DUEL 5 - Vakr

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod Goro » úte 10. led 2012 7:14:43

vakr píše:
Co se změnilo?

Podle mě zatím nic.

Na zbytek nemá smysl odpovídat. Prostě to JEN vím.

Buď jsem se někde ztratil nebo něco odbyl nebo to příjde z ničeho nic co nejdřív. Absolutně nevím.


Dobře, vědět to je dobrý začátek. Teď je čas se podívat, zda nějaké já ve skutečnosti existuje, nebo ne. Když zaměříš pozornost dovnitř, v tomhle konkrétním okamžiku, je tam nějaké já v jakékoli formě?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod vakr » úte 10. led 2012 11:28:03

Já nikde není, neexistuje.
Co dál? :)
vakr
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. črc 2011 22:53:48
Bydliště: RK

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod Goro » stř 11. led 2012 7:54:00

vakr píše:Já nikde není, neexistuje.


Jsi si naprosto jistý? Musíš si být naprosto jistý. Říkáš to z pozice, že to víš (špatně), nebo z pozice, že ses podíval a žádné já nenašel (správně)?

Co dál? :)


Teď je čas trochu se rozkoukat. Pozoruj všechno co se děje, všechny procesy. Sleduj jak to funguje, sleduj myšlenky, emoce, reakce, sleduj běžné činnosti. Účelem je pozorovat nový svět fungující zcela bez já. Přicházej na to, jak vše uvnitř (myšlenky, reakce, pocity, tělo) na sebe navazuje, spolupracuje, funguje a vykonává veškeré potřebné činnosti.

Sleduj ostatní jak o já bojují, jak jej prezentují, jak dělají cokoli aby si tu iluzi udrželi a vylepšili. Všimni si, že i když víš, že já neexistuje, myšlenky na to nereagují a stále hovoří o já, stále přichází stejné myšlenkové pochody, které dřív sloužili pouze pro udržení té iluze. Teď však je při pozornosti toto prohlédnuto a tyto zažité reakce, repetitivní myšlenky, to vše začíná zvolna odpadat. Sleduj pocity, kdy přicházejí, co je spouští.

Věnuj pozornost věcem, jako jsou výčitky z minulosti, pocity neúspěchu, špatné vztahy s bližními, hledej příčinu toho - stále však měj na paměti, že cokoli se stalo se tak stát muselo, neměl jsi na výběr, není kdo by rozhodoval.

Podívej se na dosavadní život vakra, zkoumej, jak se snažil dělat všechno pro tu iluzi já, hledej příčiny v jeho chování i velkých rozhodnutích. Není ale účelem to odsuzovat, naopak oceň vše co se stalo jako nezbytné.

Rozepiš se na otázky:
Co je to já?
Jsi teď probuzený? Kdo je probuzený?
Co se změnilo?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod vakr » čtv 12. led 2012 15:35:26

Jsi si naprosto jistý? Musíš si být naprosto jistý. Říkáš to z pozice, že to víš (špatně), nebo z pozice, že ses podíval a žádné já nenašel (správně)?

ano, jsem si naprosto jistý ... díval jsem se už předtím a koukám se dál ... koukám, hledám, stále nic

Teď je čas trochu se rozkoukat. Pozoruj všechno co se děje, všechny procesy. Sleduj jak to funguje, sleduj myšlenky, emoce, reakce, sleduj běžné činnosti. Účelem je pozorovat nový svět fungující zcela bez já. Přicházej na to, jak vše uvnitř (myšlenky, reakce, pocity, tělo) na sebe navazuje, spolupracuje, funguje a vykonává veškeré potřebné činnosti.

přesně, je čas pozorovat

Sleduj ostatní jak o já bojují, jak jej prezentují, jak dělají cokoli aby si tu iluzi udrželi a vylepšili. Všimni si, že i když víš, že já neexistuje, myšlenky na to nereagují a stále hovoří o já, stále přichází stejné myšlenkové pochody, které dřív sloužili pouze pro udržení té iluze. Teď však je při pozornosti toto prohlédnuto a tyto zažité reakce, repetitivní myšlenky, to vše začíná zvolna odpadat. Sleduj pocity, kdy přicházejí, co je spouští.
Věnuj pozornost věcem, jako jsou výčitky z minulosti, pocity neúspěchu, špatné vztahy s bližními, hledej příčinu toho - stále však měj na paměti, že cokoli se stalo se tak stát muselo, neměl jsi na výběr, není kdo by rozhodoval.
Podívej se na dosavadní život vakra, zkoumej, jak se snažil dělat všechno pro tu iluzi já, hledej příčiny v jeho chování i velkých rozhodnutích. Není ale účelem to odsuzovat, naopak oceň vše co se stalo jako nezbytné.


S přijetím tohoto jsem neměl nikdy problém.

Podívej se na dosavadní život vakra, zkoumej, jak se snažil dělat všechno pro tu iluzi já, hledej příčiny v jeho chování i velkých rozhodnutích. Není ale účelem to odsuzovat, naopak oceň vše co se stalo jako nezbytné.

uvědomuju si to

Co je to já?

já je iluze, že tu je někdo, kdo se má zodpovídat, kdo má konat, kdo má vytvářet, kdo má být někým

Jsi teď probuzený? Kdo je probuzený?

je tu jen probuzení ... není tu nikdo, kdo by mohl být probuzený

Co se změnilo?

uvědomil jsem si pravdu, jak to je, že já neexistuje
nic jiného se nezměnilo
další věci příjdou, když je umožním, nebudu jim odporovat ... co věci, jsou to prostě procesy
vakr
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. črc 2011 22:53:48
Bydliště: RK

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod Goro » pát 13. led 2012 7:22:04

Výborně, jestli nemáš žádné dotazy či pochyby, můžeme duel ukončit. Pošlu ti o víkendu SZ s navazujícími informacemi.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod vakr » pát 13. led 2012 22:16:09

Když se na to koukám, tak jsem v úterý napsal něco podobného, ale úplně v jiném rozpoložení.
Byla to zas nějaká očekávání.
Pak jsem to ještě zkoumal a zjistil, že to tak opravdu je a je to jasné.

Goro, děkuju moc, chci se hlavně zeptat, jak a kdy můžu začít pomáhat.
vakr
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. črc 2011 22:53:48
Bydliště: RK

Předchozí

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků