Bilance

Re: Bilance

Nový příspěvekod Dan » úte 28. úno 2012 14:58:49

Někdo hoří rychleji, někdo pomaleji.

Ale skrze iluzi jsi viděl a teď víš že je to celé jenom hra. Že věci jako morální pravidla, věci dobré nebo špatné jsou součástí iluze, součástí hry které se říká život.
Člověk je jednou šťastný, jednou smutný a občas celý proud myšlenek křičí já jsem jáá tady jsem.

A ty opravdu jsi, zatímco nejsi :)

tvoje podstata, přirozenost je prázdná. Ne prázdnota, ale prázdná, čistá, celý tvůj život je tabula rasa, nepopsaná deska.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » úte 28. úno 2012 17:44:11

Dane mohl by jsi prosímtě napsat tvůj názor na tuto otázku co jsem teď položil:
http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=3&t=1092
Prohlubování odztotožňování od těla, mysli,...



Dan píše:Ale skrze iluzi jsi viděl a teď víš že je to celé jenom hra. Že věci jako morální pravidla, věci dobré nebo špatné jsou součástí iluze, součástí hry které se říká život.
Člověk je jednou šťastný, jednou smutný a občas celý proud myšlenek křičí já jsem jáá tady jsem.

A ty opravdu jsi, zatímco nejsi :)

Jako rozumově to chápu, ale chybí mi hlubší porozumění. Zkušenost.

Ale tohle je zvláštní - ikdyž mám zážitky, které se opravdu dají popsat jako něco fakt "výjměčného" = ZKUŠENOST. Tak jindy když začne převládat mysl - tak jsem přesvědčen/věřím že to nic nebylo, dementuji to, a užírám depresemi.

Zvláštní
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Dan » úte 28. úno 2012 23:04:17

Jelikož vím, že anglicky umíš dost tak si stáhni

Out of your mind od Alan Watts, mně to pomohlo ujasnit si dost věcí


vostalpetr píše:Koukám Dane,
že jsi se vrhnul na duchovní literatůru,
tak bacha na to, at ti z toho nezměkne mozek... :D

Vlastně dokonce přemýšlím o tom, že tu knihu přeložím znova z angličtiny do češtiny, neboť mi její pointa nepřijde vyjádřená dost jasně. V angličtině je to jasné dost, v českém překladu ne.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » úte 28. úno 2012 23:13:44

Hallelujah English! World's best international language! : )))))))


Jooo jazyky to je moje (kromě toho českého)
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod rosada » stř 29. úno 2012 15:55:21

Andrew píše:Ale tohle je zvláštní - ikdyž mám zážitky, které se opravdu dají popsat jako něco fakt "výjměčného" = ZKUŠENOST. Tak jindy když začne převládat mysl - tak jsem přesvědčen/věřím že to nic nebylo, dementuji to, a užírám depresemi.
Zvláštní

to znám :)
Pochyby tu jsou. OK - jsou tu, ale nic dalšího z toho neplyne ... nebo ano?
Něco se začne "dít" až v momentě, kdy začneš myslet (začnu myslet), že by tu být něměly.
Pochyby tu jsou. OK - tak ať si
Deprese. OK - je tu deprese ...Ale já nejsem ten v depresi, ale ten kdo ji vnímá.
Tedy OK, jsou tu pochyby, je tu deprese ...ale MĚ se to netýká...vše přichází a odchází (objevuje se ve vědomí a zase mizí). JSEM.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » sob 10. bře 2012 21:29:02

Je čas pokročit dál.

Motám se teď kolem středu, kde není posuzování. Středem rozumím původní stav, které mají děti do dvou let, kdy nemají ještě přítomný kritcký hlas v hlavě.

Podmínečně = ty jsi zodpovědný za to jak se cítím

Bezpodmínečně = ty nejsi zodpovědný za to jak se cítím



Mě je tady jasné, že mám být pozorovatelem. A částečně to funguje. Dokáži stopnout již většinu zlých myšlenek v hlavě.
Co nedokáži zastavit jsou situace, kde mě mysl naprosto ovládne, když se dostávám do určitých jednání s lidmi. Především když bych se jim měl aspoň torchu otevřít.

Věřím že by teď se opravdu hodilo zkontrolovat, že ve mě žádné já není. Protože by už tam nebylo nic co by mohlo být ohroženo, a mohl bych pak začít vyléčit i tuto oblast života.

Měl by jsi prosímtě nějaký nápad co by teď mohlo pomoci? Konkrétně?
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod donutek » sob 10. bře 2012 23:22:25

Andrew píše:J

Mě je tady jasné, že mám být pozorovatelem. A částečně to funguje. Dokáži stopnout již většinu zlých myšlenek v hlavě.
Co nedokáži zastavit jsou situace, kde mě mysl naprosto ovládne, když se dostávám do určitých jednání s lidmi. Především když bych se jim měl aspoň torchu otevřít.

Věřím že by teď se opravdu hodilo zkontrolovat, že ve mě žádné já není. Protože by už tam nebylo nic co by mohlo být ohroženo, a mohl bych pak začít vyléčit i tuto oblast života.

Měl by jsi prosímtě nějaký nápad co by teď mohlo pomoci? Konkrétně?


nápad tu je ... při tom všem si lze neustále uvědomovat ten samotný vjem vnímání ... zkrátka je tu "něco" co si to všechno uvědomuje ... teda zcela konkrétně lze pozornost zaměřit na samotný uvědomování :)
donutek
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod donutek » sob 10. bře 2012 23:26:26

„Právě v tuto chvíli, co čteš tato slova, si uvědomuješ, jak se tyto slova objevují v tvé přítomné pozornosti, je to tak?

Možná, že jsi si také vědom/a určitých částí svého těla.
Všechny tyto obrazy v tvém vědomí potvrzují, že jsi. Zažívání tohoto pocitu bytí je pravděpodobně tím nejzákladnějším poznáváním, které tu je.
Pouze bytí zde, pouze bytí.

Kamkoliv jdeš, stále je tu ten stejný pocit bytí, pocit, že jsi. Nezáleží na tom, co cítíš nebo co si myslíš, tento "pocit bytí" je tobě i ostatním stále k dispozici.

Všimni si, že To, co teď vnímá a prožívá, nemá žádné hranice a není ovlivňováno tím, co je vnímáno.

Někteří tomu říkají Prázdnota. Je to nepopsatelné a nemá to ani začátek ani konec. Není to velké ani malé a je v tom zároveň vše, co existuje.
Je to živá Přítomnost.

Když si uvědomíš, že ty jsi přirozeně tímto nekonečným Bytím, že jsi tímto Prostorem bez hranic,
tak tvůj boj a tvé pokusy nalézt nebo pociťovat Bytí, skončí automaticky.

Kam bys To šel nebo šla hledat, pokud To je všude?
Když si toto uvědomíš, tak tu již není ten pocit, že bys měl/a být jiný/á než jaký/á jsi v tomto okamžiku.
Není tu pocit, že by tento okamžik měl být jiný.

Je to konec víry, že jsi hledající, který musí dosáhnout vyššího stavu. Je to konec nespokojenosti s tím, co právě je.
Absolutno je již díky své základní vlastnosti vždy a všude-přítomné, teď a tady.

Žádné úsilí na světě z tebe neudělá to, co už ve skutečnosti jsi - živá přítomnost - energie bez hranic."
donutek
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. bře 2012 9:00:16

„Právě v tuto chvíli, co čteš tato slova, si uvědomuješ, jak se tyto slova objevují v tvé přítomné pozornosti, je to tak?

Možná, že jsi si také vědom/a určitých částí svého těla.
Všechny tyto obrazy v tvém vědomí potvrzují, že jsi. Zažívání tohoto pocitu bytí je pravděpodobně tím nejzákladnějším poznáváním, které tu je.
Pouze bytí zde, pouze bytí.

Kamkoliv jdeš, stále je tu ten stejný pocit bytí, pocit, že jsi. Nezáleží na tom, co cítíš nebo co si myslíš, tento "pocit bytí" je tobě i ostatním stále k dispozici.

Všimni si, že To, co teď vnímá a prožívá, nemá žádné hranice a není ovlivňováno tím, co je vnímáno.

Někteří tomu říkají Prázdnota. Je to nepopsatelné a nemá to ani začátek ani konec. Není to velké ani malé a je v tom zároveň vše, co existuje.
Je to živá Přítomnost.

Když si uvědomíš, že ty jsi přirozeně tímto nekonečným Bytím, že jsi tímto Prostorem bez hranic,
tak tvůj boj a tvé pokusy nalézt nebo pociťovat Bytí, skončí automaticky.

Kam bys To šel nebo šla hledat, pokud To je všude?
Když si toto uvědomíš, tak tu již není ten pocit, že bys měl/a být jiný/á než jaký/á jsi v tomto okamžiku.
Není tu pocit, že by tento okamžik měl být jiný.

Je to konec víry, že jsi hledající, který musí dosáhnout vyššího stavu. Je to konec nespokojenosti s tím, co právě je.
Absolutno je již díky své základní vlastnosti vždy a všude-přítomné, teď a tady.

Žádné úsilí na světě z tebe neudělá to, co už ve skutečnosti jsi - živá přítomnost - energie bez hranic."


:yes:

Tahle citace z http://www.maitrea.cz/akce/zivot-v-pritomnosti-3
o cestě k nacházení spokojenosti s tím, co je, je blízká i mému srdci :)
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Goro » ned 11. bře 2012 9:49:21

Andrew píše:Měl by jsi prosímtě nějaký nápad co by teď mohlo pomoci? Konkrétně?


Poslal jsem ti PM.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Předchozí

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník