Buď ženou

Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 25. říj 2012 16:32:03

"Onehdá na mě vypadl při úklidu lísteček s větou:

“Bohyně se nesnaží, ale dovolí druhým, aby se snažili o ni.”

Vzpomněla jsem si, že když jsem si ji před časem zapisovala, cítila jsem se jako rebelka, jako bych si sáhla na zakázané ovoce. To prohlášení se mi zdálo hodně odvážné a z jakéhosi neznámého důvodu jsem měla pocit, že bych neměla rozhodně veřejně ventilovat, že se podle této zásady pokouším žít.

Dnes už vím, že na této větě nic odvážného ani provokativního není. Je to pouhé konstatování, pravda vyjádřená v jakési zkratce. Možná někoho může dráždit použití slova “Bohyně”, ale já ho vnímám jako synonymum slova “ženství” nebo “jin”. V personifikované podobě pak je pro mě Bohyní žena, která je skutečně ženská, jinová, přijímající, vědomá si své ceny.

A taková žena se nesnaží ulovit muže, ani ho vést, myslet za něj, vychovávat či opečovávat ho jako malé dítě. Nepřebírá na sebe mužovu úlohu a nechává mu prostor pro jeho vlastní aktivitu.

Jenomže, povzdychnete si, to je tak těžké! Když to necháme všechno na nich, tak se ničeho nedočkáme. To je bohužel pravda. Může se skutečně stát, že se nedočkáte toho, po čem tolik toužíte. Může se stát, že bude trvat delší dobu, než uvidíte výsledky. A může se dokonce stát, že lidé, na kterých vám nejvíc záleží, nebudou schopni a ochotni vyvinout poptřebnou iniciativu a budou vnímat vaše chování jako zradu. S tím je třeba počítat. Ale na druhou stranu – ušetříte obrovské množství energie a získáte spoustu volného času. A pokud tuto energii a ten čas věnujete sobě, věřte tomu, že postupně získáte mnohem víc. A věřte – nevěřte, nakonec tím prospějete i ostatním.

Teprve nedávno jsem si uvědomila, jak pokřivená představa o roli ženy nám je od dětství vštěpována. Jsme vychovávány k tomu, abychom byly láskyplné, tolerantní, abychom nebyly sobecké, abychom braly ohled na potřeby ostatních. Učíme se, že pro ženu je prioritou rodina, že to ona je zodpovědná za harmonické vztahy, že ona má vytvářet láskyplné a harmonické prostředí. Jenomže toto všechno je jenom část pravdy o ženské roli! Nikdo nám totiž neukázal druhou stranu mince, a to kde vzít sílu a moudrost, abychom to všechno zvládly, aniž bychom popíraly samy sebe!

Tak nějak samozřejmě se v naší společnosti počítá s tím, že se žena obětuje – a že bude přitom všem ještě šťastná. Troufám si říci, že více či méně jsme všechny obětí syndromu hodné holčičky. Ačkoli se třeba navenek chováme rázně, všechny někde uvnitř toužíme po tom, aby nás někdo pochválil, aby ocenil, jak jsme úžasné.

Díky výchově jsme uvěřily, že si lásku musíme zasloužit. Že musíme být hodné holčičky. A tak žijeme životem svých blízkých, staráme se o ně, děláme jim pomyšlení, řešíme jejich problémy a snažíme se mít byt jako klícku, vařit jako Magdalena Dobromila Rettigová, pereme, žehlíme, vyděláváme peníze… K tomu se snažíme být chytré, vtipné, nápadité, krásné a přitažlivé …

… a končíme citově vyprahlé, fyzicky vyčerpané, nemocné, zatrpklé, prázdné.

Naši partneři bezostyšně využívají našeho servisu a nezdá se jim na tom nic divného (ostatně samy jsme jim ho vnutily ve snaze ohromit je svou dokonalostí) a mají spoustu volného času a energie na to, aby se věnovali svým kamarádům, koníčkům a někdy i milenkám. Vlastně se jim ani kolikrát nechce domů, protože je tam čeká unavená, vyčepaná a často i podrážděná partnerka.

A proto, milé ženy, mám pro vás zprávu životní důležitosti:

Nemusíte být dokonalé, aby vás měl někdo rád. Nemusíte na sebe přebírat starosti a úkoly druhých, aby vaše vztahy byly harmonické. Nemusíte být výkonné. Nemusíte vůbec nic, protože láska se nedá zasloužit, láska je bezpodmínečná. Pokud chcete lásku a harmonii, nečekejte, že vám ji dá někdo jiný. Existuje jeden jediný člověk na světě, který opravdu potřebuje vaši pozornost a péči – a tím jste vy samy.

Přestaňte proto neustále něco dělat, něco vymýšlet, něco řešit, přechejte prostor jiným a udělejte si čas samy na sebe. Uvědomte si, jak se cítíte, jak vám je, po čem toužíte. Naslouchejte svým pocitům, svému tělu a hlavně – řiďte se tím, co cítíte! Dovolte si co nejvíc trávit čas způsobem, který vám je příjemný, i kdyby se jednalo o tu nejméně užitečnou a smysluplnou činnost. Jenom v klidu, jenom tam, kde není žádné usilování, kde je pouze přijímání a plynutí, se můžete potkat samy se sebou, se svou silou, moudrostí a láskou. Všechny tyto kvality máte v sobě a není třeba žebrat, ponižovat se a pachtit, abyste si je zasloužily od někoho zvenčí.

Asi před půl rokem, kdy jsem se cítila velmi vyčerpaná a zoufale jsem prosila o to, aby mi byla ukázána cesta, mi opakovaně přicházelo: Nauč se dělat nicneděláním. Tehdy se mi to zdálo jako něco naprosto nepředstavitelného. Měla jsem pocit, že když byť jen na chvíli vypnu, pustím z rukou otěže, život mě nemilosrdně převálcuje.

Dnes vím, že žena může udělat pro své okolí mnohem víc, když prostě pouze JE. Když je ve svém těle, když je v kontaktu sama se sebou, když pravdivě vyjadřuje, kdo je a co cítí. Pak je tím, kdo zcela přirozeně vytváří harmonické vztahy a prostředí, tím, kdo léčí všechny kolem sebe. Její láska a pochopení pro druhé už nevede k sebepopření a sebeoběti, protože má úctu k sobě samé a zná své hranice. Chápe, že láska nemusí automaticky znamenat nutnost sdílet s milovanou osobou její hodnoty a cestu a že slovo NE je stejně láskyplné jako ANO. Všechno to, co ji předtím stálo spoustu námahy, pozvolna přichází samo. A spolu s láskou k sobě samé a s rostoucím vědomím vlastní hodnoty najednou přicházejí do jejího života i láskyplní lidé. Nemusí se snažit, líčit pasti, podbízet se. Druzí přicházejí vábeni kouzlem její osobnosti, jejím vyzařováním.

Ano, my ženy jsme skutečně těmi, které by měly být láskyplnější, soucitnější, tolerantnější, těmi, které pečují o vztahy a vytvářejí domov. Máme k tomu všechny dispozice. Nesmíme ale zapomínat, že v prvé řadě musíme být láskyplné a soucitné samy k sobě, pečovat o sebe a vytvořit si prostředí, ve kterém budeme prospívat.

Jenom tak můžeme jako květiny provonět svět kolem sebe."

zdroj: http://cestaduse.wordpress.com/category/laska-vztahy/
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. říj 2012 9:27:01

A už zase někdo předepisuje lidem v ženském těle, jací by měli být. :D
Je to těžké nechat je takoví, jací jsou.
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. říj 2012 9:40:34

Návštěvník píše:A už zase někdo předepisuje lidem v ženském těle, jací by měli být. :D
Je to těžké nechat je takoví, jací jsou.

Proč taková reakce?
Vždyť tohle je beze sporu osvobozující:
Návštěvník píše:Nemusíte být dokonalé, aby vás měl někdo rád. Nemusíte na sebe přebírat starosti a úkoly druhých, aby vaše vztahy byly harmonické. Nemusíte být výkonné. Nemusíte vůbec nic, protože láska se nedá zasloužit, láska je bezpodmínečná. Pokud chcete lásku a harmonii, nečekejte, že vám ji dá někdo jiný. Existuje jeden jediný člověk na světě, který opravdu potřebuje vaši pozornost a péči – a tím jste vy samy.

Přestaňte proto neustále něco dělat, něco vymýšlet, něco řešit, přechejte prostor jiným a udělejte si čas samy na sebe. Uvědomte si, jak se cítíte, jak vám je, po čem toužíte. Naslouchejte svým pocitům, svému tělu a hlavně – řiďte se tím, co cítíte! Dovolte si co nejvíc trávit čas způsobem, který vám je příjemný, i kdyby se jednalo o tu nejméně užitečnou a smysluplnou činnost. Jenom v klidu, jenom tam, kde není žádné usilování, kde je pouze přijímání a plynutí, se můžete potkat samy se sebou, se svou silou, moudrostí a láskou. Všechny tyto kvality máte v sobě a není třeba žebrat, ponižovat se a pachtit, abyste si je zasloužily od někoho zvenčí.

Asi před půl rokem, kdy jsem se cítila velmi vyčerpaná a zoufale jsem prosila o to, aby mi byla ukázána cesta, mi opakovaně přicházelo: Nauč se dělat nicneděláním. Tehdy se mi to zdálo jako něco naprosto nepředstavitelného. Měla jsem pocit, že když byť jen na chvíli vypnu, pustím z rukou otěže, život mě nemilosrdně převálcuje.

Dnes vím, že žena může udělat pro své okolí mnohem víc, když prostě pouze JE. Když je ve svém těle, když je v kontaktu sama se sebou, když pravdivě vyjadřuje, kdo je a co cítí. Pak je tím, kdo zcela přirozeně vytváří harmonické vztahy a prostředí, tím, kdo léčí všechny kolem sebe. Její láska a pochopení pro druhé už nevede k sebepopření a sebeoběti, protože má úctu k sobě samé a zná své hranice. Chápe, že láska nemusí automaticky znamenat nutnost sdílet s milovanou osobou její hodnoty a cestu a že slovo NE je stejně láskyplné jako ANO. Všechno to, co ji předtím stálo spoustu námahy, pozvolna přichází samo. A spolu s láskou k sobě samé a s rostoucím vědomím vlastní hodnoty najednou přicházejí do jejího života i láskyplní lidé. Nemusí se snažit, líčit pasti, podbízet se. Druzí přicházejí vábeni kouzlem její osobnosti, jejím vyzařováním.

Ano, my ženy jsme skutečně těmi, které by měly být láskyplnější, soucitnější, tolerantnější, těmi, které pečují o vztahy a vytvářejí domov. Máme k tomu všechny dispozice. Nesmíme ale zapomínat, že v prvé řadě musíme být láskyplné a soucitné samy k sobě, pečovat o sebe a vytvořit si prostředí, ve kterém budeme prospívat.

Jenom tak můžeme jako květiny provonět svět kolem sebe.

:yes:
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. říj 2012 13:56:08

Návštěvník píše:Proč taková reakce?
Vždyť tohle je beze sporu osvobozující:.


Opravdu osvobozující je poznat sám sebe a ne se formovat, jak to jiný naprogramoval.

Kromě toho ty rady nejsou nic moc.


Návštěvník píše:Nemusíte být dokonalé, aby vás měl někdo rád. Nemusíte na sebe přebírat starosti a úkoly druhých, aby vaše vztahy byly harmonické. Nemusíte být výkonné. Nemusíte vůbec nic, protože láska se nedá zasloužit, láska je bezpodmínečná. Pokud chcete lásku a harmonii, nečekejte, že vám ji dá někdo jiný. Existuje jeden jediný člověk na světě, který opravdu potřebuje vaši pozornost a péči – a tím jste vy samy.


A to znamená osamocenost - na kterou nikdo není připraven, protože se zde na ni neupozornuje.
Člověk je schopen stát sám k sobě, když je schopen se této osamocenosti postavit. Jinak bude vždy dělat kompromisy, ustupovat, jen aby nebyl sám.

Návštěvník píše:Všechny tyto kvality máte v sobě a není třeba žebrat, ponižovat se a pachtit, abyste si je zasloužily od někoho zvenčí.


Ale když se nepachtíš, tak nikoho zvenčí nemáš...

Návštěvník píše: Všechno to, co ji předtím stálo spoustu námahy, pozvolna přichází samo. A spolu s láskou k sobě samé a s rostoucím vědomím vlastní hodnoty najednou přicházejí do jejího života i láskyplní lidé. Nemusí se snažit, líčit pasti, podbízet se. Druzí přicházejí vábeni kouzlem její osobnosti, jejím vyzařováním.


Kdyby takoví existovali, tak by jistě přišli... ;)
Ale ti, co očekávají, že se budeš pachtit, existují...


Návštěvník píše:Jenom tak můžeme jako květiny provonět svět kolem sebe.


:confused:
To už je rozumnější si přečíst pohádku. :D
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 29. říj 2012 14:22:12

Nemusíte být dokonalé, aby vás měl někdo rád. Nemusíte na sebe přebírat starosti a úkoly druhých, aby vaše vztahy byly harmonické. Nemusíte být výkonné. Nemusíte vůbec nic, protože láska se nedá zasloužit, láska je bezpodmínečná. Pokud chcete lásku a harmonii, nečekejte, že vám ji dá někdo jiný. Existuje jeden jediný člověk na světě, který opravdu potřebuje vaši pozornost a péči – a tím jste vy samy.

A to znamená osamocenost - na kterou nikdo není připraven, protože se zde na ni neupozornuje.
Člověk je schopen stát sám k sobě, když je schopen se této osamocenosti postavit. Jinak bude vždy dělat kompromisy, ustupovat, jen aby nebyl sám.

A právě proto, že to automaticky neznamená osamocenost, stojí za to tyto texty kopírovat a rozšiřovat.

Ale když se nepachtíš, tak nikoho zvenčí nemáš...

Přestala jsem se pachtit a muž nezmizel. :)

Kdyby takoví existovali, tak by jistě přišli... ;)
Ale ti, co očekávají, že se budeš pachtit, existují...

Pachtící, nemůže nikdy přitáhnout toho, kdo touží po kouzlu osobnosti, ono je totiž pachtění často dosti zacloněno.

To už je rozumnější si přečíst pohádku. :D

Pohádek není nikdy dost.
...
Chceme-li pana božského musíme být samy božské (nebo boží?)
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 30. říj 2012 19:07:57

Návštěvník píše:A právě proto, že to automaticky neznamená osamocenost


Opravdu?

Návštěvník píše:, stojí za to tyto texty kopírovat a rozšiřovat.


A blbnout lidi.

Návštěvník píše:Přestala jsem se pachtit a muž nezmizel. :)


Jak vypadalo tvé pachtění?
A jak dlouho se už nepachtíš?

Návštěvník píše:Pachtící, nemůže nikdy přitáhnout toho, kdo touží po kouzlu osobnosti, ono je totiž pachtění často dosti zacloněno.


Naivní báchorky.

Návštěvník píše:Chceme-li pana božského musíme být samy božské (nebo boží?)


Tvůj muž je božský (i když měl pachtící se ženu) nebo se stal božský potom, co ses přestala pachtit? ;)
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 30. říj 2012 21:40:23

Někteří muži by si moc přáli mít svůj vlastní harém a v něm spoustu žen, každou trochu jinou, ale stejné v tom, že by byly jen pro něho a bezpříčinně by ho milovaly Láskou i láskou, nežárlily by na sebe, snášely by se, nehádaly, úplně ve všem a kdykoli mu vyhověly, nevodily si domů kamarádky, své příbuzné, tchýně.......
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 01. lis 2012 8:35:41

Opravdu?

Opravdu!
...
Ty ostatní otázky se zabývají nepodstatnými detaily.
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 01. lis 2012 8:37:29

Já jsem ten/ta/to první pro svou lásku.

A jestli už někdo chce život strávit naplňováním něčích potřeb, měly by to být jeho vlastní.
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. lis 2012 22:05:59

Návštěvník píše:Ty ostatní otázky se zabývají nepodstatnými detaily.


Naopak - konkretní příklady by byly to nejdůležtějš. Takhle to není nic víc než blbnutí lidí. Ale to se dalo čekat...
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. lis 2012 22:06:58

Návštěvník píše:Já jsem ten/ta/to první pro svou lásku.

A jestli už někdo chce život strávit naplňováním něčích potřeb, měly by to být jeho vlastní.


At žije sobectví! 8)
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. lis 2012 12:24:05

Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. lis 2012 15:07:13

Ať žije sebeobětování.
8)
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. lis 2012 20:59:21

Návštěvník píše:Ženy ženám :)

http://zenyzenam.cz/?a_box=cm8r3u2j&a_cam=1


Jo, tím se dá vytřískat hodně peněz. ;)
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. lis 2012 21:00:57

Jana píše:
Návštěvník píše:Ať žije sebeobětování.

Dneska jsem slyšela zajímavou věc, že ten kdo nedodržuje Největší přikázání a miluje bližního víc, než sama sebe, toho vezme čert do pekla.

Obrázek


A kdopak nám tady ještě pořád věří na peklo a na čerta? :D
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. lis 2012 21:13:58

Potkám-li opravdickýho čerta, tak to bude přímo boží zázrak.

Kromě těch čertů, co courají po ulicích na Mikuláše - ti žádní zázraci nejsou.
:P
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 07. lis 2012 8:36:15

Dozvíš se to v každém letadle, že nejdřív máš nasadit kyslíkovou masku sobě a pak až pomáhat těk, kteří si jí neumí/nemohou nasadit sami.

Je to škola sobectví,
nebo platí, že dokud se nepostarám o sebe nemohu se postarat o druhé?
8)

Na tomto videu novozélandských linek je to taky (cca 1:20)
Enjou your flight! :)
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 07. lis 2012 14:05:05

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 07. lis 2012 14:42:35

Návštěvník
 

Re: Buď ženou

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 07. lis 2012 18:31:37

Co vlastně ženy chtějí?

Pět povídek o touhách vědomých i nevědomých.

Český (a výrazně mužský) název amerického filmu scenáristy a režiséra Rodriga Garcii (syna slavného spisovatele Gabriela Garcíi Márqueze) Co vlastně ženy chtějí připomíná titul hollywoodské komedie Po čem ženy touží. Jedná se však o snímek zcela jiného druhu, jehož původní název (v překladu Co je na ní znát už od pohledu) upozorňuje na jinou rovinu ženského projevu, totiž na touhy, jež u hrdinek vyplouvají na povrch bez jejich přičinění, či dokonce proti jejich vůli. V pěti povídkách se autor věnuje ženám různých povah a postavení, jež se všechny trápí kvůli vlastní nenaplněné existenci. Každá z nich si to uvědomí většinou díky někomu, kdo dokáže její skrývané touhy zvenčí rozpoznat: rozvedená lékařka Keenerová (Glenn Closeová) si teprve díky mladé kartářce Christine (Calista Flockhartová) přizná, že svého kolegu miluje marně, nechtěně těhotná ředitelka banky Rebecca (Holly Hunterová) má své zrcadlo ve špinavé tulačce Nancy, spisovatelka dětských knížek Rose (Kathy Bakerová) nachází cestu k sobě díky dospívajícímu synovi, nevidomá Carol (Cameron Diazová) dokáže přesně odhadnout motiv sebevraždy, kterou vyšetřuje její sestra Kathy (Amy Brennemanová), zatímco té zase otevře oči její slepá žákyně? - Křehké příběhy jsou plné vnějších (některé postavy přecházejí z povídky do povídky) i vnitřních vazeb. Rodrigo García oprávněně spoléhá především na mimořádně kvalitní a zároveň hvězdné herecké obsazení, vesměs v neobvyklých rolích. Na vymezené ploše svým představitelkám poskytl maximální prostor, neboť většina děje se odehrává v dlouhých, divadelně vystavěných dialozích, jež jsou pro noblesní herecké interpretky vděčnou partiturou. (oficiální text distributora)

http://www.uloz.to/xMyBVFv/co-vlastne-zeny-chteji-2000-cz-avi
Návštěvník
 

Další

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník