OTÁZKY A ODPOVĚDI

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 15:13:33

Návštěvník píše:Ty hodně sázíš na schopnosti jáčka, které něco, aby něco a jak jsem psalo, tím jáčko jen bytní...

Jaké schopnosti jáčka? :hm:
Všichni tu hledáte Boha, byť různými cestami. Ale dojde se po nich ke stejnému cíli - nejdříve k jeho světlu a prostoru, pak ke splynutí s ním. Víc možností opravdu není, ať už jdeš cestou tou nebo jinou.
A když najdeš světlo a prostor, tak se samy objeví i ty schopnosti. Záleží jen na tom, kolik práce si kdo dal se svým jáčkem, jak ho dokázal pročistit. Nic víc.
Je to tak v buddhismu, je to tak v křesťanství, a je to tak ve všech duchovních směrech.

Nic jiného v duchovní oblasti nenajdeš. ;)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 15:59:05

A když najdeš světlo a prostor, tak se samy objeví i ty schopnosti.

Ne vždycky. Záleží na karmě. Jsou to jen další možnosti rozšířeného vnímání, asi jako bys začal vnímat třeba ultrazvuky.

Běžný člověk nemá tyhle "další smyslové orgány", umožňující jasnovidnost. Je proto snadné na podobných schopnostech ulpět, když se objeví, stejně jako na čemkoliv jiném, a považovat se za něco dokonalejšího.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 16:15:59

Návštěvník píše:Ty hodně sázíš na schopnosti jáčka, které něco, aby něco a jak jsem psalo, tím jáčko jen bytní...

Výrok nevejdete do království božího jinak než jako děti znamená: - jen "nevinní", kteří si neponechali nic, projdou uchem jehly. Nebo také - blahosloveni chudí duchem vaše je království.

Ulpění na schopnostech vidět, předvídat, astrálně cestovat, vyvolávat bouřky, zahánět mraky, číst myšlenky, užívat si určitých stavů a tím upřednostňovat tyto před jinými atd. znamená jen ulpění osobního jáčka na nějaké pro ni líbivé situaci.
Nic více, nic méně.
Ovšem toto tlačit na veřejných diskzích, operovat, že to takto mají všechny duchovní cesty, že opravdu jedině takto, toto atd. je vyjádřeno jemně: úsměvné.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 16:31:51

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Ty hodně sázíš na schopnosti jáčka, které něco, aby něco a jak jsem psalo, tím jáčko jen bytní...

Jaké schopnosti jáčka? :hm:
Všichni tu hledáte Boha, byť různými cestami. Ale dojde se po nich ke stejnému cíli - nejdříve k jeho světlu a prostoru, pak ke splynutí s ním. Víc možností opravdu není, ať už jdeš cestou tou nebo jinou.
A když najdeš světlo a prostor, tak se samy objeví i ty schopnosti. Záleží jen na tom, kolik práce si kdo dal se svým jáčkem, jak ho dokázal pročistit. Nic víc.
Je to tak v buddhismu, je to tak v křesťanství, a je to tak ve všech duchovních směrech.

Nic jiného v duchovní oblasti nenajdeš. ;)

Najdeš to, po čem bytostně nejvíce toužíš.
Viz. ukázka Volný, z knihy Kámen mudrců, na kterou zde byl dnes dán odkaz.

Zkus si všímat ve svém projevu výrazu opravdu.
Nepřímo tím samo dodáváš váhu vlastním výrokům, kdy se snažíš přesvědčovat. Otázka je koho, jestli více sebe nebo ty druhé. A proč..
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 17:05:28

Návštěvník píše:
A když najdeš světlo a prostor, tak se samy objeví i ty schopnosti.

Ne vždycky. Záleží na karmě. Jsou to jen další možnosti rozšířeného vnímání, asi jako bys začal vnímat třeba ultrazvuky.

Běžný člověk nemá tyhle "další smyslové orgány", umožňující jasnovidnost. Je proto snadné na podobných schopnostech ulpět, když se objeví, stejně jako na čemkoliv jiném, a považovat se za něco dokonalejšího.

A potom takoví borci píšou, jak vidí nebo viděli Boha, ale jsou ještě lepší! Kteří s ním mluví! :D :yeah: :hm:
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 17:10:44

A agitujou do svého klubu :D
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 17:16:35

A agitují třeba do klubu neexistence já.
:crazy:
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 17:18:32

Návštěvník píše:A potom takoví borci píšou, jak vidí nebo viděli Boha, ale jsou ještě lepší! Kteří s ním mluví! :D :yeah: :hm:


Je to takový druh samomluvy
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 17:22:30

Návštěvník píše:A potom takoví borci píšou, jak vidí nebo viděli Boha, ale jsou ještě lepší! Kteří s ním mluví!

Jsou i takoví, co píšou o tom, že jejich ústy promlouvá samotný Bůh, že oni už do toho nekecají, protože žádné své já nebo ego už nemají . Oni už nejsou, je v nich jen Bůh, oni jsou Bohem..
Jo jo, internet a papír snese všechno.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 17:29:28

No a tož každý máme nějakou tu vadu na kráse, že áno.
Něco, na čem jsme ulpěli a držíme se toho jako veš těla :-)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 17:30:59

Návštěvník píše:No a tož každý máme nějakou tu vadu na kráse, že áno.
Něco, na čem jsme ulpěli a držíme se toho jako veš těla :-)

Kdo to tak nemá, nechť zvedne ruku !

Tak ty ? Bim ! :D
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 17:56:10

Já ne! Opravdu.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 17:58:26

Návštěvník píše:A agitují třeba do klubu neexistence já.

K čemu by byla agitace? Když dojde k uvědomování, že pocit já byl jen iluzí, není tu už nikdo, kdo by měl potřebu agitovat. Představy o agitování můžou vznikat jen v iluzorním osobním já, které posuzuje dění podle sebe a vlastních postojů.

:)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 18:01:26

Návštěvník píše:Oni už nejsou, je v nich jen Bůh

Pořád stejně absurdní představy, jak oceán se ocitl ve vlně :D
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 18:25:18

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:A agitují třeba do klubu neexistence já.

K čemu by byla agitace? Když dojde k uvědomování, že pocit já byl jen iluzí, není tu už nikdo, kdo by měl potřebu agitovat. Představy o agitování můžou vznikat jen v iluzorním osobním já, které posuzuje dění podle sebe a vlastních postojů.

:)

A což taková podprahová reklama, s tou si užije kdejaké já spoustu legrace, i to já, co si myslí, že je jen iluzorní já.
:phew:
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 18:46:22

A což taková podprahová reklama, s tou si užije kdejaké já spoustu legrace, i to já, co si myslí, že je jen iluzorní já

Dokud je člověčí já přesvědčené, že se znevážením oponentů posílí, snaží se objevovat chybu v tom, co říkají, ber kde ber. Když ji přesto nemůže najít, aspoň jim podsune podprahovou reklamu.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 19:21:01

Pěkná čutaná přes sí't. Hop, hop. Hop, hop.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 19:36:05

Po zkušenosti neexistence se já znovu objeví, ale už je tu pochopení vlastní iluzornosti. Může se začít ptát, jakým přístupem k sobě a k okolí se iluzorní já rozpouští. Ukáže se, že zpětněběžným způsobem, sebe-vzdáním: pocit oddělené existence, který sílil nevědomým ulpíváním na myšlenkách a pocitech, zase postupně slábne rozpoznáváním a ustáváním ulpívání. Kdy pocit vlastní oddělené existence zmizí úplně, nezávisí na iluzorním já.
Jak by taky mohlo :)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Honzam » čtv 17. kvě 2012 19:41:07

Návštěvník píše:Po zkušenosti neexistence se já znovu objeví, ale už je tu pochopení vlastní iluzornosti. Může se začít ptát, jakým přístupem k sobě a k okolí se iluzorní já rozpouští. Ukáže se, že zpětněběžným způsobem, sebe-vzdáním: pocit oddělené existence, který sílil nevědomým ulpíváním na myšlenkách a pocitech, zase postupně slábne rozpoznáváním a ustáváním ulpívání. Kdy pocit vlastní oddělené existence zmizí úplně, nezávisí na iluzorním já.
Jak by taky mohlo :)


Konečně rozumím, proč jsou téměř všichni Návštěvník. :D
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 21:01:20

Návštěvník píše:Pěkná čutaná přes sí't. Hop, hop. Hop, hop.

Za to mohou skvrny na Slunci.
http://www.astro.cz/_data/cron/soho_hmi_mag/latest.jpg

:crazy:
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků