DUEL 5 - Vakr

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod Goro » stř 04. led 2012 20:00:16

Tvoje myšlenky? Čí myšlenky?

Jestliže tedy není žádný proces ani činnost, pro kterou by bylo já potřeba, existuje já? Když v tomhle konkrétním okamžiku zaměříš pozornost na vše, co se děje uvnitř těla, bez ohledu na myšlenky, pocity, reakce, názory a vzpomínky, je tam někde já?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod vakr » stř 04. led 2012 20:05:50

Já tam není, neexistuje.

Řídí to všechno ty věci, co jsi psal.

Jak se hledá něco, co není? :)
vakr
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. črc 2011 22:53:48
Bydliště: RK

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod Goro » stř 04. led 2012 20:10:45

vakr píše:Já tam není, neexistuje.

Řídí to všechno ty věci, co jsi psal.

Jak se hledá něco, co není? :)


Přesně. Jak dlouho budeš hledat jednorožce, než zjistíš že neexistuje? U já je to ale jednoduché, protože aby existovalo, muselo by mít nějakou funkci, důvod existence, a následně také důkaz existence.

Pokud tedy není já, co to znamená? Rozepiš se o tom co nejvíc dokážeš.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod vakr » stř 04. led 2012 21:22:29

Pokud není já, tak to znamená, že žijeme v iluzi, že je.

Že by ego fakt existovalo? :)

Jen si tak přemýšlím (teda moje myšlenky, teda myšlenky si přemýšlí), jestli má smysl přemýšlet nad tím, kdo to tu řídí, kdo řídí to, co (ne)jsme :)

Opravdu se ve mě začíná něco uvolňovat.

Já jsem normálně hodně ukecanej, ale tady mi stačí odpovídat takhle krásně a jasně. Jestli chceš něco vědět nebo mě ještě potřebuješ někam posunout, tak se ptej.
vakr
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. črc 2011 22:53:48
Bydliště: RK

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod Goro » čtv 05. led 2012 7:18:43

vakr píše:Opravdu se ve mě začíná něco uvolňovat.


To je dobře, ale v kom se začíná něco uvolňovat? Myslíš v těle?

Kdo je tedy vakr? Kdo za něj jedná? Kdo za něj rozhoduje?
Kdo má strach, kdo cítí lásku?
Čím se vakr liší od ostatních lidských bytostí?
Co je to osobnost a jak se tvoří?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod vakr » čtv 05. led 2012 21:56:21

v těle, které nese jméno vakr
rozhodují za něj myšlenky, někdy i pocity, zkušenosti

strach i láska jsou pocity, takže myšlenky

vakr se nijak neliší - je stejně z masa a kostí a je rovnocený všem lidem

osobnost je tím pádem ego - je to tvořeno já - že jsem někdo, něco jsem udělal, nějak působím atd.
další iluze
vakr
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. črc 2011 22:53:48
Bydliště: RK

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod Goro » pát 06. led 2012 7:21:01

vakr píše:v těle, které nese jméno vakr
rozhodují za něj myšlenky, někdy i pocity, zkušenosti


Myšlenky a pocity ovlivňují rozhodnutí, protože patří do velké množiny zkušeností, které jsi měl do chvíle rozhodnutí. Rozhodnutí samotné ale není příliš rozhodnutím, pouze posouzením předchozích zkušeností. Když se na rozhodnutí podíváš zpětně zjistíš, že bylo se zkušenostmi, které jsi v té chvíli měl nevyhnutelné. Viz také: http://krutapravda.wordpress.com/2011/0 ... ozhodnuti/

strach i láska jsou pocity, takže myšlenky


Myšlenky necítí pocity. Pocity samy o sobě jsou tím cítěním. Pocit lásky je to co je cítit uvnitř těla. Není nikdo kdo cítí lásku, je láska jako to samotné cítění. Stejně je to s hněvem, strachem atd.

vakr se nijak neliší - je stejně z masa a kostí a je rovnocený všem lidem


Ano, jediné co ho odlišuje, jsou jiné zkušenosti, které za život nasbíral. Pak samozřejmě předpoklady, se kterými se narodil, jako vzhled, inteligence atd.

osobnost je tím pádem ego - je to tvořeno já - že jsem někdo, něco jsem udělal, nějak působím atd.
další iluze


Jak osobnost vzniká? Jak se mění? Na základě čeho?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod vakr » pát 06. led 2012 23:51:28

Děkuji za vysvětlení i odkaz.

Jak osobnost vzniká? Jak se mění? Na základě čeho?

Osobnost vzniká postupným vývojem. Někdo to má sinusovku, někdo zas jinak. Podle mě je to nabalování zkušeností a růst ega.
Mění se na základě životních situací a dalších faktorů, které ji ovlivňují.
vakr
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. črc 2011 22:53:48
Bydliště: RK

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod Goro » pon 09. led 2012 7:16:50

vakr píše:Osobnost vzniká postupným vývojem. Někdo to má sinusovku, někdo zas jinak. Podle mě je to nabalování zkušeností a růst ega.
Mění se na základě životních situací a dalších faktorů, které ji ovlivňují.


Ano, ale pozor – nemění se zkušenostmi, prožitky, přáními atd. Mění se na jejich základě. Mění se na základě všeho co se děje, ale až pomocí myšlenek. Když dám ve fotbale pět gólů, osobnost nezačne obsahovat informaci „skvělý fotbalista“. Tuhle informaci ale začne obsahovat až ve chvíli, kdy po pátém gólu přijde myšlenka „Páni, já jsem skvělý fotbalista“. Stejné je to se vším. Osobnost se mění na základě toho, co se děje, ale až přetlumočením toho děje pomocí myšlenek. Co to znamená? Že osobnost je jen souhrn myšlenek. Není to nic opravdového. Je to jen souhrn věcí, které si myslíš.

Protože jsi již zřejmě prošel, poslední otázky, aby jsme si mohli být jistí:

Co je to já? Existuje já?
Jsi teď probuzený? Kdo je probuzený?
Co se změnilo?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod vakr » pon 09. led 2012 21:41:23

Co se změnilo?

Podle mě zatím nic.

Na zbytek nemá smysl odpovídat. Prostě to JEN vím.

Buď jsem se někde ztratil nebo něco odbyl nebo to příjde z ničeho nic co nejdřív. Absolutně nevím.
vakr
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. črc 2011 22:53:48
Bydliště: RK

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod Goro » úte 10. led 2012 7:14:43

vakr píše:
Co se změnilo?

Podle mě zatím nic.

Na zbytek nemá smysl odpovídat. Prostě to JEN vím.

Buď jsem se někde ztratil nebo něco odbyl nebo to příjde z ničeho nic co nejdřív. Absolutně nevím.


Dobře, vědět to je dobrý začátek. Teď je čas se podívat, zda nějaké já ve skutečnosti existuje, nebo ne. Když zaměříš pozornost dovnitř, v tomhle konkrétním okamžiku, je tam nějaké já v jakékoli formě?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod vakr » úte 10. led 2012 11:28:03

Já nikde není, neexistuje.
Co dál? :)
vakr
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. črc 2011 22:53:48
Bydliště: RK

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod Goro » stř 11. led 2012 7:54:00

vakr píše:Já nikde není, neexistuje.


Jsi si naprosto jistý? Musíš si být naprosto jistý. Říkáš to z pozice, že to víš (špatně), nebo z pozice, že ses podíval a žádné já nenašel (správně)?

Co dál? :)


Teď je čas trochu se rozkoukat. Pozoruj všechno co se děje, všechny procesy. Sleduj jak to funguje, sleduj myšlenky, emoce, reakce, sleduj běžné činnosti. Účelem je pozorovat nový svět fungující zcela bez já. Přicházej na to, jak vše uvnitř (myšlenky, reakce, pocity, tělo) na sebe navazuje, spolupracuje, funguje a vykonává veškeré potřebné činnosti.

Sleduj ostatní jak o já bojují, jak jej prezentují, jak dělají cokoli aby si tu iluzi udrželi a vylepšili. Všimni si, že i když víš, že já neexistuje, myšlenky na to nereagují a stále hovoří o já, stále přichází stejné myšlenkové pochody, které dřív sloužili pouze pro udržení té iluze. Teď však je při pozornosti toto prohlédnuto a tyto zažité reakce, repetitivní myšlenky, to vše začíná zvolna odpadat. Sleduj pocity, kdy přicházejí, co je spouští.

Věnuj pozornost věcem, jako jsou výčitky z minulosti, pocity neúspěchu, špatné vztahy s bližními, hledej příčinu toho - stále však měj na paměti, že cokoli se stalo se tak stát muselo, neměl jsi na výběr, není kdo by rozhodoval.

Podívej se na dosavadní život vakra, zkoumej, jak se snažil dělat všechno pro tu iluzi já, hledej příčiny v jeho chování i velkých rozhodnutích. Není ale účelem to odsuzovat, naopak oceň vše co se stalo jako nezbytné.

Rozepiš se na otázky:
Co je to já?
Jsi teď probuzený? Kdo je probuzený?
Co se změnilo?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod vakr » čtv 12. led 2012 15:35:26

Jsi si naprosto jistý? Musíš si být naprosto jistý. Říkáš to z pozice, že to víš (špatně), nebo z pozice, že ses podíval a žádné já nenašel (správně)?

ano, jsem si naprosto jistý ... díval jsem se už předtím a koukám se dál ... koukám, hledám, stále nic

Teď je čas trochu se rozkoukat. Pozoruj všechno co se děje, všechny procesy. Sleduj jak to funguje, sleduj myšlenky, emoce, reakce, sleduj běžné činnosti. Účelem je pozorovat nový svět fungující zcela bez já. Přicházej na to, jak vše uvnitř (myšlenky, reakce, pocity, tělo) na sebe navazuje, spolupracuje, funguje a vykonává veškeré potřebné činnosti.

přesně, je čas pozorovat

Sleduj ostatní jak o já bojují, jak jej prezentují, jak dělají cokoli aby si tu iluzi udrželi a vylepšili. Všimni si, že i když víš, že já neexistuje, myšlenky na to nereagují a stále hovoří o já, stále přichází stejné myšlenkové pochody, které dřív sloužili pouze pro udržení té iluze. Teď však je při pozornosti toto prohlédnuto a tyto zažité reakce, repetitivní myšlenky, to vše začíná zvolna odpadat. Sleduj pocity, kdy přicházejí, co je spouští.
Věnuj pozornost věcem, jako jsou výčitky z minulosti, pocity neúspěchu, špatné vztahy s bližními, hledej příčinu toho - stále však měj na paměti, že cokoli se stalo se tak stát muselo, neměl jsi na výběr, není kdo by rozhodoval.
Podívej se na dosavadní život vakra, zkoumej, jak se snažil dělat všechno pro tu iluzi já, hledej příčiny v jeho chování i velkých rozhodnutích. Není ale účelem to odsuzovat, naopak oceň vše co se stalo jako nezbytné.


S přijetím tohoto jsem neměl nikdy problém.

Podívej se na dosavadní život vakra, zkoumej, jak se snažil dělat všechno pro tu iluzi já, hledej příčiny v jeho chování i velkých rozhodnutích. Není ale účelem to odsuzovat, naopak oceň vše co se stalo jako nezbytné.

uvědomuju si to

Co je to já?

já je iluze, že tu je někdo, kdo se má zodpovídat, kdo má konat, kdo má vytvářet, kdo má být někým

Jsi teď probuzený? Kdo je probuzený?

je tu jen probuzení ... není tu nikdo, kdo by mohl být probuzený

Co se změnilo?

uvědomil jsem si pravdu, jak to je, že já neexistuje
nic jiného se nezměnilo
další věci příjdou, když je umožním, nebudu jim odporovat ... co věci, jsou to prostě procesy
vakr
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. črc 2011 22:53:48
Bydliště: RK

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod Goro » pát 13. led 2012 7:22:04

Výborně, jestli nemáš žádné dotazy či pochyby, můžeme duel ukončit. Pošlu ti o víkendu SZ s navazujícími informacemi.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 5 - Vakr

Nový příspěvekod vakr » pát 13. led 2012 22:16:09

Když se na to koukám, tak jsem v úterý napsal něco podobného, ale úplně v jiném rozpoložení.
Byla to zas nějaká očekávání.
Pak jsem to ještě zkoumal a zjistil, že to tak opravdu je a je to jasné.

Goro, děkuju moc, chci se hlavně zeptat, jak a kdy můžu začít pomáhat.
vakr
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. črc 2011 22:53:48
Bydliště: RK

Předchozí

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník