Kdo rozhoduje?

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Dan » úte 18. říj 2011 16:00:08

Spíš jako když si člověk se zdravýma očima uvědomí že nosí dvojky dioptrie. Jak si to mohl nevidět, si potom řekneš. Děláte z toho zbytečně strašnou vědu. Existuje já? Neexistuje, hotov, žádný konec vesmíru, debilních lidí nebo stresu.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. říj 2011 16:12:33

Dan píše:Spíš jako když si člověk se zdravýma očima uvědomí že nosí dvojky dioptrie. Jak si to mohl nevidět, si potom řekneš. Děláte z toho zbytečně strašnou vědu. Existuje já? Neexistuje, hotov, žádný konec vesmíru, debilních lidí nebo stresu.


když nosíš dvojky dioptrie na zdravej očích, tak vidíš blbě, zkresleně ... špatná orientace ... vede to ke stresu a napětí ... když je sundáš - stres a napětí odpadne - dojde u uvolnění ...

stejně jako dojde k probuzení do sna a uvědomíš si, že je to jen sen ... můžou se tam dít horory včetně toho, že snová postava představující tebe je vedená na popravu, tak je tu jasný vědomí toho, že se v podstatě nic neděje ...

jakýpak debilní lidi ? když jasně vidíš ... dějou se v tobě ... jsou tvojí součástí, součástí snu který je sněn ... nemusí dojít k jeho ukončení ... může v klidu probíhat dál ... uvolnění je totální - stres z čeho ? co tě může ohrozit ... co tě může stresovat ?
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Jarda Malej7DVWI » úte 18. říj 2011 16:19:47

hotovo, žádný konec vesmíru, debilních lidí nebo stresu.

Jako úleva od stresu dobré a díky bohu za to. Zaměňovat však popisovaný poznatek o neexistenci já s probuzením,
to by znamenalo jen výměnu dosavadního poněkud vyčerpávajícího snu, za sen příjemnější.
Ale i to se počítá, důležité je neusnout na vavřínech.

:sos:
Jarda Malej7DVWI
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » úte 18. říj 2011 19:56:46

Přestávám se tady v tom vláknu orientovat a přestávám stíhat odpovídat a co je nejhorší, nějak mi to přestává vadit.

Proč říkám, že já není vědomí, ale já neexistuje a vědomí je už jsem vysvětloval dvakrát, myslím, že to stačí.

Jestli tu někdo rozděluje vědomí na další složky a říká, že vědomí je součást skutečnosti či naopak, je mi to celkem volné, všechno je To/jedno, říkejte si tomu vědomí, JÁ, nebo skutečnost či absolutno, je mi to fuk. Celá ta poslední diskuze mi přijde celkem zbytečná, asi jako když dva lidé koukají na pomeranč a diskutují o tom, jaká je nejlepší definice chuti pomeranče. Přijde mi jednoduší ochutnávat pomeranč, než o tom mluvit.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 18. říj 2011 20:19:32

Přijde mi jednoduší ochutnávat pomeranč, než o tom mluvit.

Výborně Goro!

:sos:
Jarda Malej
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Honzam » úte 18. říj 2011 21:56:08

Goro, já jsem pro konstruktivní diskuzi. Pravda, že občas pošťuchuju, ale v dobrém. Není to tak dlouho, co bych tady hrdě stál po Tvém boku a hájil každé Tvoje slovo (Teď můžu obhajovat jen některá).
Postoupit branou dál, když sám sebe nenacházíš, se dá jedině tak, že budeš zkoumat, kdo si to všechno uvědomuje. Přestože se Ti může zdát, že nikdo takový není, je on teď tou sjednocující branou.

p. s. Na pomeranči s kůrou si moc nepochutnáš!
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » úte 18. říj 2011 22:29:20

Kdo si to uvedomuje? Nikdo si to neuvedomuje. Je jen uvedomeni. Vse co je - je jen vedomi. Takze i uvedomeni je vedomi. Znamena to ze ja existuje? V zadnem pripade. Nikdy neexistovalo. Vzdy bylo jen to jedno/vedomi.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Honzam » úte 18. říj 2011 22:41:46

Vše, co je, včetně uvědomění něčeho není důležité. Důležitý je ten, kvůli komu to existuje.
Zeptám se jinak. Existuješ nějak Ty, když já neexistuje, ale Ty nejsi to já? Koho se ptám? Gora? Kdo o tom ví? Goro? Kdo ví o tom, že o tom ví Goro? ...
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. říj 2011 22:49:13

Goro píše:Kdo si to uvedomuje? Nikdo si to neuvedomuje. Je jen uvedomeni. Vse co je - je jen vedomi. Takze i uvedomeni je vedomi. Znamena to ze ja existuje? V zadnem pripade. Nikdy neexistovalo. Vzdy bylo jen to jedno/vedomi.

Vědomí je opravdu jen jedno.
Ty se už uvědomuješ jako jedno jediné nekonečné Vědomí?
Jako Vědomí i v jiných tělech?
Tak proč ta jiná těla tady pracně přesvědčuješ slovy, že já není, proč se v nich rovnou neprobudíš ze sna v já, když se uvědomuješ jako to Vědomí, co je všude, tedy i v jejich tělech?
Co tomu brání?

;)
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. říj 2011 23:27:55

Protože není v něčích tělech,ta těla jsou ve vědomí stejně jako tělo, které předtím vnímal jako svoje tělo.Když je oslovuje, provádí samomluvu.
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Honzam » úte 18. říj 2011 23:49:52

Goro, mohl bys prosím zkusit popsat rozdíl mezi dobou před odosobněním a současností, když se na sebe díváš v zrcadle. Spíš v úrovni pocitů. Je možné, že by ses teď v tom zrcadle "cítil", ale vlastně tam nebyl vidět? Jako, že Goro se dívá na sebe, ale něco v tom trochu nehraje?

Díky
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 19. říj 2011 2:56:07

Návštěvník píše:Protože není v něčích tělech,ta těla jsou ve vědomí stejně jako tělo, které předtím vnímal jako svoje tělo.Když je oslovuje, provádí samomluvu.

Takže vědomí těla Goro a onoho nekonečně velkého Vědomí jsou v podobném postavení jako je tělo člověka a vědomí nacházející se v tom těle při .syndromu uzamčení v těle. Ačkoli Goro už ví, že je jen ono Vědomí, tak jinou částí onoho nekonečného vědomí nepohne, i kdyby se rozkrájel. Může tak leda mrkat víčky - neboli hýbat svým tělem - a to je vše. Ani netuší, co se s těmi dalšími těly, ve kterých je Vědomí, děje, dokud samy o něj nezakopnou. Je na tom úplně stejně jako předtím....



Syndrom uzamčení (anglicky: Locked-in syndrome), i v češtině běžně Locked-in syndrom, je stav vážné poruchy mozku, při které u pacienta dojde ke kompletní paralýze všech vůlí ovlivnitelných svalů (příčně pruhovaná svalovina) s výjimkou okohybných svalů (hybnost očních víček a očních bulbů). Pacient se tedy není schopný hýbat (kvadruplegie) a verbálně komunikovat, zároveň je však při vědomí a je schopen myslet, slyšet, vnímat, rozumět a pamatovat si.[1] Jediným způsobem komunikace je mrkání očními víčky (např. 1× mrknutí = ne, 2× mrknutí = ano). U celkového syndromu uzamčení dochází k paralýze i očních svalů.[2] Syndrom uzamčení je důsledkem léze mozkového kmene, při kterém je poškozená ventrální část Varolova mostu (k jejímu poškození může dojít i v důsledku infarktu varolova mostu).[3] Ve francouzštině pro tuto nemoc existuje název maladie de l'emmuré vivant, což doslovně znamená „choroba zazdění zaživa.“
http://cs.wikipedia.org/wiki/Syndrom_uzam%C4%8Den%C3%AD
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » stř 19. říj 2011 7:23:08

Návštěvník píše:Protože není v něčích tělech,ta těla jsou ve vědomí stejně jako tělo, které předtím vnímal jako svoje tělo.Když je oslovuje, provádí samomluvu.


Díky. Přesně tak - necítím se v jiných tělech, ale když se na sebe díváme, je to takový pocit, jako když se díváš sám na sebe a zároveň se sám na sebe usmíváš.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » stř 19. říj 2011 7:34:10

Honzam píše:Zeptám se jinak. Existuješ nějak Ty, když já neexistuje, ale Ty nejsi to já? Koho se ptám? Gora? Kdo o tom ví? Goro? Kdo ví o tom, že o tom ví Goro? ...


Není žádné já, jen vědomí/bytí/jedno/absolutno/bůh/jakkolitochcešnazvat. Jsem ono jedno? Ano. Je nějaké já? Není. Nedává to smysl? Vůbec. Slova prostě nejsou stavěná na to, tohle vyjádřit. Kdybych je měl přesto použít, řekl bych, já - není, jsem - všechno. Ale to je prostě zas jen nesmyslné vyjádření.

Proč zkrátka neřeknu, že já jsem to? Protože tím okamžitě mlžím tu metodu já neexistuje. Protože pak když se někoho zeptám, co je to já, tak mi řekne já je všechno a je to v troubě. Pak se mu nepodaří se toho já zbavit, což je prostě nutný krok k tomu, aby viděl co zbylo - to všechno.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 19. říj 2011 8:11:45

"Mluv, pokud máš slova silnější než ticho, nebo zachovej mlčení."

Euripides.
Jarda Malej
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 19. říj 2011 8:25:23

Že ten Malej Jarda tady pořád žbrblá a žbrblá.
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 19. říj 2011 8:33:14

"Božský otisk ve věcech se uchovává skrze spojení se světem ticha."

Max Picard
Jarda Malej
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 19. říj 2011 8:44:20

"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí."

Karel Čapek
Jarda Malej
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 19. říj 2011 10:33:57

Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co nevědí.

Nezní to líp ?


Co nevědí?

:sos:
Jarda Malej
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 19. říj 2011 12:04:19

Goro píše:
Honzam píše:Zeptám se jinak. Existuješ nějak Ty, když já neexistuje, ale Ty nejsi to já? Koho se ptám? Gora? Kdo o tom ví? Goro? Kdo ví o tom, že o tom ví Goro? ...


Není žádné já, jen vědomí/bytí/jedno/absolutno/bůh/jakkolitochcešnazvat. Jsem ono jedno? Ano. Je nějaké já? Není. Nedává to smysl? Vůbec. Slova prostě nejsou stavěná na to, tohle vyjádřit. Kdybych je měl přesto použít, řekl bych, já - není, jsem - všechno. Ale to je prostě zas jen nesmyslné vyjádření.

Proč zkrátka neřeknu, že já jsem to? Protože tím okamžitě mlžím tu metodu já neexistuje. Protože pak když se někoho zeptám, co je to já, tak mi řekne já je všechno a je to v troubě. Pak se mu nepodaří se toho já zbavit, což je prostě nutný krok k tomu, aby viděl co zbylo - to všechno.


došlo teda u tebe Goro k nějaké další změně ? znamená to že je tu již přítomno přímé zření (ne intelektuální souhlas) že jsi vědomím ? že došlo k sebeuvědomění, tedy k poznání, že jsi ničím a zároveň vším ?

ptám se protože na inspiruj si tvrdil, že je to nesmysl ...

že je plně opodstatněná otázka Kdo si to všechno uvědomuje ?
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků