Dotaz od Miroslava

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod rosada » sob 04. úno 2012 19:11:17

Nechápu ale ten klíč,

Já taky ne, ... aly když to vezmeš důsledně tak, že tu není nikdo, kdo by to měl chápat...
Nechávám tomu volný průběh, někdy jedeš na vlně a někdy se meleš v ní....
asi nějak takto: S oporou i bez opory
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Malý Vlk » ned 05. úno 2012 9:22:58

vostalpetr píše:
Malý Vlk píše:... přesně toto prožívám. Že se to někdy zprůhledňuje, jindy je clona úplně černá, jako kdybych měl ty samozatmavovací brýle. Nechápu ale ten klíč, podle kterého se to zatmavuje a způhledňuje. Věřím, že ta clona jde prostě uchopit a navždy zahodit, ale v současném rozpoložení se mi to zdá jako nadlidský úkol. ...


No prostě to je hromada připoutaností, kdy pozornost zůstává vázána k něčemu k nějaké představě,
dokonce i když zjistíme, že já neexistuje,
tak tím jsme jakoby odstranili jen vrcholek ledovce, jen nějaký POCIT JÁ JSEM,
ale to, co ten pocit vytvářelo, to zde stále zůstává...

Díky, Vostalpetře. A kdy u tebe došlo k vidění neexistence já? To, co ten pocit vytváří se ti zatím tedy nepodařilo odstranit? Nebo to má zůstat? Přiznávám, že tomu moc nerozumím... :(

Takže jde o to, rozpustit všechny tyto připoutanosti,
jakým způsobem to kdo udělá, to je pak na něm samotném,
jakou metodu si zvolí...

Jaká metoda vyhovuje tobě? Čím se ti daří rozpouštět ty připoutanosti?

Díky, Vostalpetře!
Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Malý Vlk » ned 05. úno 2012 9:35:10

rosada píše:
Nechápu ale ten klíč,

Já taky ne, ... aly když to vezmeš důsledně tak, že tu není nikdo, kdo by to měl chápat...

:) To mě právě taky mate, logicky mi vychází, že skutečně nemůže být nikdo, kdo nechápe. Ale to autorství mi tam pořád nepozorovaně naskakuje...

Nechávám tomu volný průběh, někdy jedeš na vlně a někdy se meleš v ní....

Jojo, volný průběh se mi také někdy daří. Dere se mi do toho opět to autorství - tak, a teď budu dělat volný průběh! :)

Díky, Rosado!
Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. úno 2012 9:37:00

malý vlku, zkus obrátit pozornost k tomu kdo si to celé uvědomuje ... :) a přitom pak zkus nech všechno volně probíhat, tak jak to probíhá, uvědomovat si to a prociťovat to jako součást sebe samotného, jako jev, který v tobě probíhá a ty jsi s ním pozorně a účastně s ním, abys mohl vyciťovat jeho kvality ... dá se k tomu zaujmout postoj jako k něčemu v sobě, který se ti chce ukázat a vyjevit v celý svý kráse, jako něco co tě prosí o pozornost, protože to bylo dejme tomu nějakou dobu přehlížený, nebo naopak to bylo tomu bojováno jako proti nepříteli ...
Návštěvník
 

síla uvědomění

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. úno 2012 9:52:03

cokoliv se plně uvědomí, tak dojde k zprůzračnění naprosto přirozeným způsobem ... postará se o to síla uvědomění (samého vědomí) ... chce to být všímavý, bdělá pozornost - toť vše !

uvědomovat, uvědomovat, uvědomovat 8) místo chtít se do toho vrtat s cílem dosahování toho dle (například osvícenosti), eliminací tam toho (například ega) ... a když přijde cíl dosahování či potlačování, tak fajn, stačí si to opět jen uvědomit ...
Návštěvník
 

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Malý Vlk » ned 05. úno 2012 9:54:16

Návštěvník píše:malý vlku, zkus obrátit pozornost k tomu kdo si to celé uvědomuje ... :)


Když já nevím, kdo to je! :) Nepředstavil se mi, nemůžu ho najít, nevím, kde bydlí! :) Kde je? Jak mohu obrátit pozornost k někomu, o němž nevím kde je?

a přitom pak zkus nech všechno volně probíhat, tak jak to probíhá, uvědomovat si to a prociťovat to jako součást sebe samotného, jako jev, který v tobě probíhá a ty jsi s ním pozorně a účastně s ním, abys mohl vyciťovat jeho kvality ... dá se k tomu zaujmout postoj jako k něčemu v sobě, který se ti chce ukázat a vyjevit v celý svý kráse, jako něco co tě prosí o pozornost, protože to bylo dejme tomu nějakou dobu přehlížený, nebo naopak to bylo tomu bojováno jako proti nepříteli ...


Tohle mi smysl dává, cítím z toho jakoby opravdovost. Něco podobného, jako mluvíš o tomto postoji, se občas o mě také šmrncne. :)

Návštěvníku, díky!
Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: síla uvědomění

Nový příspěvekod Malý Vlk » ned 05. úno 2012 10:11:56

Návštěvník píše:cokoliv se plně uvědomí, tak dojde k zprůzračnění naprosto přirozeným způsobem ... postará se o to síla uvědomění (samého vědomí) ... chce to být všímavý, bdělá pozornost - toť vše !

uvědomovat, uvědomovat, uvědomovat 8) místo chtít se do toho vrtat s cílem dosahování toho dle (například osvícenosti), eliminací tam toho (například ega) ... a když přijde cíl dosahování či potlačování, tak fajn, stačí si to opět jen uvědomit ...


Dává mi to smysl, vnímám to podobně, jen praxe pokulhává. Bdělost běží někdy docela sama od sebe, vícekrát však mám pocit, že se do ní musím obrovsky nutit, že je to ta nejnepřirozenější věc na světě.

Návštěvníku, díky!
Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. úno 2012 10:17:22

Malý Vlk píše:
Návštěvník píše:malý vlku, zkus obrátit pozornost k tomu kdo si to celé uvědomuje ... :)


Když já nevím, kdo to je! :) Nepředstavil se mi, nemůžu ho najít, nevím, kde bydlí! :) Kde je? Jak mohu obrátit pozornost k někomu, o němž nevím kde je?


Malý Vlk


to je naprosto výborný postřeh ... nevíš kdo to je, nemůžeš ho najít :yes: (kdyby jo, tak by to byla lež)

jediný co můžeš vnímat - uvědomovat si to (ho), protože to je s tebou - ta schopnost samotnýho vnímání a uvědomování ...

když píšeš je tu "něco" co vnímá a uvědomuje si, že dochází ke psaní, stejně tak, že běží nějaký myšlenkový proces, probíhaj emoce, přichází třeba pochybnosti atd. ... no a pozornost může být hodně zaměřená jen na ten průběh (semletá vlnou) až tak moc, že není prostor pro to, aby zaostřila i na ten fakt, že je tu furt přítomný "ten respektive to" co vnímá a uvědomuje si ...

tak teda navrhuju zkusit to tak, že se na "to něco přítomnýho co nejde vymezit a najít, ale lze si to uvědomit" zaměří pozornost a vnímáš pak jakoby z této pozice ... místo z pozice filtru osobního vnímání 8)

všimni si teda toho "základu" bez kterého by nebylo vůbec možné cokoliv vnímat a uvědomovat si :)
Návštěvník
 

Re: síla uvědomění

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. úno 2012 10:23:07

Malý Vlk píše:
Dává mi to smysl, vnímám to podobně, jen praxe pokulhává. Bdělost běží někdy docela sama od sebe, vícekrát však mám pocit, že se do ní musím obrovsky nutit, že je to ta nejnepřirozenější věc na světě.

Návštěvníku, díky!
Malý Vlk


pozornost má tendenci lítat sem, tam ... to je OK ... tělo se taky potřebuje hýbat ... tady nejde o to bdělost nějak cíleně udržovat, ale jen prostě si všímat a uvědomovat si to ... včetně toho, mám pocit, že se musím do toho obrovsky nutit ... když si tohle uvědomíš, postará se to o sebe samo ... všímat si lze i toho, že si prostě nejsi v daný chvíli schopen něco uvědomit ... jen pianko, pěkně pohoda, džes ... žádný tlačení na pilu, spíš to jen nechávat běžet a vědět o tom, jak to jde nelíp a když to nejde, nic se neděje ... za chvíli se to změní ...
Návštěvník
 

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Malý Vlk » ned 05. úno 2012 10:31:00

to je naprosto výborný postřeh ... nevíš kdo to je, nemůžeš ho najít :yes: (kdyby jo, tak by to byla lež)

jediný co můžeš vnímat - uvědomovat si to (ho), protože to je s tebou - ta schopnost samotnýho vnímání a uvědomování ...

když píšeš je tu "něco" co vnímá a uvědomuje si, že dochází ke psaní, stejně tak, že běží nějaký myšlenkový proces, probíhaj emoce, přichází třeba pochybnosti atd. ... no a pozornost může být hodně zaměřená jen na ten průběh (semletá vlnou) až tak moc, že není prostor pro to, aby zaostřila i na ten fakt, že je tu furt přítomný "ten respektive to" co vnímá a uvědomuje si ...

tak teda navrhuju zkusit to tak, že se na "to něco přítomnýho co nejde vymezit a najít, ale lze si to uvědomit" zaměří pozornost a vnímáš pak jakoby z této pozice ... místo z pozice filtru osobního vnímání 8)

všimni si teda toho "základu" bez kterého by nebylo vůbec možné cokoliv vnímat a uvědomovat si :)


Tak teď jsem pět minut rázoval po místnosti a vařilo se mi to v hlavě. Kdybych ji měl vodnatou, tak začnu pískat jako papiňák... :)
Dost mě to oslovilo a myslím, že i pomohlo. Budu zkoušet to pojímat z tohoto úhlu, tímto způsobem.

Návštěvníku, díky!
Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

pro malýho vlka

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. úno 2012 10:32:30

„Právě v tuto chvíli, co čteš tato slova, si uvědomuješ, jak se tyto slova objevují v tvé přítomné pozornosti, je to tak?

Možná, že jsi si také vědom/a určitých částí svého těla.
Všechny tyto obrazy v tvém vědomí potvrzují, že jsi. Zažívání tohoto pocitu bytí je pravděpodobně tím nejzákladnějším poznáváním, které tu je.
Pouze bytí zde, pouze bytí.

Kamkoliv jdeš, stále je tu ten stejný pocit bytí, pocit, že jsi. Nezáleží na tom, co cítíš nebo co si myslíš, tento "pocit bytí" je tobě i ostatním stále k dispozici.

Všimni si, že To, co teď vnímá a prožívá, nemá žádné hranice a není ovlivňováno tím, co je vnímáno.

Někteří tomu říkají Prázdnota. Je to nepopsatelné a nemá to ani začátek ani konec. Není to velké ani malé a je v tom zároveň vše, co existuje.
Je to živá Přítomnost.

Když si uvědomíš, že ty jsi přirozeně tímto nekonečným Bytím, že jsi tímto Prostorem bez hranic,
tak tvůj boj a tvé pokusy nalézt nebo pociťovat Bytí, skončí automaticky.

Kam bys To šel nebo šla hledat, pokud To je všude?
Když si toto uvědomíš, tak tu již není ten pocit, že bys měl/a být jiný/á než jaký/á jsi v tomto okamžiku.
Není tu pocit, že by tento okamžik měl být jiný.

Je to konec víry, že jsi hledající, který musí dosáhnout vyššího stavu. Je to konec nespokojenosti s tím, co právě je.
Absolutno je již díky své základní vlastnosti vždy a všude-přítomné, teď a tady.

Žádné úsilí na světě z tebe neudělá to, co už ve skutečnosti jsi - živá přítomnost - energie bez hranic."
Návštěvník
 

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. úno 2012 10:35:08

Malý Vlk píše:
Tak teď jsem pět minut rázoval po místnosti a vařilo se mi to v hlavě. Kdybych ji měl vodnatou, tak začnu pískat jako papiňák... :)


Dost mě to oslovilo a myslím, že i pomohlo. Budu zkoušet to pojímat z tohoto úhlu, tímto způsobem.

Návštěvníku, díky!
Malý Vlk



tak držím palce :yes:

bylo mi ctí s tebou tady pobýt :)
Návštěvník
 

Re: síla uvědomění

Nový příspěvekod Malý Vlk » ned 05. úno 2012 10:39:54

pozornost má tendenci lítat sem, tam ... to je OK ... tělo se taky potřebuje hýbat ... tady nejde o to bdělost nějak cíleně udržovat, ale jen prostě si všímat a uvědomovat si to ... včetně toho, mám pocit, že se musím do toho obrovsky nutit ... když si tohle uvědomíš, postará se to o sebe samo ... všímat si lze i toho, že si prostě nejsi v daný chvíli schopen něco uvědomit ... jen pianko, pěkně pohoda, džes ... žádný tlačení na pilu, spíš to jen nechávat běžet a vědět o tom, jak to jde nelíp a když to nejde, nic se neděje ... za chvíli se to změní .


Zní to dobře a dokonce nadějně. Budu to mít v patrnosti a pokusím se toho držet.

Návštěvníku, díky!
Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: pro malýho vlka

Nový příspěvekod Malý Vlk » ned 05. úno 2012 10:51:11

Návštěvník píše:Všechny tyto obrazy v tvém vědomí potvrzují, že jsi. Zažívání tohoto pocitu bytí je pravděpodobně tím nejzákladnějším poznáváním, které tu je.



Návštěvníku, ještě jednou moc díky. Všechna tvá slova jsou řečena způsobem, který je mi blízký, oslovuje mě a nad zanechává i otisky.

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

malý vlku

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. úno 2012 11:15:44

OK :yes:

"Kamkoliv jdeš, stále je tu ten stejný pocit bytí, pocit, že jsi. Nezáleží na tom, co cítíš nebo co si myslíš, tento "pocit bytí" je tobě i ostatním stále k dispozici.

Všimni si, že To, co teď vnímá a prožívá, nemá žádné hranice a není ovlivňováno tím, co je vnímáno
."

vracej se k tomu co nejvíce to jde a jak to jde ... a uvidíš sám co se bude dít :)
Návštěvník
 

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. úno 2012 11:18:07

vostalpetr píše:
Návštěvníku, ještě jednou moc díky. Všechna tvá slova jsou řečena způsobem, který je mi blízký, oslovuje mě a nad zanechává i otisky.

Malý Vlk



Tady je to jak PORADNA SKLEROTIKŮ

COPAK JSEM TADY UŽ NĚKOLKRÁT ZCELA JASNĚ A SNADNO POCHOPITELNĚ NEPSAL, ŽE NEJLEPČÍ JE

Dzogčhen ???


:D :D :D


ps.

tedy to říkám v souvislosti s tímto výše napsaným:
Někteří tomu říkají Prázdnota. Je to nepopsatelné a nemá to ani začátek ani konec. Není to velké ani malé a je v tom zároveň vše, co existuje.
Je to živá Přítomnost.


opakování je matkou moudrosti :) připomínek v tomto smyslu, zdá se, nikdy není dost :P
Návštěvník
 

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Malý Vlk » ned 05. úno 2012 11:41:10

vostalpetr píše:
Tady je to jak PORADNA SKLEROTIKŮ

COPAK JSEM TADY UŽ NĚKOLKRÁT ZCELA JASNĚ A SNADNO POCHOPITELNĚ NEPSAL, ŽE NEJLEPČÍ JE

Dzogčhen ???


:D :D :D


ps.

tedy to říkám v souvislosti s tímto výše napsaným:
Někteří tomu říkají Prázdnota. Je to nepopsatelné a nemá to ani začátek ani konec. Není to velké ani malé a je v tom zároveň vše, co existuje.
Je to živá Přítomnost.


Když já nevím, co to ten DZOGČHEN je a jak se užívá. A popravdě řečeno, nejsem si jistý, zda něco tak cizokrajně znějícího mi pomůže.

Vostalpetře, díky!
Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: malý vlku

Nový příspěvekod Malý Vlk » ned 05. úno 2012 12:19:29

Návštěvník píše:OK :yes:

"Kamkoliv jdeš, stále je tu ten stejný pocit bytí, pocit, že jsi. Nezáleží na tom, co cítíš nebo co si myslíš, tento "pocit bytí" je tobě i ostatním stále k dispozici.

Všimni si, že To, co teď vnímá a prožívá, nemá žádné hranice a není ovlivňováno tím, co je vnímáno
."

vracej se k tomu co nejvíce to jde a jak to jde ... a uvidíš sám co se bude dít :)


Pro mě srozumitelně řečeno.
Někdy mívám pocit, který bych vyjádřil těmito slovy: pocit, že se snažím být za každou cenu podstatným jménem a přitom jsem slovesem.
A někdy také mám pocit, že to , o kterém je neustále mluveno, se mění každou vteřinou, pikosekundou. Nanosekundou! Že se ho snažím dostihnout v nějaké jeho podobě a ono je zase jiné.

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod rosada » ned 05. úno 2012 13:03:05

Malý Vlk píše:
rosada píše:
Nechápu ale ten klíč,

Já taky ne, ... aly když to vezmeš důsledně tak, že tu není nikdo, kdo by to měl chápat...

:) To mě právě taky mate, logicky mi vychází, že skutečně nemůže být nikdo, kdo nechápe. Ale to autorství mi tam pořád nepozorovaně naskakuje...

No to taky , ale já psala, že tu není nikdo, kdo by to měl chápat, tedy: nepochopení tu je, touha pochopit to tu je... ale nemusí se s tím nic dělat - když to přišlo tak to odejde - odejde nepochopení, odejde touha pochopit, přijde pochopení... kdy a jak a proč ... kdo ví
Malý Vlk píše:
Nechávám tomu volný průběh, někdy jedeš na vlně a někdy se meleš v ní....

Jojo, volný průběh se mi také někdy daří. Dere se mi do toho opět to autorství - tak, a teď budu dělat volný průběh! :)

jojo, budu dělat volný průběh (to znám)... vys.at se na to!!! Odpusďte ten výraz, ale co jiného s tím? :D
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Malý Vlk » ned 05. úno 2012 13:10:38

jojo, budu dělat volný průběh (to znám)... vys.at se na to!!! Odpusďte ten výraz, ale co jiného s tím? :D


:)
Někde jsem slyšel radu - ale také poprosím o prominutí expresivních výrazů - srát na to a nesrat se s tím sraním.

Rosado, díky!
Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Další

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník