DUEL 4

Re: DUEL 4

Nový příspěvekod nefernefer » čtv 24. lis 2011 22:45:43

Dobre. Je to tak, ze vse, co nejak osobne vztahuji (ja, ty, on...) je iluze. Nemuzu ovlivnit ani vnimani, slyseni...

Co moje odpovedi na nerozhodnost, iluzi... tam jsem take mimo?
Uživatelský avatar
nefernefer
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 20. lis 2011 23:01:09

Re: DUEL 4

Nový příspěvekod Goro » pát 25. lis 2011 8:15:56

nefernefer píše:Dobre. Je to tak, ze vse, co nejak osobne vztahuji (ja, ty, on...) je iluze. Nemuzu ovlivnit ani vnimani, slyseni...


Dobře, takže je jen vnímaní, slyšení, chození, mluvení, zpívání, psaní, dívání atd.? Je k těmto činnostem nutné nějaké já? Je nějaká činnost, která se bez já neobejde?

Co moje odpovedi na nerozhodnost, iluzi... tam jsem take mimo?
Iluze vznikla prostě u nevědomosti. Důvod není, prostě k tomu došlo.


Není moc důležité, jak ta iluze vzniká. Hodně určitě přispívá řeč a výchova. Ale např. celý spotřební systém je zaměřený na to, podporovat iluzi jedinečnosti toho já. Podívej se na libovolnou reklamu. Marketing je jen o tom. Když se podíváš na to, čeho chtějí lidé dosáhnout, většinou je to právě uznání jedinečnosti já oproti ostatním. Chtějí se lišit tak, že ostatní budou říkat páni, ten se má. Ten je jiný, než my.

Když jsem nerozhodná, nejspíš nasbírané zkušenostoi nevedou k jednoznačné odpovědi.


Nerozhodnost je taky jen důsledek předchozích zkušeností. Jakkoli se nakonec "rozhodneš" je jen důsledek předchozích zkušeností.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 4

Nový příspěvekod nefernefer » sob 26. lis 2011 15:42:11

Goro píše:
nefernefer píše:Dobre. Je to tak, ze vse, co nejak osobne vztahuji (ja, ty, on...) je iluze. Nemuzu ovlivnit ani vnimani, slyseni...


Dobře, takže je jen vnímaní, slyšení, chození, mluvení, zpívání, psaní, dívání atd.? Je k těmto činnostem nutné nějaké já? Je nějaká činnost, která se bez já neobejde?

Ne
:)
Uživatelský avatar
nefernefer
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 20. lis 2011 23:01:09

Re: DUEL 4

Nový příspěvekod Goro » ned 27. lis 2011 10:34:40

Skvěle. Existuje tedy nějaké já?

Můžeš to trochu víc rozepsat...

Jaký je pocit vidět činnosti tak, že se dějí bez já?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 4

Nový příspěvekod nefernefer » ned 27. lis 2011 20:51:52

Goro píše:Skvěle. Existuje tedy nějaké já?

Můžeš to trochu víc rozepsat...

Jaký je pocit vidět činnosti tak, že se dějí bez já?


Individualni ja neexistuje, fungujeme vsichni stejne, proto jsme vsichni jedno. Ted lip chapu, ze vse je hrou vedomeho prostoru.

Nenapadlo me, ze to je tak proste. Je to zase pohled z jine strany, se kterym jsem si doted nevedela rady. Stacilo par otazek.

Pocit je to takovy, ze vse je na svem miste. Neni treba se zabyvat ani minulosti ani budoucnosti. Zbyva tedy pouze pritomnost a moznost se do ni plne ponorit. Co se tyce ostatnich, nelze se na nikoho hnevat, kdyz vim, jak funguje. Tam, kde jsem, jsem na zaklade predchozich zkusenosti, takze je zbytecne chtit byt jinde, jinaci.
Uvazuju, v cem jeste spociva osvobozeni. V bdelosti v pritomnem okamziku se nabizi prozitek jednoty a s nim...ze by moznost prolomit dosavadni nevedomou existenci?
Necitim nijake vyrazne pocity, jen mi to prijde cele trochu usmevne.
Uživatelský avatar
nefernefer
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 20. lis 2011 23:01:09

Re: DUEL 4

Nový příspěvekod Goro » pon 28. lis 2011 7:27:39

nefernefer píše:Individualni ja neexistuje, fungujeme vsichni stejne, proto jsme vsichni jedno. Ted lip chapu, ze vse je hrou vedomeho prostoru.

Nenapadlo me, ze to je tak proste. Je to zase pohled z jine strany, se kterym jsem si doted nevedela rady. Stacilo par otazek.

Pocit je to takovy, ze vse je na svem miste. Neni treba se zabyvat ani minulosti ani budoucnosti. Zbyva tedy pouze pritomnost a moznost se do ni plne ponorit. Co se tyce ostatnich, nelze se na nikoho hnevat, kdyz vim, jak funguje. Tam, kde jsem, jsem na zaklade predchozich zkusenosti, takze je zbytecne chtit byt jinde, jinaci.
Uvazuju, v cem jeste spociva osvobozeni. V bdelosti v pritomnem okamziku se nabizi prozitek jednoty a s nim...ze by moznost prolomit dosavadni nevedomou existenci?
Necitim nijake vyrazne pocity, jen mi to prijde cele trochu usmevne.


Výborně! Naprosto výborně. Vypadá to, že jsi to zvládla celkem rychle :). Mohla by ses rozepsat na následující témata?

1) Co je to já?
2) Jak já vzniká, jak se vyvíjí a mění?
3) Kdo je nefernefer?
4) Kdo sem píše příspěvky?
5) Jaké je to být probuzený?
6) Co byl zlomový moment, velké AHA?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 4

Nový příspěvekod nefernefer » čtv 01. pro 2011 0:52:34

Omlouvám se za prodlevu. Jednak jsem trochu přemýšlela, nechávala dojmy usadit, a jednak jsem neměla moc možností si v klidu sednout k počítači.

Ad 1) Dospěla jsem k tomu, že já je pouze iluze někoho odděleného od univerzálního vědomí. Je dost dokonalá, protože ačkoli je možné ji odhalit logikou, je dost těžké toto odhalení skutečně prožít, to jsou jen drobné okamžiky.

Ad 2) To je složitá otázka. Chce se mi říct, že prostě vzniká. Že v univerzálním vědomí se prostě odehrávají spontánní děje a že pokud nabydou určité složitosti, může vzniknout iluze ega. Ty spontánní projevy univerzálního vědomí si představuju tak, že v něm je současně obsaženo a může probíhat vše.
Jak se vyvíjí a mění...na základě kauzality. Nějaký děj spustí jiný a já se chytá to, že to "ono" způsobilo, co se děje, vytváří si o sobě představy a tím i tendence k tomu, jak se zachová v budoucnu.

Ad 3) Nefernefer je jen projev univerzálního vědomí,jedna z možností, která nabyla představy oddělenosti. Ve skutečnosti jako oddělená neexistuje.

Ad 4) Myslím, že pořád Nefernefer, je ještě těžké to zcela prolomit.

Ad 5) Nevím, jestli jsem probuzená, jen jsem si připustila možnost, že já neexistuje na základě logické úvahy. Každopádně je to osvobozující úvaha a cítím úlevu od některých konceptů "já" a toho, jak na "mě" působí okolí.

Ad 6) Asi to, když jsem se zamyslela na tím, jak vznikají myšlenky a pocity a a uvědomila si, že je nemožné je řídit, když je považuju za svoje.
Uživatelský avatar
nefernefer
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 20. lis 2011 23:01:09

Re: DUEL 4

Nový příspěvekod Goro » čtv 01. pro 2011 7:47:28

nefernefer píše:Ad 1) Dospěla jsem k tomu, že já je pouze iluze někoho odděleného od univerzálního vědomí. Je dost dokonalá, protože ačkoli je možné ji odhalit logikou, je dost těžké toto odhalení skutečně prožít, to jsou jen drobné okamžiky.


Kdo k tomu dospěl?

Ad 4) Myslím, že pořád Nefernefer, je ještě těžké to zcela prolomit.


Jestliže není žádné já, tak jak by to mohla být nefernefer? Co tím jménem nazýváš? Jestliže není žádné já, tak kdo píše, mluví, chodí, dívá se? Jak takový proces psaní příspěvku na fórum probíhá?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 4

Nový příspěvekod nefernefer » čtv 01. pro 2011 9:04:44

Goro píše:
nefernefer píše:Ad 1) Dospěla jsem k tomu, že já je pouze iluze někoho odděleného od univerzálního vědomí. Je dost dokonalá, protože ačkoli je možné ji odhalit logikou, je dost těžké toto odhalení skutečně prožít, to jsou jen drobné okamžiky.


Kdo k tomu dospěl?

Já určitě ne, když neexistuji, pak už je tu jen to univerzální vědomí...:)

Goro píše:
nefernefer píše:
Ad 4) Myslím, že pořád Nefernefer, je ještě těžké to zcela prolomit.


Jestliže není žádné já, tak jak by to mohla být nefernefer? Co tím jménem nazýváš? Jestliže není žádné já, tak kdo píše, mluví, chodí, dívá se? Jak takový proces psaní příspěvku na fórum probíhá?

No vidíš, ta zabedněnost je fakt vtipná :D...Jenže zvyk je železná košile, že? Odpověď bude stejná jako výše.
Jak probíhá proces psaní příspěvků? Tělo jako nástroj zapisuje to, co je uvědomováno.
Uživatelský avatar
nefernefer
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 20. lis 2011 23:01:09

Re: DUEL 4

Nový příspěvekod nefernefer » čtv 01. pro 2011 21:46:31

Jsem zvědavá, Goro, co se bude dít dál...připadá mi, že teď ještě pořád potřebuju tohle v sobě upevnit. Meditací, soustředěním, jo! bdělostí! Zároveň se na mě poslední dobou hrne tolik, ale fakt tolik věcí, který dráždí ego a v té smršti mi přítomnost uniká...zvyk je železná košile.
Uživatelský avatar
nefernefer
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 20. lis 2011 23:01:09

Re: DUEL 4

Nový příspěvekod Goro » sob 03. pro 2011 15:39:40

nefernefer píše:Jsem zvědavá, Goro, co se bude dít dál...připadá mi, že teď ještě pořád potřebuju tohle v sobě upevnit. Meditací, soustředěním, jo! bdělostí! Zároveň se na mě poslední dobou hrne tolik, ale fakt tolik věcí, který dráždí ego a v té smršti mi přítomnost uniká...zvyk je železná košile.


Nepotřebuješ to nijak upevnit. Stačí se podívat a budeš si jistá jednou pro vždy. Když se podíváš dovnitř, když hledáš, jestli v tobě je nějaké já v tomhle konkrétním okamžiku - existuje já? To je vše. Podívat se a vidět. Být si jistá, že uvnitř nic takového není. Kdykoli v budoucnu přijdou pochyby, stačí se znovu podívat. Zabere to deset vteřin. Uvnitř, za myšlenkami a emocemi je jen tma a prázdno. Není tam žádné já. Nebo ano?

Co bude dále? Ten stav, ve kterém se nacházíš, můžeš dále prohlubovat. Zítra ti pošlu soukromou zprávu.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 4

Nový příspěvekod nefernefer » stř 07. pro 2011 2:10:52

Goro, děkuji :)
Uživatelský avatar
nefernefer
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 20. lis 2011 23:01:09

Předchozí

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník