OTÁZKY A ODPOVĚDI

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. kvě 2012 16:40:53

Já je píše:Já je, nikoli, že já neexistuje.
Kdy já neexistovalo, tak by se jáčka tady, v bahně poradny zdarma, nikdy nemohla tak nádherně utkávat, hádat se, rvát si navzájem vlasy, strhávat druhému zablácené tričko, pokládat jedno druhé na lopatky. :D :yeah:

Hele, to všechno se u tebe objevuje?? Tý jo... :-)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. kvě 2012 16:43:22

Návštěvník píše:Mimosmyslové vnímání, které příroda umožňuje, je jen rozšířené smyslové vnímání.

Kdyby najednou začali vidět barevně ti příslušníci zvířecí říše, kteří vidí jen černobíle, taky by možná měli pocit, že mají nějaké nadpozemské a mimořádné schopnosti.:)

Já je píše:Mám za to, že píšu jen o tom dění jako každé jiné.
Ne o něčem vyžádaném, velice chtěném - třeba o velikém chtění býti s Bohem zajedno a o neochotě pro to cokoli udělat. :crazy:

Kdo vidí barevně a vnímá to jako samozřejmost, nemá potřebu na to zavádět řeč. :)

Ale jakmile se to vnímá jako něco mimořádného, okamžitě vznikne potřeba na to upozornit:

Já je píše:Jsou i zvířata, co mimosmyslové vnímání mezi sebou běžně používají. Třeba kočky, psi. Jen mají velikou smůlu, jejich páníčkové na jejich způsob komunikace málokdy reagují, tak na ně musí občas mňouknout nebo zaštěkat.


:)

To je v projeveném světě normální, být zaháčkovaný ulpěním na čemsi podle nás "důležitém" ;)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » čtv 24. kvě 2012 16:45:30

Děkuji všem jáčkám. :)
Bylo to parádní. Doufám, že jste majiteli tohoto vlákna dokázali, že já jsou, že je jich spousta a každé já je úplně jinačí, přestože mají všechna já společnou nejhlubšní rovinu Vědomí.

A jen díky té nejhlubší rovině - Univerzum, Bytí, Bůh - spolu mohou třeba i mimosmyslově komunikovat, jsou totiž jedno JÁ, jsou navzájem propojitelná.

Návštěvník píše:Hele, to všechno se u tebe objevuje?? Tý jo... :-)

To víš, to nechtěné mimosmyslové vnímání vnímá i to, co ten druhý se snaží zatajit, proto o to lidstvo nestojí, bojí se toho.. :phew:
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. kvě 2012 16:48:37

Nemáš to jednoduché, Já je, mít takovédle schopnosti. Co si s tím počneš?
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » čtv 24. kvě 2012 16:55:31

Návštěvník píše:Nemáš to jednoduché, Já je, mít takovédle schopnosti. Co si s tím počneš?

Není to jednoduché, opravdu.
Proto se uzemňuji a plkám o tom na zdejším fóru s vámi, provádím tímto naprosto přízemní hmotařskou činnost, užívám si tak příjemné chvilky božského klidu. :D
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. kvě 2012 16:57:34

To je v projeveném světě normální, být zaháčkovaný ulpěním na čemsi podle nás "důležitém" ;)

Kdo považuje parapsychologické jevy za něco extra, vůbec si nedovede si představit, že by o ně ostatní nestáli.
Představuje si, že druzí po nich skrytě touží, nebo se jich bojí:

proto o to lidstvo nestojí, bojí se toho...


:)

Jen mi tak napadá: bude někdo toužit po balíku bankovek, které mají jen cenu potištěného papíru, protože neví, že ve světě nedvojnosti neplatí?
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » čtv 24. kvě 2012 17:09:39

Návštěvník píše:Kdo považuje parapsychologické jevy za něco extra, vůbec si nedovede si představit, že by o ně ostatní nestáli.
Představuje si, že druzí po nich skrytě touží, nebo se jich bojí:

A co třeba to brát tak, že někdo potkal další takové, u kterých se to samo otevřelo, ale oni nevěděli co to je a nedokázali s tím zacházet. U některých se to třeba otevřelo i trvale - ve dne v noci. Nikdy po tom netoužili a přec to dostali, zkomplikovalo jim to normální život.
Nebo potkal spoustu jiných, co měli strach, když jim pověděl, co je v těch jiných rovinách možné. Velmi se báli o své soukromí, o to, že kdokoli by mohl nahlédnout do jejich mysli, vidět to, co se snaží tajit před ostatními. Opravdu se moc báli.
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. kvě 2012 17:21:56

Věřím. Je to svět sám pro sebe. Když někoho zaujme natolik, že ho začne považovat za důležitý a nadřazený běžnému světu, a ty, kdo se jím zabývají, za kvalifikovanější a výjimečné, nezbývá mu, než tím vším procházet. Nakonec svitne pochopení, že stejně jako kterékoliv jiné jevy to patří do iluzorního světa duality.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » čtv 24. kvě 2012 17:38:30

Návštěvník píše:Věřím. Je to svět sám pro sebe. Když někoho zaujme natolik, že ho začne považovat za důležitý a nadřazený běžnému světu, a ty, kdo se jím zabývají, za kvalifikovanější a výjimečné, nezbývá mu, než tím vším procházet. Nakonec svitne pochopení, že stejně jako kterékoliv jiné jevy to patří do iluzorního světa duality.


Bez pochopení iluzorních jevů duality se chybně chápe ona Jednota.

Zdá se, že miluješ používání slov jako důležitý, vyjimečný, kvalifikovanější, nadřazený.....kde v těch tvých slovech je ta zde často používaná Jednota?
Považuješ se už za JÁ, aniž by jsi ale do sebe zahrnul i ten zbytek jáček? Tě bůch, to jsou ty konce... :(
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » čtv 24. kvě 2012 17:41:52

vostalpetr píše:Vsadil bych si sportku,
mně neva, že prachy jsou z papíru,
a že já jsem jen prach co se v prach obrátí...

Pak by si jimi vycpal matrace,
a vytapetoval pokoj
a koupil bych si novou motorku....

(jako správný budhista praktikuji zlatou střední cestu)

Motorka by byla žůžo, ale nemám ani to kolo, Oni za všechno chtějí ty papírové peníze, co v Jednotě nemají vůbec žádnou cenu a tudíž není potřeba je chtít. Teletransportování bohužel ještě neovládám :(
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. kvě 2012 17:44:54

Já je píše:Považuješ se už za JÁ, aniž by jsi ale do sebe zahrnul i ten zbytek jáček? Tě bůch, to jsou ty konce... :(

Každý soudí podle sebe, tak už to chodí ;)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. kvě 2012 17:55:08

Já je píše: plkám o tom na zdejším fóru s vámi, provádím tímto naprosto přízemní hmotařskou činnost

Tak se dobře bav :)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Petra » čtv 24. kvě 2012 18:04:08

rosada píše:Pro mě je to Jednota / Zdroj - Zdroj o tom filmu ví, je také tím filmem a ví o sobě.

Zdroj o tom filmu neví vůbec nic. Ale to se nedá pochopit, to ukáže jen zkušenost. Zatím jsem se setkala jen u Nisargadatty, že popisuje stejnou zkušenost např.:''
Bůh vůbec neví, že existujete.'
Zajímá mě, jestli tuto zkušenost má ještě někdo. Zatím to vypadá, že ne...



rosada píše:Ano, to je přesně ono! Pro koho je to iluzí? Tahle iluze je to jediné k žití co máme.


Kdo 'my''? Vždyt toto 'my' je iluze. Ve skutečnosti nežiješ vůbec nic, jen to vnímáš, pozoruješ. Ale ne jako Zdroj, ale jako něco již částečně iluzorního - jako 'Já jsem'. A to je začátek možnosti vůbec něco vnímat - dualita. Zdroj "dodává" k tomu všechno - materál i tvůrce "Já jsem", který to také pozoruje. Ale o samotných filmech - a těch je nekonečně mnoho - neví Zdroj nic. Proč taky? "Filmy" jsou pro "Já jsem".
Po zkušenosti vím, že jediné, co se dá nazvat životem, je jen Zdroj sám, jen Zdroj je živý. Všechno ostatní je jen něco jako jeho "odlesk".
Pochopit se to nedá, ale po zkušenosti s tím mysl nemá žádný problém.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. kvě 2012 18:28:19

Petra píše:Zajímá mě, jestli tuto zkušenost má ještě někdo. Zatím to vypadá, že ne...

Tuto zkušenost má každý, kdo prožil nirvikalpa samadhi alespoň jedenkrát. :)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. kvě 2012 19:07:34

Petra píše:Bůh vůbec neví, že existujete.'

Četl jsi to dobře, Petře?
Petra nepíše o tom, že se zdroj neuvědomuje, ale že si v sobě neuvědume nás, jednotlivé osoby.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. kvě 2012 19:43:20

Bůh vůbec neví, že existujete.

To by mě zajímalo, odkud a hlavně jak tuhle informaci získala osoba, t.j. něco, co v Bohu existuje jen jako jeho iluze.
Je to, jako kdyby snící, který prožívá sen, si svůj sen neuvědomoval, ale o tomhle faktu by ve snu informovala snová osoba ostatní snové osoby :-))

Mně to přijde jako pěkný blábol.

Asi to vzniklo zpětnou vzpomínkou na zkušenost nirvikalpa samadhi, která je zkušeností Vědomí bez pohybu. Nirvikalpa ale ještě není sahadža nirvikalpa, ve kterém si prázdné Vědomí uvědomuje všechno tzv. stvořené v sobě, jako pohyby Prázdna v Prázdnu.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Petra » čtv 24. kvě 2012 19:51:11

Návštěvník píše:
Petra píše:Bůh vůbec neví, že existujete.'

Četl jsi to dobře, Petře?
Petra nepíše o tom, že se zdroj neuvědomuje, ale že si v sobě neuvědume nás, jednotlivé osoby.


Přesně.

Nisargadatta to řekl k tazateli, který mu vyprávěl svoje představy o Bohu: "Bůh vůbec neví, že Vy existujete."

A jinde: "Bůh zažívá jen sám sebe."

A to přesně odpovídá mé zkušenosti.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Petra » čtv 24. kvě 2012 20:20:56

vostalpetr píše:
Tak se to snaží pochopit a vysvětlit ten, kdo tu zkušenost neměl. Ale jak už jsem řekla, pochopit se to nedá.


OK,
když myslíš, že se to nedá pochopit


To vím, a proto nemá cenu o tom diskutovat.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod návštěvník J » čtv 24. kvě 2012 21:46:02

Návštěvník N píše:
Já je píše:
Návštěvník píše:Míla Tomášová prosila Boha, aby od ní odňal všechny "vyjímečné schopnosti", tedy i jasnovidnost, protože věděla, že by ji mohly od Něj, od Boha na delší dobu vzdálit. Hledala, toužila jen po Něm,po Bohu, po ničem jiném, nejméně po nějakých schopnostech osoby.

Zdá se, že sice o to prosila, ale jaksi jí nebylo vyhověno. :hm:

Tím, že o to s plnou opravdovostí poprosila, se jich úplně vzdala. Pokud se tu a tam objevily i potom (stávalo se to jen výjimečně), nevnímala je už jako svoje schopnosti. Bylo to dění jako každé jiné.


to je naprosto přesné :yes:
návštěvník J
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod návštěvník J » čtv 24. kvě 2012 21:51:26

Návštěvník píše:
Petra píše:Zajímá mě, jestli tuto zkušenost má ještě někdo. Zatím to vypadá, že ne...

Tuto zkušenost má každý, kdo prožil nirvikalpa samadhi alespoň jedenkrát. :)


přesně tak ... když zmizí svědek tak to tak je ... když se opět - bez příčiny, prostě se vynoří ... tak je tu uvědomující vnímání :)

buď je tu uvědomovací činitel nebo není ... to se děje

s Petrou je ovšem legrace :D
návštěvník J
 

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron