Uvítání

Moderátor: Martin Láska Svoboda

Uvítání

Nový příspěvekod Martin Láska Svoboda » pon 05. zář 2022 8:52:38

IMG_20180918_155503.jpg
Přeji všem, krásný den a vítejte. Martin
Martin Láska Svoboda
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 04. zář 2022 15:02:45

Re: Uvítání

Nový příspěvekod Jana » úte 06. zář 2022 11:11:28

Děkuji. Také přeji krásný den. Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Uvítání

Nový příspěvekod Martin Láska Svoboda » pát 09. zář 2022 3:21:13

Můj nový článek pro časopis Spirit

Doba přechodová

Přeji krásný den svému čtenáři, který se vzrušením otevírá další číslo Spirit. To vzrušení zná člověk z dětství, protože vnitřně neustále hledá jakýsi poklad. Dítě v sobě tento poklad nosí jako vzpomínku na to, odkud pochází, zároveň je to cosi, co člověk v sobě přirozeně má, touhu života sama po sobě, vzrušení z prožívání, zvědavost na to nové. Každý z vás možná někdy četl o osvícení a zatoužil po neznámém pokladu, který by měl být tím nejvyšším a nejcennějším. Někdo z vás četl a slyšel o zlatém věku, který se blíží, který přichází. To všechno mohly být myšlenky a pocity vašeho dětství a mládí, zvláště pokud se tento čas odehrával ve vlně devadesátých let a vlny duchovní literatury, nových obzorů, učení a kurzů. Někdo s nadšením chodil s Tomášovými do Lucerny. Jiní objevovali holotropní dýchání Stanislava Grofa, či Silvovu metodu kontroly mysli. S úžasem lidem vstupoval do života Sai Baba, dočítali se o zázracích všeho druhu a nakonec tu vždy byl Osho, který vše stavěl nohama na zem a bral lidem z rukou zbytečné náboženské a ezoterické hračky. Každý si jistě vzpomenete na svoji kouzelnou knihu svého duchovního zaujetí, něco, co vás oslovilo, zaujalo, okouzlilo. Ty knihy vám připomínaly kouzlo neznámého a začali jste toužit a hledat. A najednou se objevilo spousty metod a technik a učení, meditací, terapií. Z počátečního nadšení se stala cesta a z cesty se postupně stala past. Najednou zde bylo samé čištění, co smíte dělat, co nesmíte dělat, co musíte dělat, co smíte a nesmíte jíst, jak byste měli myslet, nemyslet, cítit. Přišel chaos, temná noc duše, psychospirituální krize, drama na duchovní cestě, vyhoření. Mnozí z vás se najdou v některé z těchto popisovaných fází a někteří šťastlivci se dostali ještě dál. Přišel moment odevzdání, kdy člověk mohl poznat, že ego, malé já, identita s tělem a rolí, je jen iluze a pokud to člověk prožil do morku kostí, došlo k probuzení, osvícení, splynutí se životem a život nabyl zcela nových kvalit a najednou člověk v přítomnosti žije onen poklad, který do té doby hledal někde tam venku, jezdil do Indie, hledal mistry, avatary, spasitele, procházel nejrůznějším zasvěcením, aby zjistil, že nejvyšším zasvěcením je život sám a všechny poklady jsou ukryty v nitru člověka a štěstím je pak žít. Samozřejmě, že existují jisté spirituální milníky, ale tento je, podle mne, tím nejdůležitějším. Samozřejmě, že mohou přicházet různé stavy vědomí, člověk může zažívat světlo a hlouběji a hlouběji se nořit do jednoty, ve skutečnosti ten proces vědomí nikdy nekončí a cesta a dobrodružství je nekonečné a věčné, ale jsou na cestě člověka jisté milníky. Probuzení je probuzením se do života, do přítomnosti, do nitra, člověk je osvícený životem a je v jednotě s tímto životem.
Tuto dobu nazývám dobou přechodu, dobou přechodovou. Mohli jsme se inkarnovat plně do doby temnoty, doby oddělení od zdroje a všeho živého, lépe řečeno prožitku této oddělenosti. Tak nazývám dobu, která je za námi. A plně bychom žili tuto dobu. Mohli jsme se plně inkarnovat do zlatého věku a plnými doušky pít atmosféru doby. Ale my jsme se inkarnovali do doby přechodu, jednou nohou ve staré době, abychom jí mohli vidět a milovat a zároveň cítit potřebu světla a jednoty. Druhou nohou jsme ve snech, vizích a představách toho nového, co přichází, cítíme onu vůni a příslib budoucnosti. A uprostřed nás se děje proces, proces, který je bujarý a divoký, leckdy plný chaosu a silných emocí a zmatených myšlenek. Denně se mi ozývají lidé se svými silnými příběhy. Lidem se probouzí a opět poklesá kundalini, životní a duchovní síla, vědomá síla, pnoucí se po páteři po mentálních centrech, čakrách a otevírá nejrůznější pocity, stavy a prožitky v oblasti sexuální, emocionální a mentální. Jsou zde otevírány uložené prožitky našich předků, kolektivní mysli a můžeme vidět věci nevídané, jak v úžasu pozitivním, tak v úžasu negativním. Jsme svědky toho, jak v podstatě nezůstává kámen na kameni, jak v našem světě vnitřním, tak ve světě vnějším, kde se vše rozpadá, celý establishment a věci, které přichází jsou za hranicemi naší představivosti.
Nějak jsme žili, nějak budeme žít, ale nyní mnozí z vás, nás, objevujeme svoji roli v době přechodu. Důležité je říct, že život sám vás tam dovede, je to hra. Můžete kráčet lehce, můžete jít těžce, je to na vás, vy jste tvůrce a objevitel. Mojí cestou je lehkost, hravost, smysl pro humor, jednoduchost. Pracuji s lidmi pomocí aktivní meditace, meditace mě nikdy nebavily, ale objevil jsem, oprášil a po svém sdílím pár meditací, které baví mě, i lidi. Říkám tomu sekání hlav, protože přesně to člověk potřebuje, osvobodit se od programů a otroctví minulosti, stejně tak od programů a podmíněností různých cest a učení, které člověk nasbíral cestou. Je potřeba, dostat se za mysl a vyčistit cestu dovnitř, uvidět, že život sám sobě stačí, není potřeba guru, mistr, sekta, cvičení, doktríny, biče a klece. Život vyvěrá z radosti a je možné ho v této absolutní radosti žít a prožívat. Člověk může vidět jednotu se životem a tímto světlem radosti. Láska a svoboda, to je to, co by na své spirituální pouti životem člověk měl cítit a objevovat. Duchovní cesta může být peklo, nebo ráj, volba je na vás.
Smyslem tohoto článku je zastavení se a společné zasnění. Uvědomění, že jsme ve velmi vzrušující době, kde někdo může cítit strach, protože se mnohé mění, někdo cítí nadšení a těší se na to, co přichází. Nedovolte strachu, aby držel v rukou kormidlo vašeho života a objevujte možnosti nadšení a odhalování tajemství a pokladů, které život obsahuje a se kterými nyní za námi všemi hojně a rozmanitě přichází. Chtěl bych vás přivítat na dobrodružné cestě a když budete chtít, můžeme se setkávat. Děkuji za vaše naslouchání. Martin

Martin
MartinPointa@post.cz
https://www.facebook.com/LaskaASvoboda
https://www.youtube.com/channel/UCtbaGe ... Ny8iqTj5HQ
Martin Láska Svoboda
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 04. zář 2022 15:02:45

Re: Uvítání

Nový příspěvekod Martin Láska Svoboda » pát 23. zář 2022 15:31:43

Meditace3.jpg


Krásný den vám přeji.

Spojili jsme své síly a došlo k propojení Martina a Domu jógy v Praze Anděl, Chodov a Vinohrady.
Je teď možné se takto krásně setkávat v úterý, středu, sobotu a neděli.

Vybral jsem Aktivní meditace, které lidem chutnají a baví je. Ve středu je i možnost online z celé České republiky. A tady je stručný popis, o co jde...

Aktivní meditace

Aktivní meditace je ideální pro západního člověka.
Smyslem meditace je přivést člověka do jeho nitra, aby člověk cítil sebe, cítil život, cítil radost ze života, aby si mohl zamilovat život, osvobodit se od robota v hlavě, stresu, strachu, aby srdce mohlo rozkvést a kvést.
Aktivní meditace přináší klid a mír, zároveň vhání do žil životní sílu a energii.
Vybral jsem a po svém předávám čtyři techniky aktivní meditace, které lidem velmi chutnají a baví je a vhodně jsem je rozmístil do všech tří Domů jógy – Anděl, Chodov, Vinohrady.
Jste srdečně zváni k dobrodružství lidského nitra. Martin

To je stručný popis pro jóga centrum, kdyby kdokoli chtěl, mohu jít trochu více do hloubky a více rozebrat, co tyhle meditace umí, proč jsem si je vybral, proč s nimi pracuji atd.

Rezervace je možné provést zde: https://dum-jogy.cz/
Nebo přímo VÝPIS LEKCÍ PRO INSTRUKTORA: Martin Schovánek https://rezervace.dum-jogy.cz/rs/kalend ... tor/188062
Zítra je první premiérová Aktivní meditace na Andělu, můžete přijít ochutnat a odkaz na rezervaci je zde: https://rezervace.dum-jogy.cz/rs/id/594 ... i-meditace

Těším se na vás, brzy se více uvidíme, více uslyšíme, budeme se více osobně setkávat, začíná krásné období. Martin
Martin Láska Svoboda
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 04. zář 2022 15:02:45

Re: Uvítání

Nový příspěvekod Martin Láska Svoboda » stř 12. říj 2022 9:43:48

Martin Láska Svoboda
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 04. zář 2022 15:02:45

Re: Uvítání

Nový příspěvekod Martin Láska Svoboda » čtv 03. lis 2022 13:01:19

Krásný den vám přeji. V rámci svého turné po Čechách a díky velké lásce k Plzni, vás srdečně zvu na Aktivní meditaci a besedu.
Meditace, kterou s lidmi sdílím je zlatý řez mezi Meditacemi a lidem se hodně líbí. Dle sdílení účastníků, zažívají při meditaci lehce věci, které si léta přáli a o které léta usilovali.
Tato technika silně probouzí životní energii a energie je zapotřebí ke každé změně, transformaci a posunu. Při této technice se vám doslova rozechvěje každá buňka v těle. Buněčná paměť a energetický systém snadno pouští programy a bloky, které člověku neslouží, nebo stojí v cestě lehkosti, radosti a životu v přítomnosti.
Tato doba v sobě nese jistou sílu a milost, když tomu jde člověk vědomě naproti, má tato technika potenciál vytvořit atmosféru, kde se dějí změněné stavy vědomí, posun do vyšších stavů vědomí, mohou přijít probuzené stavy, nebo samotné probuzení, osvícení.
Osvícení je pro mne velký návrat domů, konec utrpení, rozpuštění iluze oddělenosti. Osvícení je pro mne jednota se životem a velký návrat k sobě samému. Martin
Součástí setkání je krátká beseda, sdílení, povídání. Samotné setkávání a utváření nových vztahů je pro mne nejdůležitější součástí takovýchto akcí.
Druhou součástí je předání mé knihy, vydané samizdatem. Kdo bude chtít, může mít osobní věnování. Kniha je dar a je v ceně události.
Vstupné: 250kč
Registraci a potvrzení účasti prosím u Františka ve Štěstíčku, nebo na email: MartinLaskaSvoboda@post.cz

https://www.facebook.com/events/805260097393534
Martin Láska Svoboda
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 04. zář 2022 15:02:45

Re: Uvítání

Nový příspěvekod Martin Láska Svoboda » čtv 03. lis 2022 13:40:58

Aktivní meditace a beseda s Martinem

Srdečně vás zvu na milé a příjemné setkání s aktivní meditací, v Mariánských lázních. Mariánské lázně jsou srdeční záležitost, tak jako Lesní pramen, který miluje mé tělo. V lázních je každý den neděle. Sváteční atmosféra proniká přítomností každého návštěvníka. A místo, vybrané pro meditaci, celou atmosféru jedině podtrhne.
Mám meditační turné po Čechách, s meditací, kterou lidé milují. Je to dar od himalajských mistrů. Tato technika silně probouzí životní energii a energie je přesně to, co člověk potřebuje ke své transformaci, životní energie přináší prospěch tělu, mysli, i duchu. Energii potřebujeme k úspěchu, radosti, i k překonávání překážek.
Tato meditace je zlatý řez mezi meditacemi. Lidé snadno dosahují věcí, na kterých pracovali léta. Odpojit od robota v hlavě a jít s lehkostí do prostoru srdce, jít do bytí, vědomí a blaženosti.
Tato doba, plná síly a milosti, přináší lidem možnost velkých spirituálních posunů, včetně osvícení samotného. Osvícení je, podle mne, být osvícen pravdou, svobodou, láskou, požehnáním. Osvícení je o jednotě se životem, o jednotě sám se sebou. Je to zkrátka, být doma.
Součástí setkání je malá beseda, povídání, sdílení. Setkávání s přáteli a utváření nových vztahů je mojí hlavní motivací.
Druhou součástí události je předání mé knihy, vydané samizdatem. Tato kniha je dar a je součástí vstupného.
Vstupné: 250kč
Registrace a potvrzení účasti se uskuteční zasláním emailu s vaším jménem a zaplacením vstupenky na účet: 1377419017/3030
email: MartinLaskaSvoboda@post.cz
Těším se na krásný společný večer. Martin Schovánek Danes
Datum a čas: 13. 12. - 18:00hod.
https://www.facebook.com/events/693935591812958
Martin Láska Svoboda
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 04. zář 2022 15:02:45

Re: Uvítání

Nový příspěvekod Martin Láska Svoboda » pát 17. úno 2023 18:29:22

Martin Láska Svoboda
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 04. zář 2022 15:02:45

Re: Uvítání

Nový příspěvekod Martin Láska Svoboda » pát 17. úno 2023 18:38:24

Martin Láska Svoboda
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 04. zář 2022 15:02:45

Re: Uvítání

Nový příspěvekod Martin Láska Svoboda » pát 17. úno 2023 18:39:38

Martin Láska Svoboda
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 04. zář 2022 15:02:45

Re: Uvítání

Nový příspěvekod Martin Láska Svoboda » čtv 30. bře 2023 9:50:02

Krásný den přeji všem návštěvníkům tohoto diskusního fóra. To, co sdílím, slouží k inspiraci a zábavě. Mám radost z každé návštěvy. Občas sem dám nějaký příspěvek, ale naplno se věnuji svým dvěma webům na youtube a Facebook. Když budete mít chuť, pro srandu králíkům, můžete dát ODEBÍRAT zde: https://youtube.com/@martin-laskaasvoboda
a SLEDOVAT zde: https://www.facebook.com/LaskaAsvoboda/
Děkuji Martin
Přílohy
IMG_20230330_103947.png
Martin Láska Svoboda
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 04. zář 2022 15:02:45


Zpět na Martin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník