Duel 6 - Blanka

Duel 6 - Blanka

Nový příspěvekod Goro » stř 04. led 2012 19:34:48

Ahoj Blanko, díky za důvěru. Než začneme, pokusme se zjistit, proč vlastně tenhle duel chceš. Co od toho čekáš?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Duel 6 - Blanka

Nový příspěvekod Goro » úte 10. led 2012 7:37:16

Blanka píše:Děkuji za pozvání do duelu, přiznám se, že ještě nevím, jestli budu umět rozumět a chápat, slova jako probuzení, osvícení aj. nevím jak to může fungovat. Přihlásila jsem do Vaší poradny z důvodů, že bývám dost často nešťastná, ale možná že i na toto bych si měla zvyknout, protože i to patří do života. Nevím, jestli bych uměla od toho utéci. Jsem zdravá, mám zdravé děti a vnoučata, měla bych se umět od ostatního oprostit a nemyslet na to. Nejde mi to. Jak to přijde, že člověk který je - probuzený, osvícený - přemýšlí jinak než já a jak se k tomu přijde? Děkuji. Blanka :)


Ahoj Blani,
duely jsou tu pro hledající, kteří chtějí jednu velmi specifickou věc - poznat, či vidět neexistenci já jako samostatné entity. S poznáním tohoto faktu může přijít jisté uvolnění, nejsem si ale jistý, jestli v tvém případě, je duel tím nejlepším řešením.

V téhle poradně je mnoho skvělých lidí, kteří ti zcela zdarma rádi poradí a pokusí se najít lék na tvé trápení. Stačí založit vlákno a tam popsat problém, který tě trápí.

Pokud bys přeci jen měla zájem o zjištění neexistence já, zde jsou dva zdroje, kde je možné se v hrubých obrysech seznámit s tématikou:
http://mozaika.bloguje.cz/905159-nikdo-tu-neni.php
http://krutapravda.wordpress.com/2011/07/31/zacatek/

Ještě abych odpověděl na tvojí otázku, jak je možné, že probuzený člověk přemýšlí jinak - je to proto, že poznal, že ve skutečnosti není samostatnou entitou, to vše, stejně jako celý projevený svět je jen iluzí. Ve skutečností je něčím větším, něčím co nemůže nikdy zemřít, stejně jako to nemůže být popsáno slovy.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03


Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník