DUEL 7 - Pavel

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Pavel » ned 01. dub 2012 8:39:29

není tam nic, prostor
Pavel
 

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Goro » ned 01. dub 2012 10:46:50

Pavel píše:není tam nic, prostor


Výborně :).

Tak, teď už jen pro ujištění, rozepiš se k následujícím dotazům:

1) Co je to já?
2) Jak vzniká, co ho podporuje?
3) Co se změnilo tím, že byla spatřena jeho neexistence?
4) Jestli ve skutečnosti není žádné já, kdo má strach, kdo cítí lásku?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Pavel » pon 02. dub 2012 20:23:04

- Myšlenka, představa
-Ztotožňění s myšlenkou "já".Každodenní posuzování a porovnávání myšlenky Já s vnější realitou, se vším. Vymezování se vůči všemu vnějšímu.
-Nezměnilo se nic, snad jen odpadl důvod a chuť plakat nad sebou- cítím to jako počáteční přijetí se bez důvodu. Odpadlo mnoho všemožných důvodů.
-Strach, láska, já - to vše jsou jen myšlenky, představy. Láska i strach je myšlenkami hodnocený a posuzovaný vnější stav.
Strach i lásku ne cítí ale spíše hodnotí posuzující mysl.
Pavel
 

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Goro » úte 03. dub 2012 20:39:26

Pavel píše:- Myšlenka, představa
-Ztotožňění s myšlenkou "já".Každodenní posuzování a porovnávání myšlenky Já s vnější realitou, se vším. Vymezování se vůči všemu vnějšímu.
-Nezměnilo se nic, snad jen odpadl důvod a chuť plakat nad sebou- cítím to jako počáteční přijetí se bez důvodu. Odpadlo mnoho všemožných důvodů.


Výborně.

-Strach, láska, já - to vše jsou jen myšlenky, představy. Láska i strach je myšlenkami hodnocený a posuzovaný vnější stav.
Strach i lásku ne cítí ale spíše hodnotí posuzující mysl.


Strach a láska nejsou jen myšlenky. Jsou to pocity. Strach i lásku můžeš popsat jako konkrétní pocit v těle. Ale existuje nějaké já, které je cítí? Nebo pocit sám je tím cítěním v těle?

***

Teď je čas trochu se rozkoukat. Účelem je pozorovat nový svět fungující zcela bez já. Dívat se, jak vše uvnitř (myšlenky, reakce, pocity, tělo) na sebe navazuje, spolupracuje, funguje a vykonává veškeré potřebné činnosti. Ostatní o já bojují, dělají cokoli aby si tu iluzi udrželi a vylepšili. Oproti tomu, ty tuhle marnou snahu můžeš konečně pustit. Uvolnit se. Když zaměříš pozornost na navyklé procesy, začnou pomalu odpadat. Není už třeba o já bojovat. Nastává mír.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 7 - Pavel

Nový příspěvekod Dan » pon 09. dub 2012 15:31:47

Pavel píše:Ztotožňění s myšlenkou "já"

Kdo se ztotžňuje s tou myšlenkou?

Pavel píše:Strach i lásku ne cítí ale spíše hodnotí posuzující mysl.

Kdo ji teda cítí? Je třeba aby ji NĚKDO cítil?

Pavle pokud máš jakoukoliv pochybnost, řekni ji a společně tomu přijdeme na kloub ok?:)
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Předchozí

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron