DUEL 2

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » čtv 20. říj 2011 16:14:44

Myslím ze já je osobnost, kterou vytváří naše mysl.

Já nerozhoduje i když na první pohled to tak vypadá(možná v přítomnosti spoluvytváří budoucnost).
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » čtv 20. říj 2011 17:48:02

Jestli to chapu spravne (jestli ne, tak me prosim oprav), tak rikas, ze ja je osobnost.

Co obsahuje osobnost? Jsou to informace o tom, jaky jsi, co mas rad apod.? Co napriklad je soucasti osobnosti? Meni se osobnost behem zivota? Je stejna jako byla pred deseti lety nebo v detstvi?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » čtv 20. říj 2011 19:02:16

Jestli já = ego, tak ego = osobnost. Vědomí se mylně stotožnuje s egem.

Ano osobnost obsahuje informace, jaký jsem, co mám rád,co ne, co je špatné - správné. Je to souhrn myšlenek co si o sobě myslím já a i souhrn přejatých myšlenek co si o mně myslí ostaní..rodina, školství, kamarádi apod. Samozřejmě že se mění- nové podněty jsou konfrontovány se starými. Od dětství až po ted.
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » čtv 20. říj 2011 22:41:15

Jarda píše:Jestli já = ego, tak ego = osobnost. Vědomí se mylně stotožnuje s egem.


Jak "jestli"? Co je tvoje odpověď? Je já osobnost, nebo není? Co znamená věta "Vědomí se mylně ztotožňuje s egem" - rozepiš to.

Ano osobnost obsahuje informace, jaký jsem, co mám rád,co ne, co je špatné - správné. Je to souhrn myšlenek co si o sobě myslím já a i souhrn přejatých myšlenek co si o mně myslí ostaní..rodina, školství, kamarádi apod. Samozřejmě že se mění- nové podněty jsou konfrontovány se starými. Od dětství až po ted.


Hmm dobře, ale říkáš, že je to jen souhrn myšlenek, co si o sobě myslíš. Takže já asi není osobnost, když osobnost je souhrn myšlenek, které si o sobě já myslí. Nebo jak je to? Můžeš to vyjasnit?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » pát 21. říj 2011 0:00:52

Jak "jestli"? Co je tvoje odpověď?

To jestli a tak byly jen takové malé pomůcky. V každém jazyce kromě sankrstu znamená já ego. V sankrstu znamená Já
brahma.Takže bez jestli - já = ego = osobnost.

Co znamená věta "Vědomí se mylně ztotožňuje s egem" - rozepiš to.

No když jsem v bdělém stavu, ego se může domnívat že je vším co představuji, tedy tělem, mozkem, vědomím. Uchopí vědomí
jako něco svého a stotožní se s ním.

Hmm dobře, ale říkáš, že je to jen souhrn myšlenek, co si o sobě myslíš. Takže já asi není osobnost, když osobnost je souhrn myšlenek, které si o sobě já myslí. Nebo jak je to? Můžeš to vyjasnit?

Jasně že já je osobnost která říká. Já jsem ten a ten,mám tyhle vlastnosti, tenhle tvar. Jsou to jen myšlenky které máme
sami o sobě, tedy o egu,tedy o já.
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » pát 21. říj 2011 7:59:00

Jarda píše:To jestli a tak byly jen takové malé pomůcky. V každém jazyce kromě sankrstu znamená já ego. V sankrstu znamená Já
brahma.Takže bez jestli - já = ego = osobnost.


Můžeme se obejít bez slova ego? Slovo ego má různé významy a mě to mate. Hledáme já.

No když jsem v bdělém stavu, ego se může domnívat že je vším co představuji, tedy tělem, mozkem, vědomím. Uchopí vědomí
jako něco svého a stotožní se s ním.


Platí to samé pro já?

Jasně že já je osobnost která říká. Já jsem ten a ten,mám tyhle vlastnosti, tenhle tvar. Jsou to jen myšlenky které máme
sami o sobě, tedy o egu,tedy o já.


Pořád mi to není jasné. Říkáš - já je osobnost - osobnost jsou podle tebe jen myšlenky, které máme o sobě tedy o já. Nedává to smysl. Jak může být já (osobnost) jen myšlenky, které máme o já, když já jsou jen myšlenky, které máme o já - točí se to v kruhu a nedává to smysl.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » pát 21. říj 2011 15:39:13

1,Jasně můžeme tomu říkat jakkoli. Třeba Jarda, Pepa. Goro. Hlavně abycom o to přišli ( promin teda já přišel)

2,Ano

3,Točí se to v kruhu to je pravda,proto chci z toho ven, ta mysl je ale prevít co?

4,Měl jsem zatím jen jeden dotaz..kdo tedy rozhoduje?
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » pát 21. říj 2011 20:31:14

Tak dobře hledáme já. Mě mysl vyprodukovala jen jedno já ..... myslí si že je Jarda, má nějakou podobu, jméno, patří do nějaké socialní skupiny, má osobnost a bůch ví co ještě. Nebo hledáme nějaké jiné já?
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » sob 22. říj 2011 9:51:31

Jarda píše:Točí se to v kruhu to je pravda,proto chci z toho ven, ta mysl je ale prevít co?


Myslím, že je třeba vyjasnit pár věcí.
1)Ty tu nejsi proto, abys komentoval na co se tě ptám.
2)Já tu nejsem proto, abych ti dával odpovědi na tvoje otázky.

Takhle to prostě nefunguje. Kdyby to tak fungovalo, prostě bych napsal stránku a každý, kdo by si jí přečetl, by byl probuzený. Bylo by to sice super, ale tak to prostě nefunguje. Tvůj úkol je hledat pravdu sám. Já tě můžu jen navést kam se máš dívat a kde hledat, ale dívat se a hledat musíš sám. I kdybych ti teď napsal odpovědi na všechno, na co se ptám, nijak by ti to nepomohlo. Protože to musíš nalézt sám. Musíš jít hluboko, spálit všechny nesmysly, co se v tobě za život nastřádaly a najít pravdu. Musíš najít pravdu sám a musíš si být jistý, že je to pravda. Kdybych ti to řekl, byla by to jen další věc, čemu věříš - a to je k ničemu. Já jsem tu pouze od toho, abych se tě ptal, abych v případě, když už opravdu nevíš jak dál, když uvízneš, ukazoval na to, na čem jsi uvízl.

Když ti tedy řeknu, že to co mi popisuješ se točí v kruhu tudíž nedává logiku, nemáš mi říct - jo, to je pravda, ta mysl je ale prevít, co? NE!!! Tvůj úkol tady je hledat pravdu. Když vidíš, že co říkáš není logicky možné, vidíš, že je to nesmysl, máš nesmysl odhodit a přijít s pravdivou odpovědí. To je tvůj úkol.

Duel končí i vyhozením pro nedostatek zájmu. Ber to jako varování.

Měl jsem zatím jen jeden dotaz..kdo tedy rozhoduje?


Ty mi řekni, kdo rozhoduje. Mohlo by to být takhle? http://krutapravda.wordpress.com/2011/0 ... ozhodnuti/
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » sob 22. říj 2011 14:04:34

Dobře budem v tichu. Umět být tichý je velká věc. Kdybych to uměl tak bych nebyl v programu Probuzení online 1.0.1.

Duel končí i vyhozením pro nedostatek zájmu.

Mám velký zájem o Pravdu a jsem pro ní schopen obětovat všechno.

Tvůj úkol je hledat pravdu sám.

Dobře, půjdu na to jinak. Zkusím postupně odhazovat co nejsem. Začnu tělem. Myslím že nejsem tohle tělo, zkusím ho dneska
odhodit a procítit to. Mozek si zatím nechám ...odhodím ho ke konci.
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » sob 22. říj 2011 15:08:30

Jarda píše:Dobře budem v tichu. Umět být tichý je velká věc. Kdybych to uměl tak bych nebyl v programu Probuzení online 1.0.1.


Neřekl jsem ani slovo o tom, abys byl v tichu.

Dobře, půjdu na to jinak. Zkusím postupně odhazovat co nejsem. Začnu tělem. Myslím že nejsem tohle tělo, zkusím ho dneska
odhodit a procítit to. Mozek si zatím nechám ...odhodím ho ke konci.


Proč mi prostě neřekneš co je to já, aby to dávalo aspoň trochu smysl?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » sob 22. říj 2011 16:32:52

Proč mi prostě neřekneš co je to já, aby to dávalo aspoň trochu smysl?

Jarda píše:Tak dobře hledáme já. Mě mysl vyprodukovala jen jedno já ..... myslí si že je Jarda, má nějakou podobu, jméno, patří do nějaké socialní skupiny, má osobnost a bůch ví co ještě. Nebo hledáme nějaké jiné já?


Mrzí mě že to mě nečtěš.
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » sob 22. říj 2011 17:00:10

Jarda píše:Proč mi prostě neřekneš co je to já, aby to dávalo aspoň trochu smysl?

Jarda píše:Tak dobře hledáme já. Mě mysl vyprodukovala jen jedno já ..... myslí si že je Jarda, má nějakou podobu, jméno, patří do nějaké socialní skupiny, má osobnost a bůch ví co ještě. Nebo hledáme nějaké jiné já?


Mrzí mě že to mě nečtěš.


Samozřejmě že to čtu. Ale píšeš zároveň tohle:
Jasně že já je osobnost která říká. Já jsem ten a ten,mám tyhle vlastnosti, tenhle tvar. Jsou to jen myšlenky které máme
sami o sobě, tedy o egu,tedy o já.

a trváš na tom, respektive nehodláš tu definici nijak upravit ani poté, co sám přiznáš že nedává smysl. Napiš mi tedy bez ohledu na dosud řečené, co je to já a kde je. Od toho co napíšeš půjdeme dál. Ještě abych odpověděl i na tvou větu výše - hledáme cokoli, co nazýváš já. Nemůžu ti potvrdit, jestli to co mi říkáš je to co hledáme, protože já to nevidím. Lidé to popisují různě. Nevím co pro tebe je já, kdybych to věděl, nemusel bych se tě tak podrobně a opakovaně vyptávat. To ty mi musíš říct, co je to já.

Ještě ohledně psaní ostatních do tohoto duelu - stále platí pravidlo že sem píši jen já a ten kdo požádal o duel. Nevím proč to pořád někdo nerespektuje. Můžete přece zakládat jiná vlákna nebo psát Jardovi soukromé zprávy.

Rosado děkuji za podporu, ale pravidlo platí pro všechny stejně, tudíž jsem i tvůj příspěvek musel v rámci objektivity vymazat (ač nerad).
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » sob 22. říj 2011 17:24:59

Jak ti mám říct popravdě co je já dokavad se nezbavím toho co já není?
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » sob 22. říj 2011 17:26:40

Samozřejmě že to čtu. Ale píšeš zároveň tohle:

Jasně že já je osobnost která říká. Já jsem ten a ten,mám tyhle vlastnosti, tenhle tvar. Jsou to jen myšlenky které máme
sami o sobě, tedy o egu,tedy o já.

A v čem je to špatně?
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » sob 22. říj 2011 17:56:26

Jarda píše:Samozřejmě že to čtu. Ale píšeš zároveň tohle:

Jasně že já je osobnost která říká. Já jsem ten a ten,mám tyhle vlastnosti, tenhle tvar. Jsou to jen myšlenky které máme
sami o sobě, tedy o egu,tedy o já.

A v čem je to špatně?


Špatně je to v tom, že se to točí dokola. Tudíž logicky není možné, aby ta odpověď byla pravdivá. Chápeš ten nelogický koloběh? Říkáš: Já je osobnost - jsou to jen myšlenky které máme o já. To znamená že já jsou tedy jen myšlenky které máme o já. O čem to jsou tedy myšlenky? O já? Co je já? Myšlenky které máš o já? O čem? O myšlenkách o já?
Chápeš? Je to nelogické. Někde je chyba. Přijď na to kde a změň to.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » ned 23. říj 2011 14:59:59

Doře změním to.

Mysl říká já jsem ten a ten mám tyhle vlastnosti, tenhle tvar. Mysl vytváří myšlenky ,které máme sami o sobě, tedy o egu,
tedy o já.
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » ned 23. říj 2011 17:19:49

Jarda píše:Doře změním to.

Mysl říká já jsem ten a ten mám tyhle vlastnosti, tenhle tvar.


Dobře, ale je mysl já? Nebo jen já popisuje? Myšlenkami, které říkají já jsem takový a takový?

Mysl vytváří myšlenky ,které máme sami o sobě, tedy o egu,
tedy o já.


Mysl tedy vytváří myšlenky o já. Ale já se ptám: CO JE TO JÁ?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Jarda » ned 23. říj 2011 18:00:20

Mysl tedy vytváří myšlenky o já. Ale já se ptám: CO JE TO JÁ?

Psal jsem:Jak ti mám říct popravdě co je já dokavad se nezbavím toho co já není?

Můžeme trochu zpomalit, abych ti mohl popravdě odpovědět?( předpkládám že nám jde oběma o Pravdu)

Včera jsem procítil, že nejsem tělo ( mozek jsem si nechal, nevím v které fázi se ho zbavím).

Dneska bych navrhoval smysly...jsem hmat-ne..jsem čich - ne, zrak -ne, sluch--ne,chut- ne.
Jarda
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 19. říj 2011 21:01:43

Re: DUEL 2

Nový příspěvekod Goro » ned 23. říj 2011 19:53:32

Jarda píše:Psal jsem:Jak ti mám říct popravdě co je já dokavad se nezbavím toho co já není?


Proto jsme tady. Proto musím vědět, co je podle tebe já, aby jsme se toho mohli zbavit.

Můžeme trochu zpomalit, abych ti mohl popravdě odpovědět?( předpkládám že nám jde oběma o Pravdu)


Jistě. Můžeme zpomalit. Čekal jsem, že už ses tak někde zasekl a teď potřebuješ "odseknout". Ale podle toho co píšeš stále pokračuješ ve zjišťování toho co já není. Fajn. Až přijdeš na něco co by mohlo být já, a nebudeš si vědět rady jak dál, tak napiš.

Včera jsem procítil, že nejsem tělo ( mozek jsem si nechal, nevím v které fázi se ho zbavím).


Ok. Pokračuj.

Dneska bych navrhoval smysly...jsem hmat-ne..jsem čich - ne, zrak -ne, sluch--ne,chut- ne.


Takže já nejsou smysly. Já není čich, zrak, chuť, sluch atd.. Ale není já to, co vidí, slyší, cítí?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků