Bilance

Re: Bilance

Nový příspěvekod teonik » stř 08. úno 2012 10:18:36

ještě jednou k cestě srdce

já v podstatě při rozhodování slyším více hlasů,které dávají různé návrhy na pokračování
aniž vím ,kdo radí to nebo tohle,vyberu možnost která se mi zdá efektivní a k cíli vedoucí
jsem si vědom,že může radit,řekněme,anděl=srdce=správná intuice..atd a na druhé straně může radit ego=lidská mysl=démon..atd
výsledek akce tomu potom odpovídá,poslechl-li jsem srdce,pokročil jsem výše,naletěl-li jsem démonovi,dostal jsem se do šlamastyky

ale ted se zase vrátím k Tolleho poučce:neníliž šlamastyka přínosem?

takž mi to může být jedno,přijde-li lepší či horší situace

hlavně ji koukám zpracovat,řekněme přijmout,poučit se i z výhry,i s prohry...

kontrolní otázka:kdo myslíte,že mi našeptal tento příspěvek?
(za správnou odpověd dostane každý smajlíka)

bur@na
.......................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 08. úno 2012 10:33:04

vostalpetr píše:
Zjančení henlajnovců je spíš obrazem strženosti, fanatismu, které nepřineslo v žádném případě mír, ale světovou válku.


No přesně takto se projeví ten vliv zahlcení vědomí nevědomými a nezpraconýmí obsahy pocitů,
vždycky se válčí ve jménu lásky a míru...

A rozum je v prd...

(a to jak v případě jednotlivce, tak i celé skupiny)

Jsou v tom sobecké zájmy jednotlivce nebo skupiny.
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 08. úno 2012 10:36:58

teonik píše:kdo myslíte,že mi našeptal tento příspěvek?
(za správnou odpověd dostane každý smajlíka)

bur@na
.......................


vědomí za to může
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Malý Vlk » čtv 09. úno 2012 8:41:53

vostalpetr píše:takže tvý IQ je asi tak na úrovni kamene,
i pampeliška je proti tobě intelektuál,


Vždycky jsem to tušil... :'-(

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: Bilance

Nový příspěvekod Malý Vlk » čtv 09. úno 2012 8:51:52

Ahoj Goro!

Rád bych se zeptal na tvůj současný život. Změnilo se něco? Rozšířilo, prohloubilo? Jak se žije dál při celistvém vnímání?
Moc rád čtu tvé zkušenosti, sděluješ je pro mě hodně srozumitelně.

Goro, díky!

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: Bilance

Nový příspěvekod Malý Vlk » čtv 09. úno 2012 9:43:40

Návštěvník píše:u mne bývá také tendence posuzování častým hostem ... už než vchází do dveří cítím její závan, tak ji řádně pozdravím, pořádně si jí prohlídnu a nechám ji být ... někdy se chce projevit naplno, tak se holt projeví ... musím se pak tomu smát, jak mne to opět dostalo ... už to neberu tak vážně, jako dřív, spíš jako takový hrátky ...


Dnes jsem se k tomu, co jsi napsal, musel vrátit. Včera jsem prožil obviňovací den, a to v takové intenzitě, kterou jsem předtím doposud nezažil. Nejen v intenzitě, ale bylo to doprovázeno i tak silnou bolestí a zmatkem, že jsem se musel stočit do své nory a nevystrčit čenich. Byla to velmi silná ataka obviňování, následovaná ještě silnější atakou sebeobviňování a z toho vyplývající paniky.
Prožil jsem však zvláštní věc - jak před tím nebylo úniku (bylo to fakt hodně hustý), tak večer mě to doslova donutilo říct: "ty vole, tak s tímhle přece nemůžeš mít nic společnýho, to fakt ne..." a přišla úleva. Sice ne bůhvíjak masivní a náhlá, ale přece jen něco z toho odpadlo. Úplně samo...

Díky, Návštěvníku!

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

"Čím hůř, tím líp."

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 09. úno 2012 10:24:45

tak večer mě to doslova donutilo říct: "ty vole, tak s tímhle přece nemůžeš mít nic společnýho,

Dobrý příklad šlamastiky ..a jejího (velkého) přínosu.


:)
Jarda Malej
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Malý Vlk » čtv 09. úno 2012 10:33:27

vostalpetr
Tady to asi Goro nenajde,
takže budto to vyvěs na GOROVI jako nové vlákno,
i když původně právě toto vlákno bylo o tomto, jen se to poněkud rozprclo, a poztrácelo,


Nechci v tom Gorovi dělat zmatek, toto je vlákno Bilance, tak se ptám bilančním dotazem.
Nenajde-li, tak nenajde, najde-li, odpoví.

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: "Čím hůř, tím líp."

Nový příspěvekod Malý Vlk » čtv 09. úno 2012 10:42:10

Jarda Malej píše:
tak večer mě to doslova donutilo říct: "ty vole, tak s tímhle přece nemůžeš mít nic společnýho,

Dobrý příklad šlamastiky ..a jejího (velkého) přínosu.


:)


Jojo, dneska s růžovými brýlemi to také tak vidím, ale když mi létaly čarodějnice kolem hlavy a občas mi nečekaně zaskřehotaly do ksichtu, aby pak se smíchem odlétly, a démoni hráli karty o moje propocené triko, tak v tu chvíli bych kousl každého, kdo by mi tvrdil, že je to pro mě přínosem. :)
Bůh se vsadil s ďáblem, kdo ze mě udělá lepší Mojito, tak mě dali do šejkru a předváděli kosmický barmanský freestyle.

Díky, Jardo Malej!

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Pekelnej mariáš

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 09. úno 2012 12:31:08

Jojo, dneska s růžovými brýlemi to také tak vidím,

Když už je Vlku jeden tak daleko, že z něho vypadne to:
tak s tímhle přece nemůžeš mít nic společnýho!

..tak to vypadá nejspíše na žádné brýle. Ani růžové, ani černé.
Ani žádné jiné. Hlavně to nezapomenout.
To: „s tímhle přece nemůžeš mít nic společnýho.“
Ať přijde cokoliv, kdykoliv. Myslím intenzivnost, s jakou tu konstatování přišlo..

Prostě: Přišlo – musí zase odejít.
Copak ty s tím máš společnýho?

:)
Jarda Malej
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 09. úno 2012 15:10:50

Malý Vlk píše:
Návštěvník píše:u mne bývá také tendence posuzování častým hostem ... už než vchází do dveří cítím její závan, tak ji řádně pozdravím, pořádně si jí prohlídnu a nechám ji být ... někdy se chce projevit naplno, tak se holt projeví ... musím se pak tomu smát, jak mne to opět dostalo ... už to neberu tak vážně, jako dřív, spíš jako takový hrátky ...


Dnes jsem se k tomu, co jsi napsal, musel vrátit. Včera jsem prožil obviňovací den, a to v takové intenzitě, kterou jsem předtím doposud nezažil. Nejen v intenzitě, ale bylo to doprovázeno i tak silnou bolestí a zmatkem, že jsem se musel stočit do své nory a nevystrčit čenich. Byla to velmi silná ataka obviňování, následovaná ještě silnější atakou sebeobviňování a z toho vyplývající paniky.
Prožil jsem však zvláštní věc - jak před tím nebylo úniku (bylo to fakt hodně hustý), tak večer mě to doslova donutilo říct: "ty vole, tak s tímhle přece nemůžeš mít nic společnýho, to fakt ne..." a přišla úleva. Sice ne bůhvíjak masivní a náhlá, ale přece jen něco z toho odpadlo. Úplně samo...

Díky, Návštěvníku!

Malý Vlk


:) no tak vidíš ...

takový vyhrocený situace jsou právě výborným trenažerem k prozkoušení oč ve skutečnosti gou ...

krom toho, to je dobrá zpráva, že se ti to nabrklo zrovna v oblasti o které jsme si psali ... ono se ti to ten předvání v plný kráse ... to je všechno a ty to můžeš jen vnímat a prociťovat to v sobě a taky si uvědomovat co tahle energie obviňování dělá v těle, poslouchat to jede v hlavě, co to vypráví za příběh ... když se na to takhle podíváš ... tak je to fascinující jak se to vlní, zvučí, buší ... jak se to mění a přechází postupně v něco zase jinýho (a můžeš v tom postřehnout, že je to pořád jedna základní energie, akorát s různým zabarvením ...)

a když to necháš běžet a zůstaneš jen v tom uvědomování si toho, tedy toho co se v tobě samotném děje ... to je to co s tím máš společný, že se to děje v tobě a ty to máš možnost registrovat a procítit a udělat zkušenost o čem to je a taky si povšimnout toho, že přesto co všechno tu běží - nejsi to ty ... je to děj a který si uvědomuješ a to samotný vědomí se nijak nemění tím co si uvědomuje ... a jak si toho jednou všimneš, tak už je to jako otevřený dveře k tomu, aby pozornost tohle začala více a více zaměřovat ... a ... to uvidíš sám ;)

a až to příště příjde, tak tomu říct ahoj - a podivejme kdopak tu přišel na návštěvu ... v časopisu Maitreia vyšly zajímavé články, je to k tomu o čem si píšem, tak můžeš na to mrknout

nebát se procítit všechno, co přijde - ať je to, co je to od Canely Michelle Meyers viz http://magazin.maitrea.cz/22/?page=8&fb a rozhovor s Chuckem Hillingem na téma života tady a teď viz http://magazin.maitrea.cz/21/?page=8&fb

tož držím palec :yes:
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod nula » pát 10. úno 2012 17:52:12

vostalpetr píše:
já nemůžu, já používám nesrozumetelné slovo - dzogčhen

Je to tedy na vás...


Péťo a tebe niečo bráni použiť zrozumiteľné slov? Ak áno, čo to je? ;)
Uživatelský avatar
nula
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 02. říj 2011 21:06:45

pekne

Nový příspěvekod nula » pát 10. úno 2012 20:34:06

ja som myslela, že sa hovorí "línej jako veš" :) ale ty si mi teraz celkom zovčielkovatel. :yes:
Uživatelský avatar
nula
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 02. říj 2011 21:06:45

presvedčil si ma

Nový příspěvekod nula » sob 11. úno 2012 11:57:34

máš pravdu s tou podobnosťou a čítala som, že prasatá sú aj celkom bystré. Ale blecha a veš nie je jedno a to isté. :D
Ja mám tiež rada blšie trhy, ale tie s veteší a starožitnosťami. Chodím občas rada na sobotný blšák na Naschmarkt do neďalekej Viedne. Veľa toho síce nekúpim, väčšinou dajakú blbinku za 5€, ale nasávam tú atmosféru a teším sa, ako ma niektoré predmety oslovujú, dôverne ich poznám. Niektoré naozaj poznám zo svojho detstva, ale niektoré sú staršie ako ja a napriek tomu ten zvláštny pocit, že ich dôverne poznám sa dostaví.
Uživatelský avatar
nula
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 02. říj 2011 21:06:45

Re: Bilance

Nový příspěvekod rosada » sob 11. úno 2012 14:17:37

ano, prasata se dají vycvičit na hledání lanýžů a taky na hledání drog.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Bilance

Nový příspěvekod nula » sob 11. úno 2012 17:48:48

vostalpetr píše:Úplně stačí, když se prasata naučí sednout si na pekáč,
pamatuju z mládí, že Jeniček s Mařenkou to neuměli a Ježibaba tak málem přišla o svůj ubohý život,
když jim to ukazovala...

8)

Ježibaba o ten život v tej rozprávke predsa prišla :) a z toho plynie ponaučenie, že netreba hneď všetko ukazovať. ;)
Uživatelský avatar
nula
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 02. říj 2011 21:06:45

Re: Bilance

Nový příspěvekod teonik » ned 12. úno 2012 11:57:53

ahoj
dovolím si se zapojit:

každej si musí stejně najít svůj styl, to co mu vyhovuje


k různým věcem bych přistupoval různě
1-u některých našel svůj styl,zautomatizoval ho a tím zefektivnil činnost
2-v jiných případech bych hledal stylů více a překvapivě je střídal...mít v nějaké situaci 5-6 možností je myslím optimálnější,než řešit vše jednou metodou(však na to dojela i B J)

momentálně je čas změn
proto bychom měli prověřit i leta letoucí staré rutiny...není čas na změnu??

bur@na
....................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Bilance

Nový příspěvekod nula » ned 12. úno 2012 12:11:30

teonik píše:
momentálně je čas změn
proto bychom měli prověřit i leta letoucí staré rutiny...není čas na změnu??

....................


áno, nastal čas na zmenu.
Aj ja sa snažím zmeniť k lepšiemu. Ráno som cvičila, inak si organizujem čas, zdravšie sa stravujem, snažím sa dodržiavať diétu, zbavujmem sa určitých závislostí a tak... viem, je to také malé a možno egoistické, ale na to mám dosah, to môžem. :)
Uživatelský avatar
nula
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 02. říj 2011 21:06:45

Re: Bilance

Nový příspěvekod teonik » ned 12. úno 2012 12:41:28

na vysokém kopci ležely vedle sebe sněhové vločky...jedna vedle druhé...biliony vloček...maličkých a slaboučkých..
tu jedna vločka dostala nápad,pohnu se kousek do údolí
viem, je to také malé a možno egoistické, ale na to mám dosah, to môžem.


a fakt to udělala
to samé si řekly ostatní vločky,a další a další...zprvu nic...ale za chvíli hukot....a už frčela lavina..Lavina...LAVINA!!!

bur@na
....................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pon 27. úno 2012 23:35:05

Další měsíc je za mnou

Na začátku letošního roku jsem si hned 2x ověřil prostednictvím dalšího one-on-one a probuzení mého kamaráda... že to co o probuzení se stalo, že to bylo to co se mělo stát.
V posledních třech týdnech se také začaly dít určité posuny v mém vnímání. Přesunuji se z egoistického pohledu na ten probuzený pohled. A je to příjemná změna.

Je tu určitě důvod k radosti. Část vnímání se začíná obnovovat.

A tady už přichází "ALE".

Ale na pozadí je tu stále přítomný nedotknutelný pocit existence já, připoutání k životnímu příběhu, k tělu, mysli, času.

Můžu tady jen vyjářit tobě respekt. Tleskám, že tobě se tohle hned po prvním probuzením rozpadlo.
Maximálně si dovedu představit jaké to asi je. Musí to být tak svobodné a volné.

Čumák mého letadla je už ve vzduchu, ale kola vzadu pod křídly drží na runwayi jako magnety.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník