DUEL

DUEL

Nový příspěvekod Goro » sob 08. říj 2011 10:10:48

Duel začíná žádostí o duel a končí probuzením - nebo vyhozením kandidáta pro nedostatek upřímnosti nebo zájmu.
Pravidla duelu: viewtopic.php?f=36&t=117
Cokoli jiného, než žádost o duel bude z tohoto vlákna vymazáno.
Případné dotazy do vlákna: "Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ"
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL

Nový příspěvekod Dan » čtv 13. říj 2011 6:59:36

Chci duel, jen do toho
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: DUEL

Nový příspěvekod Goro » čtv 13. říj 2011 7:53:02

Skvele. Nutne jsou jen dve veci. Naprosta uprimnost a spalujici touha poznat pravdu. Mas oboje?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL

Nový příspěvekod Dan » čtv 13. říj 2011 7:54:24

Ano
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: DUEL

Nový příspěvekod Goro » čtv 13. říj 2011 8:02:59

Super. Nez zacneme, meli bychom si byt jisti, ze tohle je to, co opravdu chces.

Muzes mi popsat, co to je podle tebe probuzeni a jak to zmeni tvuj zivot? Jak se pak budes asi citit?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL

Nový příspěvekod Dan » čtv 13. říj 2011 8:08:30

Probuzení je podle mě jen vidění/uvědomění si ne-já. Uvědomění že žádné já není, nikdy nebylo a nikdy nebude.
Vlastně se moc nezmění, jen mé vnímání světa.
Pocity, myšlenky, tělo, všechno zůstane
Ale není nikdo komu patří
Nestanu se vymeditovanou zombie, nestanu se robotem, budu pořád stejný, pořád vysmátý Dan, co má rád svoje kámoše a co miluje svoji holku.
Jen všechno bude, žádné "já" cítím,vidím. Prostě se to všechno bude dít

je tu snad něco víc?
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: DUEL

Nový příspěvekod Goro » čtv 13. říj 2011 8:10:07

To je dobry popis. Ok. Muzeme zacit.

Co je to ja?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL

Nový příspěvekod Dan » čtv 13. říj 2011 8:20:39

Já je hm...
na světě ani v mém těle není místo kde JÁ existuje
Občas dělám věci nevědomě i když jsme je dřív dělal s vědomím rozhodnutím JÁ TO DĚLÁM. Není to ani potřeba (jako třeba snídat a psát na fóru)
snídám já a píšu já? Jediné čím jsem si jistý je nějaká ozvěna v hlavě která komentuje všechno co dělám. Říká slova které píšu, tyhle slova, slyším je v hlavě (a ne nejsem schizofrenik), jsou to myšlenky
Ale když napíšu "jsou to myšlenky, tohle co píšu a říkám" tak se objeví pocit, strach, nejistota, jakoby říkaly "tohle jsem já, to já cítím strach

Když se snažím pochopit že já nic nedělá, že JÁ vlastně nejím rohlík, ihned vyskakují pocity strachu
ale vím že nejde o pochopení

Já je jen myšlenka, pokud vůbec, a má na sebe napojené pocity. A i přesto všechno tu tenhle fantom je, pořád

"Mně to vadí, mě to sere, ježiš copak to neumíš, aji já to umím? Každý to umí" není tu nic na co by slovo já odkazovalo, kromě toho pocitu, strachu
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: DUEL

Nový příspěvekod Goro » čtv 13. říj 2011 8:39:55

Skvele. Jsem uz v praci a tohle pisu na mobilu a na tvuj posledni prispevek uz je nutne se trochu rozepsat, tak ti odpovim az vecer v klidu, ok? Zatim to vypada slibne :-).
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL

Nový příspěvekod Dan » čtv 13. říj 2011 12:55:13

Jo, vpohodě, já jsem taky ve škole a dostanu se sem až večer
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: DUEL

Nový příspěvekod Goro » čtv 13. říj 2011 18:13:57

Dan píše:Já je hm...
na světě ani v mém těle není místo kde JÁ existuje
Občas dělám věci nevědomě i když jsme je dřív dělal s vědomím rozhodnutím JÁ TO DĚLÁM. Není to ani potřeba (jako třeba snídat a psát na fóru)
snídám já a píšu já?


Bylo by já k něčemu nutné? Má nějakou funkci, nebo úkol, pro který je nezbytné?

Jediné čím jsem si jistý je nějaká ozvěna v hlavě která komentuje všechno co dělám. Říká slova které píšu, tyhle slova, slyším je v hlavě (a ne nejsem schizofrenik), jsou to myšlenky


Skvěle. Je možné, že jsou to opravdu jen myšlenky?

Ale když napíšu "jsou to myšlenky, tohle co píšu a říkám" tak se objeví pocit, strach, nejistota, jakoby říkaly "tohle jsem já, to já cítím strach
Když se snažím pochopit že já nic nedělá, že JÁ vlastně nejím rohlík, ihned vyskakují pocity strachu


Strach je v tomhle případě celkem běžný. Upozorňuje na to, že hrozí, že něco velmi důležitého ztratíš. Dokonce sám sebe. Je ale tohle opravdu ten případ? Je tohle hrozba ztráty něčeho důležitého? Jestliže já neexistuje, pak nikdy neexistovalo. Není tedy co ztrácet. Všechno co existuje teď bude existovat i po probuzení. Není to tedy ani tvůj strach, je to jen strach, emoce, která upozorňuje na nebezpečí. Je v tomhle případě nebezpečí ztráty něčeho důležitého reálné?

Já je jen myšlenka, pokud vůbec, a má na sebe napojené pocity. A i přesto všechno tu tenhle fantom je, pořád


Je já opravdu jen myšlenka, nebo všechny ty myšlenky akorát o já mluví, ale já samotné není ani myšlenkou?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL

Nový příspěvekod Dan » čtv 13. říj 2011 18:53:18

Goro píše:Bylo by já k něčemu nutné? Má nějakou funkci, nebo úkol, pro který je nezbytné?

Ne, je k ničemu
Skvěle. Je možné, že jsou to opravdu jen myšlenky?

Jsou to určitě myšlenky, co by to mohlo být jiného
Strach je v tomhle případě celkem běžný. Upozorňuje na to, že hrozí, že něco velmi důležitého ztratíš. Dokonce sám sebe. Je ale tohle opravdu ten případ? Je tohle hrozba ztráty něčeho důležitého? Jestliže já neexistuje, pak nikdy neexistovalo. Není tedy co ztrácet. Všechno co existuje teď bude existovat i po probuzení. Není to tedy ani tvůj strach, je to jen strach, emoce, která upozorňuje na nebezpečí. Je v tomhle případě nebezpečí ztráty něčeho důležitého reálné?

Vyvolává to pocit, že to JE něco důležitého, že to musí být důležité když to vyvolává strach. Ale není.

Je já opravdu jen myšlenka, nebo všechny ty myšlenky akorát o já mluví, ale já samotné není ani myšlenkou?

Upřímně, nevím. Když se zeptám sám sebe "kde je já", vyvstane jen pocit. Žádné myšlenky teď nemám v hlavě, ne žádné které mluví o já, jenom obrazy toho co se dnes dělo, co bylo ve škole, vzpomínka jak jsem si ráno uvědomil že jsem nechal mp3ku doma
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: DUEL

Nový příspěvekod Goro » čtv 13. říj 2011 19:09:11

Dan píše:"Je možné, že jsou to opravdu jen myšlenky?"
Jsou to určitě myšlenky, co by to mohlo být jiného


Skvěle. Přesně tak.

Vyvolává to pocit, že to JE něco důležitého, že to musí být důležité když to vyvolává strach. Ale není.


Ano - je ten strach teď menší? Ustupuje trochu?

Když se zeptám sám sebe "kde je já", vyvstane jen pocit.


Jistě, pocit ale asi nemůže být já, nebo ano? Může to být prostě jen pocit?

Žádné myšlenky teď nemám v hlavě, ne žádné které mluví o já, jeno obrazy toho co se dnes dělo, co bylo ve škole, vzpomínka jak jsem si ráno uvědomil že jsem nechal mp3ku doma


Jistě, vzpomínky existují a stejně jako myšlenky zůstanou i po probuzení.

"Bylo by já k něčemu nutné? Má nějakou funkci, nebo úkol, pro který je nezbytné?"
Ne, je k ničemu


Je tedy vůbec? Existuje vůbec, když je k ničemu?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL

Nový příspěvekod Dan » čtv 13. říj 2011 20:22:41


Ano - je ten strach teď menší? Ustupuje trochu?

Jo, vždy odejde pryč
Jistě, pocit ale asi nemůže být já, nebo ano? Může to být prostě jen pocit?


Jistě, vzpomínky existují a stejně jako myšlenky zůstanou i po probuzení.

Vím


Je tedy vůbec? Existuje vůbec, když je k ničemu?

Snažím se vyvolat nějakou reakci myšlenek, aby říkaly "já já já to a to a tohle" ťukám do papíru nahoru a dolů a ještě říkám si a ještě shora zdola, mám puštěnou muziku kterou nesnáším abych viděl ten pocit "že se mi to nelíbí" abych je mohl honit až úplně na konec. Ale když si prsty hrají s papírem, JÁ to nedělám, pocit přichází..
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: DUEL

Nový příspěvekod Goro » čtv 13. říj 2011 20:52:19

Dan píše:Snažím se vyvolat nějakou reakci myšlenek, aby říkaly "já já já to a to a tohle" ťukám do papíru nahoru a dolů a ještě říkám si a ještě shora zdola, mám puštěnou muziku kterou nesnáším abych viděl ten pocit "že se mi to nelíbí" abych je mohl honit až úplně na konec. Ale když si prsty hrají s papírem, JÁ to nedělám, pocit přichází..


Pokračuj. Jsi na správné cestě. Jdi ještě hlouběji. Je nějaké já? Existuje já v jakékoli podobě či formě?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL

Nový příspěvekod Goro » pát 14. říj 2011 7:05:21

Dan píše:Snažím se vyvolat nějakou reakci myšlenek, aby říkaly "já já já to a to a tohle"


Myšlenky budou vždycky říkat já dělám tohle, já dělám tamto, já, já, já. Otázka je, jestli to já, na které odkazují je reálné.

ťukám do papíru nahoru a dolů a ještě říkám si a ještě shora zdola,


Prsty ťukají do papíru ... myšlenky říkají a ještě shora zdola...

mám puštěnou muziku kterou nesnáším abych viděl ten pocit "že se mi to nelíbí"


je puštěná muzika, která vyvolává nesnášenlivé myšlenky a nelibé pocity
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL

Nový příspěvekod Dan » pát 14. říj 2011 21:58:20

Goro píše:Myšlenky budou vždycky říkat já dělám tohle, já dělám tamto, já, já, já. Otázka je, jestli to já, na které odkazují je reálné.

Už se to neděje ani tak často jak dřív. Ale když mě něco naštve a objeví se vztek a vyvstane myšlenka "piča proč mě musí tak srát?!", zeptám se "a koho to sere?" "mě, mě to sere" nebo se neobjeví nic, ticho
Prsty ťukají do papíru ... myšlenky říkají a ještě shora zdola...

Dnes jsem jel busem a vybavoval jsem si, co jsi mi odepsal.. prsty ťukají do papíru, myšlenky komentují a tak jsem si řekl že to zkusím ještě jednou..

červeně bude myšlenkový proces a modře co se stalo

"teď ťuknu
prst třikrát zaťukal
"..třikrát,, no piča" a ihned se mi vybavil ten BBC dokument The secret you, ve kterém je dokázané že je všechno rozhodnuto dřív než je vyslán signál do vědomí


je puštěná muzika, která vyvolává nesnášenlivé myšlenky a nelibé pocity

stejně se nic neobjevilo, ani ten pocit, ani myšlenky
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: DUEL

Nový příspěvekod Dan » pát 14. říj 2011 22:30:57

Goro píše:Otázka je, jestli to já, na které odkazují je reálné.

Těch myšlenek je ČÍM-DÁL-MÍŇ, nevím proč.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: DUEL

Nový příspěvekod Goro » sob 15. říj 2011 9:03:30

Dan píše:Už se to neděje ani tak často jak dřív. Ale když mě něco naštve a objeví se vztek a vyvstane myšlenka "piča proč mě musí tak srát?!", zeptám se "a koho to sere?" "mě, mě to sere" nebo se neobjeví nic, ticho.

Těch myšlenek je ČÍM-DÁL-MÍŇ, nevím proč.


Tady nejde o to zbavit se myšlenek. Myšlenky tu budou vždy, je celkem jedno, jestli mluví o já, nebo nemluví. Důležité je podívat se, jestli já existuje, nebo nikoli.


Dnes jsem jel busem a vybavoval jsem si, co jsi mi odepsal.. prsty ťukají do papíru, myšlenky komentují a tak jsem si řekl že to zkusím ještě jednou..

červeně bude myšlenkový proces a modře co se stalo

"teď ťuknu
prst třikrát zaťukal
"..třikrát,, no piča" a ihned se mi vybavil ten BBC dokument The secret you, ve kterém je dokázané že je všechno rozhodnuto dřív než je vyslán signál do vědomí


Ano, pozoruj ty procesy. Hledej, jestli někde je potřeba k čemukoli já. Jestli to všechno nejsou jen automatické reakce, návyky, naučené pohyby, tělo chovající se tak, jak mu říkají myšlenky, rty vyslovující myšlenky atd. atd. atd.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL

Nový příspěvekod Dan » sob 15. říj 2011 9:26:10

Goro píše:Tady nejde o to zbavit se myšlenek. Myšlenky tu budou vždy, je celkem jedno, jestli mluví o já, nebo nemluví. Důležité je podívat se, jestli já existuje, nebo nikoli.

Vím, to samo


Ano, pozoruj ty procesy. Hledej, jestli někde je potřeba k čemukoli já. Jestli to všechno nejsou jen automatické reakce, návyky, naučené pohyby, tělo chovající se tak, jak mu říkají myšlenky, rty vyslovující myšlenky atd. atd. atd.

Jo, oK
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Další

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků