O Pravdě a Absolutnu

O Pravdě a Absolutnu

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 04. bře 2019 10:40:53

Pravda se nedá vyjádřit slovy, protože leží mimo lidskou představu a jejího popisu nelze dosáhnout schopností lidských slov. Pravda je tedy mimo naše slovní koncepty i veškeré koncepty mysli.

Obrázek

Pravda je nepoznatelná, ale může být poznána. My víme o ni, protože jí ve skutečnosti jsme.

Pravda je Tady a Teď čekající na to, že bude objevena, připravena všechny lidi přijmout, ale bohužel ne všichni jsou připraveni přijmout Pravdu. Pravda je většině lidem nemilá, proto je počet těch, kteří poznali stále jen velmi malý.

Je jen jedna Pravda, ale mnoho různých popisů Pravdy. Pravda, která byla vyřknuta je jen částečná Pravda, nikdy nemůže být úplná, dá se na ni pouze poukázat, protože je nepopsatelná. To, co existuje nelze popsat a co lze popsat, neexistuje.

Proto můžeme o Pravdě jen lhát nebo mlčet.

Pravdivá je skutečnost, která říká, že mimo absolutní vědomí nic neexistuje. Vše co vidíme, jsou klamné obrazy, které jsou promítány prostřednictvím imaginární schopnosti absolutního vědomí na absolutní vědomí. Pravda je jen jedno jediné poznání, že ten kdo poznal, poznání a to, co bylo poznáno je jedno a to samé, věčné a nepopsatelné, kterému dáváme jméno absolutní vědomi.

Člověk, není tedy nic jiného než ono Samo, absolutní vědomí. Jediné, neměnné, nepomíjející, bez tvaru a beze jména, bez jakýchkoliv vlastností, existující nad všemi protiklady.

V neduální říši absolutna neplatí logika, ale paradoxy. Absolutní vědomi je jako takové nepopsatelné, ale může být druhým ukázáno tím, že jím člověk sám je.

Celý svět je iluze, jen představa v absolutnu, jehož jediná zdánlivá aktivita je produkce nových a nových myšlenek a představ.

Osoby, které se zjevují, nejsou nic jiného než jen klamné jevy, které jsou promítány prostřednictvím imaginární schopnosti absolutního vědomí, na absolutní vědomí, které člověk ve skutečnosti je. Osoby jednají, myslí a cítí tak, jak je chtěno absolutnem a absolutní vědomí je divákem na sebe promítané osoby.

Poznání iluzorního světa je dosaženo tím, že absolutní vědomí promítá poznávajícího prostřednictvím své imaginární schopnosti. Pokud promítá absolutní vědomí nevědoucího, není tento schopen tohoto poznání dosáhnout.

To, co vidíme, jsou neustálé změny - a pokud chtěno absolutnem - musíme nalézt TO, co nemůže být nalezeno, co tyto změny překrývá a co je neměnné. Naučit se rozlišovat mezi tím co nikdy nepřišlo a nikdy neodchází a co je skutečné a mezi tím, co přichází a odchází a ve skutečnosti neexistuje.

Pouze absolutní vědomí existuje. Neexistuje nic druhého. Proto může existovat jen jedna jediná vůle - a sice vůle absolutního vědomí - které toto vědomí zapůjčuje svůj výraz prostřednictvím své vlastní imaginace. To, co absolutní vědomí promítá, se děje, to, co absolutní vědomí nepromítá se nemůže stát. Vůle absolutního vědomí je jedinou příčinou zdánlivě odehrávajícího se dění.

Poznání skutečnosti je poznáni absolutního vědomí a neexistence relativního světa.

Jakmile je poznáno, že neexistuje nic mimo nepojmenovatelné, neměnné, nekonečné a věčné, je poznáno všechno.

- Marta -
Návštěvník
 

Re: O Pravdě a Absolutnu

Nový příspěvekod armin » pon 04. bře 2019 13:42:32

Návštěvník píše: To, co existuje nelze popsat a co lze popsat, neexistuje.

Proto můžeme o Pravdě jen lhát nebo mlčet.Kdyby si to ta -Marta- po sobě přečetla, tak by si mohla uvědomit, že o Pravdě akorát lže a popisuje to, co neexistuje.
:knock:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 514
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: O Pravdě a Absolutnu

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 04. bře 2019 14:11:25

A to, co píšeš ty, je pravda, nebo lež?
Návštěvník
 

Re: O Pravdě a Absolutnu

Nový příspěvekod armin » pon 04. bře 2019 17:59:17

Návštěvník píše:A to, co píšeš ty, je pravda, nebo lež?

Snažím se psát pravdivě, ze zkušenosti. Neteoretizuji o Pravdě a neříkám zároveň že teoretizování o Pravdě je lež. Prostě ta -Marta- si ,jak se říká, nevidí do pusy. Neví co říká ale nemůže si zřejmě pomoci.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 514
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: O Pravdě a Absolutnu

Nový příspěvekod Zdeněk » úte 05. bře 2019 10:57:54

Podobné je to v knize Tao te ťing. Oni ti "Probuzení" leckdy opisují jeden od druhého (Jana by mohla vyprávět).

Někdy se rozlišuje osvícení, satori, od jeho záblesku, kenšo. Kenšo je dobré, ale někdy se tvrdí, že by bylo lepší, kdyby se dotyčného vůbec nedotklo. V Zenu se traduje historka historka o jednom takovém "Mistru". Byl se svým žákem v nějaké svatyni, když začalo zemětřesení (což je v Japonsku poměrně běžné). Když skončilo, povídá Mistr "Vidíš, když se začaly třást stěny, zachoval jsem bdělost, všímavost, klid. Rozhlédl jsem se kolem a bleskově zhodnotil, že nejlépe nás ochrání stůl v kuchyňce, kdyby se budova zřítila. Tak jsem nás tam schoval. A Když to skončilo, lehce mi vyschlo v krku a tak jsem se trochu napil vody ze sklenice." "Co je, co se culíš?" "Ale Mistře", odvětil žák. "To nebylo trochu vody ze sklenice, ale půl karafy sójové omáčky."

Čímž netvrdím, že Marta nepomáhá lidem. Podle ohlasů jistě ano. A to je dobře. Ale podle mě se do své role Osvícené stylizuje. Podobně jako dnešní Mooji. Jako dokonalí herci, kteří zapomněli, že hrají své vysněné role.

Ale abych furt nekritizoval (ženské). Nedávno jsem si vyslechl rozhovor Kristiny Höschlové s Martinou Kociánovou.
Nádhera. Klobouk dolů před oběma. Kéž by takových bylo více. Tj. rozvíjely své úžasné talenty (a nežvatlaly o tom, co jim nepřísluší).
Zdeněk
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05


Zpět na Marta Soreia

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron