DUEL 2

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » ned 23. říj 2011 20:24:59

Goro: Takže já nejsou smysly. Já není čich, zrak, chuť, sluch atd.. Ale není já to, co vidí, slyší, cítí?

Doře přijdu o čich - nezůstane Jarda?
přijdu o hmat - nezůstane pocit já?
přijdu o sluch - -----------------?
přijdu o chut - ------------------?
přijdu o zrak - ------------------?
Přijdu o to všechno najednou - doopravdy nezůstane pocit já? Jarda?
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » ned 23. říj 2011 21:40:59

Jarda píše:Goro: Takže já nejsou smysly. Já není čich, zrak, chuť, sluch atd.. Ale není já to, co vidí, slyší, cítí?

Doře přijdu o čich - nezůstane Jarda?
přijdu o hmat - nezůstane pocit já?
přijdu o sluch - -----------------?
přijdu o chut - ------------------?
přijdu o zrak - ------------------?
Přijdu o to všechno najednou - doopravdy nezůstane pocit já? Jarda?


To se ptáš mě? Ptej se sebe a sem piš odpovědi :). Mimochodem, říkáš "nezůstane pocit já?". Takže já je jen pocit?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » ned 23. říj 2011 22:19:07

Goro: Ale není já to, co vidí, slyší, cítí? To se ptáš mě?

Když je někde otazník, předpokládám dotaz. Odpověděl jsem ti tedy otázkou.

Goro: Mimochodem, říkáš "nezůstane pocit já?". Takže já je jen pocit?

Jsem zatím u těla a u smyslů. Nechci si to jen intelektuálně odvodit,to by bylo moc jednoduché a nikam by to nevedlo. Chci si to prožít a uvědomovat si to. Když odbourám co není já...co zbude. Chci ti dát jen pravdivou odpověd na to, na
co se neustále ptáš CO JE JÁ?
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » ned 23. říj 2011 22:32:01

Jarda píše:Jsem zatím u těla a u smyslů. Nechci si to jen intelektuálně odvodit,to by bylo moc jednoduché a nikam by to nevedlo. Chci si to prožít a uvědomovat si to. Když odbourám co není já...co zbude. Chci ti dát jen pravdivou odpověd na to, na
co se neustále ptáš CO JE JÁ?


Opět si nerozumíme. Tenhle duel, to je určitá metoda. Funguje tak, že já se ptám a ty odpovídáš. Používáš právě intelekt abys odvodil zda to co si myslíš, skutečně může být já. K tomu přidáváš pozorování a popis. To je vše co potřebuješ. Pravdivá odpověď na otázku co je já je cílem tohohle duelu, ne jeho začátkem. Teď nevíš co je já, protože ti brání spousta konceptů co máš v hlavě. Nemusíš projet všechno co tě napadne a u všeho si říci, ok tohle není já. Stačí když to uděláš u těch věcí, kde si myslíš, že to já ve skutečnosti je. Oba víme, že city nejsou já. Můžeš se přesunout k něčemu jinému. Logika je stejně dobrá jako jak říkáš prožívání. Argument tohle logicky nemůže být já, protože by nebylo možné toto... je stejně platný a mnohem rychlejší než to co teď děláš ty. Tohle vše tě ale přivede jen k tzv. bráně. V tu chvíli už nebude nic co bys mohl popsat jako já a nezbývá než se podívat, jestli něco takového skutečně existuje.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » pon 24. říj 2011 15:06:32

Goro: Teď nevíš co je já, protože ti brání spousta konceptů co máš v hlavě.

Před duelem jsem ti na blog psal, že jsem četl staré védy. Tam jsem si odvodil že já je paprsek brahma spojený s tělem a
intelektem. Dobře zahodím ten koncept. A budem pokračovat v téhle metodě.

Goro: Můžeš se přesunout k něčemu jinému.

No rád bych se přesunul k touhám. Logicky vím že já nejsou touhy, ale furt je má. Co s tím...
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » pon 24. říj 2011 18:50:27

Jarda píše:Před duelem jsem ti na blog psal, že jsem četl staré védy. Tam jsem si odvodil že já je paprsek brahma spojený s tělem a
intelektem. Dobře zahodím ten koncept. A budem pokračovat v téhle metodě.


Skvěle. Přesně to musíš udělat. Odhoď ty koncepty a jen se na to podívej. Není to složité. Není to žádná raketová věda.

No rád bych se přesunul k touhám. Logicky vím že já nejsou touhy, ale furt je má. Co s tím...


Výborně. Už chápu kde je problém. To, že zjistíš, že nejsi touhy, neznamená, že touhy přestaneš mít. Ne, takhle to nefunguje. Když zjistíš, že nejsi myšlenky, nepřestaneš myslet. To by bylo špatné :).

Vlastně, pojďme na chvíli opustit tuhle tvou metodu a zkusit malý experiment. Když ti řeknu, že není žádné já, není žádná oddělená entita, kterou si myslíš, že jsi. Nic takového ve skutečnosti neexistuje. Jaké pocity to v tobě vyvolá?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » pon 24. říj 2011 19:51:44

Goro: Není to složité. Není to žádná raketová věda.

To je pravda, Pravda nemůže být složitá. Je tady pro každého, bohužel málokdo ji vidí.

Goro: Když ti řeknu, že není žádné já, není žádná oddělená entita, kterou si myslíš, že jsi. Nic takového ve skutečnosti
neexistuje. Jaké pocity to v tobě vyvolá?

Vyvolává to ve mně dva protichůdné pocity.
Mám radost že splynu s Pravdou.
Mám strach že příjdu o všechno co se kdy nazývalo Jarda.
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » pon 24. říj 2011 20:32:39

Jarda píše:Vyvolává to ve mně dva protichůdné pocity.
Mám radost že splynu s Pravdou.
Mám strach že příjdu o všechno co se kdy nazývalo Jarda.


Skvěle. Výborně. Jestli ten strach není moc velký, můžeš se teď podívat, zda mám pravdu? Nemusíš se bát, jen podíváním nemůžeš nic ztratit nebo pokazit.

Jen se podívej, je nějaké já? Kde? Co bude první, co tě napadne? Co se nabízí jako já, když se podíváš, jestli je nějaké já?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » pon 24. říj 2011 22:28:37

Ať se dívám jak chci pořád je tu dualita. Cítím takový tah dovnitř, nevím jak to popsat.
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » úte 25. říj 2011 7:36:12

Jarda píše:Ať se dívám jak chci pořád je tu dualita.


Co tím myslíš? Co se staví do cesty a říká - já jsem tady. Já musí existovat. Já existuji. Je tam něco takového? Je to myšlenka?

Podívejme se na všechno, co teď v "tvém" těle existuje. Jsou tam myšlenky, pocity, vzpomínky, touhy, reakce, návyky, funkce těla, atd. To všechno dohromady spolu perfektně spolupracuje. Myšlenky jsou ten hlas co je "slyšet" v hlavě, říká tělu co dělat, to okamžitě reaguje a plní úkoly, do toho samo dýchá, při mluvení ústa vyslovují myšlenky, které se objevují v hlavě, chození je naučený proces těla, které udržuje rovnováhu a zapojuje obrovské množství svalů, při reakcích na nové podněty se oči zaměřují tím směrem, mozek vyhodnocuje nejvhodnější reakci, tělo reaguje pohybem atd. atd. atd.

Dýchání, chození, mluvení, dívání, cokoli co děláš. Je k něčemu z toho, potřeba někoho, kdo by dýchal, kdo by se díval, kdo by chodil, kdo by myslel, kdo by mluvil? Nebo by opravdu mohlo být jen dýchání, chození, mluvení, dívání, myšlení?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » úte 25. říj 2011 14:03:34

Goro: Co tím myslíš? Co se staví do cesty a říká - já jsem tady. Já musí existovat. Já existuji. Je tam něco takového? Je to
myšlenka?

Je to mysl...

Goro: Dýchání, chození, dívání. Je k něčemu z toho, potřeba někoho, kdo by dýchal, kdo by se díval, kdo by chodil,

Ne. Když se nestotožnuji s tělem a smysly.

Goro: kdo by myslel, kdo by mluvil?

Ano. Pokud je tu dualita, tak jsem to já.(Jarda)

K tomu tahu se přidává i takové teplo, které cítím na prsou.
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » úte 25. říj 2011 20:23:45

Jarda píše:Je to mysl...


Tím myslíš myšlenky?

Ano. Pokud je tu dualita, tak jsem to já.(Jarda)


To nechápu, můžeš to trochu rozepsat?

K tomu tahu se přidává i takové teplo, které cítím na prsou.


Co je to teplo? Může to být jen pocit?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » stř 26. říj 2011 7:16:25

Ahoj, nevím jak funguje tohle forum. Ale myslím že (slovo forum)to vzniklo někdy ve starém Řecku. Kde každý mohl vyslovit svůj názor. Před chvílkou když mě kamarádka učila jak se s tím zachází(s tím forem), bylo tady projevů mysli habaděj.Ted, když jsem se přihlásil tak jsou pryč. Je tady něco jako cenzura?
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » stř 26. říj 2011 7:21:08

Jarda píše:Ahoj, nevím jak funguje tohle forum. Ale myslím že (slovo forum)to vzniklo někdy ve starém Řecku. Kde každý mohl vyslovit svůj názor. Před chvílkou když mě kamarádka učila jak se s tím zachází(s tím forem), bylo tady projevů mysly habaděj.Ted, když jsem se přihlásil tak jsou pryč. Je tady něco jako cenzura?


V tomhle duelu je cenzura všech kromě tebe a mě. To jsou pravidla duelu. Jinak každé vlákno někomu patří a ten má moderátorská práva k odstraňování příspěvků. Takže je možné, že vás někdo vymazal. Taky tu jednou vypadl server a nějaké příspěvky se ztratily. Můžeme pokračovat?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » stř 26. říj 2011 7:44:03

Ale to nebylo v našem duelu....prostě se nějaké příspěvky ztratily.Ani jsem netušil kolik je tu diskuzí, než mi to ukázala(kamarádka). Dal jsem si do oblíbenejch duel 2 a ono mě to vždy hodilo na duel 2, aniž bych se musel přihlašovat či co. No nic, asi chyba počítače...co já vím. Velmi rád budu pokračovat, ale chvilku si dáchnnu....kamarádka měla starosti a i když vůbec nic netuší o neexistenci já, chtěl jsem bejt s ní když se trápí.
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » čtv 27. říj 2011 11:14:23

Goro: Tím myslíš myšlenky?

Asi ano, zatím si myslím že myšlenky produkuje mysl.

Goro: To nechápu, můžeš to trochu rozepsat?

Někde předtím si napsal že hledáme já. Není to dualita když já hledá já? Nehledáme jednotu, bytí?

Goro: Co je to teplo? Může to být jen pocit?

Dá se to popsat jako pocit, ale jako by ten tah a teplo nebylo ze mně. Neumím to popsat.
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » čtv 27. říj 2011 18:26:58

Jarda píše:Goro: Co je to teplo? Může to být jen pocit?

Dá se to popsat jako pocit, ale jako by ten tah a teplo nebylo ze mně. Neumím to popsat.


Umíme popsat všechno co se v nás děje. Není to nic nadpřirozeného. Může to tedy být jen pocit? Jako když vzrůstá vztek, je to taky podobná vlna horka? Nebo podobná strachu z neznáma? Nebo vzrušení? Je to tedy jen pocit? Nebo je to já? Je to to, co hledáme?

Asi ano, zatím si myslím že myšlenky produkuje mysl.


Teď je jedno, kdo produkuje myšlenky. Takže jsou to myšlenky, které říkají to jsem já. Ale myšlenky přeci nejsou já. Na co tedy ukazují? Je tam něco jiného, co by mohlo říkat, tohle jsem já?

Podívej se po pokoji. Vidíš třeba stůl. Je ten stůl opravdový? Nezmizí, když zavřeš oči? Nezmizí ti před očima, když na něj přestaneš myslet? Nic takového. Můžeš si na něj šáhnout, je ze dřeva a bude tu, i kdybys zapomněl, že v pokoji je. I když nikomu neřekneš, že máš stůl v pokoji a někdo přijde na návštěvu, uvidí v pokoji stůl. Teď se stejným způsobem podívej na já. Existuje stejně jako stůl? Nebo je to něco, o čem myšlenky hovoří, co si můžeš představit, ale ve skutečnosti to nikde není?

Někde předtím si napsal že hledáme já. Není to dualita když já hledá já? Nehledáme jednotu, bytí?


Může já hledat já? Kde je to já, které hledá? Podívej se dobře na ten proces hledání. Nejspíš se do něj zapojují myšlenky, možná logika, pocity, ale hledá já?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » čtv 27. říj 2011 20:23:24

Goro: Může já hledat já? Kde je to já, které hledá? Podívej se dobře na ten proces hledání. Nejspíš se do něj zapojují myšlenky, možná logika, pocity, ale hledá já?

Když já (Jarda) zaujmu tázací postoj.. co je já? Přijde ten tah a teplo a uvnitř mě se objeví nejasný" pocit" já.

Goro: Umíme popsat všechno co se v nás děje. Není to nic nadpřirozeného. Může to tedy být jen pocit? Jako když vzrůstá vztek, je to taky podobná vlna horka? Nebo podobná strachu z neznáma? Nebo vzrušení? Je to tedy jen pocit? Nebo je to já? Je to to, co hledáme?

Dobře pokusím se. Ten pocit toho tepla a tahu ted cítím v různé intenzitě. Jako by mne něco táhlo dovnitř a něco tam propalovalo. Když začnu zkoumat co je já je to hodně intenzivní. Líp to popsat nedokážu.Prostě se to jen dějě.
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » čtv 27. říj 2011 23:20:15

Jarda píše:Když já (Jarda) zaujmu tázací postoj.. co je já? Přijde ten tah a teplo a uvnitř mě se objeví nejasný" pocit" já.


Sám říkáš, že je to jen pocit. Takže pojďme dál.

Dobře pokusím se. Ten pocit toho tepla a tahu ted cítím v různé intenzitě. Jako by mne něco táhlo dovnitř a něco tam propalovalo. Když začnu zkoumat co je já je to hodně intenzivní. Líp to popsat nedokážu.Prostě se to jen dějě.


Takže už jsi si jistý, že to teplo a tah je jen pocit? Co by to mohlo být jiného?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » pát 28. říj 2011 13:44:03

Goro: Sám říkáš, že je to jen pocit.Takže pojďme dál.

Nějak vím že ten dotaz do nitra...co je já? Je to pravé.

Goro: Takže už jsi si jistý, že to teplo a tah je jen pocit? Co by to mohlo být jiného?

Je to "jen" pocit. Ale někam mě táhne. Když se na něj podívám, nedovolil bych si ho přivlastnit jako můj.
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků