomocné rozpoznat, čím a proč v nás odpor nebo strach vzniká. Když si to neuvědomujeme, pak se chtivost, odpor a strach se objevují dál a dál, i při poctivé snaze obrátit pozornost jen k Bohu. Nejde to, protože nás ovlivňuje něco, co vzniklo v důsledku našich někdejších zkušeností a teď to v nás znovu a znovu vyvolává strach, odpor a ulpívání na tom, o čem jsme přesvědčení, že je to to pravé pro nás. Že se tyhle bezděčné reakce nedají odstranit pouhým rozhodnutím, ví každý, kdo se o to pokoušel.

Saša Hendruk:

"Máme nějaký tabu, protože se něčeho bojíme. Bojíme se většinou toho, co v nás je, toho našeho obsahu. Proto si řekneme, že některý věci jsou tak a tak a budeme se toho držet. Ale třeba nám to brání pochopit celkovej obrázek a překročit i to tabu, ještě dál...

Ono to tabu má třeba svůj určitej význam pro tu určitou dobu, ze který vychází, ale určitě by to měl minimálně bejt předmět zkoumání. Že člověk by se měl ptát "PROČ?" Ne jenom to slepě brát...

Čím víc opustíme naše přesvědčení, který jsou vykonstruovaný, tím víc si uvědomíme skutečnost jako takovou. Tím víc odpadne složka, která je jenom naší představou. A její moc taky odpadne...

Takže je naše zodpovědnost chtít znát svoje tabu skrz naskrz a je naše nezodpovědnost věcem nerozumět. Protože se jim rozumět dá. A tím se dají měnit."
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod jama54 » čtv 29. bře 2012 21:04:07

Když ty už seš moc daleko v té "vědomosti", zatímco většina se ještě stále probojovává tou "nevědomostí", jak napsal teonik. Takže v té nevědomosti pak člověk dělá spoustu věcí, které jsou sami o sobě špatné (zlodějina, podvody atd.), ale ještě větší spoustu věcí, o kterých si myslí, že jsou "spravedlivé", např. zlobí se na druhé kvůli čemukoliv, kritizují (ale v pravdě spíš pomlouvají), nic jim není vhod, vše by chtěli mít jinak atd. atd. Ovšem všechny tyto věci dělají čím dál větší clonu mezi svobodným duchem a tím, co se člověku ve stavu nevědomosti jeví jako jeho já, či bytí.

No a to jsem měl na mysli, když jsem říkal, že by se člověk především měl bát sám sebe, protože pak podle svého jednání také sklízí. A pokud nežije sám konkrétně ten stav, o kterém neustále píšeš, bohužel mu to není nic platné. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že takový člověk ti řekne, že žádný strach nemá, z čeho taky, že?

Jinak jsem pochopil, že použitím podobenství se věci dají vyjadřovat v mnoha rovinách jen za pomoci jednoho jediného podobenství. Tys vyjádřila jednu rovinu, já jinou.
Uživatelský avatar
jama54
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 14. zář 2011 19:23:00

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod jama54 » pát 20. dub 2012 5:58:26

Dnes jsem našel na stránkách http://neuveritelnaodhaleni.cz/kazani/konec-sveta-muzeme-prezit.html zajímavý článek, z něhož sem vložím kousek citace pro ty, kteří se obávají tzv. blížícího se konce, aby věděli, co ještě mohou udělat pro svou eventální záchranu:

...Určitě je také dobré studovat proroctví z knihy Daniel a z knihy Zjevení, protože ta jsou obzvlášť určena pro poslední dobu, tedy pro dobu, ve které žijeme. Bůh nám tato proroctví dal, abychom nebyli zaskočení přicházejícími událostmi, abychom věděli, že se Bohu situace nevymkla z rukou. Dal nám je, abychom věděli, jak jednat.

Pokud důvěřujeme Bohu a jeho slovu, nemusíme být přicházející krizí zaskočeni. To, že nám Bůh dává nahlédnout do budoucnosti, že důkazem jeho péče a lásky. Chce nás přivést ke správnému rozhodnutí přinášejícímu věčný život.

Pokud chceme přežít konec světa, vyžaduje to přípravu. V čem by měla tato příprava spočívat a jak by měla vypadat? Na čem závisí naše přežití? Na čem skutečně záleží?

Čím dál tím víc lidí si začíná uvědomovat, že se svět řítí do velkých problémů. Nemusí ani věřit biblickým proroctvím. Stačí, když sledují, co se kolem nich děje a dají si dvě a dvě dohromady. Nedávno jsem četl, jak se někteří američtí boháči chystají na velkou krizi, kterou brzy očekávají. Nechávají si stavět bunkry vysoko v horách a plní je zásobami, které by jim zajistily co nejdelší přežití. Jiní si kupují místa v již vybudovaných a dobře vybavených bezpečných krytech, aby se měli kam uchýlit, až to se světem půjde z kopce.

Mají peníze a podle toho jejich příprava vypadá. Je to tak, že se šance na přežití konce světa zvyšují v přímé závislosti na tučném bankovním kontě? Stoupenci hnutí New Age zase věří, že rozhodující je stupeň naší duchovní evoluce. Jak to tedy je? Je to o penězích, o naší duchovnosti, o ostrých loktech nebo prostě o štěstí?

Ne. Ani peníze, ani ostré lokty ani štěstí vám nepomůžou. Já vám řeknu, o čem to je. Je to o známostech. Opravdu. Klíčové pro přežití konce světa jsou známosti. Známosti na nejvyšších místech. Protože konec tohoto světa je spojen s návratem Ježíše Krista a ustanovením Božího království, tak logicky jedině díky velice úzkému vztahu s Ježíšem Kristem, naším Vykupitelem, můžeme konec světa přežít.

O tom, kdo bude zachráněn a kdo navždy zahyne, se rozhoduje na Božím soudu. A podle Bible můžeme na tomto Božím soudu obstát jedině tehdy, je-li naším obhájcem Ježíš Kristus. Žádné naše bohatství, zásluhy nebo dobré skutky tam nehrají roli. Podstatné je, jestli jsme od Ježíše přijali jeho nabídku záchrany a odevzdali mu své srdce. ...konec citátu.
Uživatelský avatar
jama54
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 14. zář 2011 19:23:00

což takhle dát si špenát

Nový příspěvekod rosada » pát 20. dub 2012 7:42:00

Nemám v úmyslu nikterak zesměšňovat obsah vlákna, toto je čistě spontánní rozjařená reakce (tedy až na tento komentář) na předchozí reakci, děkuji za pochopení :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod teonik » pát 20. dub 2012 7:49:01

....všichni usilují zuby nehty aby ZVÍTĚZILA PRAVDA A LÁSKA NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ...


ahoj
no já taky o tohle neusiluju

má metoda je ukázat pravdě i nenávisti,světlu i tmě,dobru i zlu,atd...že jsou z JEDNOHO TĚSTA!!
v dobré víře,že když tohle pochopí,tak už po sobě tak nepojedou
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod rosada » pát 20. dub 2012 8:14:58

vostalpetr píše:
úplně stačí jeden pomýlenec, aby zblbnul a otrávil celý lidstvo kyselinou špenátovou,
v dobré víře, že je konzumací špenátu se staneme lidmi s železným zdravím...

No to nebyl tak úplně pomýlenec, prý to byla chyba v desetinné čárce.

To je můj pohled na rok 2012...

Co se týká 2012 - z mého pohledu je to jasné: něco se děje, jen nelze pojmenovat co. Což ovšem mnohým nevadí a na myšlence zkázy staví své teorie.
Když už jsme u názvů, bližší je mi konec času (jak tonazývají Mayové) než konec světa, jak se to někdy pře(d)kládá v Evropě.
Taky jsem už zaslechla, že jde o konec hry, konec karmy a pod. Taky těch dat kdy přesně to nastane se dá dohledat hodně, tak se přikláním k názoru, že se to stane nepřesně, asi tak jako je v dějinách konec středověku.
Ať se stane, co se stane, je důležité (pro mě) vědět, že já (jak praví Mooji) se nemohu přihodit. Mě nemůže ubýt ani přibýt...

Každopádně se něco děje s mým životem a to mi úplně stačí. :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Pohled na rok 2012

Nový příspěvekod jama54 » sob 21. dub 2012 9:48:57

Došlé příspěvky nebudu komentovat, pouze přidám další názor ze stránek http://www.znamenicasu.cz/satanuv-posledni-klam-napodobeni-prichodu-jezise-krista/.
Posouzení nechám na každém jedinci. Jedná se opět o výňatek z článku:

<...Nemusím ani psát o mystickém roku 2012, který je doslova protkán různými proroctvími o konci světa, přechodu do duchovního bytí, změně lidstva k lepšímu, transformace do věku vodnáře. To vše by mělo být doprovázené apokalyptickým děním. Je toho opravdu moc o čem se mluví a píše. Dokonce ve státní televizi, jsou nám servírovány dokumenty o UFO, kruzích v obilí, které odkazují na mayskou civilizaci a rok 2012, návrat Božstva.

V USA je skupina křesťanů, kteří putují po zemi s kamiony a hlásají brzký příchod soudného dne. Dokonce jsou tak přesní, že si určili datum soudného dne 21.5.2011. Dovedu si představit, že po jejich neúspěchu, budou lidi zklamáni a ztratí zájem o pravý příchod Ježíše Krista. Viz. Dailymail.co.uk nebo Familyradio.org

Takzvaný Maitreya kristus, který se má podle Benjamina Creama představitele New Age, brzy zjevit celému světu. Měl by to být učitel národů, mistr mistrů. Měl by pomoct nastolit mír a harmonii našeho světa. Lidi projdou takzvanou transformací a budou místo materialisticky žít duchovně. Prý už nyní Maitreya dává rozhovory v televizi po celém světě. Čeká se už jen na takzvaný den deklarace, kdy Maitreya přijde oficiálně na tento svět, aby pomohl nastolit mír a lásku.

Přátelé hodinu ani den příchodu našeho Pána Ježíše Krista nikdo nezná, v Bibli máme na tento fakt jasně poukázáno.

Marek 13,32-33 - Ten den a hodinu však nikdo nezná – ani andělé v nebi, ani Syn, jedině Otec. Dávejte pozor, bděte. Nevíte totiž, kdy ten čas přijde.

Všechny tyto mystické data konce světa, data příchodu Ježíše Krista jsou satanův klam, aby nás pobláznil, zmátl a podvedl. Připravuje si tak cestu na svůj finální klam, napodobení příchodu Ježíše Krista.

V Bibli jsou nám ale dána fakta, co se bude dít, než se Pán Ježíš Kristus vrátí pro své věrné. Víme tedy, že před pravým příchodem Pána Ježíše Krista bude zinscenována jeho napodobenina. Satan se bude snažit strhnout všechny na svojí stranu, ve finálním klamu proti Bohu a jeho zákonu. Věřte, že tento klam se velice rychle blíží, satan má vše perfektně připraveno. Je jen na Bohu, kdy satanovi dovolí, aby se plně projevil, přišel jako anděl světla a oklamal celý svět. Studujme písmo nyní, čiňme pokání a hledejme Boha celým svým srdcem. Připravme se, nenechme se oklamat.> - konec citátu

Osobně jsem z knih Jakoba Lorbera a Karla Makoně pochopil, že žádný "druhý příchod Krista na Zemi" se neuskuteční.

To, co se skrývá pod tímto rčením, je již záležitostí každého jedince. Pro každého jednou přijde "jeho konec světa" (a tím není myšlen odchod z těla, tedy smrt), tím je myšleno jeho setkání se Skutečností (Pravdou), neboli "vysvobození". Přitom klidně může dojít k osobnímu setkání s Kristem (a tudíž také k takovému setkání dojít nemusí - záleží na cestě dotyčné osoby, co je pro ni výhodnější). Takže žádný všeobecný konec světa nenastane ani v roce 2012, ani někdy později (kromě případu zániku celého stvoření při ukončení jeho úkolu).
Uživatelský avatar
jama54
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 14. zář 2011 19:23:00

PředchozíDalší

Zpět na Jama54

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník