OTÁZKY A ODPOVĚDI

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod návštěvník J » čtv 24. kvě 2012 21:53:29

Návštěvník píše:
Bůh vůbec neví, že existujete.

To by mě zajímalo, odkud a hlavně jak tuhle informaci získala osoba, t.j. něco, co v Bohu existuje jen jako jeho iluze.
Je to, jako kdyby snící, který prožívá sen, si svůj sen neuvědomoval, ale o tomhle faktu by ve snu informovala snová osoba ostatní snové osoby :-))

Mně to přijde jako pěkný blábol.

Asi to vzniklo zpětnou vzpomínkou na zkušenost nirvikalpa samadhi, která je zkušeností Vědomí bez pohybu. Nirvikalpa ale ještě není sahadža nirvikalpa, ve kterém si prázdné Vědomí uvědomuje všechno tzv. stvořené v sobě, jako pohyby Prázdna v Prázdnu.


jj :yes: přesně ... přesně ... :what:
návštěvník J
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 24. kvě 2012 22:13:44

Asi to vzniklo zpětnou vzpomínkou na zkušenost nirvikalpa samadhi

Vzniklo to dedukcí, podobně jako přidružené popisy, manifestující se zde jako zkušenost.


:)
Jarda Malej
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod přihlížející » pát 25. kvě 2012 0:02:08

vostalpetr píše:No u mě dedukcí hlavně vzniká názor,
že tuto zkušenost má pouze Maharadž a Petra

Možná bychom neměli nějak pozapomínat na to,
že osoba není jen iluze,
ale že je to Vědomí jenž se ztotožnilo s iluzí

Což si samozřejmě nelze vyzkoušet,
nebot Petra prohlásila že to není možné,
ale mně tedy nějak nedělá velké problémy si vysnít že jsem Petr Veliký,
nedělá mně ani velký problémy se s touto vysněnou postavou ztotožnit a zapomenout na Vostálníka
a být plně ponořen do snového budování Petrohradu

:phew:
přihlížející
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. kvě 2012 0:23:19

vostalpetr píše:No my Petrové víme tedy úplně všechno a to naprosto přesně,
takže v tomto případě by asi bylo nejlepší se obrátiti na Petra Chobota,
a popít s ním čaj....

PS.
Nechci pomlouvat,
ale budte opatrní,
mohlo by se vám totiž stát,
že místo mapování konce světa či horizontu událostí si zmapujete stav českého zdravotnictví v nějaké nemocnici

Nedávno jsem byl na Bulovce
a není moc o co stát,
řekl bych že v posledních 50 letech se tam toho moc nezměnilo, takže to tam vypadá jako na konci světa....


Nějak nestojím o bolehlavy dovážené z amazonie, ani o jeho vyprávění o halucinacích, co měl po požití takových lektvarů.

Spíš mne zajímá vyprávění onoho návštěvníka, co ví něco o tom, co následuje za nirvikalpa samadhi, vyprávění o sahadža nirvikalpa.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. kvě 2012 5:33:31

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Asi to vzniklo zpětnou vzpomínkou na zkušenost nirvikalpa samadhi, která je zkušeností Vědomí bez pohybu. Nirvikalpa ale ještě není sahadža nirvikalpa, ve kterém si prázdné Vědomí uvědomuje všechno tzv. stvořené v sobě, jako pohyby Prázdna v Prázdnu.

Ty to tak už máš? Povídej o tom víc, rádi si to přečteme.

Představa, že už ho máš je nesmysl, sahadža nirvikalpa tu je a ty spíš a nevíš o něm.
Uvědomuješ si opravdu všechno stvořené v sobě? Pořád, nebo jen někdy?
To by jsi pak mohl klidně pracovat u interpolu, ušetřil by se čas, při hledání pachatelů trestné činnosti po celé zeměkouli.
A také by jsi nám, těm co tak nemají, mohl povyprávět něco o zbytku vesmíru mimo naši planetu, pomoci i astronomům zmapovat světy, na kterých je život ve hmotě, jiné civilizace. Víš, jak by byli rádi, že budou mít ušetřenou práci s vyhodnocováním nejistých a skomných dat z dalekohledů a z družic?

Také naivní představa, svět si ve mně své problémy řeší sám.
Návštěvník
 

Existence

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 25. kvě 2012 6:29:12

Možná bychom neměli nějak pozapomínat na to,
že osoba není jen iluze,
ale že je to Vědomí jenž se ztotožnilo s iluzí


;)
Jarda Malej
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Petra » pát 25. kvě 2012 7:03:48

návštěvník J píše:
Návštěvník píše:
Petra píše:Zajímá mě, jestli tuto zkušenost má ještě někdo. Zatím to vypadá, že ne...

Tuto zkušenost má každý, kdo prožil nirvikalpa samadhi alespoň jedenkrát. :)


přesně tak ... když zmizí svědek tak to tak je ... když se opět - bez příčiny, prostě se vynoří ... tak je tu uvědomující vnímání :)

buď je tu uvědomovací činitel nebo není ... to se děje

s Petrou je ovšem legrace :D


Asi tak: Až budeš mít tu zkušenost, o které tady píšu, tak už se nebudeš potřebovat uklidnovat konceptem: Vše je ok.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod návštěvník J » pát 25. kvě 2012 8:07:55

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Asi to vzniklo zpětnou vzpomínkou na zkušenost nirvikalpa samadhi, která je zkušeností Vědomí bez pohybu. Nirvikalpa ale ještě není sahadža nirvikalpa, ve kterém si prázdné Vědomí uvědomuje všechno tzv. stvořené v sobě, jako pohyby Prázdna v Prázdnu.

Ty to tak už máš? Povídej o tom víc, rádi si to přečteme.


Představa, že už ho máš je nesmysl, sahadža nirvikalpa tu je a ty spíš a nevíš o něm.

Uvědomuješ si opravdu všechno stvořené v sobě? Pořád, nebo jen někdy?
To by jsi pak mohl klidně pracovat u interpolu, ušetřil by se čas, při hledání pachatelů trestné činnosti po celé zeměkouli.
A také by jsi nám, těm co tak nemají, mohl povyprávět něco o zbytku vesmíru mimo naši planetu, pomoci i astronomům zmapovat světy, na kterých je život ve hmotě, jiné civilizace. Víš, jak by byli rádi, že budou mít ušetřenou práci s vyhodnocováním nejistých a skomných dat z dalekohledů a z družic?


Také naivní představa, svět si ve mně své problémy řeší sám.


:yes: :yes: :yes:
návštěvník J
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. kvě 2012 8:28:54

Petra píše:
Asi tak: Až budeš mít tu zkušenost, o které tady píšu, tak už se nebudeš potřebovat uklidnovat konceptem: Vše je ok.
:)



Petro je to neskutečná úleva, když já žádnou zkušenost nemám, neb jakožto návštěvník J, jsem zkušeností samou :)

ale nenechávaj se znepokojovat tím co píšu a drž si (se) své zkušenosti, dokud to jde ;)

:phew:
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » pát 25. kvě 2012 8:40:19

Petra píše:
Asi tak: Až budeš mít tu zkušenost, o které tady píšu, tak už se nebudeš potřebovat uklidnovat konceptem: Vše je ok.
:)


Tak jsme obloukem zpátky u Vše je OK.
Petra má pravdu, pak se totiž stačí uklidňovat tím, že je tu ta zkušenost. :yeah:

Ale vážně, ta věta má naznačovat i to, že tu není žádná potřeba, ale vůbec žádná. Svět se hýbe i bez toho a hýbat se nepřestane.
Není tu ani potřeba nějaké té zkušenosti.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod návštěvník J » pát 25. kvě 2012 8:57:03

rosada píše:
Tak jsme obloukem zpátky u Vše je OK.
Petra má pravdu, pak se totiž stačí uklidňovat tím, že je tu ta zkušenost. :yeah:

Ale vážně, ta věta má naznačovat i to, že tu není žádná potřeba, ale vůbec žádná. Svět se hýbe i bez toho a hýbat se nepřestane.
Není tu ani potřeba nějaké té zkušenosti.


není tu žádný důvod, přesto tu zkušenost je přítomná ... žije si to svým vlastním životem :)

z ničehož NIC dojde u uvědomění sebe sama a už to jede a přesto se děje doslova NIC :crazy: crazy že jo :D prostě je to úžasně děsivá hra na sebe sama a my si o tom tady můžeme psát :sos:
návštěvník J
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. kvě 2012 14:27:05

Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysli - např. jako pomoci lidem na zeměkouli. Opět to souvisí s pocitem vyjímečnosti a důležitosti.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. kvě 2012 15:35:22

Návštěvník píše:Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysli - např. jako pomoci lidem na zeměkouli. Opět to souvisí s pocitem vyjímečnosti a důležitosti.


Proč tedy stále tvrdneš na internetových diskusních fórech, ne-li z tvé velmi silné touhy pomoci ostatním hledajícím při duchovním hledání a vnucuješ jim svůj názor, aby dospěli také do stejného cíle, v jakém jsi nyní ty? . Nic nového ale nepřinášíš, jen poučení o tom, že se má ten druhý držet stranou, vůbec nic se sebou nedělat a hlavně nekecat do ničeho, hlavně ne do toho, co tu píšeš ty. Prostě se tu stále jen předvádí tvé ego, a plká a plká a totéž vyžaduje od těch ostatních. psát jen o samých hloupostech a v žádném případě o něčem, co by opravdu mohlo pomoci k poznání pravda.

Volný čas by se dal přece trávit mnohem příjemněji. :crazy:
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Honzam » pát 25. kvě 2012 16:46:17

Návštěvník píše:Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysli - např. jako pomoci lidem na zeměkouli. Opět to souvisí s pocitem vyjímečnosti a důležitosti.


:yes: :yeah:

Když je vše OK, je čas vydat do pekla.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. kvě 2012 17:54:57

... - být důležité.

:-)

Stále je to z tvých příspěvku, Já je, vnímatelné.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. kvě 2012 18:22:37

E.Tomáš:

Pravá nauka nemůže nikdy zhasnout. Jakmile se objeví praví posluchači, je tu i nauka. Je jen jedna Pravda, a když je potlačena na jednom místě světa, rozzáří se na druhém. Tlučte a bude vám otevřeno! Jaká je otázka, taková je i odpověď. Pravda je živá a objeví se tam, kde je žádána. Záleží jedině na kvalitě a kvantitě touhy po ní. Vždycky však byli na světě lidé i v dobách temna a útisku, kteří ji žili a rozuměli jí.

Světský člověk musí projít obvykle mnoha úskalími, než se stane člověkem duchovním, to člověkem vážné duchovní činnosti. Ale takový člověk má nárok na praxi všech částí tajných nauk.

Mít špatný charakter, špatné osobní vlastnosti, vléci s sebou břemeno sobectví, závisti, žárlivosti a nenávisti, svíraných tužeb po moci, ženách a majetku, chovati v licoměrném srdci špínu zlých pomluv a přitom usilovat o vyšší duchovní úroveň, to může přinést jenom pád. Lidé s těmito vlastnostmi, pokoušejíce se o úspěch duchovní, ale nesnažící se zbavit rychle vadného charakteru, mohou totiž být ve svých vadách ještě více utvrzeni a výsledkem může být jen prudký obrat k negacím našeho druhu.

Ale takových lidí je málo, ale nemyslete si, že se nás to již vůbec netýká, když máme zájem věci esoterní. Tento zájem je sice známkou jistého pokroku, ale nedělá z nás ještě lidi dobré a hlavně schopné praxe Šesti Nauk. Tato schopnost rozlišovat mezi čistým duchovním a pochybnými nebo zavádějícími silami. Je naprosto nutné, nemá-li zabloudit Stav mysli, který k tomu potřebujeme, vyžaduje, aby vědomí a zájem člověka byly převážně poutány duchovní cestou a ne světskými cíli a zálibami. A to není malá věc, když celý náš vývoj se bral právě obráceně. Proto je člověku tak zatěžko vracet se k Pravdě a vnitřnímu míru, ačkoliv tyto jsou původem, z nichž povstal.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. kvě 2012 18:26:51

Návštěvník píše:Ty už se cítíš být spasen? Že chceš pomáhat?


Pokud vím, tak bylo ode mne napsána prosba k těm, co už tvrdí, že dosáhli sahadža nirvikalpu, aby teda pomohli lidstvu, ne, že já jsem nějaký spacený mistr. :crazy:
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. kvě 2012 18:47:21

Návštěvník píše:To je ale každýho věc, co se svým spasením nebo nespasením udělá, ne? Co tlačíš druhé do něčeho? Proč?

Zajímala mne jeiich odpověď. :crazy:
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. kvě 2012 18:49:54

A odpověď se nijak nevymykala tomu, co bylo možno tušit dopředu.
:sos:
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. kvě 2012 18:50:00

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:To je ale každýho věc, co se svým spasením nebo nespasením udělá, ne? Co tlačíš druhé do něčeho? Proč?

Zajímala mne jeiich odpověď. :crazy:

Aha, a proč, k čemu ti bude jejich odpověď? :-)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků