Kdo rozhoduje?

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. říj 2011 17:59:15

Goro píše:Btw: Mluvíš na mě, nebo na Dana?

Mluvím s já v tobě a v Danovi.
S nějakou zombie bez já, se nebavím, stejně jako se nebavím s počítačem, s televizí, s videem.
:(
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » ned 16. říj 2011 18:03:20

Návštěvník píše:
Goro píše:Btw: Mluvíš na mě, nebo na Dana?

Mluvím s já v tobě a v Danovi.
S nějakou zombie bez já, se nebavím, stejně jako se nebavím s počítačem, s televizí, s videem.
:(


Fajn, říkáš hlouposti, ale dám ti šanci. Řekni svůj finální totální argument. Pojď do toho a konečně mi dokaž, že nějaké já existuje. POJĎ NA TO! Poslední šance!
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. říj 2011 18:34:01

Goro píše:Fajn, říkáš hlouposti, ale dám ti šanci. Řekni svůj finální totální argument. Pojď do toho a konečně mi dokaž, že nějaké já existuje. POJĎ NA TO! Poslední šance!

Zbytečná práce.
Já si počkám, jak dlouho ti to vydrží.

Vše kolem je totiž jedno jediné velké JÁ - vědomí Univerza. Naprosto všude. Jen ale v "živém těle" o sobě dává sám sobě více najevo, jako to já, které marně hledáš. Teprve až se v klidu zastavíš a zastavíš tok myšlenek, emocí i citů, tak se ti podaří to já zahlédnout v čisté průzračné podobě, v podobě svítícího JÁ Univerza. A snad jednou tě to Univerzum vezme na milost a nechá ten tvůj kousek "já" splynout s kolektivním JÁ, tehdy zjistiš, jak to s tím já vlastně je.
Ono totiž to tvé já existuje, neustále si ho modeluješ podle svých monetální chutí, závislostí, upnutostí k něčemu, tvé city a vášně neustále formují tvé já. když se jimi řídíš, je tvé já naprosto skutečné. Teprve, když umlčíš to, čím to tvé já neustále modeluješ, když uvnitř ztichneš, pak teprve tvé já se může projevovat jako JÁ, jako čistě neumazané JÁ. Ale dokud dáváš přednost vnějšímu světu před vnitřním, tak to máš marné, nikdy se svého já nemůžeš oprostit, odložit ho, protože ho pořád opečováváš, krmíš, podporuješ ho v existenci.
A když jednou se přece jen tzv. na chvíli svého já zbavíš, tak to znamená, že pocítíš propojení se všemi živými tvory. Do té doby, dokud jsi od nich izolovaný, tak uvnitř tebe kraluje tvé já, nikoli tvé JÁ.
Jo - a živý tvor je nejen člověk, zvíře, rostlina, ufoun, ale i samotné Univerzum - všichni jsou uprostřed sebe stejné podstaty. Všichni jsou JÁ, já.
I to já v tobě je vlastně JÁ, dovoluje ti vydovádět se ve hmotě, používat hmotné tělo a komunikovat s jinými já ve hmotě.
V té nejvyšší rovině totiž komunikuješ sám se sebou.
V té nejnižší rovině připouštíš existenci jiných já, jako máš ty.
A jelikož vím, že dosud nejsi nijak daleko v poznávání oněch duchovních oblastí, tak se s tebou bavím v nejnižší rovině a tvrdím ti, že já reálně existuje. Dokud nepoznáš ty sám ono JÁ, tak se s tebou jinak bbavit nebudu.
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » ned 16. říj 2011 19:00:41

Návštěvník píše:Vše kolem je totiž jedno jediné velké JÁ - vědomí Univerza. Naprosto všude. Jen ale v "živém těle" o sobě dává sám sobě více najevo, jako to já, které marně hledáš. Teprve až se v klidu zastavíš a zastavíš tok myšlenek, emocí i citů, tak se ti podaří to já zahlédnout v čisté průzračné podobě, v podobě svítícího JÁ Univerza. A snad jednou tě to Univerzum vezme na milost a nechá ten tvůj kousek "já" splynout s kolektivním JÁ, tehdy zjistiš, jak to s tím já vlastně je.


Prozradím ti tajemství. Teď pozor, ale TOHLE VŠECHNO tu bylo řešeno už mockrát, mockrát jsem říkal, že ano, tohle JÁ existuje, ale aby se nám to nepletlo, nazývám to vědomím/bytím/životem či jakkoli jinak. Ok? Dobrý, Sherlocku? Dokonce jsem to říkal i přímo tobě, minimálně jednou. Už jsi to pochopil? Nebo to zas příště budeš vyřvávat znova?

Ono totiž to tvé já existuje, neustále si ho modeluješ podle svých monetální chutí, závislostí, upnutostí k něčemu, tvé city a vášně neustále formují tvé já. když se jimi řídíš, je tvé já naprosto skutečné.


Ne, neexistuje. Tady jsi mimo.

Teprve, když umlčíš to, čím to tvé já neustále modeluješ, když uvnitř ztichneš, pak teprve tvé já se může projevovat jako JÁ, jako čistě neumazané JÁ.


Hmm, ne. Já se nikdy nebude projevovat jako vědomí. Já neexistuje. Všechno ostatní je vědomí. Nevím, jestli to dokážeš pochopit tak, jak jsem to napsal, ale aspoň máš nad čím bádat.

Ale dokud dáváš přednost vnějšímu světu před vnitřním, tak to máš marné, nikdy se svého já nemůžeš oprostit, odložit ho, protože ho pořád opečováváš, krmíš, podporuješ ho v existenci.


Hmm, ne. Já neexistuje. Nic v existenci nepodporuju. To, že někdo věří, že já existuje, neznamená, že to začne existovat. Takhle to nefunguje.

A když jednou se přece jen tzv. na chvíli svého já zbavíš, tak to znamená, že pocítíš propojení se všemi živými tvory. Do té doby, dokud jsi od nich izolovaný, tak uvnitř tebe kraluje tvé já, nikoli tvé JÁ.


Ničeho se nepotřebuji zbavovat. Čeho bych se zbavoval? Na to by to muselo nejdřív existovat.

Jo - a živý tvor je nejen člověk, zvíře, rostlina, ufoun, ale i samotné Univerzum - všichni jsou uprostřed sebe stejné podstaty. Všichni jsou JÁ, já.
I to já v tobě je vlastně JÁ, dovoluje ti vydovádět se ve hmotě, používat hmotné tělo a komunikovat s jinými já ve hmotě.


Já o kterém mluvím ti nic nedovoluje, nic ti neumožňuje, protože (hádej co - teď pozor - už to příjde) NEEXISTUJE. Baf - tos nečekal, co?


V té nejnižší rovině připouštíš existenci jiných já, jako máš ty.


Nemám a existenci jiných já nepřipouštím. Promiň, že tě to zklamalo.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. říj 2011 19:05:41

když jednou se přece jen tzv. na chvíli svého já zbavíš, tak to znamená, že pocítíš propojení se všemi živými tvory.

Zkusíš odpovědět aspoň na tohle?
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » ned 16. říj 2011 19:08:53

Návštěvník píše:
když jednou se přece jen tzv. na chvíli svého já zbavíš, tak to znamená, že pocítíš propojení se všemi živými tvory.

Zkusíš odpovědět aspoň na tohle?


Pocit propojení tu může být, já ale rozhodně nic necítí.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. říj 2011 19:12:42

Děkuju.To hodně vysvětluje.
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » ned 16. říj 2011 19:21:29

Návštěvník píše:Děkuju.To hodně vysvětluje.


Přečetl sis tu větu pořádně?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. říj 2011 19:27:45

Jasně. :D Jednou ti to dojde.
Zatím si uživej ;)
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » ned 16. říj 2011 19:37:02

Návštěvník píše:Jasně. :D Jednou ti to dojde.
Zatím si uživej ;)


Já myslím, že sis jí pořádně nepřečetl, ale to ti asi už nedojde... :)
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Jarda Malej » ned 16. říj 2011 19:50:47

Když už jsem tady tak se tě Goro zeptám, jestli by jsi nemohl trochu rozvést tuhle svojí následující úvahu.
Pocit propojení tu může být, já ale rozhodně nic necítí.

Ale samozřejmě že nic upřesňovat nemusíš, je to na tobě. Klidně můžeš odpovědět, že žádný já neexistuje a že to je jediná pravda.
Z toho se tady dá vyžít docela dlouho jak vidím, a ani není potřeba něco k tomu vědět. Kdo by tady taky měl něco vědět viď?

:sos:
Jarda Malej
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. říj 2011 20:14:21

Jarda Malej píše:Když už jsem tady tak se tě Goro zeptám, jestli by jsi nemohl trochu rozvést tuhle svojí následující úvahu.
Pocit propojení tu může být, já ale rozhodně nic necítí.

Ale samozřejmě že nic upřesňovat nemusíš, je to na tobě. Klidně můžeš odpovědět, že žádný já neexistuje a že to je jediná pravda.
Z toho se tady dá vyžít docela dlouho jak vidím, a ani není potřeba něco k tomu vědět. Kdo by tady taky měl něco vědět viď?

:sos:

Díky ti, mé druhé já, že jsi mne tu na chvíli zastoupilo.
Pro já našeho přítele Gora je asi velmi nepřijatelné, že by jeho já ve tvaru Já bylo propojeno s dalšími já. A nedejbože, že by ta další já byla ve tvaru Já a byla by propojena s ním.
Soukromí osoby Gora by bylo v háji.
Jdu zpět k televizi, je tam lepšejší obraz. Mé druhé já, můžeš tu pokračovat za mne.
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 17. říj 2011 7:30:07

Návštěvník píše:Děkuju.To hodně vysvětluje.

Goro to vidí dobře. "Proto, Šáriputro, v prázdnotě není tvar, není pociťování, není vnímání, není rozlišování, není vědomí."
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod maros » pon 17. říj 2011 8:54:19

No, a keby si chcel Goro zachovať "tvár"/ego si mastí bruško :P /, tak mu to Vostálpeťo veľmi uľahčil, stačí teraz, aby povedal:no veď všetci rozprávame to isté, tak ....., a je vymaľované.
Otázka, či je to začiatok skúmania prejaveného sveta/diskutéri/, alebo koniec/Goro/ však je podľa mňa veľmi dôležitá.
Je to presne to isté nastavenie uhlu pohľadu, ktoré rozhoduje o tom, čo vidíš, ako keď sa človek pozerá cez ďalekohľad/nejakej objavenej pravdy/ buď:
-dobrou stranou/približujem si videné veci/
-zlou/ešte si ich vzďaľujem a v konečnom dôsledku vidím menej, ako dovtedy, kým som ďalekohľad/nejakej objavenej pravdy/ nepoužil/.
Príklad:
2=3
Zlý uhol pohľadu-to nie je možné, to je blbosť!
Dobrý uhol pohľadu-no, všetko je možné, pokiaľ spoznám súvislosti.
Vysvetlenie: na moste stáli dvaja/on a ona/. I keď nikto iný neprišiel, časom tam stáli traja/on, ona a jeho/.
2=3
Bradatý, trápny vtip, ktorý som použil nie kvôli zvulgarizovaniu debaty, ale pre obhájenie obsahu mojej reakcie.
Gorom ponúkaná krutá pravda, ktorú mu pomohli objaviť rutleskamarátikovia neznesie kompromisy, všetko ostatné je blbosť, a tomu ja hovorím zlý uhol pohľadu.
Krásne sa to prejavilo pri-napohľad-jednoduchej chybičke, na ktorú som Gora upozorňoval. Rutlesová technika sa opiera o tvrdenie, že všetko/hrubohmotné/ je prázdnota-teda pardón, okrem pár atómov, ktoré tvoria zanedbateľných pár miliontín percenta takejto prázdnoty. Upozorňoval som, že dôležitá je tá energia, ktorá to drží pokope tak, že i hmotná prázdnota vo forme žulového kameňa vie poriadne rozsvietiť v hlavičke, pokiaľ takýmto kamienkom sa dotyčný objavovateľ mystérie ilúzie hmoty tresne po uvedenej hlavičke. :knock: Bolesť hlavičky potom na chvíľu spôsobí, že i vyznávač krutej pravdy je ochotný začať rozmýšľať o súvislostiach, že, i keď ja neexistuje,/ je len hlava/, aj tak je dosť dôležité, ku ktorému neexistujúcemu ja ktorá hlava /ne/patrí.
Objavovať súvislosti v ilúzii hmotnosti je dar, ktorí sme dostali, a bola by blbosť ho prestať využívať, i keď môj uhol pohľadu je práve nastavený tak, že vidím cez prizmu neexistujúcej slobodnej vôle. 8)
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 8:55:13

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod maros » pon 17. říj 2011 11:17:28

Ja si ešte spomínam na Daržbujána a Pandrholu....
či?
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 8:55:13

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 17. říj 2011 13:52:59

vostalpetr píše:No stává se to

Kecáš!!!!
Návštěvník
 

Re: SAMANDHI

Nový příspěvekod Goro » pon 17. říj 2011 18:28:45

vostalpetr píše:1) GOROVO tvrzení, že já neexistuje, je jen pozorování, a že Vědomí je
je prostě jen meditativní náhled
(i když jedna část budhismu toto popisuje jako stav realizace)

2) Já jsem Vědomí je vnitřní realizace bez projeveného světa (nirvikalpa samandhi)

3)Já jsem Vědomí, které samo "v sobě a samo ze sebe vytváří celý projevený svět (časoprostor)" takže podkladem (podstatou) všech projevených věcí je Vědomí
(to je snadné k pochopení díky PODOBENSTVÍ (PŘÍMĚRU) o tom, že když spíme a sníme sen,
tak v tom snu, se uvědomujeme jako snová osoba uvnitř snového časoprostoru,
když ale dojde k probuzení (realizaci) a to PROBUZENÍ DO SNA,
tak vidíme, že nejsme žádnou snovou osobou, že jsme mimo čas a prostor celýho snu,
a že celý sen je vytvořen z nás a je námi - Vědomím)
Tomu se říká (poněkud nepřesně) sahadža nirvikalpa samandhi


Hehe, jako bych to neříkal. Tohle přesně jsme už řešili, já ti odpověděl a ty začínáš znova s tím samým. Jak říkám - NUDA. Ale abys neřekl, odpovím ti znova (to samé co předtím):

A já říkám, že není žádné já, jen To (vědomí/bytí/absolutno/život). Jasně, je to jen slovíčkaření, protože v přeneseném významu je to co říkáš taky pravda ... ALE je to důležité slovíčkaření. Není důležité z hlediska popisu toho v čem se odlišujeme, protože pravděpodobně myslíme to samé, ale je důležité z hlediska toho návodu k probuzení. Jak jsem říkal už v předchozí diskuzi:

To je právě ono. Přesně tak. Ačkoli vidím bytí/vědomí nebo jak to chceš nazývat jako vše a jsem toho součástí, nemění to nic na tom, že já (ve významu viz výše) neexistuje. Nemůže být nahrazeno ani vědomím/bytím. Kdo nazírá? Ni-KDO. Je jen nazírání. Není žádné rozhodování. To, že se nerozhoduji nenahradíš tím, že řekneš - vědomí rozhoduje. Že není já, které by se dívalo a že je jen dívání nenahradíš tím, že budeš říkat - vědomí se dívá. Ano, v absolutním smyslu je jen vědomí takže teoreticky ano, dívá se jen vědomí, ale to je prostě matoucí. Je to matoucí pro neprobuzené. Namísto, aby se zaměřili na neexistenci já a použili ji jako bránu k probuzení, ponechají si iluzi já, akorát jej pojmenují jinak - jako vědomí. Proto tak trvám na tom, že já neexistuje. Když přejmenuješ iluzi já na vědomí - iluze se nezbavíš. O to mi jde. Snažím se zachovat tu bránu jasně viditelnou.


Pokud to totiž někdo bere tak jak říkáš - Já jsem TO, pak ztrácí tu bránu. Bohužel je to tak - není tam to jasné vymezení které k probuzení vede - ale je to bráno jako přejmenování té iluzi já na něco jiného. Probuzení je pak neskutečně dál. Naopak po probuzení už to je jedno. Tam už je vidět iluze jako iluze ať jí pojmenuješ jakkoli.


PS.
navíc je úplně putna,
jaká metoda nebo nemetoda se použije,
TRANSFORMAČNÍM PRINCIPEM REALIZACE je Přítomnost Ted a Tady
a k tý se lze dostat jakkoli, třeba tím, že si strčíte prst do nosu nebo štrikujete ponožky


Teď a tady tě neprobudí. Můžeš se snažit žít teď a tady celej život a k probuzení tě to nedovede. Podívej se na fóra k učení E. Tolleho.

(z pohledu rozpuštění vasán to už pak zas tak jedno není,
Gorova metoda je dobrá, nebot je vcelku přirozená (žádný blbosti se nevymýšlej),
dzogčhen je ovšem lepší, nebot lépe popisuje přirozenou kvalitu ega)


Já myslím že není, protože metoda "není žádné já" opravdu funguje. Možná se pletu, ale kolik znáš lidí, kteří se probudili pomocí dzogčhen za poslední rok?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » pon 17. říj 2011 18:32:05

vostalpetr píše: stav, kdy se osoba promění ve světlo a zmizí je ještě vyšší stav
už se to někdy někomu stalo? jestli ano-komu?

No stává se to,
v indii jsem narazil na jednu či dvě osoby, které to dokázaly,
ovšem před pár staletíma


Tak tohle okamžitě překročil limit kravin, co jsem ochoten přečíst za týden.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » pon 17. říj 2011 21:00:04

vostalpetr píše:Ale ty svým dualitním konceptem jen rozděluješ co není rozdělené, to co je ne - dvojné,
takže ti odpovím stejným tvrzením jako říkáš ty mně,
že tímto svým náhledem zůstáváš v dualitě a bráníš tak realizaci


Jak je to co říkám dualitní, proboha? Není žádné já, je jen vědomí. Kde v tom vidíš tu dvojnost?

A jak ti pomůže přítomnost tady a teď k probuzení?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » úte 18. říj 2011 6:49:31

Hmm, přijde mi, že se v tom zbytečně pitváte. Všechno je to spíš věc, kterou je vidět, kterou je "cítit", nechápu, proč se v tom tak hrabat. Vypadá to, a hlavně z vašich nesmyslných debat na FJZ, že vám jde spíš o to se překřikovat navzájem, kdo má lepší definici nalezenou v nějaké knize, než o tom to skutečně hledat/najít.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků