DUEL 7 - Pavel

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Goro » pát 02. bře 2012 7:29:31

Pavel píše:Ty mi tedy dáváš. Budu psát o sobotě. Co budu vařit a pak i jíst musím vědět vždy dopředu a je to tedy výsledkem myšlenek. Kalkulace, co bylo minule, co kloik stojí atd. Taky chuť a to chuť momentální do toho mluví. Jde to asi takto. Co si udělám zítra? Hmmm, dlouho jsem neměl špenát. Ne, ne, ten ne, musím při tom ještě něco udělat a to při špenát nestihnu. Taky na něj nemám moc chuť. Rychlejší bude upéct kuře s chlebem. Hmmm dobrý tak jo. No a zítra koupím kuře a bude v sobotu na oběd i večeři. Tedy výsledek myšlenky,. Taky ta chuť do toho zasahuje.


Takže ve chvíli, kdy se rozhodneš, že bude kuře s chlebem, vycházíš z předchozích zkušeností - to že jsi dlouho neměl špenát, ale špenát trvá dlouho, máš chuť na kuře - rozhodnuto.

Co tohle?
http://krutapravda.wordpress.com/2011/0 ... ozhodnuti/
viewtopic.php?f=36&t=15 (stačí první dvě stránky)

mohlo by to být tak, jak je tam napsáno? Je nějaký případ, kdy to tak neplatí?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Pavel » ned 04. bře 2012 12:26:29

Odkazy jsem viděl. Diskuse jsem přečetl. Dokonce jsem se i zasmál. Nebudu je však komentovat to nebylo v zadání a je to asi i nepodstatné.
Ze zmíněných rozhovorůi jsem tvé odpovědi (názory) přijal jako správné = ano Goro má pravdu, nebo s jeho vývody souhlasím.
Například i mé rozhodnutí jít do tohoto duelu mělo své "důvody" a bylo tedy rozhodnuto na základě předcházejícíh zkušeností. Předcházelo tomu velké množství knih, prožitků a na základě toho posouzení " ANO tomuto věřím, to mne oslovuje, to hraje na mé vnitřní struny.
Zavádí mne to k myšlence. Pokud jsou má rozhodnutí daná tak = vše je tak jak má být a já nemůžu být jinde než kde jsem. Jsem tam kam mne dostaly tisíce předešlých rozhodnutí. Když půjdu zpět a budu je postupně "zdůvoňovat" dojdu ke svému prvnímu rozhodnutí. Ano třeba i rozhodnutí se narodit.
Cítím že odbíhám a tříštím se v tom. Neztrať se mnou trpělivost, prosím.
Uvědomování a prožívání si toho všeho o čem tady píšeme mi trošku trvá - to pro omluvu že nereaguji okamžitě.
Pavel
 

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Goro » pon 05. bře 2012 7:48:59

Pavel píše:Odkazy jsem viděl. Diskuse jsem přečetl. Dokonce jsem se i zasmál. Nebudu je však komentovat to nebylo v zadání a je to asi i nepodstatné.
Ze zmíněných rozhovorůi jsem tvé odpovědi (názory) přijal jako správné = ano Goro má pravdu, nebo s jeho vývody souhlasím.
Například i mé rozhodnutí jít do tohoto duelu mělo své "důvody" a bylo tedy rozhodnuto na základě předcházejícíh zkušeností. Předcházelo tomu velké množství knih, prožitků a na základě toho posouzení " ANO tomuto věřím, to mne oslovuje, to hraje na mé vnitřní struny.


Dobře. Dej si ale pozor na to, abys tomu co říkám jen nevěřil. Ty tomu nesmíš věřit. Musíš se podívat sám. Všechno co tu probíráme je nutné sám prověřit. Nevěř mi ani slovo. Nic z toho co říkám nemusí být pravda. Ve sto mých větách může být jeden chyták, jedna věta špatně, která vše zkazí. Tvůj úkol je všechno prověřit. Testovat to. Hledat, jestli někde není chyba. Najít pravdu.

Zavádí mne to k myšlence. Pokud jsou má rozhodnutí daná tak = vše je tak jak má být a já nemůžu být jinde než kde jsem. Jsem tam kam mne dostaly tisíce předešlých rozhodnutí.


Dobře. Tohle je už tvůj vlastní test a zdůvodnění. Máš pravdu - vše co se doposud stalo, celý tvůj předchozí život a všechna rozhodnutí se řítil přímo do tohohle jediného okamžiku. V milionu drobných "rozhodnutí" jsi nikdy nemohl uhnout ani o milimetr. Není uvědomění si toho osvobozením od výčitek z minulosti?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Pavel » čtv 08. bře 2012 19:48:07

Ano, je pravda že uvědomění si tohoto je velice osvobozující. Někdy to však cítím tak silně a je to až neskutečné.
Cítím že vše je jak má být. Vědomí sounáležitosti a jakési pokory a propojenosti úplně ale úplně se vším.
Bylo by však úžasné, kdyby se to stalo mou vždypřítomnou součástí.
Trvalé uvědomění.
Pavel
 

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Pavel » pát 09. bře 2012 3:05:23

Je to stav bez posuzování a sebeposuzování.
Pavel
 

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Goro » sob 10. bře 2012 15:25:32

Pavel píše:Ano, je pravda že uvědomění si tohoto je velice osvobozující. Někdy to však cítím tak silně a je to až neskutečné.
Cítím že vše je jak má být. Vědomí sounáležitosti a jakési pokory a propojenosti úplně ale úplně se vším.
Bylo by však úžasné, kdyby se to stalo mou vždypřítomnou součástí.
Trvalé uvědomění.


Dobře, došli jsme k tomu, že uvnitř jsou myšlenky, emoce, reakce, návyky, ale žádné já. Nikdo nerozhoduje, nikdo se nedívá, nikdo neslyší. Jsou jen procesy, slyšení, vidění, chození, sezení atd.
Teď je čas se finálně přesvědčit, zda nějaké já ve skutečnosti existuje, nebo ne. Když zaměříš pozornost dovnitř, v tomhle konkrétním okamžiku, je tam nějaké já v jakékoli formě?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Pavel » sob 10. bře 2012 19:38:56

Asi ne, vím že k potvrzení neexistence já máme přijít a tudíž se naskýtá odpověď ne, žádné já jsem nenašel.
Ale kdo, nebo co se tady snaží o to dokázat, přijít k tomu vědomí, kdo?
Uvnitř je něco co nechce prohrát, chce postoupit, nechce trpět, nechce tu být za hloupého.
Jestli to není já tak je to "chceč".
Mám obavu jestli jsem dost zralý. Jako bych nemohl překročit určitou hranici. Myšlenky se mi začnou v hlavě vařit a točit v kruhu.
Sem tam někdy, a nevím co je podmětem se vše jeví velice jednoduše a prostě, vše je jasné. Trvá to ale jen chvilku.
Když se snažím odpovědět tak se cítím velice nesvůj. Jakoby mne odpověď "já neexistuje".
a) o něco připravovala
b) jako bych lhal
Vím že já není ale to jen rozumem chci to cítit.
Budu se do sebe čumět dokud nechcípnu já nebo to "já"
Uvnitř je já ztotožněné s myšlenkami o sobě.
Já je tedy jen myšlenka. Má Myšlenka? Čí myšlenka?
Pavel
 

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Goro » sob 10. bře 2012 19:48:17

Pavel píše:Asi ne, vím že k potvrzení neexistence já máme přijít a tudíž se naskýtá odpověď ne, žádné já jsem nenašel.
Ale kdo, nebo co se tady snaží o to dokázat, přijít k tomu vědomí, kdo?
Uvnitř je něco co nechce prohrát, chce postoupit, nechce trpět, nechce tu být za hloupého.
Jestli to není já tak je to "chceč".
Mám obavu jestli jsem dost zralý. Jako bych nemohl překročit určitou hranici. Myšlenky se mi začnou v hlavě vařit a točit v kruhu.
Sem tam někdy, a nevím co je podmětem se vše jeví velice jednoduše a prostě, vše je jasné. Trvá to ale jen chvilku.
Když se snažím odpovědět tak se cítím velice nesvůj. Jakoby mne odpověď "já neexistuje".
a) o něco připravovala
b) jako bych lhal
Vím že já není ale to jen rozumem chci to cítit.
Budu se do sebe čumět dokud nechcípnu já nebo to "já"
Uvnitř je já ztotožněné s myšlenkami o sobě.
Já je tedy jen myšlenka. Má Myšlenka? Čí myšlenka?


Skvěle, pokračuj.

Klíčem je pozornost. Kdykoli máš čas sleduj co se děje uvnitř. Pozoruj myšlenky, emoce, reakce.
Teď jsem vstal - kdo vstal? Vstalo já? Nebo tělo na pokyn myšlenek. Teď jsem odpověděl - kdo odpověděl? Bylo to já? Nebo přišla myšlenka s odpovědí a pusa je vyslovila? Atd.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Pavel » úte 13. bře 2012 20:00:40

Provádím to, vím že mi to trvá.
Pavel
 

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Goro » úte 13. bře 2012 22:27:57

Pavel píše:Provádím to, vím že mi to trvá.


Není nutné spěchat. Do pondělí tu určitě nebudu.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Pavel » stř 21. bře 2012 20:11:17

Děkuji Ti Goro za tvé průvodcovství. Nevím jak dál. Dny se snažím vnímat a pozorovat své myšlenky ale v pracovním procesu, který mne až příliš pohlcuje je to těžké. ZApomínám se a pozornost zcela a dlouhodobě neudržím.
Chvilkové pochopení neexistence já , tedy plné uvědomění si toho jsou pro mne jako záblesky a za ty ti moc děkuji a jsem vděčný.
I obyčejné probuzení má své fáze a plné je až finální. Děkuji Ti, Pavel.
Pavel
 

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Dan » stř 21. bře 2012 20:21:35

Chvilkové pochopení neexistence já , tedy plné uvědomění si toho jsou pro mne jako záblesky a za ty ti moc děkuji a jsem vděčný.


Ne Pavle, buď se to stane nebo ne, neutíkej. V tomto neexistuje žádné "chvilkové" nebo "pochopení" nebo "záblesky".

Pouze

Ano/ne.

Soustřeď se na absenci já, absenci sebe, opravdu je všechno tvoje rozhodnutí? Co když se rozhodování jednoduše děje. Kde v tom figuruješ ty?



(Goro, promiň že sem píšu ale nejsem si jistý jestli tu vůbec jsi, klidně tohle potom smaž)
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Goro » stř 21. bře 2012 22:26:40

Pavel píše:Děkuji Ti Goro za tvé průvodcovství. Nevím jak dál. Dny se snažím vnímat a pozorovat své myšlenky ale v pracovním procesu, který mne až příliš pohlcuje je to těžké. ZApomínám se a pozornost zcela a dlouhodobě neudržím.
Chvilkové pochopení neexistence já , tedy plné uvědomění si toho jsou pro mne jako záblesky a za ty ti moc děkuji a jsem vděčný.
I obyčejné probuzení má své fáze a plné je až finální. Děkuji Ti, Pavel.


Pokud to chceš rozlousknout, popiš sem, co přesně vidíš. Předtím jsi začal dobře:
Když se snažím odpovědět tak se cítím velice nesvůj. Jakoby mne odpověď "já neexistuje".
a) o něco připravovala
b) jako bych lhal
Vím že já není ale to jen rozumem chci to cítit.
Budu se do sebe čumět dokud nechcípnu já nebo to "já"
Uvnitř je já ztotožněné s myšlenkami o sobě.
Já je tedy jen myšlenka. Má Myšlenka? Čí myšlenka?


Stačí jen pokračovat v tom zkoumání, stačí jen pokračovat v té upřímnosti. Kdykoli nevíš, napiš že nevíš. O nic nejde, nikdo (skoro) na to nepřijde sám. Ale ve skutečnosti je to velmi, velmi jednoduché, uvidíš sám. Stačí se pozorně dívat.
Vyber si nějakou "svou" činnost a popiš jí, pomalu to pozorně rozeber.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Pavel » sob 24. bře 2012 9:02:21

Děkuji DAne, byl to trošku útěk. Mám li sledovat své myšlenkové postupy a myšlenky vůbec tak musím přiznat že jsem se chtěl vyhnout
"vyloučení" od Gora.
Něco úplně jiného je číst duely a nebo se takto zapojit. Pokud to člověk bere opravdově tak je to dobrej zápřah pro hlavu.
S cizím duelem může souhlasit nebo ne ale jak se změní postoj když píše "já" :)
Viděl jsem duely a během měsíce všichni hotoví. U sebe to cítím nadlouho a nerad bych zklamal Gora. Dost obdivuji jeho ochotu a trpělivost.
Víš stává se mi když se moc snažím že se dostanu do takového začarovaného kruhu a nahrazuji "pozornost" jen anylyzováním dějů.
Řekni mi třeba "nemysli při pozorování na červenou třešni" a vím na 99% že na ni budu myslet.
Jako Homer Simpson - hlavou mi letí kotouče pouštní trávy hnané větrem.
Snažím se a budu pokračovat. Chci. Nechtěl jsem jen zdržovat. Dík moc
Teďka na jaro jako by mysl dostala "žrádlo" a má z čeho žít.
Hele ptáček, jé to tak voní , sluníčko konečně, musím tohle a pak zase tohle a jako by se jí , mysli, nechtělo jít do sebe.
Pokračuji.
Pavel
 

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Goro » ned 25. bře 2012 18:38:01

Pavel píše:
Viděl jsem duely a během měsíce všichni hotoví. U sebe to cítím nadlouho
Víš stává se mi když se moc snažím že se dostanu do takového začarovaného kruhu a nahrazuji "pozornost" jen anylyzováním dějů.


Měsíc trvá, než se někdo opravdu podívá. Ve skutečnosti stačí minuta. Teď v tenhle konkrétní okamžik. Je tu nějaké já? Kde??? Co teď dělá??? Jestli tu není teď, nebylo tu nikdy.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Pavel » pon 26. bře 2012 18:42:26

Já není. Tělo uvádí do pohybu myšlenka, myšlenky.
Já jako takové za nimi nevidím a přesto vznikají, nevím jak.Točím se v kruhu? To tu už bylo.
Když si uvědomuji to že to jsou myšlenky tak je to uklidňující.
Vidím myšlenky jako soudy o sobě samém, posuzující myšlenky a myšlenky hravé. Kdo jim ale dává určitou důležitost. Prioritu v jejich pořadí a důležitosti?
Držet ale vědomí stále v "pozoru" se mi nedaří.
Kruci, nejde mi to. Třeba jsem nějak karmicky poznamenanej, nebo jen prostě blbej nebo si na něco hraju.
Nevím sakra jak dál.
"Já" nevidím a přesto se cítím nesvobodný, svázaný. Byl bych rád já viděl, chitil. možná bych mu chtěl i prdel nakopat.
Někdy a to nekecám se jakoby zvedl závoj a vnímám to. JIndy tu ale sedím a místo toho dívání vymýšlím odpověď proč nevidím.
Já se na neexistující já zlobím :crazy:
Pavel
 

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Pavel » pon 26. bře 2012 19:42:38

Zjišťuji že já vlastně ani nemyslím. Vetšina dne je jen posuzování a analýza stavu a výběr možných řešení. Naučených a v mozku uskladněných receptů.
Např. Jé bude pršet, ten trávník poporoste, no ale měl bych ho posekat zavčas hned odpoledne před deštěm. Pak se tam nebude dát šlápnout. Pak jsem v práci a toto rozhodnutí už nemyslím. Odpoledne dojdu domů a už se převleču vytahuji sekačku a automaticky jak robot naučeně, posekám trávu = rozhodnutí a myšlenka z rána ožila až odpoledne jako semínko. Kolik máme v sobě jiných myšlenek? Ať už dobrých nebo špatných. Z dětství. Jen jsme si je pomyslili a už žily svým životem. Co vše ovlivňují tyto myšlenky?
V tom případě já není!
Jsou jen myšlenky nové, staré, nejstarší a naše ztotožnění s nimi.
NIkdy nebudu dost dobrý - třeba - řekl si malý kluk a už to žije. Je to jen myšlenka a ale žije v klukovi a skrze něj. On si říká " já nejsem dobrý". A už si vymyslil své "já".
Vznikající myšlenky, myšlenky na staré myšlenky a posuzování. Dobré 1, špatné 0. Jsem robot. Vlastně nejsem. Tedy: robot.
Pavel
 

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Goro » úte 27. bře 2012 6:29:53

Výborně! Když se pozornost zaměří na místo, kde by já mělo být, tam za myšlenkami - co je tam?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Pavel » stř 28. bře 2012 0:43:07

Nevím Goro, mrzí mne to ale nevidím co tam je.
Myslím na tu otázku co je tam za myšlenkami kde by mělo být "já" a dostalo se mi to i do snů.
Nespím, kroutí to se mnou a vyvolává celkem nepříjemné pocity.
Existuje odpověď? Neschopen dojít k nějaké "rozumné" cítím jen vlny bezmoci a možná i vzteku.
Je za myšlenkami ego? To jediné mi připadá jako smysluplné. To ale zase nestojí zrovna o to popírat samo sebe.
Když napíšu nic za myšlenkami není tak to je tak nicneříkající blablabla že to raději ne.
Když napíšu ano něco tam je, tak to nedovedu definovat.
Myslel jsem že to bude příjemnější. Mám z toho fakt divné pocity. Hrozný napětí.
Pavel
 

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Goro » stř 28. bře 2012 19:21:15

Pavel píše:Nevím Goro, mrzí mne to ale nevidím co tam je.
Myslím na tu otázku co je tam za myšlenkami kde by mělo být "já" a dostalo se mi to i do snů.


Přestaň myslet a podívej se :)

Existuje odpověď? Neschopen dojít k nějaké "rozumné" cítím jen vlny bezmoci a možná i vzteku.
Je za myšlenkami ego? To jediné mi připadá jako smysluplné. To ale zase nestojí zrovna o to popírat samo sebe.


Přestaň typovat :)

Když napíšu nic za myšlenkami není tak to je tak nicneříkající blablabla že to raději ne.


Jen se nestyď to napsat, ale nejdřív se ještě podívej, aby sis byl jistý. :)
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník