Jak vidět, že já neexistuje?

Re: Jak vidět, že já neexistuje?

Nový příspěvekod Goro » pát 30. zář 2011 6:14:05

Petra píše:
Goro píše:, se iluze nezbavíš.


Iluze se nemůžeš nikdy zbavit, Goro, a není ani důvod proč to dělat. Úplně stačí, když ji prohlédneš.

Svět je iluze.
Jen Brahman je skutečný.
Svět je Brahman.

To s tím egem (které ty nazýváš ''já') jsou jen peanuts.
:)


Nic z toho co říkáš není relevantním vysvětlením tvých tvrzení o tvé svobodné vůli. Stále jsi neodpověděla:
Vážně? Takže jsi vědomí, které rozhoduje? A já si myslel, že vědomí je jedno, co si dáš dneska k večeři, jestli guláš nebo svíčkovou. Ale ty mi tedy tvrdíš, že jsi vědomí, které rozhoduje? Proč tedy, jestli vědomí rozhoduje za každého, si každý dá k večeři něco jiného? Všichni by pak měli dělat to samé, ne? Nebo je šest miliard oddělených vědomí? Ale to by přeci neladilo s tím, že vědomí je jen jedno. Tak jak to je?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Jak vidět, že já neexistuje?

Nový příspěvekod Goro » pát 30. zář 2011 6:30:13

Petra píše:
maros píše:Peťa!
Budem sa snažiť byť naozaj presný:NEVERÍM, že cez Gora k nám hovorí jeho ego.


Marosu!
Budu také přesná: Ne vždy mluví skrz Gora ego. Akorát, když se cítí být vyprovokovaný tím, co píšu. To se hned ego chytí své šance. Nikdo, kdo je trvale bez ega, nebude svoji pravdu prosazovat jako tu jedinou - Pravdu. Nemá to zapotřebí. To má zapotřebí jen ego.
:)


Jestli si myslíš, že pravda se rozlišuje na mojí pravdu a tvojí pravdu, tak se hluboce mýlíš. Pravda je pravda. Já neexistuje - to je pravda. Nemáš svobodnou vůli - to je taky pravda. A už bys konečně měla přestat tančit okolo, snažit se na mě útočit kydama o egu a předložit nějaký argument, proč to pravda není. Díky.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Jak vidět, že já neexistuje?

Nový příspěvekod Petra » pát 30. zář 2011 6:34:28

Goro píše:
Nic z toho co říkáš není relevantním vysvětlením tvých tvrzení o tvé svobodné vůli. Stále jsi neodpověděla:
Vážně? Takže jsi vědomí, které rozhoduje? A já si myslel, že vědomí je jedno, co si dáš dneska k večeři, jestli guláš nebo svíčkovou. Ale ty mi tedy tvrdíš, že jsi vědomí, které rozhoduje? Proč tedy, jestli vědomí rozhoduje za každého, si každý dá k večeři něco jiného? Všichni by pak měli dělat to samé, ne? Nebo je šest miliard oddělených vědomí? Ale to by přeci neladilo s tím, že vědomí je jen jedno. Tak jak to je?


Ty jsi zřejmě ješte neslyšel o Atmanu (individualním Brahmanu) nebo-li paprsku Nadjá. Ale bez zkušenosti Poznání ti to moc neřekne. Akorát si budeš dělat představy, které v podstatě zabranují zkušenosti. A bez zkušenosti bude to tvoje logika mysli tvrdit, že není možné, aby Atman byl Brahmanem. A přesto to tak je, ale to ti může dokázat jen zkušenost.
To, co jsem ted napsala, bude zase velmi silně provokovat tvoje ego, a tak raději mizím z debaty. (Chtěla jsem se jen podívat, jakou zkušenost máš a jakou ještě ne.)
Takže pa. :)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Jak vidět, že já neexistuje?

Nový příspěvekod Petra » pát 30. zář 2011 6:37:22

Goro píše:- to je pravda.


Pravda je, že (já) existuji. Dokaž mi, že to není pravda.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Jak vidět, že já neexistuje?

Nový příspěvekod Goro » pát 30. zář 2011 7:17:52

Petra píše:
Goro píše:
Nic z toho co říkáš není relevantním vysvětlením tvých tvrzení o tvé svobodné vůli. Stále jsi neodpověděla:
Vážně? Takže jsi vědomí, které rozhoduje? A já si myslel, že vědomí je jedno, co si dáš dneska k večeři, jestli guláš nebo svíčkovou. Ale ty mi tedy tvrdíš, že jsi vědomí, které rozhoduje? Proč tedy, jestli vědomí rozhoduje za každého, si každý dá k večeři něco jiného? Všichni by pak měli dělat to samé, ne? Nebo je šest miliard oddělených vědomí? Ale to by přeci neladilo s tím, že vědomí je jen jedno. Tak jak to je?


Ty jsi zřejmě ješte neslyšel o Atmanu (individualním Brahmanu) nebo-li paprsku Nadjá. Ale bez zkušenosti Poznání ti to moc neřekne. Akorát si budeš dělat představy, které v podstatě zabranují zkušenosti. A bez zkušenosti bude to tvoje logika mysli tvrdit, že není možné, aby Atman byl Brahmanem. A přesto to tak je, ale to ti může dokázat jen zkušenost.
To, co jsem ted napsala, bude zase velmi silně provokovat tvoje ego, a tak raději mizím z debaty. (Chtěla jsem se jen podívat, jakou zkušenost máš a jakou ještě ne.)
Takže pa. :)


Tak mizíš z diskuze, nebo zůstáváš? Nebo mizíš z diskuze jen když se ti to hodí? V tom si udělej jasno. Jestli hodláš občas "přispět" nějakou hloupostí a pak zas dělat, že v diskuzi nejsi, když se tě zeptám a nevíš co odpovědět, tak to mě nebaví. Pořád jsi neodpověděla na výše uvedené. Jestli nedokážeš jednoduchou věc vysvětlit bez Atmanu, Brahmanu a Nadjá, tak to jsi na tom poměrně špatně. Jak to, že jsi pouze vědomí, přesto máš svobodnou vůli se rozhodovat. Na to mi odpověz.

Pravda je, že (já) existuji. Dokaž mi, že to není pravda.


Můžu ti to dokázat, když budeš upřímně odpovídat na moje otázky. Nevím ale tedy, jestli mizíš z diskuze, nebo jen vyhrožuješ, když už nevíš kudy kam.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Jak vidět, že já neexistuje?

Nový příspěvekod Goro » pát 30. zář 2011 12:22:05

Rozhodl jsem se postupovat spravedlive a smazat vsechno od dnesniho rana. Nadale budu vymazavat jakekoli "vykriky do tmy", veci co se nevazi k tematu, nebo cokoli, co nebude podporeno alespon nejakym argumentem. Tahle diskuze se netyka me osoby, ale neexistence ja. Argumenty k tematu ocenuji, i kdyz s nimi treba nesouhlasim a na dotazy budu dal trpelive odpovidat. Nebudu ale tolerovat nesmysly a hlouposti psane sem pouze za ucelem exhibice. Tohle neni namet k dalsi diskuzi, jen stanoveni pravidel. Pokud se chcete vyjadrit k temto pravidlum, mate vlastni subfora. Pokud chcete diskutovat k tematu, tesim se na vase prispevky.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Jak vidět, že já neexistuje?

Nový příspěvekod Petra » pát 30. zář 2011 16:59:06

Goro píše:Tak mizíš z diskuze, nebo zůstáváš? Nebo mizíš z diskuze jen když se ti to hodí? V tom si udělej jasno. Jestli hodláš občas "přispět" nějakou hloupostí a pak zas dělat, že v diskuzi nejsi, když se tě zeptám a nevíš co odpovědět, tak to mě nebaví. Pořád jsi neodpověděla na výše uvedené. Jestli nedokážeš jednoduchou věc vysvětlit bez Atmanu, Brahmanu a Nadjá, tak to jsi na tom poměrně špatně. Jak to, že jsi pouze vědomí, přesto máš svobodnou vůli se rozhodovat. Na to mi odpověz.


Jestli to, jak se projevuješ, je výsledkem toho, že jsi si začal myslet, že "já" neexistuje, tak není o co stát. Mě zajímají především vysledky a ne teorie.
Závěr: Není to koncept, který bych mohla někomu doporučit.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Jak vidět, že já neexistuje?

Nový příspěvekod Petra » pát 30. zář 2011 17:02:41

Goro píše:Rozhodl jsem se postupovat spravedlive a smazat vsechno od dnesniho rana. .


Vidíš, jak si protiřečíš? Celou dobu tady tvrdíš, že se rozhodovat nemůžeš, protože nemáš svobodnou vůli.

Toto téma opravdu nestojí za debatu.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Jak vidět, že já neexistuje?

Nový příspěvekod Goro » pát 30. zář 2011 17:33:00

Petra píše:Jestli to, jak se projevuješ, je výsledkem toho, že jsi si začal myslet, že "já" neexistuje, tak není o co stát. Mě zajímají především vysledky a ne teorie.
Závěr: Není to koncept, který bych mohla někomu doporučit.


To je právě ono. Nezačal jsem si to myslet. Zjistil jsem, že to tak ve skutečnosti je. Je to zkrátka pravda.
S tím, že to není koncept, který bys mohla někomu doporučit máš pravdu - NENÍ to totiž koncept. Je to pravda.

Vidíš, jak si protiřečíš? Celou dobu tady tvrdíš, že se rozhodovat nemůžeš, protože nemáš svobodnou vůli.
Toto téma opravdu nestojí za debatu.


Ano, nemůžu rozhodovat, není kdo by rozhodoval. Taky není žádné já, přesto to slovo používám. Prostě tohle tělo je nějak navyklé mluvit. Tím, že mě budeš chytat za slova, se ale pravdy nedobereš.

Stále jsi mi neodpověděla, jestli tedy mizíš z debaty, nebo pokračuješ?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Jak vidět, že já neexistuje?

Nový příspěvekod teonik » čtv 17. lis 2011 17:28:37

) Dívej se na všechno kolem sebe. Všechno je to reálné. Na všechno si můžeš sáhnout. „Já“ proti tomu je jen koncept. Ve skutečnosti nic takového neexistuje.

ahoj Goro
dívám se,ale nevěřím moc tomu,co vidím
mám právě opačnou zkušenost než ty
vše kolem mě i mé tělo neexistuje,kdežto já je reálné...

jaxem to zjistil?
jednou zmizel svět,zmizelo tělo,vše zmizelo a zůstal jen neměřitelný bod vědomí-já
@
...................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Jak vidět, že já neexistuje?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. lis 2011 13:36:00

teonik píše:) jaxem to zjistil?
jednou zmizel svět,zmizelo tělo,vše zmizelo a zůstal jen neměřitelný bod vědomí-já
@
...................


:) :yes: :)
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků