Bilance

Re: Bilance

Nový příspěvekod Malý Vlk » pon 06. úno 2012 8:13:05

Díky, Teoniku!

Teda...
Musím drze přiznat, že mě doslova uzemnila upřímnost tvé výpovědi. Málokdy takovou zažívám. Moc si toho vážím, četl jsem to pozorně a několikrát a v hodně věcech jsem se našel.
Odpovědi tohoto druhu mě moc dávají. Doufám, že budu pro tebe moct být také přínosem.

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 18:48:46

Re: Bilance

Nový příspěvekod teonik » pon 06. úno 2012 10:24:35

ahoj vlku
dík

na začátek malá oprava,napsal jsem:
vím,že většina chce hojnost,zdraví,krásné vztahy a osvícení na 100%
taxtoho nemám nic


tak tady jsem to poplet,vztahy mám dobrý
.......................................

mám radost,že ti to bylo k užitku

povím ti,proč sem píšu
píšu o tom,co jsem o sobě poznal-abych se z toho psaní víc poznal
kdybych to nenapsal,bylo by to jen matné víření myšlenek,takhle se mi daleko líp ujasní má pozice
a někdy jsem sám překvapen

např tohle:

potom přišel vhled:až ti bude jedno,jak ti je-bude líp...a ještě dál:až zužitkuješ všechno,cokoli ti je,pak ti bude jedno,jak ti je...a pak bude fakt líp(nejen že budu mít pocit pohody,ale dostaví se i fyzické zlepšení...)


to mě úplně šokovalo,ano,vhled byl,ale chovám se pořád spíš po starám,chcu pohodu a utrpení odmítám,zkrátka zdaleka mi ještě není jedno,jak mi je
s tím zužitkováním událostí příjemných i nepříjemných už to mám lepší

ale celkově je vidět,že musím dost popracovat,naštěstí na to nejsem sám..

takže vlastně kdybych ti to nenapsal,myslel bych,že je vše v cajku a není co řešit

ten samý efekt by samozřejmě mělo,kdybych si to psal do deníčku a ne tady na blog
že to píšu sem...je v tom asi trochu exhibicionismu,trochu zvědavost,jaxou na tom ostatní a trochu také myšlenka,že by to ostatním mohlo být k něčemu dobré,stejně jako mě zas zajímají jejich osudy...

chceš-li teda být pro mě(a i pro ostatní) přínosem,popiš trochu i ty svou cestu,co děláš,jaký z toho máš pocit,jaké máš plány a tak

zdarec
bur@na
............
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Bilance

Nový příspěvekod Malý Vlk » pon 06. úno 2012 11:33:19

chceš-li teda být pro mě(a i pro ostatní) přínosem,popiš trochu i ty svou cestu,co děláš,jaký z toho máš pocit,jaké máš plány a tak


Stojím před vysokou zdí a na zádech mám batoh plný krámů. Dobrovolně jsem si ho naplnil v domnění, že mi jeho obsah bude k užitku. Asi byl, ale teď mě tíží a už mi podklesávají kolena. Cestou jsem hodně z toho poztrácel, batoh se již trhá, ale ta váha se mi zdá být čím dál nesnesitelnější. Nyní se dívám dovnitř a kroutím hlavou nad tím, co všechno jsem nashromáždil. Nezatracuji to, ale vím, že nastal čas se se vším rozloučit.
Vítám, že je tu samurajský meč, který dokáže rozetnout grodický uzel. Vím, že není jiné cesty, než tudy. Avšak tolik, tolik se bojím ukřižování, ač je mi jasné, že mě stejně jednou dostihne. Nemám odvahu, ta zůstala někde na dně batohu, a ani nemám chuť ji jít hledat. Zbabělost je tak sladká, dobře se mi v ní žije! Posedávám na zemi a brečím, že mě bolí nohy... Co dál? Nevím, nerozumím ničemu a nic nevidím a hroutí se to, co doposud drželo. Chci oheň, a jsem voda.

Díky, Teoniku!
Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 18:48:46

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. úno 2012 12:58:32

Malý Vlk píše:Vítám, že je tu samurajský meč, který dokáže rozetnout grodický uzel. Vím, že není jiné cesty, než tudy.

Malý Vlk


ten samurajský meč je pozornost :)
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. úno 2012 13:01:40

Návštěvník píše:
Malý Vlk píše:Vítám, že je tu samurajský meč, který dokáže rozetnout grodický uzel. Vím, že není jiné cesty, než tudy.

Malý Vlk


ten samurajský meč je pozornost :)


"Hledej toho, komu ty myšlenky vadí
nebo toho, kdo je vnímá"

"Kamkoliv jdeš, stále je tu ten stejný pocit bytí, pocit, že jsi. Nezáleží na tom, co cítíš nebo co si myslíš, tento "pocit bytí" je tobě i ostatním stále k dispozici.

Všimni si, že To, co teď vnímá a prožívá, nemá žádné hranice a není ovlivňováno tím, co je vnímáno. "

:)
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. úno 2012 13:18:43

Malý Vlk píše:
takhle si o tom můžeme psát do alelujá ... přímý vhled to ale nazajistí ...


To je mi jasné. Litera umrtvuje ducha.
Jsou však slova, kterým rozumím více, jsou jakoby něčím nasycena. Možná přímou osobní zkušeností, nevím, sám ji nemám, takže nemůžu porovnat.

Malý Vlk


jakmile s tebou něco ze sděleného zarezonuje, zvláště je-li tam možnost zkoušení v praxi, tak je dobrý na nic nečekat a jít to ozkoušet ... a to formou hravého experimentování ... sebeobjevného dobrozdružství ...

pak uvidíš sám jestli dojde k nějaké změně či ne a případně k jaké kvalitě změny ... (chce to ovšem i trpělivost ... podobně jako když se učíš jezdit na kole, nejdřív to chce zkoušet a znovu a znovu než se chytne ten správnej grif na udržení rovnováhy ... to tě nikdo nenaučí, na to musíš přijít sám a příjdeš na to když to budeš zkoušet, ne o tom mluvit, protože ani sebelepší borec v ježdění na kole ti to předat nemůže, může tě ale namotivovat, dát pár rad co se mu osvědčilo a povzbuzovat tě a držet palce )
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Malý Vlk » pon 06. úno 2012 13:31:58

Návštěvník píše:
Malý Vlk píše:Vítám, že je tu samurajský meč, který dokáže rozetnout grodický uzel. Vím, že není jiné cesty, než tudy.

Malý Vlk


ten samurajský meč je pozornost :)


Bdělost, toť vše! :)

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 18:48:46

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. úno 2012 13:33:55

Malý Vlk píše:
Návštěvník píše:
Malý Vlk píše:Vítám, že je tu samurajský meč, který dokáže rozetnout grodický uzel. Vím, že není jiné cesty, než tudy.

Malý Vlk


ten samurajský meč je pozornost :)


Bdělost, toť vše! :)

Malý Vlk


bez té pozorné všímavosti vše marno :D
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Malý Vlk » pon 06. úno 2012 13:39:32

Návštěvník píše:
Malý Vlk píše:
takhle si o tom můžeme psát do alelujá ... přímý vhled to ale nazajistí ...


To je mi jasné. Litera umrtvuje ducha.
Jsou však slova, kterým rozumím více, jsou jakoby něčím nasycena. Možná přímou osobní zkušeností, nevím, sám ji nemám, takže nemůžu porovnat.

Malý Vlk


jakmile s tebou něco ze sděleného zarezonuje, zvláště je-li tam možnost zkoušení v praxi, tak je dobrý na nic nečekat a jít to ozkoušet ... a to formou hravého experimentování ... sebeobjevného dobrozdružství ...


Snažím se o to. Kromě toho, že jsem Malý Vlk, tak často bývám Zbabělý Kojot, co se rád jen peleší v pelíšku. :(

pak uvidíš sám jestli dojde k nějaké změně či ne a případně k jaké kvalitě změny ... (chce to ovšem i trpělivost ... podobně jako když se učíš jezdit na kole, nejdřív to chce zkoušet a znovu a znovu než se chytne ten správnej grif na udržení rovnováhy ... to tě nikdo nenaučí, na to musíš přijít sám a příjdeš na to když to budeš zkoušet, ne o tom mluvit, protože ani sebelepší borec v ježdění na kole ti to předat nemůže, může tě ale namotivovat, dát pár rad co se mu osvědčilo a povzbuzovat tě a držet palce )


Díky! Právě ten příměr k jízdě na kole mě udržuje v naději. Chytit ten grif... Zatím po pár metrech ryju držkou v zemi...

Díky, Návštěvníku! Je pro mě čest, že se mi věnuješ.

Malý Vlk

PS - odkuď jsi vlastně návštěvník? :)
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 18:48:46

Re: Bilance

Nový příspěvekod teonik » pon 06. úno 2012 13:49:38

ahoj vlku

to je napsáno podle mého gusta,takové alegorie mám moc rád
nechci nějak moc radit,ale přece jen se zmíním o tom,co považuji za stěžejní:

Co dál? Nevím, nerozumím ničemu a nic nevidím a hroutí se to


co dál?...jedna hlavní možnost je ,nechat si at si to de dál,kam samo chce
druhá možnost je sám si to dál určit a snažit se ho dosáhnout

já za optimální považuji takovou nějakou harmonickou kombinaci obou zmíněných postupů
začnu vytýčením cíle a pak pozoruju jak mi to k němu de,jestli lehce-ok,jestli těžce-je třeba popřemýšlet...
nemám žádný problém skončit někde úplně jinde než jsem si vytýčil(příklad:mám hlad,vytýčím cíl jit do obchodu a koupit si rohlík,jdu a potkám někoho,kdo mi dá jabko,poděkuju a sním ho,hlad je zažehnán,i když jinak než plánoval původní záměr...
.......................................

nevím-nerozumím ničemu...to je i moje výchozí pozice,i dnes,po tolika letech...sokratovská pozice a vyhovuje mi daleko víc,než si říct:já vím!

když nevím a nerozumím ničemu,začnu jak já tomu říkám dumat,není to přemýšlení v normálním slova smyslu,je to jakási součinnost mě-člověka s lidskou myslí a mě-entity vyšší úrovně,lidská mysl sama totiž vymyslí jedno dobré,racionální,logické a kdo ví jaké řešení,které pak ale ztroskotá na nepředvídatelných okolnostech
dumám-li zároven s intuicí naslouchám vyšším úrovním vypadá řešení jinak,ne tak jasně a precizně vypracované,jen spíš nahozené body..a také ne jen jedna možnost,ale více k výběru
když si potom tak prohlížím,co nabídla lidská mysl a co intuice,není divu,že se mi nechce do rizika
...................

a hroutí se to...no konečně,super,zní to drsně,ale je třeba se s tím smířit
housence se hroutí sen o více nožičkách,více štavnatých listech...
vajíčku se hroutí sen o bezpečí ve skořápce
a člověku se hroutí celá jeho lidská mysl...
.......................

myslím,žes psal,že odvahu máš někde na dně ruxaku,tak honem,vyhrabat a použít!!

zdarec
@
........................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. úno 2012 13:59:47

Malý Vlk píše:
Snažím se o to. Kromě toho, že jsem Malý Vlk, tak často bývám Zbabělý Kojot, co se rád jen peleší v pelíšku. :(



zkoušej to bez hodnocení ... když naskočí hodnocení, jen si to uvědom, že teď je tu tendence hodnotit se nebo někoho nebo něco, například dát si přívlastek zbabělý ...

tendence hodnocení a srovnání s představou, jak by to mělo být lépe než je - bývá hodně zakořeněná ... a když si dáš práci s tou vnímavostí k tomu co probíhá a jak probíhá, tak zaregistruješ že tady přišla na návštěvu tendence hodnocení - a tohle to začne postupně (většinou to jde postupně) rozvolňovat ...

přestaneš hodnotit i druhé těmi přívlastky ... i situace ... to neznamená, že to neuvidíš, ale že přestaneš filtrovat přes představu, že kojot je horší než vlk ... že pelešit se v pelíšku je horší než jít na lov ... všechno má svojí nezastupitelnou hodnotu, nauči tě to si jí uvědomovat ... místo boje být v míru s tím co je aktuálně v záběru ... být v klidu i když probíhá urgán ...

něco z toho nakousnul teonik ... je v pohodě i když zrovna sluníčko nehřeje ...

Malý Vlk píše:
Chytit ten grif... Zatím po pár metrech ryju držkou v zemi...

...


no ale už kousek to šlo ne ? když jsem se učil jezdit na kole, tak jsem kolikrát ryl držkou v zemi, a to i když jsem jezdil jako frajer ... bez držení řidítek ... stačila chvíle nepozornosti a bum ... no a ? jede se dál ... příště se dá více majzla, k tomu jsou pády dobrý, ukážou na co si dávat pozor ...

Malý Vlk píše:

odkuď jsi vlastně návštěvník? :)


odsud jsem ...

8) jen takovej tulák ...
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. úno 2012 14:13:58

vostalpetr píše:
když nevím a nerozumím ničemu,začnu jak já tomu říkám dumat,není to přemýšlení v normálním slova smyslu,je to jakási součinnost mě-člověka s lidskou myslí a mě-entity vyšší úrovně,lidská mysl sama totiž vymyslí jedno dobré,racionální,logické a kdo ví jaké řešení,které pak ale ztroskotá na nepředvídatelných okolnostech
dumám-li zároven s intuicí naslouchám vyšším úrovním vypadá řešení jinak,ne tak jasně a precizně vypracované,jen spíš nahozené body..a také ne jen jedna možnost,ale více k výběru
když si potom tak prohlížím,co nabídla lidská mysl a co intuice,není divu,že se mi nechce do rizika


:)

Potíž je někdy v tom rozopoznat, co je co

to co vypadá jako intuice se může po čase ukázat jako zapikolovaný potřeby ega
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. úno 2012 14:25:09

vostalpetr píše:No já nevím...


to co vypadá jako intuice se může po čase ukázat jako zapikolovaný potřeby ega


možná že je tohle ta intuice,
která tě nutí sedět na prdeli a nejezdit na kole,
zatímco rozum ti říká,
že takhle se na kole nenaučíš jezdit


vono taky záleží na tom, jestli se chceš teda naučit jezdit na tom kole nebo ne ... když to opravdu chceš, celobytostně, tak tě intuice povede k tomu jak na to, co ti k tomu pomáhá a na co si dát bacha ...

ale jinak musím souhlasit s předchozím návštěvníkem, že ne všechno co se tváří jako intuitivní vedení je také hlasem intuice ...
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. úno 2012 14:56:52

Návštěvník píše: ne všechno co se tváří jako intuitivní vedení je také hlasem intuice ...

Paul Brunton: "Nebezpečné nástrahy mediumity a nepříliš vyvinuté intuice mohou silně ovlivnit mysl každého člověka. Každý průměrně senzitivní člověk s nedokonale ovládnutou myslí může prohlašovat, že jeho sdělení je přímo od boha, aniž by si uvědomil, že mohou být ovlivněna jeho představami, pocity a skrytými tužbami. Je mnohdy těžké rozlišovat mezi pseudointuicí a intuicí pravou. Většina těchto velkolepých sdělení je ve skutečnosti jen výplodem jejich mysli a odpovídá jejich sklonům a představám s daným omezením."
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. úno 2012 15:03:15

O intuici říká Eduard Tomáš: "Musíte být opatrní, protože odpověď je zprvu velmi jemná. Proto ji vždycky ještě překontrolujte logikou, není li to jen pseudointuice."

Jak to rozeznám?

"Pravá intuice je zprvu jemná, skoro nejasná, později mohutná, jednoznačná a jasná. Pseudointuice je již od počátku mohutná a naléhavá, později je to zpravidla nonsens."
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. úno 2012 15:20:55

vostalpetr píše:
vono taky záleží na tom, jestli se chceš teda naučit jezdit na tom kole nebo ne ... když to opravdu chceš, celobytostně, tak tě intuice povede k tomu jak na to, co ti k tomu pomáhá a na co si dát bacha ...



No duchovní poznání není jako jezdit na kole,
k jízdě na kole potřebuješ ego, které se rozhodne pro jízdu na kole,

...


ale ale ale Vostalpetre :phew:

když tu není "ego", který se tváří jakože (se) rozhoduje, tak je třeba nějakého duchovního poznání ? kdopak to usiluje o duchovní realizaci a nestačí mu to co je a jak je a potřebuje to mít jinak - tentokrát osvíceně ?
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Malý Vlk » pon 06. úno 2012 15:30:32

Díky, Teoniku!

a hroutí se to...no konečně,super,zní to drsně,ale je třeba se s tím smířit
housence se hroutí sen o více nožičkách,více štavnatých listech...
vajíčku se hroutí sen o bezpečí ve skořápce
a člověku se hroutí celá jeho lidská mysl...


Ze začátku jsem to jako drsné považoval, teď mě to hroucení stávajících konceptů a představ a - dá se říci - i hegemonie mysli, přijde sice bolestné, ale osvobozující.

myslím,žes psal,že odvahu máš někde na dně ruxaku,tak honem,vyhrabat a použít!!


Moc díky za povzbuzení!

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 18:48:46

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. úno 2012 15:56:03

vostalpetr píše:
Takže nevím, co je fakt lepší,
jestli ta joga nebo ta bhoga,

ale na pilu se rozhodně tlačit nemá...


joga i bhoga jsou dvě cesty vedoucí ke zhroucení konceptu iddělení já versus ostatní ...

intuice navede která cesta je vhodná, co rezenuje a co ne ... čemu se vyhnout a co následovat

třeba když jsi nikdy neřezal dříví, tak poslechnout radu, netlač na pilu ... i když to vypadá, že by se naopak mělo pořádně zatlačit ...

a když se ten tichý hlásek nápovědy holt nezaslechne nebo neposlechne, tak se učiní zkušenost co to obnáší na pilu tlačit ... pak se s největší pravděpodobností příště dá pozor, aby se na pilu netlačilo a objeví se tendence předávat radu dalším řezajícím či chystajícím se řezajícím - kámo, dávej bacha a netlač na pilu (případně s dovětkem, hele když jsem tlačil já, tak se stalo to a to ...)

:D
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. úno 2012 15:59:42

Malý Vlk píše:
... teď mě to hroucení stávajících konceptů a představ a - dá se říci - i hegemonie mysli, přijde sice bolestné, ale osvobozující.

... Malý Vlk


to máš dobře nakročeno k volně průchozí neulpívající mysli ...

i to je možné, i to je možné, i to je možné ... nevím ... nevím ... nevím ...
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod teonik » pon 06. úno 2012 16:42:44

ahoj
ještě k té intuici
trénuju intuici při nakupování:

1-příběh,jaxem poslechl intuici

jdu do obchodu,mám v plánu koupi brambory a podmáslí na oběd=jasný a srozumitelný,logický plán rozumu,navíc mám papírek kde to mám napsaný...co se může stát?

vcházím do marketu a zamířím k regálu s bramborama
jenže..jsem jako obvykle ve svém dumavém rozpoložení,broukám si mantry či vzpomínám na Absolutno...takže k regálu nedojdu a zasaví mě to před nějakým úplně jiným regálem
(kdybych dal v té chvíli kdy se vzpamatuju do reálu na rozum,šupem bych si to namířil k bramborám,abych pokračoval ve splnění úkolu)
jenže přece jenom už cosi o intuici tuším,taxe aspon rozhlídnu,kam jsem to zašel..a uvidím že tam maj senzačně slevněnou rýži..no super,říkám si,nebudou brambory,ale rýže,zároven si vzpomenu,že mám doma cosi mražného,co bude k rýži akorát..

i rozum proti tomu nemůže nic namítat,oběd je zajištěn,ušetřil jsem a ještě zužitkuju starou mraženou zeleninu,v podstatě samé rozumné věci...zůstane sticha

a já upadnu zase do zamyšlení a pokračuju k pokladně...
.......................

2 příběh,jaxem neposlech intuici

jsem zase v obchodě,bloumám mezi regály a narazím na slevněné koření-50%!!,vida,právě nám dochází,to koupím!!
napadne mě:kup hned dvě,za tu cenu,ušetříš víc!!

ale paxi řeknu:jsem nějaký křeček?jedno koření stačí!

a mažu k pokladně
a u pokladny šok,pokladní markuje normální cenu!žádná sleva!

říkám:paní,vždyt tam máte mít slevu,je to tam napsané!
a pokladní:ano pane,ale až od DVOU kusů!

no nic,tak valím zpátky k regálu a dokupuju druhé koření,znovu vystojím frontu a laskavá prodavačka cosi stornuje,cosi namarkuje-a mám svou slevu..

přitom v duch vzpomínám na ten hlas:kup hned dvě!

v obchodě,při řezání dřeva,při bloudění světy vědomí..a což teprv při pokru..všude mohu trénovat a taxe seznamovat se svými vyššími úrovněmi
(ale neptejte se mě prosím na intuiční finty u pokru,hrál jsem jen dvakrát a dvakrát prohrál,ale na další experimentování se těším)

bur@na
...................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků