Dotaz od Miroslava

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 08. úno 2012 14:19:49

vostalpetr píše:
Nejde o upozornění jako takové, ale o nutkavou energii, která přitom člověka pohání... a čím důležitější nám připadá na ten omyl upozornit, tím víc je v tom neuvědomovaných emocí, které souvisejí s vlastní minulostí



Jasně,
jenže co s tím ?

...



zůstat v klidu a účastně vnímat co je zrovna v záběru pozornosti a to prociťovat ... mně se teda tohle osvědčuje nejvíc ... nemám pak rozpor sám se sebou ani s tím co ve mně zrovna probíhá za procesy :) no chce to teda pořádnou dávku důvěry a otevřenosti, aby se proti tomu netlačilo nebo se to nechtělo nějak zmanipulovat nebo vytlačit mimo sebe ... a kupodivu i když se mně objeví tendence proti tomu tlačit, manipulovat nebo vytlačit, tak i s tím se dá účastně pobýt ...

a když o něčem nemám povědomost, tak se holt nedá nic dělat, ono si to řekne, až přijde ten správný čas ...

mám rád Roba Preece a zrovna včera jsem se díval na rozhovor s ním, mimo jiné tam popisuje něco s osobní vásány, která mu opětovně naskakuje ve formě taťky brumly nebo nějak tak to nazývá :)
Návštěvník
 

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod praktik » stř 08. úno 2012 14:30:35

Návštěvník píše:a když o něčem nemám povědomost, tak se holt nedá nic dělat, ono si to řekne, až přijde ten správný čas ...

Potíž ale je, že pak to většinou začne přes bolesti těla a ve vědomí se to rozpozná až po dost dlouhém trápení. Když se to plně uvědomí, bolesti a potíže jako zázrakem zmizí. Proto pořád beru v úvahu možnost, že si kupu důvodů proč tak nebo jinak reaguju ještě neuvědomuju, a zkouším si všímat, aspoň dodatečně, proč mi tady na tomhle záleží...
praktik
 

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 08. úno 2012 14:40:15

praktik píše:
Návštěvník píše:a když o něčem nemám povědomost, tak se holt nedá nic dělat, ono si to řekne, až přijde ten správný čas ...

Potíž ale je, že pak to většinou začne přes bolesti těla a ve vědomí se to rozpozná až po dost dlouhém trápení. Když se to plně uvědomí, bolesti a potíže jako zázrakem zmizí. Proto pořád beru v úvahu možnost, že si kupu důvodů proč tak nebo jinak reaguju ještě neuvědomuju, a zkouším si všímat, aspoň dodatečně, proč mi tady na tomhle záleží...


potíž (teda ve smyslu utrpení) je když mi něco vadí ... takový to Neee ne ne ... aspoň teda u mne to pak je velká potíž :)
Návštěvník
 

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod praktik » stř 08. úno 2012 17:00:05

Návštěvník píše:
praktik píše:
Návštěvník píše:a když o něčem nemám povědomost, tak se holt nedá nic dělat, ono si to řekne, až přijde ten správný čas ...

Potíž ale je, že pak to většinou začne přes bolesti těla a ve vědomí se to rozpozná až po dost dlouhém trápení. Když se to plně uvědomí, bolesti a potíže jako zázrakem zmizí. Proto pořád beru v úvahu možnost, že si kupu důvodů proč tak nebo jinak reaguju ještě neuvědomuju, a zkouším si všímat, aspoň dodatečně, proč mi tady na tomhle záleží...


potíž (teda ve smyslu utrpení) je když mi něco vadí ... takový to Neee ne ne ... aspoň teda u mne to pak je velká potíž :)


Potíž: pokud to fyzicky bolí, tak to bolí a nemá smysl si masochisticky namlouvat, že to nevadí. Vadí to, a pořádně, a i to vadění se dá přijmout. A pokusit se objevit příčinu.
praktik
 

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Malý Vlk » čtv 09. úno 2012 8:28:14

Dan píše:
Malý Vlk píše:BUM!
Direct. Přímo do vlčího čumáku. Až se mi zajiskřilo v očích.
A kiš kiš, nebolí, nebolí! Víš proč? Právě pro to zajiskření...

Dane, díky!

Malý Vlk


Jsem kdykoliv po ruce, stačí poslat zprávu



Dane, vím o tom a vážím si toho. Stejně tak Gorovy nabídky.
Vůbec jsem však netušil, že ve mě tušení prázdnoty vyvolá takové obavy. Doposud jsem znal prázdno jako objekt.

Dane, díky!

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Dan » čtv 09. úno 2012 10:29:58

Malý Vlk píše:
Dan píše:
Malý Vlk píše:BUM!
Direct. Přímo do vlčího čumáku. Až se mi zajiskřilo v očích.
A kiš kiš, nebolí, nebolí! Víš proč? Právě pro to zajiskření...

Dane, díky!

Malý Vlk


Jsem kdykoliv po ruce, stačí poslat zprávu



Dane, vím o tom a vážím si toho. Stejně tak Gorovy nabídky.
Vůbec jsem však netušil, že ve mě tušení prázdnoty vyvolá takové obavy. Doposud jsem znal prázdno jako objekt.

Dane, díky!

Malý Vlk


Není se čeho bát:)
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Malý Vlk » úte 14. úno 2012 12:28:51

Dan píše:Není se čeho bát:)


Trochu (no, hodně) jsem přemýšlel, čeho se vlastně bojím. Něco ve mně se osvobození dost brání a já netuším, co se brání. Jediné, na co jsem přišel, je, že se bojím selhání a následného zklamání, které by mě asi totálně demotivovalo.
Je mi jasné, že asi každý si prošel těmi pochybnostmi a strachy, ale když ty pochyby jsou tak moje, tak osobní a tak na mě přilepené, že nemám tušení, jak je překonat. Teoreticky vím, že se vztahují k iluzorní identitě, ale prakticky to neprožívám. Vaří se ve mě všechno tak, že by na mě šly dělat vajíčka se šunkou... To vaření probíhá asi tři týdny, začalo tehdy, kdy mě na Inspiruj zasáhlo Gorovo prohlášení: Já neexistuje. Od té doby nemám klid a tuším, že se děje něco významného. Ve mě a vůkol mě. Vůbec netuším, jestli do toho mám skočit rovnýma nohama nebo přestat tlačit na pilu.
Teď jsem si procházel Andrewovy vlákna, i to duelové. Jeho prožitky, obavy i pochybnosti byly téměř identické s tím, co prožívám nyní já.
Dane, co přecházelo tvému probuzení? Šel jsi o toho takříkajíc "z chodu" nebo to nějakou dobu trvalo?

Dane, díky!

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Dan » úte 14. úno 2012 21:12:05

Malý Vlk píše:
Trochu (no, hodně) jsem přemýšlel, čeho se vlastně bojím. Něco ve mně se osvobození dost brání a já netuším, co se brání. Jediné, na co jsem přišel, je, že se bojím selhání a následného zklamání, které by mě asi totálně demotivovalo.
Je mi jasné, že asi každý si prošel těmi pochybnostmi a strachy, ale když ty pochyby jsou tak moje, tak osobní a tak na mě přilepené, že nemám tušení, jak je překonat. Teoreticky vím, že se vztahují k iluzorní identitě, ale prakticky to neprožívám. Vaří se ve mě všechno tak, že by na mě šly dělat vajíčka se šunkou... To vaření probíhá asi tři týdny, začalo tehdy, kdy mě na Inspiruj zasáhlo Gorovo prohlášení: Já neexistuje. Od té doby nemám klid a tuším, že se děje něco významného. Ve mě a vůkol mě. Vůbec netuším, jestli do toho mám skočit rovnýma nohama nebo přestat tlačit na pilu.
Teď jsem si procházel Andrewovy vlákna, i to duelové. Jeho prožitky, obavy i pochybnosti byly téměř identické s tím, co prožívám nyní já.
Dane, co přecházelo tvému probuzení? Šel jsi o toho takříkajíc "z chodu" nebo to nějakou dobu trvalo?

Dane, díky!
Malý Vlk


Začal jsem číst blog Ruthless Truth (http://ruthlesstruthdotcom.blogspot.com ... shine.html) jenž patří Ciaranovi, strašně chytrýmu chlapovi co se probral hromadou duchovních a filozofických učení aby zjistil co osvícení vlastně je a co je třeba pro jeho dosažení.
Dokonce vydali ebook Brutal beginning, který ukazoval první duely-osvobození prvních lidí touhle metodou vůbec. Viděním že to co považujeme za sebe, za já, neexistuje.

Potom jsem upadl do deprese, když jsem se na to snažil přijít sám. "Já nejsem, opravdu? Jak to mám vidět? Jakože nejsem vůbec? Já tady nejsem?" Najednou jsem nevěděl co je skutečné, co tím mysleli, jak to je, čemu mám věřit. A tak jsem se pevně rozhodl se na to vykašlat, vrátit se zpátky a věřit tomu že fakt jsem, i když jsem nevěděl kdo vlastně jsem. No ale neuběhla dlouhá doba a já sesbíral odvahu se tomu znova postavit.

Tak jsem se rozhodl napsat email Eleně, na jejíž blogu(http://completehumanity.blogspot.com/) jsem četl průběhy osvobozování lidí. Poté jsem se na facebooku připojil ke skupině Ruthless Truth Nexus, napsal jim co jsem zatím dělal, co se mi stalo a že chci pravdu. A že ji chci za každou cenu. I když jsem měl strach.

Moc mi to nešlo, možná proto že jsem jim dost dobře anglicky nerozuměl a taky proto, že jsem za jejich pokyny hledal strašnou vědu. Moc dobře jsem nerozuměl tomu jejich "there's no self anywhere. Look." "žádné já neexistuje, podívej se".

Poté když se od fora (arena se to jmenovalo, dnes již neexistuje) Ruthless Truth oddělila část lidí, kteří chtěli pomáhat lidem kteří mají duchovní sklony a měli hlavu plnou duchovních pojmů, přešel jsem tam též.
Tam jsem poprosil o duel s Ilonou. Jeden na jednoho. Už jsem věděl že mě nečeká jistá smrt, bolest, nebo tak( to mi lidé vysvětlili v té skupině na facebooku). Jen svoboda i když jsem netušil jaká bude.
Duel je zde: http://liberationunleashed.com/nation/v ... p?f=5&t=37

I potom, co jsem to poprvé uviděl, hned mě zavalila vlna pochyb a myšlenek. Chvíli jsme si s Ilonou psali, pomohla mi znova se soustředit, ale i tak jsem cítil že to není všechno, že jsou ve mě pochyby a že chci jaksi hlouběji. Tehdy jsem věděl, že o tomhle potřebuju psát s někým česky. A náhodou jsem narazil na jeden článek na Ruthless Truth kde Ciaran ukázal rozhovor tady s Gorem, o prázdnotě nebo něčem takovém. A tak jsem se tehdy rozhodl ho kontaktovat, a vlastně to není tak dávno.

Hořelo to ve mě, spalující oheň, touha po pravdě, nic by mě nedokázalo zastavit, tak jako se to stále děje. Touha ničit, touha vyhladit ty nánosy prachu a lží.

Vášeň, upřímnost a odvaha. To je ten oheň co máš v sobě.

Ten pocit že se v tobě něco brání je perfektní obranný mechanismus, který má za úkol něco bránit. Vidíš jak dokonale pracuje? Je však za ním něco? Je skutečně něco, co brání?
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Malý Vlk » stř 15. úno 2012 7:47:39

Dane, díky moc!
Zdá se, že je to přesně to, co jsem chtěl a potřeboval vědět. Přijde mi to povědomé... :)


Dan píše:
Ten pocit že se v tobě něco brání je perfektní obranný mechanismus, který má za úkol něco bránit. Vidíš jak dokonale pracuje? Je však za ním něco? Je skutečně něco, co brání?


Pracuje bezchybně, jen co je pravda. Zkoušel jsem tu obranu zdolat, to nešlo, dopadl jsem jak Němci u Stalingradu. Nevím, co je bráněno, snad nějaká pevnost totožnosti. Rozum mi říká, že uvnitř nikdo není, ale nevidím tam.
He, boj s vlastní představou... Není ani na co mířit.

Dane, ještě jednou díky, cením si toho.

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Goro » stř 15. úno 2012 8:19:09

Malý Vlk píše:Je to na mě moc objektů. Bůh, láska, oheň, srdce, spojení... A přiznávám, že tomu ani moc nerozumím. Nevím a nikdy jsem nevěděl, co je to ten žár v srdci a vlastně už vůbec nevím, co je to Bůh.
Malý Vlk


Všechny tyhle "objekty" můžeš nechat stranou. Stačí když budeš chtít znát pravdu. Tak jednoduché to je.

Pracuje bezchybně, jen co je pravda. Zkoušel jsem tu obranu zdolat, to nešlo, dopadl jsem jak Němci u Stalingradu. Nevím, co je bráněno, snad nějaká pevnost totožnosti. Rozum mi říká, že uvnitř nikdo není, ale nevidím tam.


Zkus ten strach ocenit jako něco funkčního, co je potřeba. Ten strach je přímo cítit uvnitř, dokázal bys to popsat, např. jako vzrůstající tepající žár, jako přiškrcení dýchání, nevím jak ho vnímáš ty, ale jde popsat jako určitý pocit v těle. V tvé pozornosti v rámci tvého těla a všeho co cítíš si bere určitou část. Zkus mu dát uvnitř těla ještě víc prostoru. Zhluboka dýchat a říct přímo strachu "vítám tě strachu", "oceňuji že tu jsi" "všímám si tě" "vím co mi chceš říct" "máš prostor kde můžeš být" "nebojuji s tebou". Pokud to pomůže, zkus se podívat za ten strach. Jen podíváním nic nemůžeš zkazit. Nic se nemůže stát. Nemůžeš ztratit co už nemáš :).
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. úno 2012 11:59:54

Gora přece nekonečný prostor vůbec nikdy nezajímal. A ti, kdo mu o něm psali, tak podle Gora jen blábolili nesmysly.
Gora zajímá jen to, že jeho já nejspíš neexistuje, protože ho nemůže najít. :crazy:
Návštěvník
 

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Malý Vlk » stř 15. úno 2012 12:36:45

Goro píše:
Malý Vlk píše:Je to na mě moc objektů. Bůh, láska, oheň, srdce, spojení... A přiznávám, že tomu ani moc nerozumím. Nevím a nikdy jsem nevěděl, co je to ten žár v srdci a vlastně už vůbec nevím, co je to Bůh.
Malý Vlk


Všechny tyhle "objekty" můžeš nechat stranou. Stačí když budeš chtít znát pravdu. Tak jednoduché to je.


Nechávám. Připadám si jako Koniáš, pálím knihy. Zajímavé na tom pálení je, že to jde jakýmsi samospádem. Trvá to sice déle než bych očekával, ale hodně mě překvapuje ta samostatnost toho procesu.
A navíc - to pálení knih mi působí radost. :)


Goro píše:Zkus ten strach ocenit jako něco funkčního, co je potřeba. Ten strach je přímo cítit uvnitř, dokázal bys to popsat, např. jako vzrůstající tepající žár, jako přiškrcení dýchání, nevím jak ho vnímáš ty, ale jde popsat jako určitý pocit v těle. V tvé pozornosti v rámci tvého těla a všeho co cítíš si bere určitou část. Zkus mu dát uvnitř těla ještě víc prostoru. Zhluboka dýchat a říct přímo strachu "vítám tě strachu", "oceňuji že tu jsi" "všímám si tě" "vím co mi chceš říct" "máš prostor kde můžeš být" "nebojuji s tebou". Pokud to pomůže, zkus se podívat za ten strach. Jen podíváním nic nemůžeš zkazit. Nic se nemůže stát. Nemůžeš ztratit co už nemáš :).


Jojo, tohle je už horší.
Ano, je to pocit v těle. U mě se projevuje tím přiškrceným dýcháním. Ten strach je kurva, zasahuje mi do života, vypadá jako živá entita. Zrovna teď, když tohle píšu, tak má svoje úřední hodiny a buzeruje mě.
Každopádně - to, co jsi napsal, mi dává smysl. Zkusím se s ním spřátelit a nabídnout mu spolupráci. Uvidíme, jak bude reagovat na tuto vstřícnost.

Goro, díky!

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Malý Vlk » stř 15. úno 2012 13:48:12

Dan píše:I potom, co jsem to poprvé uviděl, hned mě zavalila vlna pochyb a myšlenek. Chvíli jsme si s Ilonou psali, pomohla mi znova se soustředit, ale i tak jsem cítil že to není všechno, že jsou ve mě pochyby a že chci jaksi hlouběji.


Rád bych se ještě zeptal na tohle, co píšeš.
Někde jsi psal - nevím, jestli tě ocituju přesně - "jakmile je vzorec uviděn, je viděn napořád". Vysvětluju si ti správně, že Ilona tě načala a Goro dorazil?
Ale pak nerozumím, jak to, že když jsi ne-já uviděl, nedošlo k trvalému vidění? Nebo to blbě chápu?

Dane, díky!

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Dan » stř 15. úno 2012 20:16:38

Malý Vlk píše:
Dan píše:I potom, co jsem to poprvé uviděl, hned mě zavalila vlna pochyb a myšlenek. Chvíli jsme si s Ilonou psali, pomohla mi znova se soustředit, ale i tak jsem cítil že to není všechno, že jsou ve mě pochyby a že chci jaksi hlouběji.


Rád bych se ještě zeptal na tohle, co píšeš.
Někde jsi psal - nevím, jestli tě ocituju přesně - "jakmile je vzorec uviděn, je viděn napořád". Vysvětluju si ti správně, že Ilona tě načala a Goro dorazil?
Ale pak nerozumím, jak to, že když jsi ne-já uviděl, nedošlo k trvalému vidění? Nebo to blbě chápu?

Dane, díky!

Malý Vlk


Nevěděl jsem co přesně znamená to jejich SELF, nějak sem tušil že to znamená já, mně, sebe, ale necítil jsem to jako něco osobního, jako že se to slovo vztahuje ke mě.
Jednoduše jazyková bariéra.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Dan » pon 20. úno 2012 9:21:38

vostalpetr píše:No a ted už to víš přesně co to SELF znamená ?
Tedy znamená to VĚDOMÍ JE, jak říká Goro, ale co to znamená ?


Znamená to já, akorát v jiném pádě.

I can do it myself = zvládnu to udělat sám.

A ne, pořád se mně to nedotýká tak jako česky. Asi bych musel žít nějakou dobu v angl. mluvící zemi.

Vědomí je = consciousness exist(is)
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Malý Vlk » pon 20. úno 2012 12:17:31

Dan píše:
Nevěděl jsem co přesně znamená to jejich SELF, nějak sem tušil že to znamená já, mně, sebe, ale necítil jsem to jako něco osobního, jako že se to slovo vztahuje ke mě.
Jednoduše jazyková bariéra.


To je fakt, také mi přijde, že je srozumitelnější použití normálního JÁ. To jde přímo na dřeň, k podstatě. To SELF a EGO mi připadá tak nějak jakoby zvenku, že se mě to netýká...

Díky
Malý vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod Dan » pon 20. úno 2012 12:50:01

Malý Vlk píše:
Dan píše:
Nevěděl jsem co přesně znamená to jejich SELF, nějak sem tušil že to znamená já, mně, sebe, ale necítil jsem to jako něco osobního, jako že se to slovo vztahuje ke mě.
Jednoduše jazyková bariéra.


To je fakt, také mi přijde, že je srozumitelnější použití normálního JÁ. To jde přímo na dřeň, k podstatě. To SELF a EGO mi připadá tak nějak jakoby zvenku, že se mě to netýká...

Díky
Malý vlk

ano
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: Dotaz od Miroslava

Nový příspěvekod rosada » pon 20. úno 2012 23:58:49

vostalpetr píše:No já nejradši používám pojmy "já" (to který neexistuje) a "Já" ( Vědomí je)

Stejně tak se dá používat "self" a "SELF". Anglicky mluvící duchovňáci se ustalili na tom že "já" je "I" a "Já" je "Self".
Ale myslím, že v těch diskuzích, o kterých píše Dan, je self myšleno (neexistující) "já" v jiném gramatickém tvaru.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Předchozí

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník