OTÁZKY A ODPOVĚDI

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » úte 22. kvě 2012 15:17:52

J,
Můj životní příběh je taky dost zvláštní, něco už jsem tu taky psala, tak se nechci opakovat. Škoda, že nemáš účet napsala bych SZ
... nebo napiš na rosada@seznam.cz

Chodíš ještě na konstelace? Ke komu?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod návštěvník J » úte 22. kvě 2012 15:28:09

rosada píše:J,
Můj životní příběh je taky dost zvláštní, něco už jsem tu taky psala, tak se nechci opakovat. Škoda, že nemáš účet napsala bych SZ
... nebo napiš na rosada@seznam.cz

Chodíš ještě na konstelace? Ke komu?


OK ros, máš email :)
návštěvník J
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » úte 22. kvě 2012 18:31:25

od rosada » úte 22. kvě 2012 9:08:29

Já je píše:
Já jsem (rosada) píše:
Nic



Sepsáno a podepsáno, co dál

Chybně spočítáno.
Doporučuji inventuru udělat znovu.
JÁ.
Co chybí, mě (tu) nic nechybí.
Ale aspoň už se umíš podepsat - teď ještě vědět, že to tak je


Správně by to mělo být:

Nic + Vše

Já je. :)

rosada píše:Stejně je to zvláštní, už před 20 lety ve mě silně rezonovaly, proslovy o jednotě, i když narazit na ně bylo zřídkavé.


Před 20 lety si tohle také někteří lidé říkali, stejně jako ty. A když se podíváš zpět do historie, tak zjistíš, že ten průsak z duchovních sfér působí na lidstvo jako ve vlnách, tak po 20 - 30 letech.
A každá nová generace adeptů na duchovno, která byla onou vlnou ošplíchnutá, začínala rozpoznávat onu synchonizaci. Někteří v tomto úseku končili, dál je to nepostrčilo, jiní pokračovali dál.

návštěvník J píše:pak se to nějak všechno zamotalo kolem dospívání a vyvrcholilo to kolem mých 20ti let nastoupení studia staroindických věd v rámci tantrického výcviku pod vedením Roberta Nového ... po několika letech jsem si uvědomil, že mne to paradoxně v čistotě vhledu, zasekalo ... a taky zkušenosti s "duchovňáky" zabývajícími se různými druhy mystiky, magie a ezoterikou mne dost odradily


No, výběr vhodných učitelů moc velký v Česku nebyl. Robertovy přednášky někdy byly zajímavé, spojené s hudbou a zpěvy Roberta, nebo třeba zajímavě nasvícené jeviště, jeho vyprávění o tom, že ho neustále doprovází jeho přátelé z vyšších dimenzí, z dalekého souhvězdí a že jsou zrovna přítomni v sále. Ale nedokázal mi poradit s tím, co zajímalo mne. Takže jako duchovní učitel pro mne byl naprosto nevhodný. Zrovna tak u mne propadl Petr Chobot, po své úvodní sérií přednášek, kterou vstoupil na českou duchovní scénu. :hm:
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Petra » úte 22. kvě 2012 22:58:23

rosada píše:
Petra píše:
rosada píše:A ono je to právě naopak, vše je v pořádku stále


Jo, i to se dá namluvit. A nějakou dobu se to dokáže i udržet... ;)

Takže podle tebe ve Skutečnosti není stále vše OK?


Skutečnost s tím nemá co dělat. A potřeba něco osobně posuzovat jako ok nebo ne ok se už vytratila.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Petra » úte 22. kvě 2012 23:10:44

návštěvník J píše: že z hlediska Skutečnosti je to všechno neustále OK,


Tak tohle je novodobé opium lidstva. Ale když se tím lidi cítí líp, tak proč ne...Něčím se utěšovat musí.
Skutečnost vůbec nic neví o něčem, co by se dalo hodnotit jako ok nebo ne ok.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod návštěvník J » stř 23. kvě 2012 7:19:19

Petra píše:
návštěvník J píše: že z hlediska Skutečnosti je to všechno neustále OK,


Tak tohle je novodobé opium lidstva. Ale když se tím lidi cítí líp, tak proč ne...Něčím se utěšovat musí.
Skutečnost vůbec nic neví o něčem, co by se dalo hodnotit jako ok nebo ne ok.
:)


Petro především se z hlediska Skutečnosti nic neděje ... chápej, naprosto - NIC !

takže vše je neustále OK :phew:
návštěvník J
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Petra » stř 23. kvě 2012 7:41:32

návštěvník J píše:
Petro především se z hlediska Skutečnosti nic neděje ... chápej, naprosto - NIC !


Kdybys to opravdu věděl a ne se to jen snažil pochopit, tak by ti bylo jasné, že tedy vůbec nic není k posuzování jako ok či ne ok.

návštěvník J píše:
takže vše je neustále OK :phew:


A ty dokonce tvrdíš, že je vše ok. Jaké vše, prosím tě?
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod návštěvník J » stř 23. kvě 2012 8:21:30

Petra píše:Jaké vše, prosím tě?
:)


vše co je uvědomováno ve mně - jakožto nekonečném, nehybném, netknutém ... tohle vše co se hýbe - projev ...
návštěvník J
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Petra » stř 23. kvě 2012 17:36:12

návštěvník J píše:
Petro používám jazyk prostřednictvím mysli a mysl má problém se záležitostma, co jí přesahují a proto když řeknu vše je ve skutečnosti OK, uklidní se ... ...


Tedy koncept, fungující ne jako utěšovací, ale jako utišovací prostředek. Když to někdo potřebuje...
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Petra » stř 23. kvě 2012 18:14:38

návštěvník J píše:
Petra píše:Jaké vše, prosím tě?
:)


vše co je uvědomováno ve mně - jakožto nekonečném, nehybném, netknutém ... tohle vše co se hýbe - projev ...


Skutečnost nemá o tom, co se hýbe, ani ponětí. O "filmu" neví vůbec nic, proto se to vyjadřuje jako, že "z jejího hlediska se nic neděje".
Jakékoliv vnímání je možné teprve v dualitě. Tedy pomocí "Já jsem" je vůbec možné něco vnímat.
Kdyby vše v tom "filmu" bylo ok, tak by realizovaní neradili, aby se něco změnilo.

"Přestante ubližovat sobě a ostatním!" /Nisargadatta/


Ramana: Jen samotné Nadjá je Skutečnost, svět a všechno ostatní ne. Realizovaná bytost nevidí svět jako něco od sebe odděleného.

Tazatel: Když je vše iluze, tak se smí tedy zabíjet?

Ramana: Pro koho je všechno iluzí? - Zjistěte to!


:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 23. kvě 2012 18:24:04

Jaké vše, prosím tě?

vše co je uvědomováno ve mně - jakožto nekonečném, nehybném, netknutém ... tohle vše co se hýbe - projev ...

Zde nelze v pravdě nic namítnout.

:)
Jarda Malej
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod návštěvník J » čtv 24. kvě 2012 1:04:07

Petra píše:
návštěvník J píše:
Petra píše:Jaké vše, prosím tě?
:)


vše co je uvědomováno ve mně - jakožto nekonečném, nehybném, netknutém ... tohle vše co se hýbe - projev ...


Skutečnost nemá o tom, co se hýbe, ani ponětí.

:)


opravdu ?

princip vnímat - uvědomovat si, je mimo Skutečnost ?

Petro, skutečně se tomu musím smát :phew:
návštěvník J
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod návštěvník J » čtv 24. kvě 2012 1:19:02

základní vlastností samého vědomí - bytí - existence - je uvědomovat si, tedy vnímat ...

vnímat - to co v něm samotném probíhá ...

ty ovšem vytahuješ ne-bytí, ne-vědomí - tak tam tedy není ten co by vnímal, není tam žádný svědek ... záhadou je, kdo to tu teda píše, že jo :phew:

asi někdo jiný, než je projev samotné Skutečnosti :what:
návštěvník J
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » čtv 24. kvě 2012 10:03:09

Já je píše:Před 20 lety si tohle také někteří lidé říkali, stejně jako ty. A když se podíváš zpět do historie, tak zjistíš, že ten průsak z duchovních sfér působí na lidstvo jako ve vlnách, tak po 20 - 30 letech.
A každá nová generace adeptů na duchovno, která byla onou vlnou ošplíchnutá, začínala rozpoznávat onu synchonizaci. Někteří v tomto úseku končili, dál je to nepostrčilo, jiní pokračovali dál.

A kde skončilo tvoje já?
...
Já myslela v literatuře, myslím, že tady po revoluci vycházel až na výjimky duchovní brak.
V 70 letech nevycházelo nic.
To ovšem nepopírá nějaké ty vlny...
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » čtv 24. kvě 2012 10:17:08

Petra píše:
návštěvník J píše: že z hlediska Skutečnosti je to všechno neustále OK,


Tak tohle je novodobé opium lidstva. Ale když se tím lidi cítí líp, tak proč ne...Něčím se utěšovat musí.
Skutečnost vůbec nic neví o něčem, co by se dalo hodnotit jako ok nebo ne ok.
:)


opium lidstva, říkáš ... potřeba posuzovat se už vytratila, říkáš ... :what:

Vše je OK - je to myšleno tak, že vše je v pořádku, tak jak to je. Ano je to prostředek k utišení mysli, která má tendence přemýšlet o tom, co by kdy by.
Je v pořádku, že je tu něco byť je to posuzováno jako špatné je v pořádku (je tu tu namístě), je v pořádku, že je to posuzováno jako špatné (možná je to i žádoucí), je v pořádku, že je vymýšlena náprava.
Mysl takto utišuje sama sebe. (Trn tahá trn)

Skutečnost ví o sobě sama... ale to už rozepisoval Návštěvník J
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » čtv 24. kvě 2012 10:21:07

Petra píše:
A ty dokonce tvrdíš, že je vše ok. Jaké vše, prosím tě?
:)


Čistě matematicky je to správně. Pokud je množina prázdná, platí, že každý výrok o této množině je správný.
Takže bavíme-li se o ničem, což se tu děje stále - všichni mají pravdu (aneb vše je OK) :D
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » čtv 24. kvě 2012 10:34:09

Petra píše:Skutečnost nemá o tom, co se hýbe, ani ponětí. O "filmu" neví vůbec nic, proto se to vyjadřuje jako, že "z jejího hlediska se nic neděje".
Jakékoliv vnímání je možné teprve v dualitě. Tedy pomocí "Já jsem" je vůbec možné něco vnímat.
Kdyby vše v tom "filmu" bylo ok, tak by realizovaní neradili, aby se něco změnilo.

Skutečnost nevím, co nazýváš Skutečností.
Pro mě je to Jednota / Zdroj - Zdroj o tom filmu ví, je také tím filmem a ví o sobě.
Realizovaní jsou si vědomi své skutečné podstaty, ale pokud tu zůstává jednotka tělo-mysl, tak ta je v tom filmu a hraje v něm roli. A ta se mění podle toho v které fázi ten film je.
Moojiho se ptali proč on nedává nějaká pravidla a cvičení, když jiní, kteří mluvili ze stejné pozice (tj. realizovaní) to dělali.
Mooji odpověděl, že pravidel už bylo dost a cvičení si každý může nají na googlu.

"Přestante ubližovat sobě a ostatním!" /Nisargadatta/

Ramana: Jen samotné Nadjá je Skutečnost, svět a všechno ostatní ne. Realizovaná bytost nevidí svět jako něco od sebe odděleného.

Tazatel: Když je vše iluze, tak se smí tedy zabíjet?

Ramana: Pro koho je všechno iluzí? - Zjistěte to!

:)

Ano, to je přesně ono! Pro koho je to iluzí? Tahle iluze je to jediné k žití co máme. S bytím je to ale jinak. ;)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » čtv 24. kvě 2012 12:35:35

cvokhaus to je, proto si tu tak krásně nerozumíme. :D :knock: :crazy:

Jinak dík za doplnění
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » čtv 24. kvě 2012 15:24:32

Tohle na mě vykouklo na FB, přesně k naší diskuzi
Question : So the world is not really illusory?
Ramana Maharshi : At the level of the spiritual seeker you have got to say that the world is an illusion. There is no other way. When a man forgets that he is Brahman, who is real, permanent and omnipresent, and deludes himself into thinking that he is a body in the universe which is filled with bodies that are transitory, and labours under that delusion, you have got to remind him that the world is unreal and a delusion.

Why ? Because his vision which has forgotten its own Self is dwelling in the external, material universe. It will not turn inwards into introspection unless you impress on him that all this external, material universe is unreal. When once he realizes his own Self he will know that there is nothing other than his own Self and he will come to look upon the whole universe as Brahman.

There is no universe without the Self. So long as a man does not see the Self which is the origin of all, but looks only at the external world as real and permanent, you have to tell him that all this external universe is an illusion. You cannot help it. Take a paper.

We see only the script, and nobody notices the paper on which the script is written. The paper is there whether the script on it is there or not. To those who look upon the script as real, you have to say that it is unreal, an illusion, since it rests upon the paper. The wise man looks upon both the Paper and script as one. So also with Brahman and the universe.

Sri Ramana Maharsh
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » čtv 24. kvě 2012 15:25:25

od rosada » čtv 24. kvě 2012 10:03:09

A kde skončilo tvoje já?
...
Já myslela v literatuře, myslím, že tady po revoluci vycházel až na výjimky duchovní brak.
V 70 letech nevycházelo nic.
To ovšem nepopírá nějaké ty vlny...


Kde by končilo? Mé já je velmi zvědavé a tak prozkoumalo vše, co se mu samo nabízelo k prozkoumání.
A nyní si plká s dalšími jáčky, kterým se líbí duchovňácké tlachání, po internetu, když to holt nejde jinak.

Vem si třeba jeden fakt, že Míla T. kdesi sdělila, že odložila svou jasnovidnost, protože ... (dosud nevím proč), a všichni přátelé se toho chytli a od té doby se tvrdí, že jasnovidnost je cosi, čím se nemají lidi zabývat. Ale pravda je, že její manžel Eduard T. po její smrti, v rozhovoru pro tisk, uvedl, že Míla byla jasnovidná až do svého skonu (ten rozhovor je někde na internetu).
Takže se zdá, že tu byla použita milosrdná lež, určená pro přátele, protože se nejspíš snažili moc a moc využívat její jasnovidné schopnosti pro své osobní zájmy. A Míla onen příliv žádostí utnula tím, že prohlásila, že se vzdává svých jasnovidných schopností.
A z toho vzniklo to, že mít něco podobného, je naprosto nežádoucí.

A podobně to nejspíš měli i ti další mistři. Proto se o siddhi píše a mluví negativně. Buď při své duchovní cestě na nich zcela ustrneš a nebo tě pak budou chtít zneužívat přátelé i cizí lidé, místo, aby v sobě našli ony schopnosti také.
Je to jako kdysi dávno s telefonem - kdo ho doma měl, tak k tomu chodili lidé z okolí si zatelefonovat, ve dne i v noci.
:D
Já je
 

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků