OTÁZKY A ODPOVĚDI

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » čtv 17. kvě 2012 20:59:14

Já je píše:
rosada píše:A tím si jsi jistý?

Naprosto.
Duchovní nauky mi v tomto dávají za pravdu. :yes:


-za mou otázkou ještě bylo, co tedy z toho plane
To by znamenalo že bůh je taky jen objekt, jako nějaké to jáčko. A taky by to znamenalo, že mezi tebou a bohem je nějaká vzdálenost, která se musí překonat, To by pak taky znamenalo, že bůh není tady a teď. Kde je?


Můžeš mi to vyvrátit?
...
Co čteš? Které nauky?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 21:05:32

Scify.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 21:27:54

Mužů, ale nejenom mužů, se bojím. jakýchkoliv vzathů. Nejdraději jsem sama, U počítače, s těmi na druhé straně monitoru,. Ti mne nemohou ohrozit.
někdy by i byla příležitost vybrat se mezi lidi, jsem pozvána,a ale obvykle těsně před tím setkáním onemocním, je to už skoro zákon. Vím, že si tu nemoc přitahuji, protože se ve skutečnosti toho setkání bojím. Bojím se živého kontaktu s něčím, co bych neměla pod kontrolou. Když jsem jen sama se sebou, mohu co chci, všechno mám pod kontrolou, všechny stavy, emoce, ale tam venku ve skutečném světě mi hrozí nebezpečí neznámého, které by mohlo proniknout mou hradbou pracně vybudovanou kolem mne a to nemohu riskovat. už to, že to nyní píšu, je velký krok směrem ven do světa, ale píšu to obrazovce, anonymní, neživé. Omlouvám se, že to zatím jinak neumím.
Omlouvám se i sobě.
Snad se to časem změní.
Děkuji.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » čtv 17. kvě 2012 22:25:02

rosada píše:
Já je píše:
rosada píše:A tím si jsi jistý?

Naprosto.
Duchovní nauky mi v tomto dávají za pravdu. :yes:


-za mou otázkou ještě bylo, co tedy z toho plane
To by znamenalo že bůh je taky jen objekt, jako nějaké to jáčko. A taky by to znamenalo, že mezi tebou a bohem je nějaká vzdálenost, která se musí překonat, To by pak taky znamenalo, že bůh není tady a teď. Kde je?


Můžeš mi to vyvrátit?
...
Co čteš? Které nauky?


Čtu ledacos. Třeba toto:

Nástin mystiky sv. Jana od Kříže

..."Právě tuto anticipaci věčného života si Jan od Kříže mimořádně silně uvědomoval. Navazoval na teologickou tradici která rozlišuje dvojí "světlo" k vidění Boha: světlo slávy (lumen gloriae) a světlo víry (lumen fidei). Světlem slávy vidí Boha ti, kteří po skončení pozemského života dospěli k cíli, vešli do Boží slávy. A během pozemské pouti "vidíme" Boha světlem víry. Nuže Jan od Kříže zdůrazňuje, že světlo víry v tomto životě je obdobou světla slávy v Božím království: "...temný láskyplný poznatek, kterým je víra, slouží v tomto životě jistým způsobem k božskému sjednocení, jako slouží světlo slávy v druhém (životě) za prostředek jasného patření na Boha"14 "Temný jas" víry se má stávat anticipací, počátkem a "svítáním" jasu slávy věčného života. Jan o takto pokročilé kontemplaci píše jako o ztichlé "noci před východem svítání:
"A velmi vhodně nazývá zde toto božské světlo východem svítání, to znamená ránem. Protože (...) tento ztichlý nehybný duch je v Bohu povznesen z temnoty přirozeného poznání k rannímu světlu nadpřirozeného poznání Boha, ne jasného, nýbrž, jak bylo řečeno, temného jako noc před východem svítání. Protože tak jako noc před východem svítání není ani úplně nocí ani úplně dnem, nýbrž, jak se říká, pološerem, i tato samota a božský klid nejsou ani s plnou jasností utvářeny božským světlem ani nejsou ponechány bez jakéhokoli podílu na něm.
V tomto klidu je vidět rozum, jak je povznesený se zvláštní novostí nad veškeré přirozené chápání k božskému světlu, na způsob někoho, kdo po dlouhém spánku otevře oči světlu, které neočekával."15 Jan od Kříže zde nádherným obrazem kuropění naznačuje, jak je na mystické úrovni prožíváno ono příslovečné "už a ještě ne", ona "přítomnostní eschatologie", která ovšem jako taková náleží každému křesťanskému životu!
Stane-li se víra mystickou kontemplací, pak končí čas meditace, tj. diskursivního a fantasijního rozjímání. Známkou tohoto přechodu je podle Jana mimo jiné právě neschopnost meditovat. Takovou neschopnost způsobila vlitá kontemplace, jež nám odnímá zálibu v jakýchkoli pozemských i nebeských věcech. Tehdy zbývá jen klid bez forem meditace a otevřený zrak víry."...


K.Minařík - Malý mystický slovník naučný

Svábhávikája (sans.)
„tělo pravé, vnitřní, skutečné podstaty“; mystické tělo, do něhož transcendují dharmakája, sambhógakája a nirmánakája.

Dharmakája (sans.dharma = jednotlivina, podle buddhistické filozofie základní element reality; kája = tělo)
V mahájanském buddhismu název pro nejvyšší ze tří „těl“, kulovité Světlo moudrosti nebo také stav „pravdy samé o sobě“; čisté transcendentní bytí Buddhy.
Je to stav prvního stupně rozlišení absolutna, v lidském smyslu pak ztotožnění osobního vědomí s univerzálním s minimálním nádechem diferenciace (jáství), a tím ovšem absolutní kosmické bytí; jeho tělesnost se podobá nekonečnému hvězdnému oblaku, z něhož později vzniká hvězdný systém. Nebo jinak: právě vzniklý kosmický jas, který se postupně přetváří ve hvězdný systém. V mystickém smyslu to, co se vytváří poznáním, že neexistuje žádné osobní já a že všechna individua jsou vždy totožná s transcendentním absolutnem. Též „tělo Pravdy“ nebo „tělo Zákona“, to je věčná „moudrost o sobě“, nepředstavitelná a neznázornitelná, i když v mnohých symbolech znázorňovaná a představovaná. Také Prasvětlo bez začátku, konce a barvy nebo dokonalá Prázdnota, nebo též dokonalé osvícení.

Další dvě mystická těla jsou sambhógakája a nirmánakája. Každý buddha má podíl na povaze tří káj v průběhu svého vývoje. Všechna „tři těla“ v sobě zahrnuje a transcenduje tělo čtvrté, svábhávikája, neboli „tělo pravé, vnitřní, skutečné podstaty“, „podstata in se“.

Sambhógakája (sans.)
„tělo dokonalého vybavení“ nebo též „božské tělo dokonalé krásy“, jedno ze tří kájů.
Dharmakája znamená pravdu nebo moudrost o sobě neznázornitelnou, bezbarvou, neosobní absolutno.
Sambhógakája znamená projevenou moudrost, znázorněnou pěti nebeskými buddhy, z nichž každý září v jiné barvě. Jsou to dhjánibuddohé Vairóčana (bílá), Akšóbja (blankytná), Ratnasambhava (žlutá), Amitábha (červená), Amóghasiddhi (zelená).
Třetí mystické tělo, nirmánakája je „zázračně transformované tělo“, jež nosí vtělení buddhové. Podle učení mahájány jsou tato tři základní mystická těla sice prvotní emanací absolutna, přitom však dharmakája představuje jeho prvotní projev jako nediferencovanou kvalitu, sambhógakája tutéž kvalitu ve znacích (moudrosti), nimánakája pak zformování kvality dharmakáji.

Nirmánakája (sans.)
Doslovně „zázračně transformované tělo“ nebo inkarnované božské tělo, odlesk moudrosti, jež se promítá do lidských forem a projevuje se jako lidský buddha.
V Tibetu je tak nejčastěji označován Padmasambahava, veliký buddhistický misionář, zakladatel lamaismu. V pojetí nám bližším je nirmánakája vtělením nejvyšší duchovní kvality ve funkci jí odpovídající; její personifikace není viditelná, ale spíš pochopitelná jako skutečná moudrost lidí dosáhnuvších vysokého mystického zasvěcení. Skutečnými představiteli nebo projevy nirmánakáji jsou tzv. mahátmové nebo ještě lépe živí buddhové; tím nejsou mínění mahátmové teozofičtí, nýbrž praví, kteří obývají sféru mezi světem viditelným a neviditelným. V našem pojetí jde o bytosti, které realizovaly nirvánské stavy, ale neponořily se v ně, protože zdůraznily své jáství. Na tomto rozhraní žijí k dobru celého lidstva, ale toto dobro chápou svým způsobem. Podněty k takovému způsobu žití vyplývají z poznání, že všechno co žije, trpí a usiluje nějak o nejvyšší štěstí, ať již jakkoli. Úsilí o nejvyšší štěstí je však žádostí nebo voláním, které nachází odezvu i ve sféře nirmánakáji. Její obyvatelé na ni reagují pouze v okamžiku, kdy ti, kdo po tomto štěstí volají, si už zoufají nad světem. V tu dobu jsou přístupni přijmout duchovní dobro, jak je chápou nirmánakájové.
Z nejvyššího hlediska se však odezva na volání trpících považuje za nejsubtilnější zbytky nevědomosti, za zbytky samého lidství. To vysvítá ze skutečnosti, že Bůh ve své nejvyšší formě na volání trpících nereaguje; též lidé, kteří jsou schopni dívat se na svět ze stanoviska tohoto Boha, mohou vidět, že každá situace, která se v lidském světě kdy vyskytla, byla plodem přání ve formě usilování lidí. Ale nirmánakája je mezistavem sansára a nirvány; kdo v něm utkví, ten dosahuje nadlidské mravní očisty, v níž zůstávají stopy lidskosti. A celý tento stav pak končí poznáním všech karmických příčinností a vztahů, které konec konců poukazují na to, že je nezbytné dosáhnout absolutního potlačení životní žízně. Když je žízeň potlačená, pomohl si již člověk sám a je na něm, zda při přestupu ze sansarického do nirvanistického stavu zdůrazní své já a stane se nirmánakájem, nebo ho nezdůrazní a dosáhne vykoupení.
Vizuálně představuje nirmánakája subtilní svítící tělo jako vhodného nositele buddhistické moudrosti, tělo bytostí duchovně vysoce dokonalých. Člověk, který nemá mystických zkušeností, nemůže rozhodnout, zda to je tělo fyzických bytostí nebo přeludů. Nirmánakájové se očím mysticky nezkušených lidí jeví jako materializované fantomy vyvolávané tu a tam fyzikálními médii. I tito lidé však tuší, že se tělo nirmánakájů liší od těla těchto fantomů lepší stabilitou formy, dokonalejší konturou zjevu a takovým působením na smysly, jakým působí hmotní lidé.
Tento stav souvisí s duchovní dokonalostí nirmánakájů, kteří velice pokročili ve stavu, v němž mysl překonává mechanický vliv hmotných věcí nejen na vjemy, nýbrž i n tělo. V tomto stavu se už svět nejeví jako hmotný, nýbrž jen jako řada symbolů, olupujících mysl a vědomí o jejich přirozené rozpětí v období jejich vzniku. Tento stav mysli a vědomí je stavem nirmánakájů, v němž zdůrazněním tělo mizí z pláně smyslových jevů a reaguje již jen na jejich vůli k projevení se nebo ke zmizení. Tím nirmánakája znamená vysoký stupeň na cestě lidského rodu.

Třeba i toto:
http://babileto.blog.cz/1002/dimenze
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » čtv 17. kvě 2012 23:29:23

Dále si čtu třeba o čakrách:

http://www.yogaindailylife.org/esystem/ ... zna-cakra/

K vlastnostem ádžňá čakry patří jednota (ékatá), prázdnota (šúnjatá), pravda (satja), vědomí (čit) [1] a blaženost (ánanda). Zde se otevírá „oko poznání“ a my můžeme spatřit skutečnost Já. Proto se ádžňá čakra označuje také jako „třetí oko“. „Třetí oko“ je také symbolem moudrosti a zároveň i atributem Boha Šivy.

http://www.yogaindailylife.org/esystem/ ... ara-cakra/
Tato čakra je cílem jógy – dosažení seberealizace a realizace Boha. Kdo to dokáže, je osvobozen ode všech karem a získává mókšu, vymanění z koloběhu zrození a smrti. Při meditacích tu jogín dospívá k samádhi, nejvyššímu vědomí. V nejvyšším stupni samádhi, nirvikalpa samádhi, dosáhne mysl úplného klidu a nalézá své naplnění ve sjednocení poznání, poznávajícího i předmětu poznání.

Nebo třeba tady:

http://www.adion.cz/index.php?s=reiki&a ... cka_centra
6. čakra – ADŽŇA
Čakra čela také nazývána třetí oko – více má barvu indigově modrou, žlutou a fialovou. Části těla: obličej, oči, uši, nos, dutiny, malý mozek, centrální nervový systém. Žláza s vnitřní sekrecí: podvěsek mozkový-hypofýza. Stav ovlivňuje: mimosmyslové vnímání, jasnovidnost, jasnocitnost, intuici.


a tak podobně ;)
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » pát 18. kvě 2012 0:15:49

Z toho, co lze najít na netu, přidám pro vás, co to tu čtete, ještě třeba toto:

http://doplnek.com/content/otevirame-treti-oko
Otevíráme třetí oko

http://www.mujosud.cz/clanky/esoterika/ ... --oko.html
Vyvážené energie v 6. čakře objasňují kosmické vědomí, pravou spokojenost a vnitřní štěstí. „Třetí oko“, sídlo intuice, je vzbuzené a zprostředkovává přístup k duchovnímu vedení, k telepatii a k mimosmyslovým vjemům. Myšlení je naplněno idealismem a fantazií. Myšlenky, přání a představy se často uskutečňují spontánně. Cesta ke všem subtilním úrovním skutečnosti je volná. Člověk má svůj život jasně a výrazně před duchovním okem.

A tak dále, a tak dál.
;)
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » pát 18. kvě 2012 0:54:14

Návštěvník píše:Scify.

Sci-fi je jen takový nedomrlý, neslaný, nemastný, velmi slabý vývar z duchovní literatury. :crazy:
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2012 6:58:52

Návštěvník píše: spíše se bojím toho vyjítí do světa. vyjití ze sebe, ze svojeho teplého místečka, kde to znám, kde mi nic nehrozí, kde to mám tak, jak chci.

Co ti hrozí? Že to bude jak chce někdo jiný?
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2012 7:25:39

asi se bojím střetů, je to něco podobného, jako když jsi doma, tam je ti dobře, útulno, tam to znáš a pak máš z toho domova vyjít ven, leká mě ta cizí krajina, co mi hrozí, možná že nehrozí nic, já nevím, budou na mě mluvit, budu muset odpovídat, nějak se tvářit, o čem budeme mluvit, ne, to pro mě není, duševní stryptýz nemusím a nechci. stačím si sama se sebou a když si chi popkat, tak můžu přes internet.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » pát 18. kvě 2012 8:16:06

Návštěvník píše:asi se bojím střetů, je to něco podobného, jako když jsi doma, tam je ti dobře, útulno, tam to znáš a pak máš z toho domova vyjít ven, leká mě ta cizí krajina, co mi hrozí, možná že nehrozí nic, já nevím, budou na mě mluvit, budu muset odpovídat, nějak se tvářit, o čem budeme mluvit, ne, to pro mě není, duševní stryptýz nemusím a nechci. stačím si sama se sebou a když si chi popkat, tak můžu přes internet.


Je to něco jako strach ze selhání? Když jsi sama tak můžeš být sám sebou, ale když si z někým, myslíš, že budeš muset naplňovat jeho představy a pak je tu strach, že je nenaplníš?
Tedy např: bude se očekávat, že budu muset mluvit a ještě navíc o věcech, o kterých nechceš. Nejde tedy vyjít mezi lidi a třeba jen naslouchat a mlčet?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2012 8:23:18

když to pocivě zkoumám, to není strach z něčeho konkrétního, ale je to hlavně nechuť vyjít ven, prostě nechuť, nechuť k exhibici, je mi to nepříjemné. snesu ještě třeba poštačku, nebo sousedy, nebo blízké, co se mnou žijí, protože je znám a pravidleně potkávám, ale to je tak všechno, šťastná jsem v přírodě, nebo i ve městě na výletě, kde mě nikdo nezná, nikdo na mě nemluví, kde můžu být inkognito a jen si tak být.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » pát 18. kvě 2012 8:24:49

Je to tedy problém nebo ne?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2012 8:28:42

ta nechuť je napřídklad k setkáním s někým, koho znám a kde by ta konverzace musela být, jako třeba bývalí spolužáci nebo kolegové z práce, nebo známí, co jsme se několkrát viděli na nějakých setkáchích, z takových setkání mám strach a nevyhledávám je. a když jsem pozvaná, tak odmítnu, nebo přijmu, ale stejně pár dnů před tím raději onemocním a mám důvod se omluvit. vlastně je mi takto dobře. tak díky, že jsem si to ujasnila, že mi je takto dobře a všechno je v pořádku, přece nemusím dělat to, co nechci. mějte se tu pěkně, někdy tu zase nakouknu.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » pát 18. kvě 2012 8:57:54

Hodně štěstí Obrázek
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » pát 18. kvě 2012 9:00:21

proto že se to vmísila jiná diskuse a už tak je to dlouhé vlákno, odpovídám "Já je" ve vlákně pro já a pro mě.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2012 9:11:33

Návštěvník píše:když to pocivě zkoumám, to není strach z něčeho konkrétního, ale je to hlavně nechuť vyjít ven, prostě nechuť, nechuť k exhibici, je mi to nepříjemné. snesu ještě třeba poštačku, nebo sousedy, nebo blízké, co se mnou žijí, protože je znám a pravidleně potkávám, ale to je tak všechno, šťastná jsem v přírodě, nebo i ve městě na výletě, kde mě nikdo nezná, nikdo na mě nemluví, kde můžu být inkognito a jen si tak být.

Jsi introvert? Na tom snad není nic špatného, ne? Chceš být někdo jiný?
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Alfons » pát 18. kvě 2012 9:55:36

K čemu otázky, k čemu odpovědi, když tu jsou samí vševědi. :D
Alfons
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Goro » sob 19. kvě 2012 7:05:39

Já je píše:Z toho, co lze najít na netu, přidám pro vás, co to tu čtete, ještě třeba toto:

http://doplnek.com/content/otevirame-treti-oko
Otevíráme třetí oko

http://www.mujosud.cz/clanky/esoterika/ ... --oko.html
Vyvážené energie v 6. čakře objasňují kosmické vědomí, pravou spokojenost a vnitřní štěstí. „Třetí oko“, sídlo intuice, je vzbuzené a zprostředkovává přístup k duchovnímu vedení, k telepatii a k mimosmyslovým vjemům. Myšlení je naplněno idealismem a fantazií. Myšlenky, přání a představy se často uskutečňují spontánně. Cesta ke všem subtilním úrovním skutečnosti je volná. Člověk má svůj život jasně a výrazně před duchovním okem.

A tak dále, a tak dál.
;)



A teď trochu nezbytné krutosti. Pamatuj, že to dělám pro tvé dobro (jo, je to nesmysl, ty neexistuješ). Takže poslouchej. Čakry, třetí oka, čtvrtá oka, karma, astrální cestování, minulé životy, věštění, mimozemšťani, Aštar Šaron, léčení duchem, hovory s bohem atd. atd. atd. jsou všechno jen hlouposti. Hračky pro ego, které tě mají zabavit na další život. Další věc čím se zabývat, další věc po které toužit, než již budeš konečně spokojený. Hlouposti!!! Zahoď všechny ty nesmysly! Nechápeš, že všechno je jen sen? Není žádná realita! Když vylezeš na rozhlednu a vidíš do všech stran mnoho kilometrů, co je první centimetr kam až nevidíš? Co je těsně za obzorem? Je tam vnitřní strana tvojí lebky. Nechápeš, že žiješ ve snu, který sám tvoříš svou námahou, touhou a strachem? Podaří se ti probudit 6. čakru? Muhahahaha. Kolik úsilí a víry tomu dáš? Kdyby sis přečetl v té tvé moudré knize, že ji máš v konečníku, tak ji tam určitě mít budeš. Kdyby si věřil, že získáš energii tím, že budeš chodit s prstem v zadku, samozřejmě se to stane. A naopak, kdybych se převlekl za primáře, řekl ti že máš rakovinu a ukázal rentgenové snímky, do roka je po tobě. Chápeš??? Všechno je to jen velká hra, ve které obelháváš sám sebe. Sám píšeš všechny ty knihy, kterým pak věříš. Vždycky sáhneš v knihkupectví po té pravé, která potvrdí to, čemu zrovna věříš. Je to celé k smíchu. Jak náročné je podle tebe probudit tu tvojí čakru? Muhahaha. Kolik let ti to bude trvat? A co budeš dělat pak? Budit další? Kdy si uvědomíš, že jsi otrok hloupostí, které na sebe sám vymýšlíš?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 19. kvě 2012 8:10:22

Ale když já = ego je tak spokojené, že umí astrálně cestovat, číst mylšnky, vidět obázky, komunikovat na dálku, přijímat informace atd. Celé se tetelí ve své důelžitosti. No kdo to umí? Já :-)
A ty mu to chceš vzít, ty ty ty. Pak ti takové já napíše, jak jsi agresivní, hloupý, ničemu nerozumíš, že kolem sebe kopeš, mlátíš a já nevím co, přitom ve skutečnosti se brání a kope ono :-)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 19. kvě 2012 8:43:35

(jo, je to nesmysl, ty neexistuješ).

To jsou věci!

Pamatuj, že to dělám pro tvé dobro

Aha!

:what:
Jarda Malej
 

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník