Vtěřina věčnosti

Moderátor: Michal Čagánek

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 11:23:19

Návštěvník píše:stroj, no právě, Koho? Osoby. Tím to samozřejmě nehaním, ale je jen nástroj osoby, která na něco, nebo něco zří.... nebo je to jinak?
Kde se nachází ten prostor? Co jím vlastně je?

A koho jiného by to měl být ten nástroj, než osoby?
Bez toho nástroje jsi v té dimenzi světla prázdnoty zcela slepá, hluchá, němá, chromá, bez chutě, bez čichu , bez hmatu...
Ta svítící prázdnota je Vědomí, Bytí, Bůh, Univerzum, jen je to vnímáno v čisté podobě, bez příměsi hmotného či astrálního světa.
Básnicky řečeno: Když se ty díváš na světlo prázdnoty, tak Bůh se dívá společně s tebou sám na sebe. :D
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 11:26:06

Jedná se o tuto trilogii, je dobré si je přečíst přesně v tom pořadí, jak je uvedenou, protože jedno vychází, rozvíjí druhé, od počátku rozpomínání až ke Světlu vědomí...



Za čas a prostor
Třpyt prázdna
Světlo vědomí

PS: Minařík zase není můj šálek kávy, on rozvíjí jen tu osobu, právě...

Poezie není to pravé vořechové pro mě. V básničkách se většinou plácá páté přes deváté, jen aby se to rýmovalo.

vypínám pc.....
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 12:59:56

Návštěvník píše: tím guruem je pravda ve mě a já vytušuji, vnitřně, hluboce, kde je pravda a kde je pomýlení... :-)
...


hele já si ještě přátelsky rýpnu jo? (když už stojíš o tu pravdu :)
to jako odkdy vytušuješ tu pravdu? To jak jsi pustila ten tarot, či co? A kdo že to vytušuje tu pravdu? A od čeho ta pravda vzniká?
Takovýhle plků je tady neurekom, nehledě na to, že podobné kritizuješ, tož by mě zajímalo,
jak že se ta pravá pravda pravdoucí pozná :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 13:14:26

Pro irulan:

Kdo? Něco ve mě.... :-) a není to od toho okamžiku, co jsem pustila jednu hračku..., vlastně ani nevím, od kdy :-), kdy došlo k rozpomínání.... možná od doby, co se narodila dcera, to mi bylo 36 let, dost mě to změnilo, vypadla jsem z pracovního kolotoče, starého prostředí a přišlo něco nového - těhotenství, narození dcery, doba doma s ní, ono se přejelo na jinou kolej, by se dalo říct, začalo se vnímat něco jiného, jinak, když mě na mateřské potkala kolegyně z práce, říkala, že jsem se hodně změnila... nevím, v každém případě v té době mě začaly zajímat i jiné "věci", začaly mne přitahovat časopisy s esoterikou, přišel první sebepoznávací kurz, druhý, seminář ten a onen a to se začalo rozpomínat na to, co do té doby tvrdě spalo, když bylo žito, že existuje jen to, co je okem viditelné a rukou hmatatelné.... :-)
Ve správný čas jsem se začala potkávat s těmi správnými knížkami, ale i lidmi... a jedním z nich byl i ten kamarád, o kterém jsem psala včera, který nikdy nemazal med kolem pusy, ale vždy řekl, co si myslí i proč, vedli jsme spolu dlouhé hovory, které pomohly opět hodně přehodnotit a pochopit, hlavně to a to se mi zdá skutečně nejdůležitější ze všeho a je o našem postoji - že ne s motivem PRO individualitu, ale pro Celek... a tak se začalo odhalovat uvnitř čím dál tím větší pochopení toho, jak to vlastně je a kým ve skutečnosti jsem (jeho otázka Kdo jsi tomu také hodně pomohla)... a začalo být rozlišováno ryzí, přirozené od žvatlání zbloudilých...

Pravdu máme všichni v sobě, jen u někoho je ještě hodně zanesena a překryta závoji představ..., plynoucí z představy (i potřeby) existovat coby výjimečnost, individualita...
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 13:23:10

dík,
máme to tak asi všichni, jenže všichni občas tvrdíme úplně opačné věci a taky můžeme všichni říct, že je to ta hluboká, vnitřní pravda.
Navíc ta hra na duchovnost může být ta mnohem rafinovanější sebeobelhávačka, než to "obyčejné neduchovní žití".
Nenapadá tě taky někdy pochybovat i o tomto?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 13:35:06

Nepochybuji o tom, že to tak je a že je časté lhaní si do vlastní kapsy :-), můžeme to vidět na těch "druhých", ale i u sebe (což bývá horší právě z důvodu té potřeby existovat coby výjimečnost, individualita)...

Jak dovedeme být pravdiví, resp. jak si dovolíme být pravdiví, do té míry to můžeme více či méně vidět - jak u sebe, tak u druhých, jak to je.... :-)

Pochybovat je zdravé... :-)
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 13:40:25

Návštěvník píše:Nepochybuji o tom, že to tak je a že je časté lhaní si do vlastní kapsy :-), můžeme to vidět na těch "druhých", ale i u sebe (což bývá horší právě z důvodu té potřeby existovat coby výjimečnost, individualita)...

Jak dovedeme být pravdiví, resp. jak si dovolíme být pravdiví, do té míry to můžeme více či méně vidět - jak u sebe, tak u druhých, jak to je.... :-)

Pochybovat je zdravé... :-)

Návštěvník, pro kterého je zření prázdna konečným dosažením, stejně jako láska u Jany - ti už nepochybují, ti došli a dávají to na pulty svých hokynářství jak se přitrefí vhodný okamžik..., dokonce i sobě navzájem si to nabízejí a přetlačují se, koho zboží je tím lepším a pravdivým :-)

Je to úsměvné... :-)

Ti, kdo pochybují, nebo ještě tápou, nebo úplně spí mají cestu víc otevřenou než ti, kteří si ji sami uzavřeli svou představou dosažení.
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod .Petra » stř 25. čer 2014 15:00:24

Návštěvník píše: ti už nepochybují, ti došli a dávají to na pulty svých hokynářství jak se přitrefí vhodný okamžik..., dokonce i sobě navzájem si to nabízejí a přetlačují se, koho zboží je tím lepším a pravdivým :-)


K čemu by egu bylo domnělé duchovní dosažení, kdyby se s ním nemohlo předvádět?
Zdá se, že to jsou většinou ženy, které k tomuto druhu fanatismu tíhnou. Proč to tak je, nevím.

Návštěvník píše:Je to úsměvné... :-)


Někdy ano.

http://www.amazon.de/Lieber-reich-erleu ... 3837084078

"Raději bohatá než osvícená" od Martiny Weigtové.
Ale musím ji připsat k dobru, že se nikdy nehádala a nikdy nebyla agresivní, jako tady bývají místní dámy. Brala to s úsměvem, když jí nikdo nevěřil, že je osvícená. To ji dělalo v podstatě sympatickou.

http://www.satsangforum.de/der-wahre-me ... post407834

Zde její odpověď jiné dámě, která se považuje za Mistryni. 8)

Martina Weigt píše:
Elisabeth Marichal píše:Auch du hast keine Selbsterkenntnis über das was Ego ist. Ego ist das einzige was Wahrheit ist.♥

Stimmt, ich habe keine Erkenntnisse, also auch keine Selbsterkenntnis. Und was Wahrheit ist, weiß ich auch nicht. Das Ego hat sich mir auch noch nicht vorgestellt, kenne ich also auch nicht. Ach wie schön ist es, doof zu sein.Obrázek


Překlad:
"Mistryně" Elisabeth Marichalová: Také ty nemáš žádné sebepoznání o tom, co je ego. Ego je to jediné, co je pravdou.

Martina Weightová: Souhlasí, nemám žádné poznatky, tedy také žádné sebepoznání. A co je pravda, nevím taky. Ego se mi také ještě nepředstavilo, neznám ho tedy taky. Ach, jak je to krásné být hloupá.Obrázek

:)


Návštěvník píše:Ti, kdo pochybují, nebo ještě tápou, nebo úplně spí mají cestu víc otevřenou než ti, kteří si ji sami uzavřeli svou představou dosažení.


Zavřeno je zavřeno...
Taky jen představa.

:)
.Petra
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 15:15:41

miroslav píše:
Návštěvník píše:A co koho nutí píchat do špatně došlých?

Že by pýcha ze svého správného dojití?
:D :D :D


Tohleto je moje parketa. Není to ani tak píchání do špatně došlých, ale nastavení zrcadla. Aby dotyčný viděl, jak ve skutečnosti vypadá, nejen ve své představě obrazu, který si o sobě vytváří. Je to sjednocující kamarádská služba druhým - i když to tak mnohdy nevypadá.
Jen v pravdivém pohledu na svět je možno se opravdu a přirozeně sjednotit, spřátelit (ne stát se jedním). Milosrdné lži a povrchní harmonie nakonec vždy oddělují i když to tak zpočátku třeba nevypadá.

A není to žádná pýcha ze svého správného dojití, ani k tomu člověka nic nenutí. Ty to v podstatě děláš svým způsobem také. Nutí tě k tomu něco? A pokud ano, je to snad pýcha z tvého správného dojití?

:D
To víš, vždyť se tady ani nic jiného nepíše, mnohý zde pravidelně jen rýpe do jiných, tak jim prostě vyhovím a rýpu do nich taky. Ze samé lásky k nim, aby se cítili jako doma. Rýpáního do mne jsem si užila na všech forech JZ ažaž, tak nyní vracím nevyžádané zpět. Znáš to - jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá...


:crazy:
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 15:23:28

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Nepochybuji o tom, že to tak je a že je časté lhaní si do vlastní kapsy :-), můžeme to vidět na těch "druhých", ale i u sebe (což bývá horší právě z důvodu té potřeby existovat coby výjimečnost, individualita)...

Jak dovedeme být pravdiví, resp. jak si dovolíme být pravdiví, do té míry to můžeme více či méně vidět - jak u sebe, tak u druhých, jak to je.... :-)

Pochybovat je zdravé... :-)

Návštěvník, pro kterého je zření prázdna konečným dosažením, stejně jako láska u Jany - ti už nepochybují, ti došli a dávají to na pulty svých hokynářství jak se přitrefí vhodný okamžik..., dokonce i sobě navzájem si to nabízejí a přetlačují se, koho zboží je tím lepším a pravdivým :-)

Je to úsměvné... :-)

Ti, kdo pochybují, nebo ještě tápou, nebo úplně spí mají cestu víc otevřenou než ti, kteří si ji sami uzavřeli svou představou dosažení.


Ty máš tedy představy, nejspíš máš moc bujnou fantazii, básník se nezapře.
Nepřekáží ti to v životě, když si o svých bližních vytváříš nepravdivé představy a chodíš je vytrubovat na internet?
:)
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 15:25:12

Jana píše:
Návštěvník píše:... mnohý zde pravidelně jen rýpe do jiných...

Pokud není možné nabídnout jiný repertoár, než rýpání, není lepší, si pořídit zahrádku a rýpat se v záhonu ?

Dala bych ti sem kytičku ze zahrádky, ale nejsou zde povoleny přílohy z pc...tak nic.
:)
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Alaja » stř 25. čer 2014 16:25:20

Tak se zdá, že musím být přihlášená, abych mohla vložit sem obrázek z pc.
Jsem si vzpomněla - až budeš Jani pořádat srazík v Praze, tak ti nabízím jednu hospůdku. Sice nevím, jak to uvnitř vypadá, ale vývěsný štít měli zajímavý (a už ani nevím, kde to v Praze je, ale strýček Google by to jistě rychle našel).

:D
Přílohy
4b9a7b8071a6eb706c560000.jpg
4b9a7b8071a6eb706c560000.jpg (21.61 KiB) Zobrazeno 5394 krát
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 16:34:19

Jani, kam se ti najednou ztratil ze stránek Portál?? Pro návštěvníky....:confused:
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Alaja » stř 25. čer 2014 16:44:12

Jana píše:Jinak se mi nedaří umožnit Návštěvníkům vkládat přílohy, zřejmě je to někde ošetřené, možná aby nemohli anonymové vkládat reklamy. Pokud tam nastavím vkládání příloh u Návštěvníků, vrací se to pořád zpátky do původního stavu.

Tak to nech tak, jak to tu měl Michal Čagánek nastavený.
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 17:24:39

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Nepochybuji o tom, že to tak je a že je časté lhaní si do vlastní kapsy :-), můžeme to vidět na těch "druhých", ale i u sebe (což bývá horší právě z důvodu té potřeby existovat coby výjimečnost, individualita)...

Jak dovedeme být pravdiví, resp. jak si dovolíme být pravdiví, do té míry to můžeme více či méně vidět - jak u sebe, tak u druhých, jak to je.... :-)

Pochybovat je zdravé... :-)

Návštěvník, pro kterého je zření prázdna konečným dosažením, stejně jako láska u Jany - ti už nepochybují, ti došli a dávají to na pulty svých hokynářství jak se přitrefí vhodný okamžik..., dokonce i sobě navzájem si to nabízejí a přetlačují se, koho zboží je tím lepším a pravdivým :-)

Je to úsměvné... :-)

Ti, kdo pochybují, nebo ještě tápou, nebo úplně spí mají cestu víc otevřenou než ti, kteří si ji sami uzavřeli svou představou dosažení.

No jenže kdyz se obelhavame, tak si nepripoustime, ze bychom byli nepravdivi. Je to proste o tom, ze svoji stinnou stránku nechceme vidět. Natož ji přiznat. Tezko si pak připustíme jakoukoliv kritiku odjinud a naopak ty sve "nepřátele" nazýváme nepravdivými. Kdo tady přizná nepravdivost.... hahaha...radši sami sobe a před ostatními malujeme obrázek sve krásy. Umělé. A kdyby nás někdo "napadl" tak mu to vrátíme i s úroky. Protože nikdo mi nebude sahat na moje JA, jasny?
Hele, copak jste se nikdy nepristihli při sebelži? Muze to bolet, ale muze to byt desna sranda (nejlepší v zivote :D )
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Kant o smíchu

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 25. čer 2014 18:36:25

"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)

"Smích je prudké zjištění nesouladu, mezi konceptem a zkušeností". (I.Kant)






:)
Jarda Malej
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 19:45:06

Jana píše:
Návštěvník píše:Jani, kam se ti najednou ztratil ze stránek Portál?? Pro návštěvníky....:confused:


Aha ? A kruciš, tak se mi to přeci jen povedlo vylepšit. Jdu to spravit.

Už je to dobré?

PS: Už se mi podařilo asi přidat i tu možnost přílohy, dokonce i hlasování pro Návštěvníky.

:)

Díky.

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 19:56:54

Jana píše:
.Petra píše:Překlad:
"Mistryně" Elisabeth Marichalová: Také ty nemáš žádné sebepoznání o tom, co je ego. Ego je to jediné, co je pravdou.

Martina Weightová: Souhlasí, nemám žádné poznatky, tedy také žádné sebepoznání. A co je pravda, nevím taky. Ego se mi také ještě nepředstavilo, neznám ho tedy taky. Ach, jak je to krásné být hloupá.


:)

No jo, celá Jana :)
Návštěvník
 

Re: Kant o smíchu

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 21:31:08

Jarda Malej píše:"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)

"Smích je prudké zjištění nesouladu, mezi konceptem a zkušeností". (I.Kant)






:)

Jo :)
Jeste jeden - od Seneky
„Dovede-li se člověk zasmát sám sobě, nevyjde ze smíchu po celý život.“
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Kant o smíchu

Nový příspěvekod nop » stř 25. čer 2014 21:43:14

irulan píše:
Jarda Malej píše:"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)

"Smích je prudké zjištění nesouladu, mezi konceptem a zkušeností". (I.Kant)

Jo :)

Ano, ale když nás to neohrožuje.
Pamatuji se na jeden film z války..
Po odsunu jednotek přes řeku měl poslední ženista vyhodit most do povětří, aby za nimi nemohl přejít postupující nepřítel. Udělal to. Vtom se druhé straně vynořila vlastní, ale opožděná skupina a ta na zničený most už nemohla a byla dostižena nepřítelem a pobita.
Tady zjištění bylo trpké, nesoulad nebyl příčinou ke smíchu.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Michal Čagánek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků